Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:23 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Защо не обичате живота си  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.06.23 02:06



За да не се мъчите да мислите, направо ще ви дам верния отговор.
Защото сте хора и живеете в общество със стрес. А където има стрес, не може да има щастие.
Човекът може да е щастлив в гората, сред природата.



Тема Re: Защо не обичате живота синови [re: vida1929]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано05.06.23 07:02



а принципно, успяваш ли да разграничиш инстинктът си за самосъхранение от обичането на живота си?

апропо, стресът е в нас, докато не го изхвърлиш, не изчистиш, не смениш фокуса и не подредиш вътре си, където и да отидеш ще е все тая ... личен опит!
всичко друго е лъжливо клише



Тема Обичам живота си :)нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.06.23 07:37



Дори самоубийците обичат живота си.

Хората не са окей с нещата от/в живота си, но това не е равносилно на необичане.



Тема Re: Защо не обичате живота синови [re: vida1929]  
Автор Rosemary ()
Публикувано05.06.23 11:09



Мерси. Няма да отговарям, за да не хабим ценни байти пространство.





Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано05.06.23 12:41



Хм, обикновено дори когато имат самоубийствени мисли, хората обикновено не харесват начина си на живот, а не самия живот. Има разлика между двете понятия.

Животът е жив извор с ней-невероятни възможности в себе си. Той може би е достижение на Вселената, до което имаме достъп по нечие благоволение. Как може да не го цениш и да не го харесваш?



Тема Re: Защо не обичате живота синови [re: vida1929]  
Автор Laugh2O23 (sorridente)
Публикувано05.06.23 13:21



Аз си го обичам, живея в близост до природен резерват



אהבה

Тема Re: Защо не обичате живота синови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано05.06.23 13:41



Стрес! Много модерна думичка стана.. и често използвана, за оправдание..
Мога да ти кажа защо ми е интересен живота, а не дали го обичам или не..



Новак, я!..

Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано05.06.23 13:45



Как би реализирал възможностите в себе си, ако си сама на Земята?

Новак, я!..



Тема Re: Защо не обичате живота синови [re: vida1929]  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.06.23 15:32



С един пост-какво разбрах от всяка от вас.
jumbles ми казва, че за всеки човек стресът е индивидуално вътрешно изживяване. Така че, мисля си, дори да живея в гората, ако някое птиче ми се изсере на главата, аз може да го преживея като стрес. Също ме пита, различавам ли инстинктът за самосъхранение от обич към живота. Досега не съм се замисляла. Може да се замисля чак когато, недай боже, попадна в животозастрашаваща ситуация.
Благодаря.
Vitalite ако правилно съм я разбрала, казва ,че хората може да не харесват отделни аспекти на живота си, но като цяло всеки обича живота. Дори ,казва, самоубийците го обичат.
Благодаря.
Rosemary с уникалното си чувство за хумор е отговорила, че няма да ми отговори. Също благодаря.
Luchezara казва, че животът е най-великото творение на Вселената и задава риторичния въпрос как може да не го ценим.
Тя също доразвива идеята за самоубийците. Започнах да ги разбирам. Ще се скарам на някой самоубиец . Благодаря.
Laugh2O23 живее близо до парк, всяка сутрин тича и затова обича живота. Благодаря и аз ще почна да тичам.
ShokoLada смята, че се оправдаваме със стреса, за да не обичаме живота. Така е. Верно, постоянно си търсим оправдания за всичко. Благодаря.
Пишман станах защо ви пуснах тази тема. Всички обичате живота като цяло. Затова ще ви задам въпроса по друг начин: какво от живота (си) не обичате/ не харесвате?

Редактирано от vida1929 на 05.06.23 16:17.



Тема Re: Защо не обичате живота синови [re: vida1929]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано05.06.23 18:39



Ся, па, зашо не сме го били обичали?

Обичаме или не обичаме, Животът ни е даден от Твореца, от там нататък - оправяйте се!

Доста народ тук е заседнал много, много низко, задава малоумни въпросчета, но си мисли, че е кой-по-по-най да, ама не, и въобще, надали

Да не говорим па за тия, дето дават отговори, све едно са Самият Демиург сичко им е ясно, разбираш ли

Тъй де, пишете си, там някъде, може би, вероятно има някаква истина.

ПП. Постът ми е е лично към теб, да не се засегнеш, като те знам каква си докачлива.



Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано05.06.23 19:22



И защо трябва да съм сама? Винаги съм била съгласна с мнението и поговорките, че средата е много важна, прекалено важна, за да я пренебрегва човек.



Тема Re: Защо не обичате живота синови [re: Trickyyy]  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.06.23 20:07



Обичаме или не обичаме, Животът ни е даден от Твореца, от там нататък - оправяйте се!

Е точно до този извод, мисля, щеше да стигне клубният разум, ако не е и стигнал вече, но ти го изрече първа. Такъв беше и замисълът на темата ми- обичаме и не обичаме винаги едновремено. Обичаме и мразим.



Тема Re: Защо не обичате живота синови [re: vida1929]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано06.06.23 04:38



Опитвал съм безброй пъти, но така и не разбрах как е възможно да не обичаш живота. Да обичаш и да живееш за мен е едно и също, абсолютно ми е невъзможно да не обичам живота - все едно да не дишаш живота, е как да стане това да не дишаш и да живееш, и не, че не съм пробвал, но едвам издържам няколко минути. И докато за дишането мога да си запуша носа и да си затворя устата насила, за обичането, дори и това не може да стане. Не знам как се прави, явно някъде нещо бъркам или може би съм повреден, знам ли, но за мен необичането на живота остава мистерия.



Тема Re: Защо не обичате живота синови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано06.06.23 11:06



Тц, пишман си станала, защото отговорите не са според очакванията ти.. Ама въпроси от рода, защо обичате или не обичате живота си.. са ми прекалено манипулативни..

Новак, я!..



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано06.06.23 11:13




Въпросът беше може ли човек да изрази себе си, ако е сам и как.. Остави средата.. живееш в град който няма хора.. съседите са ти на километри разстояние.. но да кажем не са на твоето ниво... ще търсиш ли общуване с тях.. или предпочиташ да живееш сама

Новак, я!..

Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Laugh2O23 (sorridente)
Публикувано06.06.23 12:47



Щастието и спокойствието на един човек не зависят от общуването със съседите и от това къде живее. Важното е КАК живее, кой е човекът до него и най вече дали сам си е самодостатъчен и си има своите занимания, хоби и т.н. всичко, което го прави спокоен и разбира се щастлив! Давам бърз пример, аз живея в страна и област, където хората са много затворени, но именно тук намерих пътя към себе си, разбрах кое и какво ме правят щастлива, научих се да ценя времето, да не го губя за срещи с ужким колеги и приятели,....само като си спомня колко време съм губила в България за глупости...ужас направо



אהבה

Тема Re:нови [re: Laugh2O23]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано06.06.23 15:14



Какъв път към себе си си намерила бе, като се започнат с такива високопарни думи.. и кипвам.. Какво значи и самодостатъчен.. като си си самодостатъчна, що общуваш с другите, защо ти трябва човек до теб, защо живееш в общество, а не в гората.. В по-голямата си част от живота, човек не разполага със себе си, но това е отделен въпрос.. и част от магията живот.
Това че живееш в среда, където не можеш да общуваш с хората, те прави активна тук.. нормално. Сега съм претъпкана с комуникации реални и имам ли свободно време, предпочитам да чета, а не да общувам.. просто си търся баланса и го намирам... преди точно като теб.. нета ми беше среда за общуване..


Вида бяга та лошите хора, а аз чуя ли или прочета ли, че човек си е самодостатъчен и дим да ме няма.. с такъв темерут не искам да имам нищо общо.. ама това си е за отделна тема.. самодостатъчните хора..

Новак, я!..

Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Laugh2O23 (sorridente)
Публикувано06.06.23 15:38



Чакай бе как пък реши, точно ти, че нета ми е средство за общуване

недей така разсмиваш ме. Това, че си губя времето в нета когато и където пожелая си е мой избор, но не означава , че не съм си самодостатъчна. Дразни те думата, мен не, да самодостатъчна, нямам нито желание , нито пък реално време да се срещам с тъпи кокошки и да слушам проблематиките на другите, както например бе в миналото. Сега съпругът ми до мен ми е достатъчен, в смисъл излизам с него, говоря с него с часове и не ми омръзва, а когато съм сама съм си самодостатъчна и се занимавам с моите си хобита. Между другото едното от хобитата са ми и форумите тук. Нищо лошо не виждам в това

אהבה

Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано06.06.23 16:10



Повечето светци, а и мъдреци от миналото, са имали период (при някои е продължавал цял живот), в който са живеели като отшелници и не са искали да контактуват с хора. Само с по някой избран от тях ученик и то не винаги.
Значи, кипваш или не, но май има нещо, което не знаеш и няма как да съдиш хората или да ги караш да живеят по твоят аршин.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано06.06.23 16:19



Не знаех, че се приемаш за светица.. При тези светци е нямало ни дете, ни коте, пълна абдикация от човешкия живот.. а и друго, какво знам или не знам, можеш само да предполагаш..



пп хубаво е че Светците са били малко на брой.. щото иначе щеше да се затрие човешката раса..

Новак, я!..

Тема Re:нови [re: Laugh2O23]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано06.06.23 16:23



А не е ли.. постоянно присъствие, търсене на диалог.. с огромно желание за самоизява и внимание..


Когато си бях в къщи и гледах болни родители и малко дете и т.н. и аз бях превърнала нета като основно средство с комуникация от външния свят.. познато и минало..
сега вече разполагам със себе си.. и нещата са други..

а койте кара да се срещаш с тъпи кокошки.. срещай се с умни такива
значи като си сама си си самодостатъчна, а иначе не си..
закъсняваам.. хубав ден!

Новак, я!..

Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Laugh2O23 (sorridente)
Публикувано06.06.23 16:29



Аххааа, не ме разбираш, имаме различен живот

Ти си гледала възрастни хора, малко дете и т.н. При мен скъпа не е такава ситуацията, да драскам във форумите ми е хоби от дълги години, не търся нито признание, нито самоизява, ох опазил ме Господ, точно тук, самоизява

Повече от всякога разполагам със себеси, даже повече отколкото трябва май.

Еми в миналото си въобразявах, че имам приятелки, добронамерени колеги и т.н. Говоря за много далечното минало. Хубава вечер, то денят вече привършва

ПС не е необходимо да ми даваш ОТЧЕТ че закъсняваш не съм ти шеф

Редактирано от Laugh2O23 на 06.06.23 16:51.



Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано06.06.23 16:45



Защо реши, че се приемам за светица?

"Въпросът беше може ли човек да изрази себе си, ако е сам и как". Това са твои думи. Мисля, че говорехме за хората по принцип. А както виждам ти си много компетентна и по светците ...

Ако зависеше от теб нямаше да ги има изобщо, както и никакво познание. Вървиш към някаква странна уравниловка на ниво квартална канавка.

Не знаех, че се интересуваш от моя живот. Той със сигурност не е твоя работа.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.06.23 16:57



Не се карайте



Преди години съвсем случайно поднах на руски сайт на хора, неизлизащи от къщи. С известен успех можех да се наредя в тяхната група, общност, колония или каквото искате го наречете, защото имах период от няколко години, когато въобще не излизах от къщи. После спонтанно ми мина
Тези хора не бяха мъдреци, но голяма част бяха разочаровани от човечеството, бяха преживели някакви травми,които ги бяха отказали от общуване. Живееха и работеха пълноценно, не бяха абдикирали от нищо.

Редактирано от vida1929 на 06.06.23 18:28.



Тема Re: Защо не обичате живота синови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.06.23 17:01



Ама въпроси от рода, защо обичате или не обичате живота си.. са ми прекалено манипулативни..

А добро утро! Нали и аз това искам да кажа и затова пуснах тази тема, която е контра-тема на царизродовата тема.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.06.23 17:13



Досещам се, защо хората не искат да споделят нищо в тема като тази. Защото ако кажеш, че не си харесваш живота, веднага ще те разкритикуват и обвинят,че си оплаквачка и не правиш нищо за да промениш начина си на живот . А понякога живота какъвто ти е даден,не можеш да го промениш. Бориш се да промениш нещата, които можеш да промениш. Което не можеш да промениш, с него се смиряваш и приемаш. Нещата от живота, които не можем да променим, надделяват. Някой мъдрец беше казал: Лошото е по-силно от доброто.
Не е ли така?

Редактирано от vida1929 на 06.06.23 17:18.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано06.06.23 19:29



Не, не е така. Доброто е по-силно от лошото. Иначе нямаше да има еволюция и развитие.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано06.06.23 19:32



Не ми харесва, когато някой иска да захлупи останалите и да ги вкара в малката дупчица, в която живее той. Особено кошмарно е, ако съжителстваш с такъв човек.

Всеки би трябвало да има някаква представа за простора и необятните възможности на живота, в който живеем.

Всеки може да живее така, както иска и му е необходимо, според личната си еволюция и желание. Но не бива от завист да осакатява останалите хора и трябва да се радва, че са различни, в това е нашето спасение.



Тема Re:нови [re: Laugh2O23]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано06.06.23 19:47



А кой говореше за авторитет в клубовете..



Новак, я!..

Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано06.06.23 20:02



А къде точно прочете, че се интересувам от твоя живот?
Защото следваш примера на светци и мъдреци.. за мен мъдрост е това, което може да се приложи в живия човешки живот, а не просто красиви думички..
На няколко пъти четох историята на един мъдрец.. и лутанията му, първия път бях очарована.. след години я прочетох пак и тогава ми светна. Да, той наистина реди мъдрости, да, той наистина е успял да постигне много със себе си и осъзнаването си.. примерно... но този човек е отдал цялото си внимание за себе си. Не е имал деца, любима, не е имал постоянен дом, не е имал дърбоки връзки с други хора, а само със себе си.. Е какъв пример да ми е той.. и защо са ми неговите мъдрости, като самия бит ни е различен. Не мога да кажа на бебето или детето, стой гладно щото имам нужда да медитирам.. или да се усамотя, или да хвана гората, щото ще ставам мъдра.. т.е. мога но не е моето това..
Да въпросът беше принципен, но отговора го очаквах от теб.. в смисъл да стане личностен..
Какво е познание и за какво служи.. като ние тук сме за определено време.. и?

Новак, я!..



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано06.06.23 20:02



Да се карам?... Неее..



Новак, я!..

Тема Re: Защо не обичате живота синови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано06.06.23 20:08



Ми.. аз не знам за какво си пуснала темата.. ама тов дали обичам или не живота си ме спъва... както и това, обичай себе си..


Знаеш ли колко ми е странно, като някой ми каже ти не обичаш себе си.. така лии.. а те знаят ли аз как обича себе си или трябва да е по техният начин на обич..

Новак, я!..

Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано06.06.23 20:12



някой иска да захлупи останалите и да ги вкара в малката дупчица, в която живее той. Особено кошмарно е, ако съжителстваш с такъв човек.
А дали може да го направи, а? И като си осъзнала, че всеки може да прави каквото си иска.. защо коментираш дупчицата им.. ми това си е техният начин на живот..
С това "познание" трупаш много агресия в себе си.. и после баууу.. четох те и в 40 50 ужким кротка, осъзната и добричка.. а в следващия момент звяр.. това не е нормално за мъдрите осъзнати хора..

.. или за светците..

Новак, я!..

Тема Re: Защо не обичате живота синови [re: vida1929]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано06.06.23 20:23



Негатично зададените въпроси винаги са пълно говно!
Трябва да го преформулираш позитивно, напр. - "Защо мразите живота си".

Е-бане


Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано06.06.23 20:32



Не, аз няма да съм човекът, който да смели и да пуска всичко в главата ти, а ти в същото време да плюеш по всичко ценно и да смяташ, че си интересна. Намери си друг да му задаваш въпроси.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано06.06.23 20:32



Осъзнатите хора са търпеливи позитивни.. я как реагираш на различното мнение.. а твърдиш обратното..


Споко, много сте такива, а на мен вече не ми се занимава.. та разговора е приключен..

Новак, я!..

Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано06.06.23 20:38



Коментирам усилията на някой да ограничава и смалява другите. Не защото го може, а защото им вреди.

Аз не мога да отговарям за твоята или чужда представа за мен. Вашите сънища, бълнувания, комплекси или илюзии няма как да ме интересуват.



Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано06.06.23 20:41



Казах ти, не ме интересуват твоите етикети, представи или илюзии.



Тема Re: Защо не обичате живота синови [re: Цар Из Род]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.06.23 21:41



Е добре, така да зададем темата.
"Защо мразите живота си".
Хайде ти пръв почни





Тема Re: Защо не обичате живота синови [re: vida1929]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано06.06.23 21:39



Защото всеки около мен и на работата и вкъщи прави каквото си иска, не се съобразява с интересите ми и ми пречи да живея.Искам повече нощни дежурства на обекти с право и възможност за ползване на лаптоп и искам да живея сам на моя етаж за да не пречи шума от телевизора на дневника и интернета.Станат ли тези неща животът ми отново ще стане много добър.



Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.06.23 21:50



На няколко пъти четох историята на един мъдрец.. и лутанията му, първия път бях очарована.. след години я прочетох пак и тогава ми светна. Да, той наистина реди мъдрости, да, той наистина е успял да постигне много със себе си и осъзнаването си.. примерно... но този човек е отдал цялото си внимание за себе си. Не е имал деца, любима, не е имал постоянен дом, не е имал дърбоки връзки с други хора, а само със себе си.. Е какъв пример да ми е той.. и защо са ми неговите мъдрости, като самия бит ни е различен.

О, свещена простота!


Нямам думи....



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано06.06.23 21:52




Нали?

Новак, я!..

Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.06.23 22:06



В случая ще ти кажа: Не се ядосвай с прости хора. Дръж се на положение.





Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано07.06.23 03:04



За мен това е невъзможно съчетание на думи.



Тема Re:нови [re: FlLERO99]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано07.06.23 03:12



Изисквай да се съобразяват с теб. Или поне да се намери решение, което да е приемливо за всички. Човек трябва да отстоява границите си.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано07.06.23 03:19



Така е, В тези случаи става въпрос точно за прости и/или ограничени хора. Не биха били проблем, ако не беше тяхната наглост и агресия. Агресивната простотия.
И знаеш ли, кое странното. Такива хора могат да са образовани, дори да се имат за културни. Някои от тях може да имат титли. И пак да упражняват агресивна, дори зверска простотия.

Има поговорка: "Не е срамно да не знаеш, срамно е да не искаш да учиш." Всички ние все нещо не знаем, но е важно отношението към познанието и ценностите.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.06.23 07:20



Така е, В тези случаи става въпрос точно за прости и/или ограничени хора. Не биха били проблем, ако не беше тяхната наглост и агресия. Агресивната простотия.
И знаеш ли, кое странното. Такива хора могат да са образовани, дори да се имат за културни. Някои от тях може да имат титли. И пак да упражняват агресивна, дори зверска простотия.


Ахъм. Виждали сме го туй от една Лъчезара, нахлула изневиделица в една тема насред разговор между участници, за който хал-хабер си няма, да сипе с шепи агресивна простотия поголовно в пълния си блясък.

Бая се поосра пред много хора, ама то, с агресивната простотия е така - напъне ли го човек да я извади от себе си, няма спирка, докато не изкара всичкото от себе си на показ. Нъл тъй?





Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано07.06.23 08:45



не ми побира главата, как можеш да си толкова безоличва ... ти която от години сипеш помия наляво и надясно, интригантсваш, лъжеш безогледно и агресираш просташки с безкрайни претенции за интелект, мислейки си че прочитайки уикпедия имаш такъв, ти имаше очи да изпишеш това


не знам, не знам на сто години станах и още не мога да проумея как ти и такива като теб живеят със себе си, как изобщо просъществувате и се ситуирате в този свят, какви сърца и души носите ... кажи ми бе

да са и аз, да ме пита някой що си похабявам енергията ... ама на ...



Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано07.06.23 10:08



В тази тема аз реагирах на твоите нечовешки и просташки, увреждащи изказвания към човешко същество. Избирателна памет имаш.



Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.06.23 10:31



Идиотка!
Теб трябва да те баннат до живот от всички клубове на дира.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано07.06.23 15:24



Това няма как да стане.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.06.23 15:55



В тази тема аз реагирах на твоите нечовешки и просташки, увреждащи изказвания към човешко същество.

Не думай!


Щото толкова много нечовешки, просташки и увреждащи изказвания към друго човешко същество и още половин клуб човешки същества изписа, че тури всички простаци, взети заедно, в малкия си джоб.

Ама туй си е характерно за агресивната простотия - винаги си намира оправдание, най-често псевдоморално, за да си покаже рогата.

Иначе, много хубавичко проповядваш тук. Бравос!



Тема Re:нови [re: jumbles]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.06.23 15:56



Как си, ма, кикиморо?





Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.06.23 15:57



За идиотизъм не банват, иначе половината дир отдавна да е вън, начело с теб.





Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано07.06.23 17:20



Не мога да кажа на бебето или детето, стой гладно щото имам нужда да медитирам..
нещо се съмнявам, че този, дето си му чела историята въобще е бил поне прилично интелигентен, камоли мъдрец. Пък да следваш нечий пример, без значение мъдрец или глупак, означава да не живееш твоя живот, а да създаваш копие на чужд.



Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.06.23 17:25



Много ти знай устата, ама ще си намериш майстора.



Тема Re:нови [re: Exaybachay]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.06.23 17:25



нещо се съмнявам, че този, дето си му чела историята въобще е бил поне прилично интелигентен, камоли мъдрец.





Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.06.23 17:31



Лиса, или пиши по темата или се разкарай. Но да идваш и да всяваш интриги, някъде другаде, ако обичаш.



Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано07.06.23 17:45



Алиса, аз не проповядвам, пиша това, което мисля. Щом и то ви идва много, какво ли ще стане, ако някой наистина дойде да проповядва.



А че ти се държиш неадекватно, просташки и увреждащо години наред е факт. Излекувай се най-сетне.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.06.23 18:12



Асам си го намерила от 27 години вече.


Пожелавам и на теб такъв един майстор, че да живнеш малко.
Не си престаряла още, та да се смръцифръцваш отсега като кисела бабичка.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.06.23 18:21



Е, ко да пиша по темата, като си обичам живота?
Тя изповедалня само за тежки суицидни депресари ли йе?





Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано07.06.23 18:30



отегчена!
бе, изненадай ме/ни с нещо ма, жено
толкова години все едно и също
бафта, вече и идея нямам как сама не си си досадна



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.06.23 18:31



Алиса, аз не проповядвам, пиша това, което мисля.

Тц. В тази тема пишеш, каквото си назобала от книжките.
А това, което наистина мислиш, започваш да го пишеш, когато те хванат карастанчовите и изоставиш обичайната си поза на премъдрост Божия.



Е, гледката не е твърде лицеприятна, но поне си истинска, като си развихриш вродената простотийка. Щото позьорството много го мъчиш, не ти идва отвътре.



Тема Re:нови [re: jumbles]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.06.23 18:32



Че аз да не стоя в дира, за да ти правя шоо, ма?





Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.06.23 18:32



Еми тогава какво търсиш в тази тема?



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано07.06.23 18:36



Уау!...



Новак, я!..

Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.06.23 18:44



И аз така си помислих- че си го намерила.
Той те пердаши, ти идваш тука да си го изкарваш на невинни хора





Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано07.06.23 18:44



е че за кво седиш, да заливаш с помия и жлъч сичко наоколо ли?



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано07.06.23 18:40



Малиии каква мъдрост и светлина излизат от теб..


Говориш, ама то важи за другите, не за теб.. те такива мъдреци са ми ясни.. : ))
агресия?! Я слагай очилата бързичко..

Новак, я!..

Тема Re:нови [re: Exaybachay]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано07.06.23 18:42



Доживях.. Ура! да се съглася напълно с някого..



Новак, я!..

Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.06.23 18:46



Лиса, ти май не можеш да се спреш? Да викам модератор, ама няма модератор.

, пък и на теб не ти пука от нищо.
Остава само едно, по човешки да те помоля да спреш да се заяждаш с хората в този клуб. Моля те, престани.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано07.06.23 18:50



Т.е. ти можеш да пишеш, че другите са простаци, а тя не..
?

Новак, я!..



Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.06.23 18:50



Малиии каква мъдрост и светлина излизат от теб.

Добре, защо тази ирония и сарказъм? А ако ти кажа,че и от Лъчезара и от теб и от всеки тук съм прочела много мъдри неща. И от Лиса съм прочела, но тя разваля ефекта на мъдростта си с много злоба. А Лъчезара е винаги умерена, и в нея не съм видяла злоба.



Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.06.23 18:53



Да, взимам си забележка.



Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.06.23 19:36



Добре, аз не мога да разбера защо толкова те интересува Лъчезара, та дойде чак от 40-50 да ни прекъснеш темата и да ни отваряш очите колко лоша и лицемерна е Лъчезара. Ами и ти зобай книжки, идвай, разказвай ни ги тука, ще те слушаме в захлас, аз лично ги предпочитам пред това, което правиш. А теб като те хванат карастанчовите, какво правиш? Тупаш килими?





Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано07.06.23 19:34



Не ти се получава. То човек трябва да е адекватен и почтен, за да каже нещо смислено и вярно. А ти явно отдавна си забравила, какво е това.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано07.06.23 19:44



Лиса е ОК. Аз я обидих и тя се опитва да си го върне. А аз я обидих, защото не мога да стоя и да гледам как увреждат когото и да било.

Но Лиса не е от подмолните хора, за които си говорихме с теб. Аз например никога не съм я видяла да се бърка в живота на хората. Така че има и много по-зле от нея. Тя просто избива комплекси. Ама защо са й ги набили толкова яко, та не спира да плюе всички наоколо, не знам.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.06.23 19:55



Той те пердаши

Хахаха!


Ох, това ще го прочета на Липарски след малко.

Много си прозорлива, Видо. Требе да станеш врачка.



Тема Re:нови [re: jumbles]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.06.23 19:57



също като теб, ама асам по-остроумна.





Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.06.23 19:59



Лиса, ти май не можеш да се спреш? Да викам модератор, ама няма модератор.
Що, ти без модератор и носа си ли не можеш да обършеш сама?


Темата ти е интересна, таман ще си разкажете що не обичате живота си.
Без да искате, де.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.06.23 20:01



А Лъчезара е винаги умерена, и в нея не съм видяла злоба.
Значи си единствената кьорава в дира.





Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.06.23 20:03



То човек трябва да е адекватен и почтен, за да каже нещо смислено и вярно. А ти явно отдавна си забравила, какво е това.

И ти ли си врачка? Вече ще ви водя на учет, много станахте.





Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.06.23 20:05



Добре, аз не мога да разбера защо толкова те интересува Лъчезара, та дойде чак от 40-50 да ни прекъснеш темата и да ни отваряш очите колко лоша и лицемерна е Лъчезара.

Връщам й жеста, щото ми е любимка.
А вие защо непрекъснато слухтите и тайно киризите всичко, което се пише в 40-50, после го одумвате тук, а?





Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.06.23 20:06



А аз я обидих, защото не мога да стоя и да гледам как увреждат когото и да било.

хахаха! Ох, този бисер ще го цитирам в 40-50 на всички фенове на увредената, ако позволиш.
Лъчке, вече съм ти заклет фен, яки попадения имаш!





Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.06.23 20:16



Но Лиса не е от подмолните хора, за които си говорихме с теб. Аз например никога не съм я видяла да се бърка в живота на хората. Така че има и много по-зле от нея. Тя просто избива комплекси. Ама защо са й ги набили толкова яко, та не спира да плюе всички наоколо, не знам.
Да, в интерес на истината това е така, тя не е подмолна, не мога да си изкривя душата и твърдя обратното.
Също може да бъде и много справедлива и да търси пра-пра стари постове, за да изнамери истината кой какво точно бил казал и кой какво му е отговорил. Изгубила е време, направила си е труда да търси.
Ами, ако си я обидила, извини й се, и ако тя приеме извинението ти, да приключи този лов на вещици ,че вече ни омръзна на всички нормални тука, а другите коит обичат да гледат сеир, да идат другаде да го гледат.



Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.06.23 20:17



В 40-50 чета и пиша с друг ник, ти не знаеш ли?



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.06.23 20:15



че вече ни омръзна на всички нормални тука

Тоест, на Вида, Джумблес и Лъчезара, останалите, които не се оплакват, са ненормалните тука, тъй ле?


Да знам с кого да си говоря тукА, щото аз влизам в този клуб заради ненормалните.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.06.23 20:20



В 40-50 чета и пиша с друг ник, ти не знаеш ли?
Срам ли те е да си го кажеш този друг ник?



Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.06.23 20:23



Аз не виждам нищо смешно. Психическият тормоз във вид на газлайтинг какъвто прилагахте ти и няколко други над един потребител, може сериозно да увреди всяка по-чувствителна психика. Но каквото и да кажа, пак ще последват подигравки. Така че млъквам.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.06.23 20:26



Тя, онази ако беше с чувствителна психика, никой нямаше да я наритва сега като мръсно коте.



Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано07.06.23 20:25



хе хе

недей така, че ще вземеш да докараш някой инфаркт на интригантката в нея



Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.06.23 20:30



Защо да ме е срам?



Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано07.06.23 20:33



мда бе, което си е сие ... права си ... отдалеч лъщиш лачено от остроумие



Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.06.23 20:31



Никои нормални хора не биха търпяли човек като теб, а защо те търпят в дира за мен все още е загадка. Може би защото се правиш на келеш
и ги забавляваш





Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.06.23 20:45



ако беше......никой нямаше да я наритва сега като мръсно коте

Еми добре, продължавайте, но тук тя се държи добре, никой не е обидила и няма нужда сериала да се премества тук.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано07.06.23 20:59



В 40-50 чета и пиша с друг ник, ти не знаеш ли?

Тук вече уцели много.

Там всички са психо на тази тема.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.06.23 21:03



Никои нормални хора не биха търпяли човек като теб

Ами значи представата ти за нормални хора е тотално сбъркана, миличка.
Но то е разбираемо след 30 години тежък психически и физически тормоз от алкохолик /нали така беше?/, трудно ще се нормализираш без професионална помощ.
Пък дори и с помощ, процесът е дълъг. Все пак, нали си била дългогодишна жертва на домашно насилие.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.06.23 21:07



Нека се държи добре, все някъде трябва да пише женицата.
Малко мрънкоти какви льоши хора я тормозели в другите клубове, ама вий обичате да го играете утешителки на невинни жертви, добър ход да ви се влезе под кожата.

Не каза с какъв ник пишеш в 40-50.
Щом не те е срам, защо го криеш?

Редактирано от alisalisa на 07.06.23 21:12.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.06.23 21:13



Тук вече уцели много. Там всички са психо на тази тема.

Не, не са психо. Разни с отнет от админа достъп до онзи клуб "поради заслуги" имаха лошия навик да се промъкват предрешени с друга регистрация и нови никове, заобикаляйки санкцията, затова хората внимават.



Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.06.23 21:47



Ами значи представата ти за нормални хора е тотално сбъркана, миличка.

Да, но за сметка на това ненормалните ги усещам отдалеч.
Знаеш ли, Лиса, говориш от години за мен, че съм сбъркана бабичка, леличка с ролки на главата и т.н., но първо виж себе си-деградираш, от години само злобееш, не пишеш нищо ново, нито умно, подиграваш се с ценностите на другите, забравяш къде се намираш в прекия и преносен смисъл.
Аз ще ида на лекар, ама и ти иди



Редактирано от vida1929 на 07.06.23 22:49.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.06.23 23:54



Знаеш ли, Лиса, говориш от години за мен, че съм сбъркана бабичка, леличка с ролки на главата и т.н.,

Не си измисляй. Дай линкове, където те наричам така,че и от години, иначе си лъжкиня.
Та, с какъв ник пишеш в 40-50?
Три пъти те питам, но се правиш на разсеяна и не казваш.

Като избълва лъжи, змии и гущери, заобича ли си живота?





Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано08.06.23 08:52



Като избълва....., заобича ли си живота?

Най-накрая да попиташ нещо по темата


Чудех се защо хем обичам живота, хем не го обичам. Разбрах
Обичам живота. Кой не го обича, кой не иска да диша, да се движи, да е с близките си.
Но мразя начина си на живот и навиците, по-точно една част . Но винаги мога да ги променя . Мразя да вися в дира. То, разбирам, да вися и да науча нещо ново и полезно, но да вися, за да отговарям на любопитни и заядливи, не!
Затова вместо да ти давам линкове и да ти отговарям какъв ми бил никът в 40-50, ще ида да пия кафе и да тичам сред природата



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.06.23 11:09



Но мразя начина си на живот и навиците, по-точно една част . Но винаги мога да ги променя . Мразя да вися в дира. То, разбирам, да вися и да науча нещо ново и полезно, но да вися, за да отговарям на любопитни и заядливи, не!
Затова вместо да ти давам линкове и да ти отговарям какъв ми бил никът в 40-50, ще ида да пия кафе и да тичам сред природата


Аз като казах, че темата е хейтърска, буквално хейтърско сборище на трите обичайни, вий - не, та не! Мъ задниците ви лъщят и се видят от космоса, ве, скъпички.





Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано08.06.23 12:58



Ми понеже си самата злоба, виждаш само злоба .
Не ми губи времето да ти отговарям.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.06.23 17:29



Ти други думички, освен "злоба" знаеш ли?
Че тий много беден речникът.

Виж си темата - първо нахейтихте Шоколада. Проста била, нам каква си била.
После ми скочихте вкупом, когато написах постинг до Лъчезара. Каква работа имаш ти и онуй алтавото Джумблес да ми обяснявате каква съм, що съм, след като съм влязла в темата с конкретен коментар, засягащ конкретната потребителка, към която се обръщам? Ма на минутата си счупихте пръстите от бързане да ме нахейтите, при положение, че нито се обръщам към някоя от вас, нито ви споменавам.

Виж се, ма:

Идиотка!
Теб трябва да те баннат до живот от всички клубове на дира.


Злобара в пълния си блясък. Пъ ми разправяй после, че не ти лъщи задникът.





Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано08.06.23 17:42



Не си познала, в този прекрасен слънчев ден да се занимавам с теб и с глупостите ти в дира.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.06.23 19:26



Не моите, твоите собствени глупости ти тикнах под носа.
Като ви поднесат собствените насрани памперси, веднага си намирате друга работа и вече не ви интересува.

Гиди лицемерки.





Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано08.06.23 19:32



Айде стига ме занимава вече, няма да те чета.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано09.06.23 06:20



Късно е, чадо. Като не щеш да те занимавам, да не беше ми писала.
Безплатен обяд няма.

няма да те чета

Идеално!


Значи, ще мога да те одумвам на спокойствие пред други потребители, колкото си искам. Щом не ме четеш, няма и да знаеш какви ги насипвам зад гърба ти, нито ще ми се навираш в разговорите, когато не те засягат.
Ама де тоз късмет!



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано09.06.23 11:27



Човек вижда това, което носи в себе си, как пък не го разбрахте... Лъчазара чете, даже знам и какво чете и е чела и когато става въпрос за проповеди, всичко е ок, ама когато някой я застъпи и дявола се изчервява.. същото е с Джъмби и с теб. Да сте видели светец или мъдрец да бълва такава помия, да напада другите, да ги нарича прости, тъпаци.. поне от писанията им, иначе може да са били и серийни убийци.. в името на Бог.
Мъдростта идва от опита, самия живот учи..
На вас ви вади очите речника на Лиса, защо?, защото вие сте такива и не харесвате това във вас и реагирате.. защото точно искате да сте мъдри и светли.. ама забравяте, че всеки човек носи и дяволчетата си в себе си, и те искат храна за да се развиват.. отвръщайки на негативното, ги храните тях..
Ужасно се нервирам когато някой успее да ме ядоса, ама не на другия, на себе си, че съм дала храна на дяволчетата и те ме ръководят в момента.
И последно.. поне за мен важи.. когато искате нещо от другите, първо трябва вие да го показвате и имате.. а не да търсите злобата и да я намирате във всичко и всички.. Алисия не е злобна, тя просто има смелостта да говори това, което вижда, зад "обидите" и се крие смисъл, ама ако има кой да го види.. И наистина последно, не се явявам защитник на никого.. просто казвам, аз какво виждам..

Новак, я!..



Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор jumbles (wild spirit)
Публикувано09.06.23 12:06



Алисия не е злобна, тя просто има смелостта да говори това, което вижда, зад "обидите" и се крие смисъл, ама ако има кой да го види.. И наистина последно, не се явявам защитник на никого.. просто казвам, аз какво виждам..

интересно, защо ... да речем в едно Buduhcko npace не си видяла същото през времето и не си дръпала такава тирада и за него, да те питам ли защо или да не те питам?

а дали ние сме тези, които "искат да са мъдри и светли" или ти?!!!
щото нали " вие сте такива и не харесвате това във вас и реагирате.."
та в този контекст и след този си пост не смяташ ли, че сама достатъчно нагледно ни разказа ти каква си?

изобщо стоиш ли си все още зад думите?



Тема Re:нови [re: jumbles]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано09.06.23 13:53



Интересуваш ли се аз каква съм.. съжалявам, но не мога да ти отвърна с взаимност.. коментирах поведение тук.. а за друго опознаване, нямам желание...
Прасето не ми е дразнител, понякога с кеф си мятаме топката.. ама до толкова и той не ме интересува.. отговорих! и да, преди може би му се връзвах, ама преди.. тъпо е, че съм го правила значим.. и съм хабила емоции..
Разбира се, винаги съм си стояла зад думите, каквото и да съм говорила.. а това, че ти върна топката, говори достатъчно.. на мен де.. ама то си е мое, не твое....

Новак, я!..



Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано09.06.23 14:07



Алисия не е злобна, тя просто има смелостта да говори това, което вижда, зад "обидите" и се крие смисъл, ама ако има кой да го види

Ами щом толкова виждаш дълбок смисъл, теб да обижда бе! Не ме занимавай, ако обичаш, не я чета.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано09.06.23 14:04




а що си мислиш, че мен не ме "обижда".. : ))) и сега прочетох, че съм тъпа овца.. ама освен да се захиля, друго не мога.. т.е. да се обидя.... макар че с кеф бих я попитала, какво значи умна оФса..

Новак, я!..

Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано09.06.23 19:35



Добре, аз чета, тоест интересувам се. Ти не четеш. Което е твое право. Но пропагандираш невежеството, което вече според разбиранията на цивилизацията е неправилно. Не мога да разбера, защо аз трябва да съм някаква, защото чета, осмислям и се интересувам и даже да се чувствам виновна пред теб, която пропагандираш и изискваш възхищение пред невежеството? Грижа се за интелекта си, развивам го, защото го имам, защото така ми харесва. Защо според теб това би трябвало да ми пречи да живея, както си искам и както преценя? Няма никаква логика.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор vida1929 ()
Публикувано09.06.23 20:53



Не мога да разбера, защо аз трябва да съм някаква, защото чета, осмислям и се интересувам и даже да се чувствам виновна пред теб
Много добре питаш, ама дали ще ти отговори, щото тя може и да не осъзнава какво прави. Докато Лиса го прави съвсем умишлено.
Това е газлайтинг. Те Лиса, Шоколада това правят-карат те да се чувстваш виновна, внушават ти, че не разбираш, не усещаш техния хумор. Много добре даже го разбирам техния хумор. Но аз такъв хумор- да се подиграват,да обезценяват, да осмиват, не го одобрявам и затова не желая да влизам в техния тон.
Аз и ти сме сухарките тука, не разбра ли

На наш гръб ще има кодоши колкото щеш, ако продължаваш да се опитваш да се разбереш с тях.
Каквото и да им отговориш,те няма да излязат от позата си на подигравчийки.
Пък за четене на книги и развитие на интелекта въобще не питай в този форум

Редактирано от vida1929 на 09.06.23 20:50.



Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано09.06.23 21:15




умната овца е, като тъпата овца, ама умна



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано09.06.23 21:22



Става въпрос за ценности, отношение и уважение. И не към човешко същество, а към достиженията и ценностите на човешката цивилизация. Знам, че е така.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор vida1929 ()
Публикувано09.06.23 21:35



Става въпрос за ценности, отношение и уважение. И не към човешко същество, а към достиженията и ценностите на човешката цивилизация.

в ТОЗИ КЛУБ НЯМА ТАКИВА.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано09.06.23 21:52



Става въпрос за ценности, отношение и уважение. И не към човешко същество, а към достиженията и ценностите на човешката цивилизация.

в ТОЗИ КЛУБ НЯМА ТАКИВА.


Ценности на човешката цивилизация ли няма в този клуб?
Малей, как оплю всичките пишещи!





Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано11.06.23 09:11



Не чета? А това как точно го разбра? Искаш ли да си говорим за Екхарт Толе или за Буда, Библията, или холографската вселена, или може би да минем през Кастанеда, или Лао Дзъ.. от по-новите през Анди Адрюс, или психология на влиянието, или може би през подсъзнанието може всичко, да бъдеш или да имаш.. или Фройд.. или Луйз Хей.. и още и още... и? Това интелигентна ли ме прави или знаеща или трябва да се надувам със "знание". Ми не. Това е информация, знание е ако прилагам нещата в живота, т.е. в моя живот.. за да си осигуря баланс, спокойствие и добро настроение... т.е. баланс между материята и духа..
Езотериката, религията не са науки само за себе си, а в по-голяма част са науки за света..
Абсолютно ненужен пост, защото ти от моето писане, ако не си разбрала, какво знам, правя и мога.. ама хич не е важно да знаеш какво съм чела.. : )) а и то си е само за мен, не е хвалба.. Мъдростта идва от живота, книгите само помагат да я видиш, т.е. насочват погледа, но дали ще видиш същото е въпрос на индивидуалност.

Новак, я!..



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано11.06.23 09:18




а да бе, аз съм невменяема та не осъзнавам.. а ти осъзнаваш ли в какво си се навряла? Осъзнаваш ли, че живота не е перце и всеки да те гали с него.. защо не можеш да приемеш приказките на другите просто като тяхно мнение, без да подскачаш и да си търсиш перцето?
Кога съм те нарекла проста, както ти го направи.. : ))) Абе защо риете и се завирате в неща, които ви дразнят и не харесвате, вместо да се отдавате на позитиви, които ви усмихват.. Наистина ли не разбираш, че на всяко нещо което му отдаваш вниманието си, става голямо и важно.. Лиса не те кефи, не можеш да и приемеш начина на комуникация.. защо непрекъснато ровиш около нея.. или искаш да я промениш? Ми не можеш! Или приемаш нещата каквито са или ги подминаваш..
Аз също съм ти бодилче.. ми подминавай ме бе.. какво да направя, като зад всяко нещо вие търсите злоба, негативизъм и ги ви виждате и намирате.. За мен злобни хора няма.. има различни хора..

Новак, я!..

Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано11.06.23 14:55



Всичката булевардна литература си я прочела, бравос!





Тема Re:нови [re: Trickyyy]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано11.06.23 18:35



Ми.. булевардна или не.. има ползи и от нея.. за мен. А пък и хора разни..а и не чета за бравос! Можеше да си го спестиш..

Новак, я!..



Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Вида ()
Публикувано11.06.23 23:07



Искаш ли да си говорим за Екхарт Толе или за Буда, Библията, или холографската вселена, или може би да минем през Кастанеда, или Лао Дзъ.. от по-новите през Анди Адрюс, или психология на влиянието, или може би през подсъзнанието може всичко, да бъдеш или да имаш.. или Фройд.. или Луйз Хей.. и още и още... и?

Аз искам, без Буда и Библията





Тема Re:нови [re: Trickyyy]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано11.06.23 23:42



Абе, Библията и будистките сутри хич не са булевардна литература.
Ама дълбоко се съмнявам някой тук да е способен на качествен анализ на тези писания.



Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано12.06.23 08:50



Визирах прочетената булевардна литература. Библията не спада към нея, а и едва ли спада към прочетените





Тема Re:нови [re: Trickyyy]  
Автор Вида ()
Публикувано12.06.23 09:49



Не съм чела Фройд или поне нямам спомен. Той е толкова труден, на специфичен език и речник, че само специалисти го разбират и понякога и те -не и се карат той какво бил казал

. Чела съм негови критици и тълкуватели, например неговият съратник, ученик и последовател, Карл Юнг.
Не съм чела Библията, защото съм атеист. Но уважавам религиозните вярвания на всички хора.
Когато някой човек е чел, то си му личи. Придобива една етика и култура, която няма как да не я забележиш.



Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Вида ()
Публикувано12.06.23 09:58



Не вярвам да си чела Фройд. Не вярвам да си чела нещо сериозно от психоанализата. Щеше да личи от изказа ти. В темите, които съм пускала през годините, не видях да тълкуваш темите ми от гледна точка на психоанализата. Нито ти, нито някой друг от тук. Не че сте длъжни да тълкувате де, просто отбелязвам.



Тема Re:нови [re: Trickyyy]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано12.06.23 12:08



Ми нали е в един кюп с булевардните Библията, как да не я разграничи човек!
Познавам хора, които се бият в гърдите - ас изчетох Библията, знам я.
Изчело я кат булевардна литература и кво? Чело, знае какво пише в нея, вече е експерт със самочувствието да ръси мнения и доморасли експертизи на корем.
То ней само Библията, има и други емблематични четива, които без поне два вагона книги предварителна и следварителна подготовка, по-добре да не се изцепваш, че си ги "чел".





Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано12.06.23 12:08



Анджък де, много обичам някой кат се изцепи по този въпрос



Редактирано от Trickyyy на 12.06.23 12:11.



Тема Re:нови [re: Вида]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано12.06.23 12:22



Не вярвам да си чела Фройд. Не вярвам да си чела нещо сериозно от психоанализата. Щеше да личи от изказа ти. В темите, които съм пускала през годините, не видях да тълкуваш темите ми от гледна точка на психоанализата.

За тълкуване на нечии словесни полюции от гледна точка на психоанализата се плаща.
Към днешна дата, на дипломиран и сертифициран психотерапевт, минимум 60 лв на час. Кат си цървулана и не можеш да си позволиш да те тълкуват професионалисти, а шляпаш теми тук, белки получат безплатно внимание, ще се примиряваш, с каквото има. Ако не ти аресва, марш на платено.



Тема Re:нови [re: Trickyyy]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано12.06.23 12:33



такава е местната мода.





Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано12.06.23 13:50



Каква е тая Вида бе? Я разкажи малко, че искам да се включа, а не ги познавам тия


Лъчезарата я знам, за нея нема нужда



Тема Re:нови [re: Albena l]  
Автор Вида ()
Публикувано12.06.23 14:11



Ми, не съм изрусена и пиша и в 40-50. Интересувам се от психоанализа, пък те не се интересуват и не можем да намерим общ език. Що питаш нея. Тя е простачка. И ти ли си? Защото да обсъждаш друг,когато можеш да попиташ самия него...

Редактирано от Вида на 12.06.23 14:12.



Тема Re:нови [re: Вида]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано12.06.23 14:20



Еееееееееееееее тя ми е приятелка, естествено, че нея ще питам.

Добре, питам теб. Що лъжеш, че пишеш в 40-50

. Ма мноо си проста значи



Тема Re:нови [re: Albena l]  
Автор Вида ()
Публикувано12.06.23 14:26



Дадох си достатъчно инфо, за повече-приятелката ти.



Тема Re:нови [re: Вида]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано12.06.23 14:33



Даде ми, да. Че си лъжкиня





Тема Re:нови [re: Albena l]  
Автор Вида ()
Публикувано12.06.23 14:42



Кажи й да си пие гинко-билобата.



Тема Re:нови [re: Вида]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано12.06.23 14:48



То ти трябва да пиеш, след като не знаеш къде си писала





Тема Re:нови [re: Albena l]  
Автор Вида ()
Публикувано12.06.23 15:10







Тема Re:нови [re: Вида]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано12.06.23 19:29




Ти какво.. да седна да се показвам или да доказвам ли... нещо сериозно сте се объркали.. : ))
Това вярваш или не, за кого има значение?
Ама ми е интересно, като е булевардна от къде го знаете.. чели сте го.. или предполагате?!..
Няма как да видиш.. това което знам си е за мен.. лична употреба..
Боже, какво вирене на нос.. кой какво чел.. споменах го пред Лъчазара, защото тя много убедително говореше за невежество и че не чета.. от дете не заспивам без книжка..

Новак, я!..

Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано12.06.23 19:31



И за това ли човек се бие в гърдите.. : ))) Оле-мале...



Новак, я!..

Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.06.23 19:45



Ти си казвала неведнъж преди, че не обичаш да четеш книги. Че не искаш да знаеш, кой какво мислил. Че всичко ще ти дойде, ей така, откривайки топлата вода. Спорили сме неведнъж с теб по този въпрос.
(Разбира се, че е изключително важно собственото възприемане на света и е решаващо собственото сито /което е и мнението на Буда, който казваш, че си чела/. Но пък и "ако не стъпиш на рамената на гигантите преди теб, няма да видиш надалеч" - Айнщайн) Цитатите са само като подкрепа за това, че човек е на прав път. Защото наистина не можем да правим наново всички открития с всяко раждане, щяхме да сме още в пещерите.

Хубаво, че все пак си чела това което те интересува. Въпросът тогава е - защо не си го разбрала, че се държиш така и задаваш такива въпроси (говоря за обичайното ти поведение). Всъщност всеки разбира, колкото може. Бих ти написала - наблегни на осъзнаването на прочетеното. Но от теб знам, че не уважаваш чуждото мнение и написаното такова в книги. А сега, де.
Всъщност, естествено, прави каквото искаш, само не обвързвай другите с твоите очаквания.

Редактирано от Luchezara на 12.06.23 19:54.



Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано12.06.23 19:57



Искаш ли да си говорим за Екхарт Толе или за Буда, Библията, или холографската вселена, или може би да минем през Кастанеда, или Лао Дзъ.. от по-новите през Анди Адрюс, или психология на влиянието, или може би през подсъзнанието може всичко, да бъдеш или да имаш.. или Фройд.. или Луйз Хей.. и още и още... и?

Ами както виждаш... освен, ако ще си говориш за книги, дето не си ги отваряла.





Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано12.06.23 20:06



Въпросът беше риторичен.. няма как аз и Лъчазара да видим по един и същи начин, написаното в книгите. А да обсъждаме кой е по по и кой разбира повече.. или кой прав или крив, ама хич не ми се занимава..
Започвам да съжалявам, защо поддадох на провокацията..
Четенето на книги не е хвалба.. а начин за разширяване на собствения кръгозор..

Новак, я!..



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано12.06.23 20:11



Ти си казвала неведнъж преди, че не обичаш да четеш книги
ъъъ.. даже съм се оплаквала от себе си, че книгите ми крадат от съня..


"ако не стъпиш на рамената на гигантите преди теб, няма да видиш надалеч" - Айнщайн
това за науката важи, ама за езотериката и мъдростта не става. Можеш да видиш света през очите на друг човек.. всичко написано, но не може неговият свят да стане твой.
Обичайното ми поведение е чиста проба любопитство.. нямам нуждата да показвам каквото и да е.. Често пъти, като прочета нещо, което ми е интересно и съм на същото мнение, просто минавам в контра, за да разбера пътя, по който си го научила.. но прочета ли, че то е на еди кой си.. т.е. от книжка, и вече губя интерес.. Книгите дават посока и информация, но не и знание.. то се придобива от жизнен опит..

Новак, я!..

Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Вида ()
Публикувано12.06.23 20:15



Започвам да съжалявам, защо поддадох на провокацията.

То ти я пусна провокацията...Жалко, значи да не чакаме тема за Фройд от автор Шоколада.





Тема Re:нови [re: Вида]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано12.06.23 20:17



Сеир ли търсиш..



Новак, я!..

Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано12.06.23 20:27



Аз, да

даже съм се подготвила: климатик, вентилатор, пуканки и пепси макс

Обясни сега за книгите, информацията, насоките и знанието, и как това няма нищо общо с теб?



Тема Re:нови [re: Trickyyy]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано12.06.23 20:36



Отдавна загубих доверието си в теб, та да ти обяснявам каквото и да е.. Сори.


Тази Трики, няма абсолютно нищо общо с бившата Трики..

Новак, я!..

Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано12.06.23 20:38



Panta Rei.

Редактирано от Trickyyy на 12.06.23 20:41.



Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.06.23 20:45



Гигантите (спрямо човешките постижения) не са само в науката, гигантите са навсякъде.
Другото няма да обсъждам, излишно е.



Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Вида ()
Публикувано12.06.23 20:46



Ти пък защо не се надъхаш да проучиш някаква тема и да я пуснеш тук с разкази,разяснения, линкове. Нещо което ти е интересно.



Тема Re:нови [re: Trickyyy]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано12.06.23 21:20



Добре.

Новак, я!..



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано12.06.23 21:24



А кои са гигантите? Почти всяка теория във философията има два лагера.. Коя е абсолютната истина? Няма и абсолютна мъдрост... та на чие рамо стъпваш.. за да виждаш..

Новак, я!..

Редактирано от ShokoLada на 12.06.23 21:25.



Тема Re:нови [re: Вида]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано12.06.23 21:27



Я пак.. : ))) и за какво ми е това?

Новак, я!..



Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Вида ()
Публикувано12.06.23 21:34



За да канализираш енергията си в една посока, тоест -тема.

Може да е от твоята област, недвижимите имоти.



Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.06.23 21:33



Не очакваш да мисля вместо теб, нали? Пак се връщаме в изходна позиция.

Ако се прежалиш да четеш, чети с разбиране. И уважение.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано12.06.23 21:47



Не мисли вместо мен, отговори на въпросите ми.. според теб. Ако можеш.. и искаш.
Коя теория според теб е вярна, че човек е единак, и трябва да разкъса обществените връзки или стадно същество - да подчини личността си на обществото? На чие рамо ще стъпиш, за да виждаш по-добре.. на Монтен или Макиавели?

Новак, я!..



Тема Re:нови [re: Вида]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано12.06.23 21:53




тц.. за да има наистина нещо градивно, трябва да има хора, които са надживели дребнавите си заяждания.. и личните си симпатии и антипатии.. а ако искаш тема за сеир и мерене на пишки.. аз не ща.. не ми е интересно..
Лека вечер..

Новак, я!..

Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.06.23 22:51



Не може да зададеш такива безумни въпроси. Това означава, че не мислиш изобщо.
Мили Боже. Спести ми ужаса. Наистина изпадам в потрес, когато разговарям с теб. А дори не се обиждаме като ония простакеси.
Мила, моля те, мисли и си разговаряй с някой друг.



Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Вида ()
Публикувано13.06.23 09:29



О, боже мой,аз ти предлагам да напишеш тема с която да си полезна и приятна за себе си и другите, а ти какво ми отговаряш!?
Не желая да участвам в разговор с теб.



Тема Re:нови [re: Вида]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано13.06.23 11:59



Ама ако няма да се карате, изобщо няма да идвам да ви чета!





Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано13.06.23 14:55



Безумни? Кое му е безумното, освен, че те накарах да изразиш СОБСТВЕНО мнение.. знам, че не можеш.. и точно за това говорех.

Новак, я!..



Тема Re:нови [re: Вида]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано13.06.23 14:59




Ти папагалче на Лъчезара ли се явяваш.. : )))

Новак, я!..

Тема Re:нови [re: Albena l]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано13.06.23 15:01



Е че то и да се скара качествено не може човек.. то са едни фасони, едни драми.. ооо ужас.. ооо безумие.. оооо... : ))
Ама хич ми не е до скандали..



Новак, я!..

Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Вида ()
Публикувано13.06.23 15:55



Не, ние с нея сме коалиция срещу такива шоколадови като теб





Тема Re:нови [re: Вида]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано13.06.23 16:26



И за какво точно се борите?.. и тя знае ли, че сте в коалиция.. : )))

Новак, я!..



Тема Re:нови [re: Вида]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано13.06.23 16:33



бе,не се излагайте бе, нямало да си говорят с Шоколада

то пък големия калабалък тук, та чак да избираш с кого да си говориш ти и на мен не ми говореше, но това никога не ми е пречило да се чувствам добре дошла в собствените си теми



Тема Е, тянови [re: ShokoLada]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано13.06.23 16:37



се е довлякла тук за сеири и драми

ми, нека доведе и гаджето си, да си поговорим, да се апазнаем, и ний да усетим мъшка сила и мъшки фиримони, и ний-да се порадваме, може па и по някой комплимент да отнесем, пък и драма ще й спретнем, къй е проблемот?



Тема Re:нови [re: Trickyyy]  
Автор Вида ()
Публикувано13.06.23 19:05



Вие си се забавлявайте тука, аз имам други планове

.



Тема Re:нови [re: Вида]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано13.06.23 19:21



само не тръгвай да се жениш, молим те



виж, ако ще хапваш сочна диничка - одобрявам

В събота купих една диня, ма страхотна, криспи, с клечка за зъби ще я разцепиш, така напращяла, пък и сладка И днес купих още две от същия магазин, и понеже баща ми пита уикенда от къде е динята, аз не бях обърнала внимание, днес нарочно гледах - арменски! Брех, да му се не начудиш! Сигурно с влака ги докарват



Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано13.06.23 19:27



Слаба ракия са тия. И на теб се чудя кво правиш тук, ама видях дружки, викам я да се запозная и аз, а то скумрии некви смотани





Тема Re:нови [re: Albena l]  
Автор Вида ()
Публикувано13.06.23 21:06



Две скумрии си плували. Трета минала покрай тях:
-О, момичета, как сте, как е водата?
-Коя е тая ма? -попитала първата
-Ми, не знам, няква-отвърнала втората.
-И кво пита?
-Пита как е водата?
-Ква вода?-учудила се първата.
Спогледали се и отминали.



Тема Re: Е, тянови [re: Trickyyy]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано13.06.23 21:30



Ееее, че тя Албенка винаги си е била по сеирите и семките..



Новак, я!..

Тема Re:нови [re: Albena l]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано13.06.23 21:32



Миии... поразмотвам се...: )))

Новак, я!..



Тема Re:нови [re: Trickyyy]  
Автор Вида ()
Публикувано13.06.23 21:33



само не тръгвай да се жениш

Един ми вика жени се. Друг вика не се жени. Аз да не взема вас да слушам.
Отивам в тревненския балкан, чао.



Тема Re:нови [re: Вида]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано13.06.23 21:34



Нищо де, така и така се запознахме. Тук съм за малко, че мноо политики оттатък. После ще ви оставя да си пишете вашите глупости, спокойно





Тема Re:нови [re: Вида]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано13.06.23 21:38



То като отидеш в Тревненския балкан голяма работа, скука и половина



Тема Re:нови [re: Albena l]  
Автор Вида ()
Публикувано13.06.23 21:36



Аз съм напълно спокойна





Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано13.06.23 21:41



Размотаваш се, ама тез не стават за нищо бе. Глей им темите и простотиите





Тема Re:нови [re: Вида]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано13.06.23 21:45



Спокойна си, щото не си отишла още в Трявна


Аз не бих отишла



Тема Какъвнови [re: Вида]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано13.06.23 22:00



балкан бе, Виде? Само на климатик ходя аз



Всяко лято са ми любими господата височайшия Климатик и Верния Вентилатор По този повод се сетих, че един хубав мъж днес отвори вратата за мен и ме покани да мина първа Викам си, бах, тоя се е баялдясал нещо Гот ми стана де и го отбелязах, ето, даже го разказвам, да не викат мъжете, че не ги уважаваме



Тема Re: Какъвнови [re: Trickyyy]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано13.06.23 22:09



Малееее мъж ти отворил вратата и ти впечатлена, че аз през тия минавам като вятър.
Сигурно си откровено грозна.
Какво е вентилатор и къде се ползва)…?





Тема Re: Какъвнови [re: Albena l]  
Автор Вида ()
Публикувано13.06.23 22:14



На мен един две врати ми отвори, за да ме види и отпред и отзад, при това съм грозна.





Тема Re: Какъвнови [re: Вида]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано13.06.23 22:20



За теб не съм казала, че си грозна, много моля!



Тема Re: Какъвнови [re: Trickyyy]  
Автор Вида ()
Публикувано13.06.23 22:23



Ами как да ги уважаваме в такива ситуации, когато явно го правят не от галантност, а за да гледат. Ми да гледат





Тема Re:нови [re: Albena l]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано14.06.23 08:13



Ай ся.. ти нямаш угодия..

Екстра са си..

Новак, я!..

Тема Re: Какъвнови [re: Albena l]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано14.06.23 08:18



тц..
случила е на мъж..: )))

Новак, я!..



Тема Re: Какъвнови [re: Вида]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано14.06.23 08:22




и ти май нямаш угодия.. а ти не гледаш ли?

Новак, я!..

Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано14.06.23 08:45



Хората трябва да се ядосват. Иначе ще умрат от скука тук!



Тема Re:нови [re: Albena l]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано14.06.23 08:51



А да бе.. има много по-интересни занимания.. от това да се пилят нервни окончания..
например това.. по полека..




Новак, я!..

Тема Re: Какъвнови [re: Вида]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано14.06.23 11:02



Има и една такава приказка, знаеш я - очи пълни, ръце празни





Тема Re: Защо не обичате живота синови [re: vida1929]  
Автор Rosemary ()
Публикувано15.06.23 12:03



Не е баш така, защото и в гората са се навъдили хора и ако в града можеш да ги избегнеш някак, то в гората - щеш не щеш общуваш с тях. Особено в някоя хижа. Ужас. (Подчертавам - пречат ми хората като такива, а не маниерите им. Обикновено по планините ходят готини хора. Ама ми пречат.)



Тема Re: Какъвнови [re: Вида]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано22.06.23 14:44



е, надявал се е да си дашна






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.