Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:49 21.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Albena l]  
Автор Вида ()
Публикувано12.06.23 15:10







Тема Re:нови [re: Вида]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано12.06.23 19:29




Ти какво.. да седна да се показвам или да доказвам ли... нещо сериозно сте се объркали.. : ))
Това вярваш или не, за кого има значение?
Ама ми е интересно, като е булевардна от къде го знаете.. чели сте го.. или предполагате?!..
Няма как да видиш.. това което знам си е за мен.. лична употреба..
Боже, какво вирене на нос.. кой какво чел.. споменах го пред Лъчазара, защото тя много убедително говореше за невежество и че не чета.. от дете не заспивам без книжка..

Новак, я!..

Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано12.06.23 19:31



И за това ли човек се бие в гърдите.. : ))) Оле-мале...



Новак, я!..

Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано12.06.23 19:45



Ти си казвала неведнъж преди, че не обичаш да четеш книги. Че не искаш да знаеш, кой какво мислил. Че всичко ще ти дойде, ей така, откривайки топлата вода. Спорили сме неведнъж с теб по този въпрос.
(Разбира се, че е изключително важно собственото възприемане на света и е решаващо собственото сито /което е и мнението на Буда, който казваш, че си чела/. Но пък и "ако не стъпиш на рамената на гигантите преди теб, няма да видиш надалеч" - Айнщайн) Цитатите са само като подкрепа за това, че човек е на прав път. Защото наистина не можем да правим наново всички открития с всяко раждане, щяхме да сме още в пещерите.

Хубаво, че все пак си чела това което те интересува. Въпросът тогава е - защо не си го разбрала, че се държиш така и задаваш такива въпроси (говоря за обичайното ти поведение). Всъщност всеки разбира, колкото може. Бих ти написала - наблегни на осъзнаването на прочетеното. Но от теб знам, че не уважаваш чуждото мнение и написаното такова в книги. А сега, де.
Всъщност, естествено, прави каквото искаш, само не обвързвай другите с твоите очаквания.

Редактирано от Luchezara на 12.06.23 19:54.



Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано12.06.23 19:57



Искаш ли да си говорим за Екхарт Толе или за Буда, Библията, или холографската вселена, или може би да минем през Кастанеда, или Лао Дзъ.. от по-новите през Анди Адрюс, или психология на влиянието, или може би през подсъзнанието може всичко, да бъдеш или да имаш.. или Фройд.. или Луйз Хей.. и още и още... и?

Ами както виждаш... освен, ако ще си говориш за книги, дето не си ги отваряла.





Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано12.06.23 20:06



Въпросът беше риторичен.. няма как аз и Лъчазара да видим по един и същи начин, написаното в книгите. А да обсъждаме кой е по по и кой разбира повече.. или кой прав или крив, ама хич не ми се занимава..
Започвам да съжалявам, защо поддадох на провокацията..
Четенето на книги не е хвалба.. а начин за разширяване на собствения кръгозор..

Новак, я!..



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано12.06.23 20:11



Ти си казвала неведнъж преди, че не обичаш да четеш книги
ъъъ.. даже съм се оплаквала от себе си, че книгите ми крадат от съня..


"ако не стъпиш на рамената на гигантите преди теб, няма да видиш надалеч" - Айнщайн
това за науката важи, ама за езотериката и мъдростта не става. Можеш да видиш света през очите на друг човек.. всичко написано, но не може неговият свят да стане твой.
Обичайното ми поведение е чиста проба любопитство.. нямам нуждата да показвам каквото и да е.. Често пъти, като прочета нещо, което ми е интересно и съм на същото мнение, просто минавам в контра, за да разбера пътя, по който си го научила.. но прочета ли, че то е на еди кой си.. т.е. от книжка, и вече губя интерес.. Книгите дават посока и информация, но не и знание.. то се придобива от жизнен опит..

Новак, я!..

Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Вида ()
Публикувано12.06.23 20:15



Започвам да съжалявам, защо поддадох на провокацията.

То ти я пусна провокацията...Жалко, значи да не чакаме тема за Фройд от автор Шоколада.





Тема Re:нови [re: Вида]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано12.06.23 20:17



Сеир ли търсиш..



Новак, я!..

Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано12.06.23 20:27



Аз, да

даже съм се подготвила: климатик, вентилатор, пуканки и пепси макс

Обясни сега за книгите, информацията, насоките и знанието, и как това няма нищо общо с теб?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.