Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:57 20.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано11.06.23 09:11



Не чета? А това как точно го разбра? Искаш ли да си говорим за Екхарт Толе или за Буда, Библията, или холографската вселена, или може би да минем през Кастанеда, или Лао Дзъ.. от по-новите през Анди Адрюс, или психология на влиянието, или може би през подсъзнанието може всичко, да бъдеш или да имаш.. или Фройд.. или Луйз Хей.. и още и още... и? Това интелигентна ли ме прави или знаеща или трябва да се надувам със "знание". Ми не. Това е информация, знание е ако прилагам нещата в живота, т.е. в моя живот.. за да си осигуря баланс, спокойствие и добро настроение... т.е. баланс между материята и духа..
Езотериката, религията не са науки само за себе си, а в по-голяма част са науки за света..
Абсолютно ненужен пост, защото ти от моето писане, ако не си разбрала, какво знам, правя и мога.. ама хич не е важно да знаеш какво съм чела.. : )) а и то си е само за мен, не е хвалба.. Мъдростта идва от живота, книгите само помагат да я видиш, т.е. насочват погледа, но дали ще видиш същото е въпрос на индивидуалност.

Новак, я!..



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано11.06.23 09:18




а да бе, аз съм невменяема та не осъзнавам.. а ти осъзнаваш ли в какво си се навряла? Осъзнаваш ли, че живота не е перце и всеки да те гали с него.. защо не можеш да приемеш приказките на другите просто като тяхно мнение, без да подскачаш и да си търсиш перцето?
Кога съм те нарекла проста, както ти го направи.. : ))) Абе защо риете и се завирате в неща, които ви дразнят и не харесвате, вместо да се отдавате на позитиви, които ви усмихват.. Наистина ли не разбираш, че на всяко нещо което му отдаваш вниманието си, става голямо и важно.. Лиса не те кефи, не можеш да и приемеш начина на комуникация.. защо непрекъснато ровиш около нея.. или искаш да я промениш? Ми не можеш! Или приемаш нещата каквито са или ги подминаваш..
Аз също съм ти бодилче.. ми подминавай ме бе.. какво да направя, като зад всяко нещо вие търсите злоба, негативизъм и ги ви виждате и намирате.. За мен злобни хора няма.. има различни хора..

Новак, я!..

Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано11.06.23 14:55



Всичката булевардна литература си я прочела, бравос!





Тема Re:нови [re: Trickyyy]  
Автор ShokoLada (пристрастен)
Публикувано11.06.23 18:35



Ми.. булевардна или не.. има ползи и от нея.. за мен. А пък и хора разни..а и не чета за бравос! Можеше да си го спестиш..

Новак, я!..



Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Вида ()
Публикувано11.06.23 23:07



Искаш ли да си говорим за Екхарт Толе или за Буда, Библията, или холографската вселена, или може би да минем през Кастанеда, или Лао Дзъ.. от по-новите през Анди Адрюс, или психология на влиянието, или може би през подсъзнанието може всичко, да бъдеш или да имаш.. или Фройд.. или Луйз Хей.. и още и още... и?

Аз искам, без Буда и Библията





Тема Re:нови [re: Trickyyy]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано11.06.23 23:42



Абе, Библията и будистките сутри хич не са булевардна литература.
Ама дълбоко се съмнявам някой тук да е способен на качествен анализ на тези писания.



Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано12.06.23 08:50



Визирах прочетената булевардна литература. Библията не спада към нея, а и едва ли спада към прочетените





Тема Re:нови [re: Trickyyy]  
Автор Вида ()
Публикувано12.06.23 09:49



Не съм чела Фройд или поне нямам спомен. Той е толкова труден, на специфичен език и речник, че само специалисти го разбират и понякога и те -не и се карат той какво бил казал

. Чела съм негови критици и тълкуватели, например неговият съратник, ученик и последовател, Карл Юнг.
Не съм чела Библията, защото съм атеист. Но уважавам религиозните вярвания на всички хора.
Когато някой човек е чел, то си му личи. Придобива една етика и култура, която няма как да не я забележиш.



Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Вида ()
Публикувано12.06.23 09:58



Не вярвам да си чела Фройд. Не вярвам да си чела нещо сериозно от психоанализата. Щеше да личи от изказа ти. В темите, които съм пускала през годините, не видях да тълкуваш темите ми от гледна точка на психоанализата. Нито ти, нито някой друг от тук. Не че сте длъжни да тълкувате де, просто отбелязвам.



Тема Re:нови [re: Trickyyy]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано12.06.23 12:08



Ми нали е в един кюп с булевардните Библията, как да не я разграничи човек!
Познавам хора, които се бият в гърдите - ас изчетох Библията, знам я.
Изчело я кат булевардна литература и кво? Чело, знае какво пише в нея, вече е експерт със самочувствието да ръси мнения и доморасли експертизи на корем.
То ней само Библията, има и други емблематични четива, които без поне два вагона книги предварителна и следварителна подготовка, по-добре да не се изцепваш, че си ги "чел".






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.