Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:41 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Защо обичате живота си?нови [re: vida1929]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано25.05.23 21:03



Много ми е нежна душата. Омраза няма никаква в мен, приемам нещата, такива, кавито са били, или по-скоро, аз съм виждала какви са били.

За другите хора, със сигурност са били други. Това, нали, във връзка, че всеки има свой прочит на Битието.

В тази връзка един цитат:

Душата на човека - това е тайна. Нима ние можем да знаем сърцето на човека, да видим неговите стремежи, желания, неговата борба със своите страсти, добрите дела, извършени от него, условията в които той се намира, демонската сила, действаща на него и бореща се с него? Затова нашият съд за човека никога няма да бъде свободен от клеветата, затова светите отци са ни учили: „ Внимавай над самия себе си, съди самия себе си, изобличавай самия себе си“. Твоята собствена душа е поле, обрасло с плевели и тръни, над които трябва да се трудиш цял живот.

архим. Рафаил Карелин



Тема Re: Защо обичате живота си?нови [re: Trickyyy]  
Автор vida1929 ()
Публикувано25.05.23 22:16



И сигурно си почитателка на положителното мислене?


пък аз без бой си признавам, че имам много тъмни страни в душата, и колкото обич, толкова и омраза .
Архимандритът има сайт, ако искате да го четете на руски.



Тема Re: Защо обичате живота си?нови [re: Цар Из Род]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано26.05.23 01:41



автора на темата, само пита





Тема Re: Защо обичате живота си?нови [re: Exaybachay]  
Автор vida1929 ()
Публикувано26.05.23 02:23



Ми не е луд, който пита, а -който му отговаря.





Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано31.05.23 03:08



Ако мислите градят реалността (което е истина), как може да си почитателка на негативното, деструктивно мислене?

Нещата са много по-сложни от едно идиотско, веселяшко позитивно мислене (от което обикновено няма голям резултат).
Йогите например го наричат "да оплевиш градината на ума си" и да развиеш там красивите неща, които искаш, разбира се.



Тема Re:нови [re: Цар Из Род]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано31.05.23 03:12



"Да споделим най-съкровените си желания"? Да ги изложим на магистралата, ако случайно някой не ги е стъпкал, да има тази възможност? Ти къде живееш?

"Красивите цветя не растат на пътя." - китайска поговорка.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор vida1929 ()
Публикувано31.05.23 12:35



Нещата са много по-сложни от едно идиотско, веселяшко позитивно мислене (от което обикновено няма голям резултат).

Изразила си и моето мнение по въпроса.


Гледам да се придържам към реалността, а тя е многолика. Ти знаеш, в действителността има добро и зло, любов и омраза, радост и мъка, щастие -нещастие, болест -здраве и между тези дуалности безброй още разновидности на нещата.
Не съм привърженик нито на положителното, нито на отрицателно мислене, а съм привърженик на цялостното, позитивно мислене. "Позитивно" идва от "позитив"-цялост, цялостен и няма нищо общо с положителното. То въобще е голяма глупост човек да си въобразява,че с положително мислене може нещо да постигне.
Мисълта (се) реализирa, АКО ЗНАЕШ КАК.



Редактирано от vida1929 на 31.05.23 12:31.



Тема Re: Защо обичате живота си?нови [re: Vitalite]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано31.05.23 14:53



"Нямам причини да не го обичам."

Това не е отговор. Това е на принципа не знам какво искам, но знам какво не искам.

Та въпросът е, имаш ли причина изобщо да се събуждаш сутрин и като се събудиш да си кажеш - "Започва още един прекрасен ден, защото ... "

С желанията е подобно. То е ясно, че едва ли някой ще започне да споделя, но интересно е дали някой изобщо ще се замисли?

А какво е това, което ти желаеш? За какво копнее същността ти?

Аз желая да разполагам с времето си, да имам много пари и да еба красиви пички (когато ми кефне). В останалото време да се изживявам като филантроп.

А истината е, че трябва да направя едно нещо, което формално ще наречем "реализация" и да обясня на някой друг как да направи същото за себе си.
Желая да изградя една общност, с ясна ценностна система. Своево рода "Църква на Всички Светове", подобно на Stranger-а на Хайнлайн.

Е-бане


Тема Re: Защо обичате живота си?нови [re: jumbles]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано31.05.23 14:56



Ти си лесна. Теб не те мислим.

Е-бане


Тема Re: Защо обичате живота си?нови [re: Trickyyy]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано31.05.23 15:02



Браво. Бива те в лиготията, куланирията и друсането на цици.
Жалко само, че не отговори на въпроса.

Е-бане



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.