Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:52 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Добрият и милият човецинови  
Автор vida1929 ()
Публикувано08.04.23 17:29



Имам въпрос: как според вас можем да различим добрия човек от човека, който просто се държи мило? Защото човек за момента може да се държи мило, ако има някаква полза от това, но всъщност да не е добър човек.



Тема Re: Добрият и милият човецинови [re: vida1929]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано08.04.23 17:40



Като му опънем нервите.



Тема Re: Добрият и милият човецинови [re: FlLERO99]  
Автор vida1929 ()
Публикувано08.04.23 18:41



И какво ще стане като му опънем нервите?



Тема Re: Добрият и милият човецинови [re: vida1929]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано08.04.23 19:13



Ако нервите му не издържат и е зъл като избухне ще си покаже част от същността си.В такъв момент да се внимава какво говори и какво излъчва погледа му.



Тема Re: Добрият и милият човецинови [re: FlLERO99]  
Автор vida1929 ()
Публикувано08.04.23 19:32



Да, и аз това съм забелязала. Една част от хората избухват, нагрубяват, крещят в лицето ти. Други пред теб се съгласяват, но после зад гърба ти правят мерзости.
Но и добрият и лошият могат да си изпуснат нервите, ако са системно дразнени.
Някой уж добър пък точно с "добротата" си може да ти навреди.

Нещо друго има, но не мога да го разбера.



Тема Re: Добрият и милият човецинови [re: vida1929]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано08.04.23 19:40



По принцип най опасен е добър човек когато му свърши търпението той става по зъл и опасен и от най злия и опасен човек.Това съм го разбрал още като дете.

Колкото до подпомолните подлеци истината рано или късно излиза особено сред предателски народ като българите, като ти кажат някаква лъжа зад гърбът ти винаги ще се намери човек който да ти сподели какво са казали за теб.



Тема Re: Добрият и милият човецинови [re: vida1929]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано08.04.23 19:57



Добрият човек би трябвало да си личи по делата и по ума. И по устойчивостта.

Милият човек се държи мило, което най-често е добре, ако не го прави лицемерно. Най-често реално не му пука, но е изпитал моментно съчувствие.
Понякога е и мил и добър.

А добре възпитания човек се държи културно, което е полезно за това да не си пречат хората. Той може да е всякакъв, но доброто възпитание винаги е плюс.



Тема Re: Добрият и милият човецинови [re: Luchezara]  
Автор vida1929 ()
Публикувано08.04.23 20:19



Добрият човек би трябвало да си личи по делата

Най-накрая някой го написа! Нещото, което ми се въртеше в главата.

Наистина добрият човек си личи по постъпките и делата.

Добрият човек обича всички хора и животни. Знае, че неговата душа е част от вселенската душа и приема всички хора като родни братя, приема, че всички са еднакви по качества и по слабости.
Добрият човек не воюва.



Тема Re: Добрият и милият човецинови [re: FlLERO99]  
Автор vida1929 ()
Публикувано08.04.23 20:21



По принцип най опасен е добър човек когато му свърши търпението той става по зъл и опасен и от най злия и опасен човек.
Това съм го разбрал още като дете.


Това и аз съм го забелязала.
Най-опасни са добрите хора, които не умеят овреме да си защитят интересите.
Те дълго, прекалено дълго време търпят и преглъщат, докато избухнат , направо експлоадират в най-неподходящ момент.



Тема Re: Добрият и милият човецинови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (ентусиаст)
Публикувано08.04.23 22:20




Добрият, лошият, злият...ми че те са един човек.. : )))
Нали не смяташ, че милия човек за всичко може да се държи мило.. ли ако може, е наистина мил човек...
Знаеш ли аз какво правя.. когато някой ми е интересен, първото което вижда в мен е лошата, гадната страна и гледам как отвръща. Ако иска да ме променя, да ме модулира, да ми връща, показва и наказва, да ми казва кое може и кое не.. сме до там. Ако ми приеме гадната страна, го допускам и до хубавата..... и може повече да не види гадната, но знае, че я има.. Да си преценява..

Новак, я!..


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.