Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:39 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Поумняване следствие на кафета, цигари и уискинови [re: FlLERO99]  
Автор vida1929 ()
Публикувано25.03.23 21:34



Днес е Благовещение и не искам да мисля за война. Но твоя пост ме стресна и ме замисли. Ние които на 60 години имаме намерение едва сега да започнем живота си, защото досега все сме го отлагали, сега изведнъж разбираме колко ни е ценен и че трябва наистина да започнем да се наслаждаваме и радваме на всяка минута и да спрем войната на фронта на нашите взаимоотношения и на фронта на нашето здраве и боледуване.



Тема Re: Поумняване следствие на кафета, цигари и уискинови [re: vida1929]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано26.03.23 17:18



Живота се живее сега, а не в бъдеще време и в минало време.А за този вариант Тотална атомна война аз лично предупреждавам още от 1991ва година и тогава учителката ми по математика ми се смееше.Нека сега се смее ако е жива.



Тема Re: Поумняване следствие на кафета, цигари и уискинови [re: FlLERO99]  
Автор vida1929 ()
Публикувано27.03.23 06:17



Опиши, ако можеш, ясна и точна картина на атомна и ядрена атака.
Може ли да се оцелее?



Тема Re: Поумняване следствие на кафета, цигари и уискинови [re: vida1929]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано27.03.23 06:49



Атомна и ядрена атака е едно и също.Пада бомбата или бойната глава на ракета и на височина 2-3 км блесва ярко огнено кълбо като Слънце, появява се много дим от долу нагоре който става на гъба, хората се запалват живи, пламват пердета, идва ударната вълна и помита къщи и блокове, после идва радиацията от която се образуват големи мехури по кожата, хората повръщат, месата им падат от тялото и припадат сред останките.

Това дали може да се оцелее зависи от това колко е мощността на ядрения заряд и на какво разстояние си.Ако е като Хирошима 16 килотона на 10-15 км само радиацията може да навреди.Но ако са 60 мегатона и паднат между София и Пловдив най вероятно и двата града ще бъдат разрушени само от тази водородна бомба.Водородната бомба е много по силна от атомната защото използва сливане на атомни ядра при което се отделя много повече енергия отколкото при верижната реакция на разпадането на атома при атомната бомба.



Тема Re: Поумняване следствие на кафета, цигари и уискинови [re: FlLERO99]  
Автор vida1929 ()
Публикувано27.03.23 12:54



Питам защото един известен класик в психиатрията казва,че когато човек си представи ясна и точна картина на нещото, от което го е страх, голяма част от страха изчезва.
Мен не ме страх. Теб страх ли те е?
Доколкото разбирам, тези които загинат, ще извадят късмет. Другите,които останат ще страдат, ще се мъчат от студ, глад и лъчева болест.



Тема Re: Поумняване следствие на кафета, цигари и уискинови [re: vida1929]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано28.03.23 07:11



Точно така - тези които загинат ще извадят късмет и точно това мнение се тиражираше преди десетилетия.

Не ме е страх, ядрен удар точно по София едва ли ще има, но ще остана без ток, интернет, кафета, цигари и достатъчно храна и вода и с хубавия ми добре уреден живот ще се приключи завинаги.В това положение ще бъдат и стотици милиони други хора на планетата.Ще ме е яд за материалните разрушения и огромния брой жертви.Много голяма част от икономиката на света ще бъде унищожена и ще се възстанови напълно след 150-200 години.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано28.03.23 07:35



И баща ми доскоро правеше различни плодови ракии. Предпоследният път беше от презрели смокини. Прекрасен аромат.


А последният път (преди да се разболее) бяха останали много джибри (от виното) за ракия. Каза, че е грехота да се изхвърлят, а вече не можеше да работи. Та се хванахме аз и майка ми, под негово ръководство , да сварим ракия. Беше ми за първи път. В малък меден казан, справихме се. Кръстихме я женската ракия /щото такива са пишман майсторките, за първи път им е/. Баща ми каза да добавим, в някои шишета плодчета от хвойна и се получи домашен джин. Та много е готина женската ракия, още има от нея. После ще трябва да купуваме. Не знам кои са добрите купешки марки. Цял живот сме имали домашна ракия, първо от дядо ми, после от баща ми.



Тема Re:нови [re: Цар Из Род]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано28.03.23 07:46



Благодаря, ще го имам предвид.





Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано28.03.23 08:02



Аз мисля, че алкохолиците затъпяват. Отразява се на мозъка. Придобиват и един такъв характерен тъп, мътен, животински поглед.

В малки количества алкохолът (особено виното) може да бъде полезен. Пробвала съм го на себе си. Иначе по принцип предпочитам насладата, която се усеща при рядката употреба.





Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано28.03.23 08:06



В големи количества алкохола сигурно убива мозъка.Едно сериозно напиване над 300 грама твърд алкохол вероятно убива повече мозъчни клетки отколкото при боксов мач.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.