Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:39 20.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Поумняване следствие на кафета, цигари и уиски  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано23.03.23 20:37



Цигарите ги започнах в последната десетдневка на август 1996та естествено в комблинация с кафета, следствие на което за пръв път започнах да мисля качествено, ноември същата година се появи свръхценния реализъм в мисленето ми и от тогава го развивам, същия месец изобретих трифазната система за учене благодарение на която влезнах право в СУ през август 2000та и завърших семестриално септември 2008ма макар и с колосални усилия и загуби в здраве и много пари.2004та нов скок в мисленето ми след възстановяването на пушенето, 2012та още един скок от качествените уискита.Както е казал Уинстън Чърчил, че е взел повече от уискито отколкото то е взело от него.

Храни от които силно се затъпява са първо хляб, второ месо и те силно затъпяват мисълта.А от алкохолите това което силно вреди на мозъка и направо го смазва е водката освен стария Абсолют през 2006та година който беше истински елексир и силно успокояваше нажежените до червено нерви.Ракията е унищожение на мозъка.

Шизофреник който не си пие лекарствата и се налива с кафета и пуши цигари това рязко повишава интелектуалното му ниво което в крайна сметка като се мине една граница това избива в истинска лудост, криза и сериозен срив на психиката.Обратно шизофреник който си пие лекарствата кафетата пак са вредни за психиката му ако са над 2 на ден, но цигарите се връзват с някои лекарства много добре.Лекарството Абилифай идеално се връзва с твърд алкохол особено водка и става с по силно действие, лекарството Зипадхера(Оланзапин) не се връзва с никакъв алкохол и това са само мои наблюдения върху мен и не знам как е при други хора.

Тайната на високия интелект и лечението на шизофренията е биохимична и не се търсете почти никакъв човешки софтуеър защото без нормална биохимия никакъв такъв човешки софтуеър няма да работи нормално при съсипан хардуеър-мозък.Човешкия мозък е най сложното нещо на Земята и е подобен на компютър и си има своите изисквания.



Тема Re:нови [re: FlLERO99]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано23.03.23 23:30



Я, кажи, кое е най-качественото уиски? Така и не можах да ги харесам. Но веднъж (когато направих първата си сделка като брокер на имоти) ме почерпиха с много хубаво уиски. Наистина беше чудесно, единственото, което съм харесала досега. Но забравих да попитам за името на марката. Оттогава досега толкова години ме измъчва тази мисъл и така и не мога да попадна на добро уиски. Та, ако знаеш, кои наистина са най-добрите, казвай.





Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано23.03.23 23:36



Не съм опитен пияч, но Балантайса ми се вижда много остър, по скоро нормално Джони-Уокър от 25-27 лева 700 грама бутилката.Тулмър-Дю беше пълен боклук навремето, но го подобриха.Не разбирам много от уискита, но съм чувал от приятел, че е най добре малцово уиски и цената му е над 40 лева за 700 грама бутилка.Бившия ми работодател страхотен мафиот герой от 90те и двехилядните години, мултимилионер с 4 опита за покушение ме караше да му купувам Чивас-регал за около 45 лева, но и това уиски не съм опитвал.На мен проблема ми е, че от твърдия алкохол ми се чупят и падат зъбите, вече имам 5 паднали и счупени зъби което за да е оправи ще струва поне 5000-6000 лева за зъбни имплантанти, а фонд за това нямам и ако отново започна да пия ще загубя и предни зъби и ще се превърна в още по непривлекателен изрод.



Тема Re:нови [re: FlLERO99]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано24.03.23 23:33



Аз ако имам една бутилка уиски, сигурно ще я ближа 1 година (поне с българските ракии става така, даже стоят предимно с лечебна цел). Така че цената не ме интересува. Един път ще дам пари, но поне да е нещо върховно.
Наистина българските ракии ми харесват повече от уискито. (Може би защото в България, наследено от траките, е пълно с познавачи и ценители). А знам, че има и хубаво уиски, но все не мога да попадна.
Ще пробвам Чивас-регал, благодаря.





Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор vida1929 ()
Публикувано25.03.23 08:25



Мисля, че трябва да знаеш какъв тип уиски ти харесва. Аз обичам уиски със сладникъв послевкус и аромат. Пих и едно шотландско със солен послевкус, не ми хареса.
А трябва да подбереш и мезето- шоколад, сирене, плодове, ядки или каквото е там според уискито.
И оооо, да, най обичам ракията на баща ми. Прави я на село от капушки-всякакви презрели плодове,които са изпопадали от дърветата-кайсии, праскови, сливи и грозде. Невероятна ракия, която ми е помогнала да споделя дългите му и самотни вечери на село. Без нея нямаше да издържа.





Тема Re: Поумняване следствие на кафета, цигари и уискинови [re: FlLERO99]  
Автор vida1929 ()
Публикувано25.03.23 09:41



Алкохолът активира творчество и креативност в зони, в които имаш способности и талант. При теб е да се занимаваш и да пишеш за история, война, бинокли и НЛО. Според мен трябва да търсиш начини вече професионално да се занимаваш с тези дейности или с една от тях, която ти е най-важна и най-интересна или комбинация от тях. Със старите си бинокли би могъл да направиш виртуален магазин и да ги разпродадеш.

Чърчил четох, бил мъкнел със себе си алкохол, когато е бил кореспондент на фронта. После по време на цялата Втора световна война, като министър-председател, винаги е бил пиян. На работа в парламента, по заседания пиян-залян. Така четох и вярвам, щото около себе си виждам дори лекари, които ходят на работа пили, а отговарят за човешки животи.
Аз пропих и после спрях алкохола за период от 6 месеца , на 58 години в кратък, но тежък нечовешки стрес, което просто ми помогна да премина през мои неща,които нормално не бях в състояние да приема. Викам си тъй или иначе след двайсетина години ми е време да мра. И да хвана цироза-няма за кога.
Удивлявам се от пиенето на някои хора, които не изтрезняват цял живот и живеят до 85 години. Как не хващат цироза и рак.
Ако недай боже съм мъж в някой мой следващ живот и ме пратят на фронта и аз бих бил постоянно пиян. Но сега слава богу съм жена .

но не бих казала,че се поумнява, нито пък затъпява от алкохол, кафета и цигари

Редактирано от vida1929 на 25.03.23 09:47.



Тема Re: Поумняване следствие на кафета, цигари и уискинови [re: vida1929]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано25.03.23 11:24



Може би най силната ми военноисторическа тема Сталинградската битка 2 я писах на 200 грама водка през април 2007ма и стана много добра и силна тема.

От алкохол рак не се хваща.



но не бих казала,че се поумнява, нито пък затъпява от алкохол, кафета и цигари

Това зависи от човека.При мен ефекта беше огромен от кафетата и цигарите още през 90те.



Тема Re: Поумняване следствие на кафета, цигари и уискинови [re: FlLERO99]  
Автор vida1929 ()
Публикувано25.03.23 13:26



А като сравняваш тогава и сега, каква вероятност има за Трета Световна война и може ли България да запази неутралитет?



Тема Chivas Regal е много остро...нови [re: Luchezara]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано25.03.23 14:53



не препоръчвам!

За мен най-добрия мек и благ вкус е Johnnie Walker Green Island. Това е най-доброто качество на приемлива цена, което може да се намери. Синьото като контрапункт е съвсем малко по-добро, но е значително по-скъпо и не си заслужава парите. Освен това Johnnie Walker е блендирано уиски, което означава, че е подбрана смес от дестилати. За българския вкус това е по-добре отколкото single malt, т.е. само един малцов дестилат. Там трябва да си ирландец или шотландец, за да им рабираш.



Ако ще го пиеш рядко в малки количества по 10-30 грама зеленото Джони за мен е най-добрия избор!

Е-бане


Тема Re: Поумняване следствие на кафета, цигари и уискинови [re: vida1929]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано25.03.23 16:05



Вероятността да има Трета световна война и то съвсем скоро я преценявам като 80% и България не може да запази неутралитет.От руска гледна точка на Путин единствения вариант за Трета световна война е ядрена война вероятно защото Русия не може да се оправи в конвенционална война само с Украйна, камо ли с цяло НАТО.Това е най лошото.След края на тази война ще се върнем 150-200 години назад и поне още толкова време напред в бъдещето ще се възстановяваме.Ще забравим за ток поне за 10 години, а интернет няма да имаме доста десетилетия.Всичко в ежедневието ни ще опира до вода и храна и това ще е главния проблем.Никога няма да живеем като преди.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.