Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:34 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Джордан Питърсън плаченови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.02.23 15:35



Той не само ми предложи, но и в началото ми го даде-блясъка на признанието. Даде ми увереност в себе си- в своята индивидуалност и уникалност,усещането, че имам стойност като човек и че съм харесвана като жена.
З0 години съм си била само в къщи. Той ме мотивира да си търся работа. Представих се добре на няколко интервюта. Започнах работа.
После започна да ме срива. Първо си помислих,че съм казала или направила нещо, което го е разочаровало от мен.
После ми стана ясно, че по този начин ме прави подчинена и зависима от него.
Една срината психически жена, по-лесно се манипулира.

Не разбрах какво мислиш за Джордан Питърсън?

Редактирано от vida1929 на 05.02.23 15:38.



Тема Re: Джордан Питърсън плаченови [re: vida1929]  
Автор aiumi ()
Публикувано05.02.23 18:09



Попитах те, защото е важно с какво те е спечелил - то е слабото ти място, за което е хубаво да внимаваш :)


За Джордан Питърсън мнението ми е доста лошо - той е нещо като твоя коч, пардон коуч, само че е в голямата игра. Клипът, който си постнала не го гледах, защото честно казано, това дали Джордан Питърсън ще се смее, ще реве, ще сере или ще мастурбира по някакъв световен въпрос, по никакъв начин не ме интересува.



Редактирано от aiumi на 05.02.23 18:31.



Тема Re: Джордан Питърсън плаченови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.02.23 19:26



На 60 годишна възраст поне вече си изясних кое ми е слабото място.
Благодаря,че ме изслуша и отрази. Това беше важно за мен.

Доколкото си спомням Дж. Питърсън е за лидерската роля на мъжа в семейството. Теорията му за ролите на мъжа и на жената са научно обосновани и обяснени с биологията на мъжа и жената. Той ги е проследил как се развиват в исторически план. Даже има и лекция как откриването на дамските тампоти е дало повече свобода на жените да ходят на работа. Ами верно, жената как да работи, ако кръвта й тече по краката.
Смята, че феминизмът вреди на жените.
Много труд е хвърлил,пък ти не го уважаваш.



Аз съм за овластяването на жените по начин,който не ги противопоставя на мъжете. И съм за това да се търси общото,което свързва мъжа и жената, защото все пак сме от един вид-човешкия. И много ме дразни това,че все повече и повече се пишат отделни психологии- психология на мъжа, психология на жената. Кога ще спре този ужас на противопоставянето?!

Редактирано от vida1929 на 05.02.23 19:24.



Тема Re: Джордан Питърсън плаченови [re: vida1929]  
Автор aiumi ()
Публикувано05.02.23 21:46



Елементаризмите на Дж. Питърсън са ми известни, все пак си направих труда да се запозная с творчеството му, преди да си съставя мнение.
Не си струва и секунда от времето ми :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.