Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:36 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Богатите също плачатнови [re: vida1929]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано04.02.23 15:33





Е-бане

Тема Видо, Видонови [re: vida1929]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано04.02.23 16:17



Видо, Видо, ем си Вида, па не видиш



Ела да ти стана един коуч, харизматична съм, знам ги нещата, и няма да ти придавам психопатски мурафети, много по-на сметка ще ти излезна Ей например, харесала съм си едни перлички, има няма колкото един лаптоп, но понеже съм скромна, ще ги чакаме на намаление. Така и ти доволна и щастлива, и аз



Тема Re: Джордан Питърсън плаченови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано04.02.23 17:12



Странно е.

Н е е то странно, аз съм странна.Надявам се не много и не плаша



И аз имах предупредителни сигнали. Още от начало като му видях"офиса" и се заслушах какво говори, подозирах, че нещо не е наред,но не разбирах какво. Най-верният сигнал идва от тялото . Чувствах се зле. Бях като упоена и правех всичко за да се "развивам" в посоката в която ТОЙ искаше и да заслужа одобрението му. После се съвзех, разумът ми се включи и ясно виждах манипулациите, но си виках...и най-добрият професионалист може да изтърве некоректни реплики или пък...това сигурно е неговия специфичен метод . Казвах: Не съм съгласна с това и това, имам съпротиви към това, а той казваше: Няма да е лесно да си промениш мисленето.
За пръв път бях при коучър и не ми беше ясно как точно се провежда коуч.
Когато разбрах, че е мошеник и самозванец, просто спрях .
Нямам намерение нищо да доказвам.
Но докато не се регламентира и узакони това нещо наречено коучинг, не смятам да ползвам такива услуги. Поемам риск.



Тема Re: Видо, Видонови [re: Trickyyy]  
Автор vida1929 ()
Публикувано04.02.23 17:22



Еми мислех, че се е появил учителят, който ще ми покаже пътя.
Какво са хиляда лева. Ще работя един месец повече при условията при които съм принудена да работя и ще ми уври главата.
Аз си знам,че съм глупава и наивна. Пък и вие го знаете.





Тема Re: Видо, Видонови [re: vida1929]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано04.02.23 17:36



Не съм те нарекла глупава и наивна. Не познавам живота ти, но се опитай да имаш някаква преграда между теб и самозвани учители. Има само един човек, който знае какъв е ТВОЯТ верен път, и това си ТИ. Но за да откриеш това, трябва да се довериш на себе си. А, ти се доверяваш на накакви си паразити. Убий ги с НЕвниманието си и прочети твоята собствена книга.



Тема Re: Видо, Видонови [re: Trickyyy]  
Автор vida1929 ()
Публикувано04.02.23 17:54



Това е вярно.
Но като се срещнеш с човек, не му пише на челото какъв е. Грешката ми беше,че не го проучих предварително. Можех да потърся други, ползвали услугите му, да проверя регистриран ли е в някакви регистри на специалисти, верно ли е,че има образованието, което твърди че има и прочие.
Сега си мисля, че най-важното е да си простя грешката и да не се самообвинявам. И разбира се, повече да внимавам на кого се доверявам.

Редактирано от vida1929 на 04.02.23 18:19.



Тема Re: Видо, Видонови [re: vida1929]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано04.02.23 18:10



Да, внимавай. Е, ето, вече научи един урок, така, че няма за какво да се самообвиняваш. Стъпка по стъпка...



Тема Re: Джордан Питърсън плаченови [re: vida1929]  
Автор aiumi ()
Публикувано04.02.23 18:30



Е какво, значи ти се е включила алармата, а ти не си и обърнала внимание.

Защо си мислиш, че някой друг може да прецени, кое е най-доброто за теб?

Един психотерапевт никога няма да ти каже какво да направиш или да не направиш, абсурдно е и да раздава квалификации и оценки - идеята е клиента сам да стигне до изводите си и до решенията си, опирайки се на себе си.

А и за каквъв дявол ти е този коучинг?
Аз само като чуя/прочета тази дума и ми става зле :)))

Редактирано от aiumi на 04.02.23 18:34.



Тема Re: Джордан Питърсън плаченови [re: aiumi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано04.02.23 22:37



А и за какъв дявол ти е този коучинг?

Аслъ, за какво ми е!?

Да, знам как се провежда психотерапия.

А коучингът е метод, чрез който треньорът/коуч те мотивира да постигаш успехи.
Аз не търсех такава услуга.
Всъщност търсех психолог за сина ми. Този се рекламираше като завършил психология и психотерапия някъде в чужбина . Имаше ужасни неточности в рекламата му, забележими дори за лаик като мен, но това не ме спря, защото на снимката беше много симпатичен и имаше очарователна,подкупваща усмивка. Сигурно ми се чудите на акъла. Сега и аз си се чудя. Все съм знаела, че съм глупава, ама чак пък толкоз... Като се видяхме на живо, не знам защо реши,че се познаваме от преди и изгубихме доста време да си изясняваме това. Тук ми премигна червената лампичка. После пак, като му обясних какъв е проблема на сина ми. С неприязнен тон ми отговори, че с "такива безнадеждни" не му се занимава. Аз се стреснах:че защо да ми е безнадеждно детето. Пък и безнадеждно да е, може ли психолог да говори така.
Добре, не иска да се занимава със сина ми. Но реши да се занимава с мен, без аз да съм правила такава заявка. Започна да ми задава въпроси, да ме разпитва,каза че за тази "консултация" няма да ми вземе пари, ако аз почерпя. Консултацията се провеждаше на едно бистро. За "офиса" ви казах.
По едно време се усъмних,че всичко това може да има нещо общо с психологията и му го казах. Тогава той каза ,че не е психолог. Е как, завършили сте психология, не сте психолог. Искате сигурно да каже,че не работите като психолог, а като психотерапевт.А към коя школа сте?. Отговори, че бил
" завършил" психоанализа. Колко я е завършил, ми стана ясно, когато след двучасов разговор, в който аз му разказах моето детство, той накрая каза:
"Ако майка ти и баща ти не те бяха увредили така, сега щеше да си хубава,умна и образована жена."
Извинявайте, вие терапевт ли се наричате? го попитах учудена аз.
Не, не съм била разбрала. Той не бил терапевт, а коуч и консултирал хора при справяне с криза,семейни отношения, финансови трудности и пр.


За хубост нямам претенции, нито за умност и образованост. Ама психопати ги различавам . Верно, малко бавно и трудно загрявам.
Продължи да ми звъни за уточняване на нови сеанси, аз го блокирах .

Редактирано от vida1929 на 04.02.23 23:00.



Тема Re: Джордан Питърсън плаченови [re: vida1929]  
Автор aiumi ()
Публикувано05.02.23 12:09



Хубаво си описала алармите и червените лампи,
но според мен премълчаваш нещо доста съществено - премълчаваш онова бляскавото нещо, което ти е предложил, и заради което в крайна сметка си решила да ги игнорираш.

Трябва да ти е предложил нещо много силно, което те е накарало да почувстваш, че въпреки всичко, нещата са точно такива, каквито би трябвало да бъдат, и да му се довериш.

Какво беше това нещо?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.