Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:28 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Така ли енови  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано04.12.22 20:54



Всичко най-прекрасно на света е направено от нарцисисти.

Най-интересното - от шизоиди.

Най-доброто - от депресирани хора.

Невъзможното - от психопати.

Нормалните почти с нищо не допринасят към историята на човечеството.

Пьотр Ганушкин, психиатър





Тема Re: Така ли енови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано04.12.22 22:38



Велики личности, страдащи от психични заболявания, допринесли в световната история.
1. Мартин Лутър Кинг
2. Чарлз Дикенс
3. Ейбрахам Линкълн
4. Салвадор Дали
5. Робърт Шуман
6. Йосиф Сталин
7. Мерилин Монро
8. Роналд Рейгън
9. Франц Кафка
10. Изабела от Бавария
11. Едгар Алън По
12. Хауърд Хюз
13. Елвис Пресли
14. Никола Тесла
15. Уинстън Чърчил
16. Едвард Мунк
17. Ърнст Хемингуей
18. Винсент Ван Гог
19. Вирджиния Улф
20. Джон Наш
21.Есенин-суицидна мания

Редактирано от vida1929 на 04.12.22 22:42.



Тема Re: Така ли енови [re: holi_day]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.12.22 09:04



Нормалните почти с нищо не допринасят към историята на човечеството.

Не съм съгласна с Пьотр!



Те са аудиторията и публиката за чието внимание другите се борят и правят каквото правят, за да спечелят благоразположението им.

Тоест - всичко случило се в човешката история е с тяхна благословия.



Тема Re: Така ли енови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.12.22 14:19



Мда, какво точно искаш да кажеш


Трудно е да се каже дали лудият търси вниманието, благоразположението и благословията на нормалния, или нормалният търси тези неща в лудия. Първо защото толкова е трудна границата между лудостта и нормалността. Второ защото всеки човек е огледало на другия и всеки търси другия за да се отърве от своите собствени сенки, заблуди и лудости.
Вина насадена от майката и бащата в непогалената детска глава, може да превърне това дете по-късно в психопат. Вина защо си такъв, какъвто си, а не си такъв какъвто те искаме да си.
Не можеш да спреш лудия в лудостта му, освен да го натъпчеш с лекарства, което в дългосрочен план може да се окаже неполезно за него и за света. По-добре да ходи да убива, да се самоубива, да ходи да краде, да ходи на война и пр. Добре,че Есенин е бил луд, иначе щеше ли да напише тези стихове.
Когато пра-пра дядото на баща ми, казал на майка си,че отива доброволец на война, тя не се разплакала, а спокойно го попитала: Сине, а за мен помисли ли.
Това не го спряло, напротив той тръгнал точно за да я накаже.
Обикновено майките превръщат синовете си в психопати, като не ги обичат. Бащите също носят вина ако са емоционално студени към децата си, но тяхното отношение е второстепенно, защото минава през майката.После тези деца цял живот търсят възмездие за причинените му страдания . Това според мен е анамнезата на почти всяка психична болест.
А какво ще кажеш за престъпления срещу човечеството и осъждането на исторически психопати? Значи все пак нормалните реагират на лудостта, не са само зрители....

Редактирано от vida1929 на 05.12.22 15:23.



Тема Re: Така ли енови [re: holi_day]  
Автор azazel.ehnaton@abv.bg (пристрастен)
Публикувано05.12.22 17:32



Така е .

Искаш ли детето ти да допринесе нещо прекрасно за света ?



Тема Re: Така ли енови [re: azazel.ehnaton@abv.b]  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.12.22 17:46



В контекста на темата, въпросът ти е подвеждащ.
Мен ако питаш, не, не искам.



Тема Re: Така ли енови [re: holi_day]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано05.12.22 18:42



Твърде обобщаващо за да е вярно. Има един куп изключения от всяка една категория.





Тема Re: Така ли енови [re: holi_day]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано05.12.22 20:27



Когато мъдрост влезе в сърцето ти,
Знанието ще се услажда на душата ти,
Тогава разсъдливостта ще те брани,
Благоразумието ще те закриля,
За да те избави от пътя на злото.
От човека, който говори лъжи,

Притчи 2:10-12

Редактирано от Trickyyy на 05.12.22 20:31.



Тема Re: Така ли енови [re: holi_day]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано06.12.22 13:14



Точно така.С риск да направя грозна самореклама на себе си най прекрасните ми теми в интернет особено тук в клубовете на дира са от годините когато бях нарцисист.Най интересните теми също бяха мои защото съм доказан документално шизоид.Най добрите кухни и мебели бяха направени от баща ми който донякъде само донякъде е депресиран.Невъзможното нещо да засечеш през телескоп същото НЛО същия тип НЛО години след като си го видял преди това също е мое дело.За мен наистина нормалните хора с нищо не допринасят.



Тема Re: Така ли енови [re: FlLERO99]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.12.22 14:52



бях нарцисист

Верно, че под влияние на лекарствата нарцистичните ти наклонности съм себе величание малко намаляха. Но все още не си се научил да разбираш другите и да им съчувстваш, правиш го само в редки моменти,когато имаш изгода от това. Ти си голям егоист. Например пишеш в тази тема за да си направиш самореклама, а не за да вникнеш в темата и идеята и за да допринесеш. Ако искаше да допринесеш за тази тема, щеше да проучиш кой е руския психиатър, кои са онези 20-те и какви са техните диагнози , да стигнеш до съвременните психо-невролози, които знаят как работи мозъка при разни психични болести и защо и кога тези болни са креативни. Но защо само някои от тях са гениални- те не знаят . Ако знаеха щяха да направят всички луди да са гениални


За мен ти продължаваш да си нарцисист, извинявай.

Редактирано от vida1929 на 06.12.22 15:28.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.