Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:14 06.07.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Понеже темата е за реалността...нови [re: Цар Из Род]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано18.09.22 04:08



Като заключение, съдбините на света попадат в компетенциите на последния 1-2% релативни процента.
и техните планове също претърпяват провал - вечната орис на човека: да си въобразява, че може да предвиди и контролира живота. (в което понятие да се брои и целокупното планетянско население)

Играта "на Бог" в крайна сметка си остава само игра, дори някой, някога да стане върховен вожд на света, пак ще си загуби главата. Има един много добър филм за Иван Грозни "Цар" - финалната сцена е как царя трепери самотен на големия си трон и със уплашен нервен поглед пита "къде са придворните ми, къде е моя народ, къде са всички".

Та реалността никога не е била едно цяло, за да се притесняваш тепърва, че имало вероятност да бъде разделена. Взаимовръзките и отношенията в света са достатъчно сложни, и многобройни, за да е невъзможно опитомяването им от само 1- 2%. Всъщност и тия най- малко проценти, имат доволно количество разминавания и разногласия, пък камоли 30% да манифестират едно и също, и то в абсолютна степен.



Тема Re: Лесно енови [re: vida1929]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано18.09.22 04:22



Напротив - точно ние сме вертикално ориентирано общество. За това все за месии ревем и идеята на демокрацията ни стои, като чужда, като нещо, което е в мъгла. Близо 40 години байтошовизъм, 30 години бесепаризъм, над десетилетие бойковизъм - това, ако не е вертикално общество, то не знам кое Е. Сложи и, че отношенията м/у индивидите са лъжи да те мажем - тарикатлък, хитруване, байганьовщина, на вуте да му е зле и прочие, и прочие, да не ги изброявам, че списъка със признаци на недоверието е доста съдържателен. И не м/у другото, една от причините за това повсеместно недоверие е, че лидерите ни са отчайващо прости и некадърни келемета.



Тема Re: Лесно енови [re: Exaybachay]  
Автор vida1929 ()
Публикувано18.09.22 06:25



Искаш да кажеш, че българският народ има огромно недоверие към управляващите, но се подчинява, търпи?
Ими това е българинът- тъмен балкански субект с робска психика.

..лидерите ни са...
Да, такива са. Защото такива избираме. А според закона на привличането, привличаме каквото смятаме, че заслужаваме. Не мислиш ли?



Тема Re: Лесно енови [re: vida1929]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано18.09.22 17:31



Да, такива са. Защото такива избираме. А според закона на привличането, привличаме каквото смятаме, че заслужаваме. Не мислиш ли?
Строго фактологично, може да се каже, че е така - на практика тъкмо ние изпаднахме дотам, че да разчитаме на такъв очеизвадно, очеизбодно даже тъпигьоз, като чалга трифонов. Това е брутално падение!!!

Но деликатния момент е този, че никой отрязък от време не е самостойно съществуващ и формиран. Миналото създава днешната тенденция на поведение и манталитет, а да се промени една инерция не е никак лесна задача, особено когато е инерция на робската психика.

Към днешна дата не виждам как може да бъде направен събирателен образ на българина, тъй като има, както отчелива маса от дебили, така и от цивилизовано разсъждаващи хора. В едно съм сигурен - че вторите ще абсорбират първите, но кога ще стане този обрат: това вече не мога да предположа.



Тема Re: Понеже темата е за реалността...нови [re: Exaybachay]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано18.09.22 17:55



В отговор на:

за да се притесняваш тепърва, че имало вероятност да бъде разделена.



Поради каква хахава причина реши, че раздрелянето на реалността ме "притеснява"?

Естествено, че прецептуално реалността е разделена на безброй много. Това по-горе вече сме го казали. Не обичам да се повтарям, но като говорите наизуст, ще направя изключение: Не говоря за перцептуално разделение на реалността, нито за някакви филосовски излияния, а за фактическо такова. Днес двамата с теб сме в една реалност, утре сме в две отделни реалности до степен, че сетивното възприятие на единия от другия и обратното е невъзможно!

Е-бане

Тема Re: Понеже темата е за реалността...нови [re: Цар Из Род]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано18.09.22 18:23



Днес двамата с теб сме в една реалност, утре сме в две отделни реалности до степен, че сетивното възприятие на единия от другия и обратното е невъзможно!
и какво общо има това с манифестациите, интересите и политиките, които ТИ намесваш в темата? Толкова ли ти бе трудно още в първия си пост да кажеш, че говориш за една отделна реалност и да стане ясен кастанедския контекст на темата. Щяла ли да се раздели реалността - и като как си го представяш този номер? С манифестации ли? Щот си алабалистваме и хоп реалността на две, на три, кой колкото успее да скалъпи? (((((:



Тема Re: Понеже темата е за реалността...нови [re: Exaybachay]  
Автор vida1929 ()
Публикувано18.09.22 19:11



че говориш за една отделна реалност и да стане ясен кастанедския контекст на темата. Щяла ли да се раздели реалността - и като как си го представяш този номер?

Той май говори за квантова физика. То вече отдавна има и квантова психология.
И на мен ми е интересно как ще се случи това разделяне. Защо не обясни, ами трябва да му вадим думите с ченгел от устата





Тема Re: Лесно енови [re: Exaybachay]  
Автор vida1929 ()
Публикувано18.09.22 19:15



цивилизовано разсъждаващи хора. В едно съм сигурен - че вторите ще абсорбират първите

И аз съм сигурна в това. Новите светли хора и техният разум и сърца ще надделеят над мракобесието. Както е винаги при криза и война.



Тема Re: Понеже темата е за реалността...нови [re: Exaybachay]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано18.09.22 19:55



В отговор на:

Щяла ли да се раздели реалността - и като как си го представяш този номер?



Да речем технологично или пък чрез промяна на съзнанието, или по някой от останалите 50 хиляди начина.
От гледна точка на литературната справка, Кастанеда е сравнително малко конкретен в описанието на "отделната" реалност, следователно спекулативното ти предположение, че контекстът на темата е кастанедски е откровено погрешен. Джеймс Редфийлд напр. е описал нещо доста по-различно и доста по-конкретно от Кастанеда. Нека прибавим и една препратка към "Паралелни светове" на Клифърд Саймък, който общо взето е писан по времето, когато Кастанеда си е акал в гащите. Плюс още една камара литературни източници и видео публикации по темата.

Като те чета така, стигам до извода, че за теб парадигмата на понятието "манифестация" очевидно се намира в сферата на куриоза. Следователно за теб промяна на реалността няма излгеди да бъде осъществена в обозримо, че дори и в необозримо бъдеще.


В отговор на:

кой колкото успее да скалъпи?



Е че то реално с всяко нещо е така:
Ако ти спестиш 10 лева от пенсийката, а аз си продам бизнеса за два милиона евро, ти си "скалъпил" 10 лева, а аз съм "скалъпил" два милиона евро. Ако ти наебеш една грозна путка, а аз наеба 120 манекенки, то ти си "скалъпил" една грозна путка, а аз съм "скалъпил" 120 манекенки, ect...

Капиш?

Е-бане

Тема Re: Лесно енови [re: Exaybachay]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано18.09.22 20:04



В отговор на:

Към днешна дата не виждам как може да бъде направен събирателен образ на българина, тъй като има, както отчелива маса от дебили, така и от цивилизовано разсъждаващи хора. В едно съм сигурен - че вторите ще абсорбират първите, но кога ще стане този обрат: това вече не мога да предположа.



Това в психологията и на английски се нарича "wishful thinking". В реалността обаче е фактически невъзможно едно пренебрежимо малко малцинство да абсорбира мнозинството, т.е. всичко останало. Освен ако не смяташ, че по някакъв магически начин сто хиляди чалгаря могат да се удавят в безбрежния океан на твоят/а интелект/духовност.

Е-бане


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.