Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:34 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Психологически съм напълно готов за войната  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано13.03.22 16:31



Изборът ми ако войната засегне България е заставам на страната на България, това е моята страна, тук са приятелите ми, тук е живота ми.Смисъл намирам и в това да защитавам българските деца, аз деца нямам става въпрос за децата на България, за вашите деца които приемам като мои.До колкото се познавам като войник съм почти кръгла нула, но първо мога да стрелям добре и това ми го пише във военното досие от казармата, че съм бил голям стрелец, второ мога да водя бойни действия без да спя, ям и почивам дни наред денонощно.Нямам никакви илюзии за оцеляване, знам че отида ли на война ще ме върнат на парчета.Не знам защо не ме е страх от това.Може би отговора на този въпрос за това внезапно появило се безстрашие е, че българската държава от септември 2005та досега е платила за лечението ми през НЗОК около и над 30 000 евро и аз съм голям длъжник на държавата и обществото.Също и за да защитавам родителите ми което е много важно и на тях съм голям длъжник.

Редактирано от FlLERO99 на 13.03.22 16:55.



Тема Re: Психологически съм напълно готов за войнатанови [re: FlLERO99]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано17.03.22 07:56



По мое мнение войната няма да излезе от Украйна. По-скоро прогнозирам нова студена война с нова желязна завеса някъде близо до границите на Русия. При предишната СССР имаше доста приличен буфер в лицето на страните от цяла Източна Европа. Никой няма изгода от разрастване на конфликта - в момента загуби търпят всички. Вярвам, че здравия разум ще победи.





Тема Re: Психологически съм напълно готов за войнатанови [re: osvoboden pich]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано17.03.22 11:12



Според мен постепенно, поетапно Третата световна ще избухне.До края на годината Русия ще фалира и не се знае какво ще направи Путин тогава.Трета световна това означава също, че ако имаш доход от 2 бона на месец покупателната им способност ще падне примерно на 200 лева.Един хляб 18 лева, едно кисело мляко 130 лева, килограм месо 80 лева.



Тема Re: Психологически съм напълно готов за войнатанови [re: osvoboden pich]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано17.03.22 11:14



В отговор на:

"Никой няма изгода от разрастване на конфликта"



Тук съм на съвършено друго мнение.

Е-бане

Тема Re: Психологически съм напълно готов за войнатанови [re: FlLERO99]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано17.03.22 11:44



Путин не може да фалира току-така. За да се разбере това, трябва да се вземе пред вид следното:

1. Русия е частна собственост на група олигарси бивши ръководители от КГБ, чийто говорител е Путин, който също притежава дялово участие. Те притежават всичко - земята, ресурсите, икономиката, банките, дори народа на Русия. За това като говоря за Русия имам пред вид, точно този консорциум от олигарси.

2. Русия няма външен дълг! Това е много важно, защото думата "фалит" няма контекст. Фалит означава неплатежоспособност, което в случая с Русия отнесено към световния пазар в момента е невъзможно. Руските банки дори са отпуснали кредити навън, т.е. ако изобщо ще се стига до разплащане, то Русия ще е тази, която ще получава пари, а не обратното.

В този контескт въпросите са следните:

- Доколко може Русия да се самоиздържа по време на война?
- Колко резерви са натрупали руснаците през последните 20 години?
- За каквъв тип война и за каква продължителност са се подготвили?

Не забравяйте, че в този конфликт има само една страна, която се е готвила целенасечено и го е планирала и това е Русия!

Другите въпроси, на които никой в медиите не отговаря са от геостратегическо естество, напр.:

- Каква е ролята на САЩ, при положение, че САЩ осъждат войната по телевизора, а в същото време се скъсват да купуват руски газ?
- Каква е ролята на Китай? Ще сиквистират ли Тайван?
- Не предпочитат ли САЩ и Китай дестабилизация и ликвидация на европейската икономика, ерго тази война им идва дюшеш? Реално САЩ от самото начало ескалира конфликта.
- Украйна само първата стъпка към една по-голяма кампания на Русия ли е?

Аз лично не очаквах, че Путин ще влезе в Украйна, но фактът, че го прави означава, че се чуства абсолютно сигурен: европейската политика е толкова слаба, както никога досега и това в рамките на този конфликт се доказа окончателно. Германия, като най-силна икономика в Европа, има най-слабото си правителство от Ваймарската република насам. ЕС реално политическо не съществува!

Извод:
Русия може да си позволи да влезе в Украйна безнаказано и го прави. ЕС не може да противопостави нищо. САЩ ескалират конфликта. Китай пасува. Русия изобщо не е под такъв натиск, както медиите се опитват да я изкарат, защото това би означвало, че изобщо не са подготвени за война, а реалността е точно противоположна - Русия единствена е подготвена за война и няма причини да се смята, че е зле подготвена.

Централният въпрос:
Колко вероятно е Русия да тръгне на запад и кога ще стане това?

И на финала нека не забравяме, че това е игра на тронове, в която дори държавите са фигури!

Е-бане


Тема Re: Психологически съм напълно готов за войнатанови [re: Цар Из Род]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано17.03.22 12:33



Путин лично притежава между 90 и 200 милиарда долара.Вероятно той е на богатия човек на планетата, вероятно два пъти по богат и от Илон Мъск.

1.Не споря.

2.Външния дълг на Русия е 500 милиарда долара, но това за мен лично е непотвърдена информация и не знам дали това е вярно.Ако информацията е вярна кредиторите ще си получават заемите в рубли чиито курс може постоянно да пада.

-Русия засега не може да се самоиздържа по време на война дълго време защото не е затворена икономика, но на нея именно в това и е спасението в дългосрочна перспектива.Но изграждането на затворена икономика ще отнеме десетилетия и това не може да се случи само за 3-4 години.
-до колкото съм информиран Русия има поне 300 милиарда долара резерв и неустановено количество злато, но тези резерви могат много бързо да свършат за няколко месеца конвенционална война.По време на Втората световна руснаците за да произвеждат толкова много танкове около 100 000 танка са изхарчили целия си златен резерв трупан още от революцията през 1917та до датата на немското нападение на 22ри юни 1941ва, а вероятно част от него е трупан с векове от преди това.
-пълна изненада!Оказа се, че Русия в никакъв случай не може да издържи на никаква даже и кратка конвенционална война с НАТО и варианта за Путин е само ядрена война.А за дълга конвенционална война Русия-НАТО Путин даже и не мисли.

Определено не мисля, че само Русия се е подготвяла целенасочено, варианта на операция "Барбароса-2" отдавна е готов.Друг е въпроса, че евентуално западно нападение срещу Русия според мен е само теоретичен вариант на който западните политици изобщо не са навити да рискуват, докато руската агресия си е съвсем реална и ако закачи натовска държава НАТО задължително ще скочи.

-САЩ вероятно ще преустановят да купуват руски газ колкото и да им е неизгодно защото давайки долари на Москва после получават руски оръжия насочени срещу тях.
-Китай дебне подходящ момент да превземе Тайван.Определено.
-САЩ разчитат, че са далеч от Европа и няма да бъдат засегнати освен ако РВСН не стрелят с балистични ракети срещу тях.Всъщност в дългосрочна икономическа перспектива САЩ нямат изгода от оцеляването на ЕС който им се явява нещо като конкурент и при това непредсказуем конкурент.Но това не означава, че САЩ и НАТО ще изоставят Европа на Русия в никакъв случай.
-След Украйна Путин ще си насочи вниманието към България и Румъния и не е случайно руското искане ние и Румъния да излизаме от НАТО.

Путин е заповядал нахлуване в Украйна първо защото погрешно не е очаквал такава съпротива и такива санкции от страна на Запада.Днес или вчера той заплаши с последици цялата планета заради амбициите на Запада да е световен хегемон на всяка цена.

Не съм съгласен с изводите ти.

Съгласен съм с централния въпрос колко е вероятно Русия да тръгне на запад и кога ще стане това?



Тема Re: Психологически съм напълно готов за войната [re: FlLERO99]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано17.03.22 16:31



Дето се вика ще поживеем и ще видим. Да сме живи и здрави дотогава, пък после квото стане.





Тема Re: Психологически съм напълно готов за войната [re: Цар Из Род]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано17.03.22 16:34



Кой според теб има изгода от разрастването на конфликта?

Не съм икономически запознат, но държава без външен дълг ми е малко странно...



Тема Re: Психологически съм напълно готов за войнатанови [re: osvoboden pich]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано17.03.22 17:23



Не се знае дали ще сме живи и здрави, не се знае дали ще видим защото при един по голям конфликт няма да имаме най малкото нет.



Тема Re: Психологически съм напълно готов за войнатанови [re: FlLERO99]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано17.03.22 17:39



Не си съгласен с изводите ми, защото изхождаш от това, че знаеш.
Аз изхождам от това, че не знам, за това поставям предимно въпроси.

Аз под резерви разбирам жито, гориво, стомана, полезни изкопаеми, военна техника и производствени мощности, ти разбираш долари и злато. За какво са им долари и злато на руснаците по време на война?

Т.е. единствения въпрос е - е ли Русия в момента затворена система?
А отговорът е, че никой от нас не знае. За това аз говоря в сценарии, а не като последна инстанция. Т.е. виждам два сценария:

1. Русия не е затворена система:
В този сценарий на мен лично ми е трудно да оправдая нахлуването в Украйна. Ако Русия беше зависима от световната икономика / финанси, едно военно нахлуване в Украйна е най-обикновена, при това глупава грешка. На мен лично ми се вижда странно Путин и неговите съветници да правят тази грешка. Но то знае ли човек? Току виж наистина са толкова тъпи.

2. Русия е затворена система:
В този сценарий Путин и неговите съветници се чустват абсолютно сигурни! Влизането в Украйна е освен всичко друго провокация отправена към Запада, за да се уверят, че Европа е наистина толкова размекната и слаба, колкото е. Т.е. тази агресия ще премине необезпокоявано и Украйна в крайна сметка ще се съгласи на условията на Русия. Санкциите и така наречената "съпротива" няма да доведат до нищо, колкото и медиите да се опитват да ги раздуват.

Ти казваш така "Но изграждането на затворена икономика ще отнеме десетилетия". С това съм напълно съгласен. Въпросът е кога Путин и неговите стратези за започнали с това? Путин и респективно неговите КГБ-исти в сянка са на власт от 2000-та година. Т.е. имали са 21 години на разположение да изградят затворена икономика. При това тук не говорим за западен тип икономика, която да създава висок жизнен стандарт. Говорим за основни хранителни продукти, стомана, горива, военна техника. Напълно възможно е целият (не особено логичен) дефицит на руската икономика, тайно да се изсипвал в подготовката за мащабна война.
Т.е. на мнение съм, че е наивно да се смята за факт, че Русия в момента не е затворена финасово-икономическа система.

САЩ няма да спрат да купуват руски газ! Да не са луди да изпускат далаверата на хилядолетието. Производсвото на оръжия на Русия е 100% независимо от световната икономика / финансова система. САЩ знаят това и за това купуват газ / петрол / полезни изопаеми от Русия, все едно идва края на света. Тук се хващам с теб на бас, че САЩ няма да спрат да купуват горива / полезни изкопаеми от Русия. По-скоро ще девалвират долара.



САЩ няма да бъдат засегнати от войната. Войната ще си остане в Европа. Така искат САЩ, Русия и Китай. Ако въобще ще има война между тези три сили, тя ще е след като е решена съдбата на Европа.

Путин няма да насочи вниманието си към Румъния и България след Украйна. В това няма грам логика! Както винаги ще насочи вниманието си към Полша и Финландия.

"Путин е заповядал нахлуване в Украйна първо защото погрешно не е очаквал такава съпротива и такива санкции от страна на Запада." - Това според мен е пълен абсурд. Не казвам, че не е истина, но според мен си е абсурд.
За справка:



Този линк някой го беше пуснал в 40-50 и аз съм на мнение, че анализа на военното положението и заложената военна сртатегия в Украйна е реалистичен.

Е-бане


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.