Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:16 18.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Истината за психичните "заболявания"  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано14.12.21 22:51



Малко е дълго и е на английкси, но си струва да се види, който има интерес:



Е-бане

Тема Re: Истината за психичните "заболявания"нови [re: Цар Из Род]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано15.12.21 05:14



Смислен филм. Мерси.

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re: Истината за психичните "заболявания"нови [re: Цар Из Род]  
Автор Rosemary ()
Публикувано15.12.21 11:26



Мерси, започнах го, и предвкусвам удоволствието да го изгледам целия. Все пак в момента съм на работа .

......................................................


Тема Re: Истината за психичните "заболявания"нови [re: Rosemary]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано15.12.21 15:23



Резюме: Лудите се третират като един вид съпътстващи щети (collateral damage) в името на развитието на модерното общество.. Преди 5 хиляди години днешните луди щяха да си бъдат неразделна част от социума..

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.

Редактирано от lsrael Thornstein на 15.12.21 15:22.



Тема Re: Истината за психичните "заболявания"нови [re: Цар Из Род]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано15.12.21 17:21



“A sane person to an insane society must appear insane.”

- Kurt Vonnegut, Welcome to the Monkey House



Тема Re: Истината за психичните "заболявания"нови [re: Цар Из Род]  
Автор vida1929 ()
Публикувано15.12.21 23:29



Психични болести не съществуват. Психиатриите са измислени, за да има къде да заврем роднините, с които не можем /не желаем да се занимаваме. Лекарствата за психични болести не лекуват. Те само подтискат симтомите, които симптоми по-късно се появяват на друго, не психично, телесно ниво. Психиатрията е един от най-големите провали на човечеството .



Тема Re: Истината за психичните "заболявания"нови [re: vida1929]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано16.12.21 00:14



В тотална грешка си.



Тема Re: Истината за психичните "заболявания"нови [re: FlLERO99]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано16.12.21 02:19



И аз така мисля. Много от въпросните лекарстви са от полза при дадени обстоятелства и при дадени индивиди

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re: Истината за психичните "заболявания"нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано16.12.21 14:53



Последното лекарство с което ме лекуват, американско лекарство Зипадхера което отначало струваше над 1200 лева на месец с него ме оправиха, макар че имаше един период от 13 месеца пълен с психични аномалии.Но и намалих кафетата доста и по други здравословни причини.Изчислил съм грубо казано, че дотук от 2005та насам НЗОК е платила около и над 30 000 евро за моето лечение.Изобщо не е трябвало да уча и да следвам като основна причина за болестта.



Тема Re: Истината за психичните "заболявания"нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор vida1929 ()
Публикувано16.12.21 16:57



Да, от полза са, дори са животоспасяващи в дадени обстоятелства. Например дете на наши познати, 18-годишно изпаднало в тежка криза на възрастта и хормоните, беше диагностицирано със суицидна мания и започна медикаментозен курс, който именно го спаси да не направи отново пореден опит за самоубийство.
Но това можеше да се избегне, ако родителите бяха наблюдавали детето си и бяха хванали депресията в по-ранен стадий, в който просто разговорите щяха да свършат по-добра работа, разговори, обич, присъствие и домашна пълноценна балансирана храна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.