Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:36 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Истината за психичните "заболявания"нови [re: vida1929]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано16.12.21 19:09





Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.

Тема Re: Истината за психичните "заболявания"нови [re: FlLERO99]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано17.12.21 02:24



> американско лекарство Зипадхера което отначало струваше над 1200 лева на месец ... дотук от 2005та насам НЗОК е платила около и над 30 000 евро за моето лечение

НЗОК спонсорира една индустрия която е извършила значителни престъпления срещу американците през последните 20 години. Много се надявам един добър ден да изпратят зад решетките директорите на замесените фармацевтични компании в аферата с раздаването на опиати на населението все едно че са бонбони. Само миналата година от злоупотребата с (основно синтетични) наркотици в САЩ са умрели над 90 хиляди души. И това не са само свръхдози с разни нелегални наркотици от типа на фентанил - това са жертви на напълно легално изписвани опиати от семейството на оксикодона. Много ми е интересно дали ще се намери амеиркански президент с достатъчно кураж да хване тези алчни продажници и ги вкара по затворите..

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re: Истината за психичните "заболявания"нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор vida1929 ()
Публикувано19.12.21 21:06



раздаването на опиати
все едно че са бонбони.

Точно бонбони. Ама сами са си виновни. Освен манията за самоубийство и крайна агресия, когато има опасност за живота на хора, нищо друго не оправдава взимането на тези опиати.
И за какви глупости и лиготии ги взимат. .....че не можели да издържат на работа и да се приспособяват в обществото. Ами идете живейте в гората, ми идва да им кажа, но не пийте тези боклуци. Или пък имали усещането за неизживян живот, животът им изтичал между пръстите и прочие лиготии. И това са все дами и господа материално задоволени. Иди работи на полето или във фабриката да си изкарваш хляба, да видим тогава ще мислиш ли подобни глупости.

Верно ,всички тези болни хора всеки от тях има някакво страдание и някакъв сиптом. Но заради това да пие тези опиотиди!? Ми давали са ги на тежко ранените войници през Първата световна война- с отрязани крайници, с изтекли вътрешности, умиращи. Може ли вашите лиготии да се сравнят с това? Засрамете се.
Човекът се е отчуждил от себе си-оттук идват всичките му проблеми.
Казваш -да ги съдят. Не е ли по-добре без съдене да отпуснат пенсии и компенсации на всички пострадали от тези лекарства, да ги трудоустроят и прочие. Знам, добри и съвестни психиатри искрено вярваха, че лекуват и правят добро на пациентите си ....до едни времена, когато истината излезе на яве и тогава същите тези съвестни психиатри започнаха да предупреждават пациентите си, че взимането на тези лекарства причинява повече вреда от първоначалната симптоматика, за ради която ги назначават, че има пристрастяване, че има абстиненция, която е страшна, че има странични ефекти-които не знам защо ги наричат странични и защо ефекти, като те понякога са много по-гадни от първоначалните симптоми.

Редактирано от vida1929 на 19.12.21 21:16.



Тема Re: Истината за психичните "заболявания"нови [re: vida1929]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано20.12.21 09:07



Какви глупости си написала!Без лекарствата мозъка ми не можеше да си фокусира мисълта и на моменти имаше силна параноя.С лекарствата изобщо нямам такива проблеми.



Тема Re: още нещонови [re: vida1929]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано20.12.21 09:26



Болестта ми се появи именно следствие на опитът ми да се приспособя към обществото с висше образование и успешен личен живот и затова и преди и сега, и в бъдеще същото това общество ще ми плаща лекарствата докато съм жив.



Тема Re: още нещонови [re: FlLERO99]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано20.12.21 12:54



Ако медикаментите лекуваха, ти щеше отдаван да си излекуван и да ти няма нищо, а не да ги пиеш доживот.

Е-бане


Тема Re: Истината за психичните "заболявания"нови [re: FlLERO99]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано20.12.21 13:04



Това, че един симптом при теб временно изчезва благодарение на някакъв медикамент не отхвърля това, което е написала Вида по никакъв начин. Тъкмо напротив - точно твоя случай е поредното доказателство за това, че продължителната медикаментозна терапия не води до никъде, освен да те превърне в доживотен "пациент" и непълноценна личност.

Е-бане


Тема Re: Истината за психичните "заболявания"нови [re: Цар Из Род]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано20.12.21 13:29



Какво означава това "непълноценна личност"?Работя, изкарвам пари, мисля нормално, не правя глупости, изобщо нямам нищо общо с преди и всички и близки и лекари са на това мнение.Твоето мнение и това на Вида и на Израел Торщайн ли са меродавни или мнението на лекари и близки които са с мен всеки ден в продължение на десетилетия?Хайде спрете да пишете неверни неща.

А ако този симптом се върне има нови още по модерни и мощни лекарства които отново ще го махнат.Има и евтини лекарства като Олфрекс за 10 лева на месец които също много помагат.



Тема Re: още нещонови [re: Цар Из Род]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано20.12.21 13:32



Терапията е поддържаща, а не един път завинаги.Вероятно до 15 години ще се появят лекарства срещу параноидна шизофрения които променят ДНК и след един курс с тях повече няма да има смисъл да се вземат никога.



Тема Re: още нещонови [re: FlLERO99]  
Автор vida1929 ()
Публикувано20.12.21 16:32



Да, държавата– не обществото, ще ти плаща лекарствата, също и пенсия по болест може да ти отпусне, ако се явиш на ТЕЛК.
Ти си мислиш,че дипломата щеше да ти купи превъзходство над другите , към което ти неистово се стремеше. Слава Богу, лекарствата те кротнаха в това отношение. Да, вече не си агресивен. Дали вършиш глупости, не искам съвсем да те отчайвам, но под влияние на тези лекарства човек може да деградира все повече и повече до пълен разпад на личността. Но има спасение в интелектуалните дейности, които да те държат на ниво.
За парите, ако се замислиш-те са ти необходими, колкото да поддържаш нормален стандарт на живот, не повече. Не мога да знам от какво имаш нужда, но мисля-не от пари. Нужно ти е удовлетворение. А това удовлетворение може да дойде от темите, по които ти четеш и пишеш дълги години.
Представям си те така- кротък от лекарствата, ти пишеш на лаптопа по твоите любими теми, ден след ден.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.