Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:01 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Каквонови  
Автор vida1929 ()
Публикувано25.11.21 14:51



Какво правите, ако някой ви кара да се чувствате незначителен?



Тема Re: Какво [re: vida1929]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано25.11.21 21:46



Веднага започвам да действам подмолно срещу него.



Тема Re: Каквонови [re: FlLERO99]  
Автор vida1929 ()
Публикувано25.11.21 22:24



Как по-точно? И какво значи "подмолно"?



Тема Re: Каквонови [re: vida1929]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано25.11.21 22:56



Започвам да му подкопавам авторитета в социалната му среда първо зад гърба му точно подмолно, после директно го атакувам и става сблъсък.Има и един друг трик когато някой говори лошо зад гърбът ти ти да започнеш да говориш само добро за него пред общите ти познати и те веднага се настройват срещу него.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано25.11.21 23:01



Сигурно ще се опитам да го презирам, но истината е, че ще ми е жал за толкова невъзпитан и комплексиран човек.

А какво правя - ами ако не си търси белята и не пречи особено, се опитвам да не го забелязвам.
Ако си търси белята, я намира.




Отново ще публикувам цитата си от предишния постинг - "Психологът Пиер Дако е написал, че "Здраво поведение е човек да има уравновесено, нормално и позитивно мнение за себе си във всяка ситуация". Перефразирам, но смисълът беше този. Независимо какво ти се случва трябва да запазиш това балансирано поведение и самомнение. ".




Тема Re: Каквонови [re: FlLERO99]  
Автор vida1929 ()
Публикувано25.11.21 23:49



По принцип не обичам да говоря зад гърба на човека, но май ще го направя, защото този човек отиде твърде далеч. Обичам откритите отношения -- да общувам лице в лице и очи в очи. Но този не заслужава честно отношение. Ще започна война с него с всички подмолни и гадни номера.
Благодаря за съвета.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор vida1929 ()
Публикувано25.11.21 23:53



Да, презирам го и едновременно ми е жал.



Тема Re: Каквонови [re: vida1929]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано26.11.21 13:27



Интерпретацията зависи от контекста особено ако е на работното място. Ако е между приятели - отново зависи от контекста , анализирам какво съм казал , как съм се държал и ако не намеря причина в себе си го разкарвам от близкия си кръг. Всъщност не съм имал такъв случай сред кръга от приятели и познати. По-скоро говорене зад гърба ми - такива хора също ги разкарвам моментално.

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.

Редактирано от lsrael Thornstein на 26.11.21 13:32.



Тема Re: Каквонови [re: lsrael Thornstein]  
Автор vida1929 ()
Публикувано26.11.21 19:14



ако не намеря причина в себе си, го разкарвам от близкия си кръг

Израеле, винаги ми е било трудно да разкарам някого. Викам си, не мога да го отхвърля, защото ще го нараня, обидя и прочие и така търпя дълго време.
Причината да се чувствам унизена, подценявана, унижавана от нечии думи и постъпки, е в самата мене.
Приятелки ме посъветват едно и също-той да си говори, каквото си иска, ти не му обръщай внимание, игнорирай го , свиркай си и прочие. Не мога. Емоционално съм зависима от него.



Тема Re: Каквонови [re: vida1929]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано26.11.21 20:51



> Причината да се чувствам унизена, подценявана, унижавана от нечии думи и постъпки, е в самата мене.
Видо не те познавам но ми звучиш като човек който сам си няма доверие на себе си. Защо? Защо причината да е в теб? Не можеш ли да анализираш обективно ситуацията без емоции вложени в анализа?

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.