Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:25 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Какво [re: vida1929]  
Автор blue jewel ()
Публикувано23.02.22 09:54



Ми чувстваш се незначителен. Просто е.
То и без да ме карат се чувствам така.



А реално кой от нас въобще е нещо значително за този свят? С нас, без нас, Земята ще продължи да се върти и още на другия ден ще ни забравят. Природата ни създава и после ни унищожава, даже един човек да не остане, светът си съществува. Някои си въобразяват, че са нещо повече... ами не са. Всички сме заменими. И всички сме тук по случайност.



Тема Re: Какво [re: blue jewel]  
Автор vida1929 ()
Публикувано24.02.22 23:28



Слава богу. Благодаря. Значи не съм само аз, единственият човек на света, който се чувства незначителен в дадени ситуации или въобще.
това ми беше важно да знам.



Тема Re: Какво [re: blue jewel]  
Автор blood9 ()
Публикувано25.02.22 09:39



Като не си изпитвала любов, така е.



Тема Re: Какво [re: blood9]  
Автор vida1929 ()
Публикувано25.02.22 18:03



Глупости. Как да не е изпитвала любов!? Децата си не обича ли!?Майчината любов е най-дълбоката, жертвена и безусловна любов, на която е способна всяка жена. Не е ли обичала майка си и баща си като е била малко дете и досега като възрастно дете. Не обича ли мъжа си!? Това са риторични въпроси, да не вземеш да ми отговаряш.


В моята тема ти забранявам да пишеш глупости.



Тема Re: Какво [re: vida1929]  
Автор blood9 ()
Публикувано25.02.22 19:53



Твоето са глупости. Има любов и на божествени създания и който я е чувствал, няма сравнение. Вярващите го знаят, дотолкова ги обичат, че ги наричат Бог. Схвана ли, Бог.


И като си бил с повече чувства четиризмерен, а не сега триизмерен робот. Те са ти и семейство. И сте свързани от много животи където сте били много по-голями и чувствителни и те са, а ти си триизмерен.

Няма сравнение между божествената любов и човешката. Онези са по-хора от нас.



Тема Re: Какво [re: vida1929]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано28.02.22 16:06



Никой не може да те накара да се чустваш незначителен отвън без ти да имаш сериозни вътрешни проблеми със самочуствието и самоосъзнаването. Нещата, които си мислиш че идват от някой друг или някъде отвън, или са някакво така наречено обстоятелство не са нищо повече от авто-рефлексия.
На едно и също нещо, ти ще се почустваш незначителна, друг ще се изсмее, трети изобщо няма да забележи. Схващаш ли какво става?

Е-бане


Тема Re: Какво [re: Цар Из Род]  
Автор vida1929 ()
Публикувано28.02.22 20:37



Това, което си написал.....мислиш ли, че отдавна не го знам?
Аз, жена на 57 години.

Задала съм конкретен въпрос и търся конкретни отговори, за да си изясня някои неща за себе си.
Но ако теб никой никога не те кара да се чувстваш незначителен, въпросът не е за теб.
Също не е и за всички, които се чувстват незначителни под влияние на определени типове хора , но поради някакви причини не могат или не искат да пишат за това.
Все пак ще се съгласиш ли, че има задници, които просто издевателстват над другите ? Не е само до моята самооценка , самочувствие и самоосъзнаване, ами и до човека отсреща с неговия тип темперамент, характер и възпитание. Как успяваш например да разговаряш със шизофреник, който се иинтересува само от себе си и своите интереси? Как се разбираш с грандоман, който уважава само хора,които са над него в социалната стълба и раболепничи пред тях, а всички останали за него са нищожества? Как общуваш с невротици? Тези типове-шизо, грандо и невротик много често ме карат да се чувствам зле, затова ги избягвам.
Дотук само Жевел е отговорила на въпроса. Всички други сте супер същества, коит никога не се чувстват незначителни при никакви ситуации. Не вярвам.

Редактирано от vida1929 на 28.02.22 20:40.



Тема Re: Какво [re: vida1929]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано28.02.22 21:38



Много просто - общувам с тях нормално. И когато стане ясно, че това до никъде не води, те изчезват от моя живот по един или друг начин. Това не значи, че не изживявам разочарования, нито пък че не се опитват да ме манипулират, нито че настроението ми в такива ситуации не се разваля и няма никакви негативни емоции. Всичко това си го има. Въпреки това продължавам напред. Това са просто житейски ситуации и като един път завинаги се изясни какво става, няма нужда да се преговаря и да се цикли, и да се изживява още 150 милиона пъти.
Няма място за борба тук!
На 57 трябва вече да притежаваш толкова мъдрост. Нима се опитваш да прекършиш такива хора? Сериозно, какво точно ти е въпросът?

Е-бане


Тема Re: Какво [re: vida1929]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано28.02.22 21:46



Да, и за последно съм се чуствал нещо като незначителен (и то само моментно) преди повече от 15 години. Не помня точно какво беше усещането честно казано.
Дали го вярваш или не, не играе никаква роля.
Само дето вече не съм пубертет и знам, че не ми и трябва да съм "значителен" по някакви си измислени критерии. Ако един възрастен човек не е разбрал, че той за себе си е най-важната същност, защото е единствената такава във Вселената, с която има рефлекторна връзка, сериозно трябва да помисли да потърси помощ от специалист, а не да очаква, че някой в някакъв анонимен форум може да му реши проблемите, особено когато не са и формулирани ясно.

И последно - за какво питаш изобщо, като ти явно и без това вече си си наумила, какво трябва да ти отговаряме?

Е-бане

Редактирано от Цар Из Род на 28.02.22 21:50.



Тема Re: Какво [re: vida1929]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано28.02.22 21:54



Изобщо не са риторични тези въпроси?
Ако беше така, цялата сфера на психознализата щеше да е излишна.

Е-бане



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.