Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:51 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Каквонови [re: lsrael Thornstein]  
Автор vida1929 ()
Публикувано27.11.21 20:06





Защо?

Не знам. Ако знаех, нямаше да имам този проблем.



Редактирано от vida1929 на 27.11.21 21:56.



Тема Как? [re: vida1929]  
Автор Quelle (член)
Публикувано27.12.21 21:49



Как става тоя номер, я опиши процеса?



Тема Игнор [re: vida1929]  
Автор Quelle (член)
Публикувано29.12.21 20:34



Защо не отговаряш? Зададох ти въпрос. През какъв психически процес минава човек, за да се почувства незначителен от думи или поведение на друг човек? Какво може да каже или направи друг човек, което да те накара да се чувстваш незначителен?

Хайде де, нали е клуб за психоанализа това? Или не е?



Тема Re: Какво [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано30.12.21 10:57



Самооценката ти каква е?
Доколко другият е авторитет за теб, респ. мнението му, за да го вземеш под внимание?
Колко ти е важно да се сравняваш с някой и с нещо?
Твоите лични успехи може ли някой да ти отнеме?
Позволяваш ли на другите да имат мнение за теб, различно от твоето? - защото имат това право или защото е естествено да се случват разминавания



Тема Re: Какво [re: vida1929]  
Автор blood9 ()
Публикувано30.12.21 12:21



Нищо. И да бягаш от Бог, няма къде да се скриеш.



Тема Re: Каквонови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано27.01.22 19:26



Отговарям и на двете ви. Това е автоматична подсъзнателна реакция. Просто се случва без да мислиш. Не мислиш- чакай сега....аз имам нормална самооценка; тоя човек не ми е толкова важен и няма да се засягам от мнението му за мен и прочие.
То е закодирано в подсъзнание на някакъв етап, може би през ранното детство .
Въпросът ми беше: какво правите когато някой ви кара да се чувствате незначителни. Ако вие сте от хората, които никога не сте се чувствали незначителни, ок.

Редактирано от vida1929 на 27.01.22 19:25.



Тема Re: Каквонови [re: blood9]  
Автор vida1929 ()
Публикувано27.01.22 19:29



Аз не бягам, аз се моля всеки ден и благодаря.



Тема Re: Каквонови [re: vida1929]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано28.01.22 09:19



Ако държиш да си важна за всички, ще страдаш. Единствената причина от конкретен човек да те заболи е ако държиш да си значима точно за него. Когато някой се държи неприятно, това не определя твоята значимост, показва само неговото възпитание. На гадни хора няма за какво да се натискаш да те уважават. Като допускам, че говориш за съседа.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!


Тема Re: Каквонови [re: Bezsynna]  
Автор vida1929 ()
Публикувано28.01.22 14:38



Добре, но с това не отговаряш на въпроса ми. Хайде, леко ще го променя: какво правиш, ако някой те кара да се чувствам незначителна? Зъбиш му се, отминаваш, започваш да му доказваш как ти си някаква много значима и прочие? Това ми е важно, защото търся отговор на един въпрос-защо има една категория хора,които ако нещо им противоречиш и не искаш да е на тяхната воля, започват един панаир: Ама ти знаеш ли аз кой съм!? Аз съм директор на политехниката, шурей ми е министър на транспорта, децата ми са в алианса .....примерно. Защо го правят, наистина ли си вярват,че това ги прави важни? Според мен -не. Те са пуяци, смешни, надути. Какви постове заемат и колко пари имат, не ги прави важни в моите очи. Много по-естествени и интересни щяха да бъдат ако съвсем по човешки се бяха опитали да си изясним конфликта.



Тема Re: Каквонови [re: vida1929]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано28.01.22 22:23



Себеотносно: Никой не може да ме накара да се чувствам незначителна.
Но, може да ме счита за такава..... Не ми пречи.

Сега към теб: Ако си се почувствала така....
Първо се подсигури с един въпрос към себе си - дали не си мнителна?
И като си препотвърдищ, че не си такава....
.... мммм тогава следва, че онзи човек е социопат, неспасяем. И нищо не следва да правиш.

Това. :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.