Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:27 24.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Твърдението, че има Богнови  
Автор blood9 ()
Публикувано28.10.21 11:51



Твърдението, че има Бог, най-вероятно няма. И че умираме. И че няма спасение.

А онези създателите ни дето ни се подиграват, с някакви изкуствени интелекти, някакви паралелни Вселени, глупости. С някакви игри на демони и ангели. Машини и роботи.
А и постоянното натякване, че нямат разрешение свише и тем подобни глупости. Това са компютърни програми, изкуствен интелект контролиращ 3 измерната реалност.

Като в някаква компютърна симулация, проект за симулиране на глупава реалност.
Мислих, мислих, мислих и стигнах до извода, че няма.

Като няма няма. Просто е. А вие се надявайте. Няма защо.

Не трябвало бъдещето да се променя. Глупости.
Не трябвало да се помага свише. Глупости.
Не трябвало да има чудеса. Глупости.
Да не става по-хубаво. Глупости.
Да не може да имаш и други тела. Глупости.
Да не може да сънуваш и други реалности. Глупости.

Някакви религии дето после ще е добре, и ще има нещо, а науката все да ни доказва, че няма. Глупости.

Всичките тези глупости.

Като няма. Няма. Това е положението.
Няма.



Тема Re: Твърдението, че има Богнови [re: blood9]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано28.10.21 16:12



Едно нещо ми е ясно - ние сме част от симулация. Чия симулация - незнам, кои са съдателите ни - също не знам, много вероятно е да нямат пълен контрол над симулацията. Повече от това не мога да правя догатки..

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re: Твърдението, че има Богнови [re: blood9]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано28.10.21 16:12



Като няма. Няма. Това е положението.

Ротният старшина същото казваше. Ти му кажеш добър ден, другарю старшина, а той отговаря, няма бе, няма, даже и в склада няма!



Тема Re: Твърдението, че има Богнови [re: lsrael Thornstein]  
Автор blood9 ()
Публикувано28.10.21 20:52



Няма значение. Те да се представят на който искат кои са.

Редактирано от blood9 на 28.10.21 20:54.



Тема Re: Твърдението, че има Богнови [re: blood9]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.10.21 20:24



А онези създателите дето ни се подиграват.

Абе не ни се подиграват бе. Те просто ни слагат мисли в главите, карат ни да действаме и ни наблюдават. Ние сме експеримент.
Мен това не ми пречи. Даже се лаская, че съм нечий експеримент

. Вярвам в каквото ми дава смисъл да живея и това е.
Те вярват в нашите безкрайни възможности . Те са ни създали всеки от нас да е едно чудо. Но напоследък много са разочаровани от нас и обмислят да ни резнат някои привилегии.



Тема Re: Твърдението, че има Богнови [re: vida1929]  
Автор blood9 ()
Публикувано29.10.21 22:17



И на мен ми се е насъбрало още от дете. И съм разочарован. И се питам това не може да са хора, а някакви извънземни.



Тема Re: Твърдението, че има Богнови [re: blood9]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.10.21 23:16



Да, и аз за извънземните ти говоря.



Тема Re: Твърдението, че има Богнови [re: vida1929]  
Автор blood9 ()
Публикувано30.10.21 19:28



Пак не е по темата. Ако не можеш да разчиташ на себе си и на това, да си спомняш предишни животи и да знаеш за бъдещи, на какво да разчиташ. На вяра, която се определя от други същества, като общуват с теб.

Доста са ни смалили. И е гадно.



Тема Re: Твърдението, че има Богнови [re: blood9]  
Автор vida1929 ()
Публикувано31.10.21 09:13



Това е така,понеже душите са безсмъртни и преминават от едно тяло в друго. Те си го избират ,за да продължават да учат урока,който не са все още научили. Когато и ако най-накрая научат урока, а дори и да не го научат, те отлитат в безкрайното космично пространство и се реят там милиарди години, всъщност-завинаги. Срещат се душа с душа и си общуват. Ако тук на Земята не си имал нормално задоволяващо общуване, там-ще имаш


Малко са хората, разни гадатели, които виждат бъдещето. И аз се питам, защо знаем миналото си, а не знаем бъдещето. Нали вече знаем за времето, че не е една права от минало през настояще към бъдеще....Какво е всъщност времето, объркана съм....
Гадно е, да, винаги е било и ще бъде. Чел ли си "Погнусата" на Жан Пол Сартр? Сюжетът не е във връзка с темата ни, но хвърля малко яснота защо животът е гнусен.
Те съществуват. Те са ни замислили и са ни пуснали да се развиваме. Всички сме по калъп. Раждаме се,мислим и правим едни и същи неща, към едно и също се стремим-женим се, раждаме ,отглеждаме деца, работим. Защо всички правим едно и също, замисляш ли се. Защот сме програмирани по една матрица



Тема Re: Твърдението, че има Богнови [re: vida1929]  
Автор blood9 ()
Публикувано31.10.21 10:29



"Раждаме се,мислим и правим едни и същи неща, към едно и също се стремим-женим се, раждаме ,отглеждаме деца, работим. Защо всички правим едно и също, замисляш ли се. Защот сме програмирани по една матрица"

Е те правят едно и също без да се замислят, че не трябва толкова да се мъчат и да искат, нали все някога ще умрат. И че целта е да са по-добри, а не повече да искат. И още от деца над 10 години повечето стават безчувствени. Преди се радват цял ден на една играчка, след години и милиони няма да им стигнат. Това дето пипат, дето фантазират, разбират, все не им стига и не го чувстват. Разбери го. И всичките им сетива като са възрастни да ги кефят, пак не им стига и стига и не щат да са добри и да харесват другите.Като роботи.

Правят едни и същи неща, защото дори не вярват. Камо ли да знаят какво е света и после.

А за душата. Ще ти го обясня така. Ние сме духът. Така както Христос е божият дух, и ние сме също като него.

За животи. Може да повтаряш един живот отново и отново докато не ти писне. После може пак да се повтаря, но много далеч в бъдещето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.