Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:08 18.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Шинтоизъмнови  
Автор blood9 ()
Публикувано06.08.21 21:06



Някой запознат ли е с него?



"Шинтоистката история за произхода на света разказва за боговете, наречени ками. Те са свещени духове, които могат да приемат формата на предмети или понятия за живота, като вятър, дъжд, дървета, реки, плодородие. Хората стават „ками“ след като умрат и са почитани от техните семейства като родови „ками“.

Противно на много монотеистични религии в шинтоизма няма нищо абсолютно. Няма абсолютно зло и добро и никой не е перфектен. Шинтоизмът е оптимистична религия, хората са сътворени да бъдат добри, а злото се предизвиква от злите духове."


То по принцип всички религии са шантави, ама и за тази ми обясняваха съществата. Тя пък се доближава до Рая, то не че е Рай, ама някакво място като Рай, а тук на Земята е Ада.

Нямаква виртуална реалност, където всяко по-висше същество може да се вселява в по-нисшо и да изпитва неговите чувства или част от тях, които му харесват. Така човек може да е човек или животно. А по-висшите същества като полубожествените и божествените да са хора. И като станеш греховен отиваш по средата и после в Ада на Земята.
Дълго се чудих какво ми харесва в японските песни на онези момичетата, а то да не е и шинтоизма.

Но хората и това са изопачили тук на Земята и пак не е същото дето го помня от предишни животи.



Тема Re: Шинтоизъм [re: blood9]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано09.08.21 21:25



В мирния договор с небето на Петър Велев е забранено да се следват всякакви учения от изтока.Християнството е самата истина и Земята не е ад, рая и ада си съществуват така както са описани в Библията.



Тема Re: Шинтоизъм [re: FlLERO99]  
Автор blood9 ()
Публикувано10.08.21 17:36



Хората се омешаха прекалено много и расите за да има значение това.

Остави ги ученията от изтока. Исках да обясня културата им, а не ученията и че тя е малко интересна.

"Християнството е самата истина и Земята не е ад, рая и ада си съществуват така както са описани в Библията."

Е нали това ти го обяснявам, ако изказваш мнение че едни са прави, а други грешат, без доказателства и божествени проявления, не става. Силата дето управлява Земята и Вселената, тя е най-голяма.

"рая и ада си съществуват така както са описани в Библията"

Това са твои вярвания. Аз знам, да не се доверяваш прекалено на никой, като си в Ада, а на Земята е Ада.

Ок, ако същества, извънземни ти докажат, че не е така както е описано в Библията на кой ще повярваш и защо?

Редактирано от blood9 на 10.08.21 17:42.



Тема Re: Шинтоизъм [re: blood9]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано10.08.21 20:58



Аз проверих чрез несъзнателен експеримент, че ада съществува и го помирисах и това беше миризма на душевно унищожение.Предпочитам да вярвам на Библията и Исус Христос отколкото на извънземни или на обикновени хора.Рискът да сбъркам както съм бъркал преди ако се отклоня от Христос и Библията е много голям.



Тема Re: Шинтоизъмнови [re: FlLERO99]  
Автор blood9 ()
Публикувано10.08.21 23:08



Е ако ти обясня, че се представят като демони, повече ли ще ми повярваш. Библията и Христос е хубаво, но да не се прекалява, че да не станеш фанатик.


И за Ада знам. И за средата. И за като Рая.

"Рискът да сбъркам както съм бъркал преди ако се отклоня от Христос и Библията е много голям."

Така е. Добре, че ми подсказваха и се държаха добре с мен онези същества, все едно че са ми родители, иначе щях да се побъркам. Друг път ще ти обясня за Библията.



Тема Re: Шинтоизъмнови [re: blood9]  
Автор Rosemary ()
Публикувано11.08.21 11:39



Нещо подобно на древногръцките богове, богини и подбожества. Сега съм на тази тема, ще я учат в пети клас.

Да си призная, за пръв път чета тези истории, и дори и силно адаптирани като за деца, са ми напълно непонятни и тегави. Тук там по някоя метафорична история, която всички знаем и която се е филтрирала през ситото на вековете и обогатила във флотацията на хорските умове.

А японското колективно съзнавано ми допада, вероятно защото имам малко монголски гени по майчина линия.

......................................................


Тема Re: Шинтоизъм [re: Rosemary]  
Автор blood9 ()
Публикувано11.08.21 11:48



Няма нищо общо с древногръцки богове.

Това е представата, че живота е сън, че дори Раят е Виртуална реалност с отворен код, защото сме грешни и няма как да сме в истинският Рай и завинаги, а като грешим отиваме от Рая в Ада, на Земята.

Но при Шинтоизъм поради това, че хората на Земята са грешни те си представят Рай на Земята и че тук ще се превръщат в животни и ще чувстват природата, а не в Рая. А има и по-извратени, като шаманизма на индианците и демонични прояви.

"А японското колективно съзнавано ми допада, вероятно защото имам малко монголски гени по майчина линия."

На мен най-ми допада колективното съзнание на сивите(сините) извънземни. Те ме спасиха от Бога слънце, от египтяните. Може би дори те направиха Библията на Евреите. Японците се доближават до тяхното и моето съзнание, защото мечтите ни за Рая и за това да си по-чувствителен са едни и същи, въпреки че при японците са много по-нисши.






Тема Re: Шинтоизъм [re: blood9]  
Автор Rosemary ()
Публикувано11.08.21 12:02



Не съм сигурна, че успях да разбера цялата ти теза.
Но клипчето много ми хареса. Тези същества са действително сякаш от Рая.
Нескромно ще заявя, че когато бях много млада, имах прилика с тези момичета.

От друга страна като се сетя, че японците произвеждат Тойота, а всички ислямисти са с trucks Тойота, не ми харесва накъдето отива този проклет свят. Не искам да кажа, че японският народ не е добър, а само тези по върховете му.

......................................................


Тема Re: Шинтоизъмнови [re: Rosemary]  
Автор blood9 ()
Публикувано11.08.21 12:07



Японците затова харесват и роботите, защото си представят подсъзнателно, религиозно, че Раят е като Виртуална реалност с отворен код, демек можеш да изпитваш чувствата на другите, ако те ти го позволят.(Така е и с клиповете на момичета, позволяват ти да изпиташ техните чувства, наужким). Но грешат в едно. Раят не е на Земята и тези неща са подготовка за Раят на небето.

"Нескромно ще заявя, че когато бях много млада, имах прилика с тези момичета."

Това щях да му го обясня и на Файла. Японките са като българки. Само че такива каквито трябва да бъдат, а не каквито са. А иначе клиповете над 100 дето ги събрах, всичките са готини и нещо може да се научи.







Редактирано от blood9 на 11.08.21 12:09.



Тема Re: Шинтоизъмнови [re: Rosemary]  
Автор blood9 ()
Публикувано11.08.21 12:47



"От друга страна като се сетя, че японците произвеждат Тойота, а всички ислямисти са с trucks Тойота, не ми харесва накъдето отива този проклет свят. Не искам да кажа, че японският народ не е добър, а само тези по върховете му."

Знаеш ли, че Япония е единствената страна на Земята в която исляма е забранен?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.