Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:01 28.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Комунистическа маска с нацистко ядро на личността  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано10.08.21 00:23



Отвън ползвам предимно за комуфлаж в обществото комунистическа маска на личността ми, но дълбоко в себе си оставам националсоциалист и това което ме е изградило като личност е именно нацизма и всичките ми самостоятелни житейски постижения са следствие на нацизма ми.Тъй като съм по скоро ляв нацист отколкото десен какъвто бях навремето преди 20 години не отричам някои от принципите на комунизма най вече на марксизма и съм твърдо за планова икономика като смятам конкуренцията за напразно хабене на енергия и ресурси.Според мен капитализма няма никакъв шанс да оцелее на Земята поради една много проста причина, че ресурсите на планетата свършват.Наясно съм, че следващата система на управление ще бъде технокрацията при която експерти ще вземат всички решения, а не политици и съм наясно, че националсоциализма никъде няма да реинкарнира освен може би в някоя държава от Латинска Америка и донякъде в Русия до колкото това изобщо е възможно при над 10 милиона комуниста там до ден днешен.С тази комунистическа завеса и национолсоциалистическо ядро аз по скоро разсъждавам върху процесите в личността на хората, обществото и икономиката научно от гледна точка на генетиката, социалдарвинизма и икономиката, а не чисто политически.Става въпрос за симбиоза вътре в характера и личността ми между крайно противоречиви политически системи които са провели най жестоката, най разрушителната и кървава война помежду си в историята на човечеството с десетки милиони жертви.Лявото политическо крило в NSDAP начело с Грегор Щрасер към което първоначално е бил и Гьобелс е разгромено от Хитлер който не одобрява "нестройни социалистически принципи" и като цяло NSDAP е крайно дясна партия, а не както в днешно време ви обясняват разните лъжовни и демагокски неолиберални гурута, че нацистката партия и доктрина са леви.Външнополитическия ми център е Русия защото това което представлява Германия в днешно време като мултиетнически модел е крайно неприемливо за мен и освен това нацистите в Русия в съветско време са били 100-200 човека, а в днешно време са станали над 300 000.Не случайно наричат путинова Русия "Руски Райх"и казват на Путин "Путлер" от Хитлер.За мен Европейския съюз представлява прекалено сложна политическа и икономическа структура събрана с твърде много компромиси която рано или късно ще се разпадне и точно такъв доклад има на днешната германска армия Бундесвера, че ЕС ще се разпадне през 30те.


От психоаналитична гледна точка аз съм успял да съчетая двете крайности и да ги балансирам вътре в мен изчиствайки всякакви противоречия и едновременно с това маскирайки се като безобиден социалист пред хората в обществото за да не се изложа на допълнителен риск.Това което веднага доста остро се набива на очи, че когато превключа на националсоциализъм интелекта ми рязко скача нагоре, докато в комунистически режим повече се ползват клишета и се търсят и намират опорки които често аз сам намирам и намирам съвпадения с опорки изказани от големи световни политици.За мен само руснаците могат да са приемници на хитлеристите и никоя друга нация не може да бъде такъв приемник освен украинците които нямат необходимата индустриална база и научнотехнически потенциал да се превърнат в мощна и силна нацистка държава.От гледна точка на емоциите до много голяма степен комунизма ме отвращава като идея за равенство нисшите раси семитите да са равни на мен и ме отвращава грубата и нетрайна комунистическа техника произведена в Русия освен разните им оптически прибори бинокли и далекогледи които ползвам с най голямо удоволствие.Еднокласово общество е най правилно да се изгради и построи на расов принцип съответната по висша раса да доминира политически и икономически над другите по нисши раси които да работят за нейния просперитет.Това са двете крила на националсоциализма расовото и класовото които го дърпат само напред и нагоре.



Тема Re: Комунистическа маска с нацистко ядро на личносттанови [re: FlLERO99]  
Автор specular (безпристрастен)
Публикувано10.08.21 15:46



"следващата система на управление ще бъде технокрацията при която експерти ще вземат всички решения"

Как по-точно това се различава от нацизма? Че не става дума за локални/национални елити, а мулти-национални? Виж, тези неща са много прости - нацизма точно в тая му идея да се ограничи до определена нация, беше обречен. И Германия много ясно го показа. Нацизмът обаче в по-широкото си тълкуване - като обединение на държавният и икономически апарат, централизирано управление и пропаганда, си работи в днешно време с пълна сила. САЩ, почти по всички показатели си е де факто нацистка държава. Там терминът им е - "дълбоката държава", което реално е нацистки апарат. НО, само малка част от елитите им са доволни да се ограничат до национално ниво. Какъвто беше Тръмп примерно. Повечето искат да контролират целият свят, което в някакъв смисъл ги доближава до комунизма. И ако си забелязал, в САЩ много обиждат на нацист, но не и на комунист. Комунист там не е обидно, защото и те предпочитат да се преструват на по-безобидни комунисти, и да се бият за "онеправданите маси" и "социално равенство".

Технократският режим който създават е нов тип бленд между двете системи. Според мен - на високо ниво е по-скоро нацистки (но от гледна точка на елит контролиращ целият свят), на по-ниско ниво - по-скоро комунстически. Т.е. САЩ се поучиха от опита и в Германия, и в СССР. И един вид - взеха икономическият модел от Германия, но социалният - от Съюза. Така да имат най-доброто и от двете системи - хем да са експанзивни и инклузивни както беше комунизмът, хем да имат работещ икономически модел.

А аз лично се чудя на хора като теб, които хем ги разучават тия системи, хем продължаваш да им симпатизираш... Разбирам да се биеш за някакъв пост, а то ти се иска явно да си бройлер...

"комунизма ме отвращава като идея за равенство нисшите раси"

Вероятно е в точно, това, някой като Хитлер да ти казва как твоята раса е най-добрата... Но това е отживелица, един свят преди информационната революция. За технократите, всички раси са нисши, и има само - елити и всички останали. Те затова разкапаха западният свят, внесоха африканци, мексиканци, араби. Идеята им беше да изравнят всички. И го постигнаха. Свалиха IQ-то, разбираха семействата, поквариха децата. Но повечето не схващат, че това беше просто част от по-голямата геополитическа игра да "трансформират" САЩ от глобална сила, към глобално управление на цялата планета. Това беше цената която трябваше да платят - да унищожат собствената си култура, национални ценности, прогрес дори, и да създадат просто един окен от аморфна маса, лесна за управление под една шапка. Дали ще успят - не ги знам, но това се опитват. За сега, резултатът е че върнаха Европейският свят с няколко столетия назад, и културно и интелектуално. Ако се провалят... което е силно вероятно, целият свят го чакат тъмни векове, и системи ще започнат да се повтарят наново :)...



Тема Re: Комунистическа маска с нацистко ядро на личносттанови [re: specular]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано10.08.21 16:12



В отговор на:

А аз лично се чудя на хора като теб, които хем ги разучават тия системи, хем продължаваш да им симпатизираш... Разбирам да се биеш за някакъв пост, а то ти се иска явно да си бройлер...




Какъв бройлер?При националсоциализма ще вземам по голяма заплата и няма да ми тежат разните малцинства и емигранти които отгоре на всичко ще работят принудителен труд за просперитета на такива като мен.Няма да има мафии които да ме ограбват и пречат на развието ми, и да ме застрашават и ще съм доволен България да се напълни с руски военни бази и балистични ракети със среден обсег които да заплашват държавите в НАТО от западна Европа които не ни помогнаха с инвестиции по времето на прехода и ни наложиха едни модели и реформи които ни съсипаха живота.



В отговор на:

За сега, резултатът е че върнаха Европейският свят с няколко столетия назад, и културно и интелектуално. Ако се провалят... което е силно вероятно, целият свят го чакат тъмни векове, и системи ще започнат да се повтарят наново :)...




Путин го каза, че или глобализацията ще продължи, или ако се провали всички държави ще станат против всички държави.Втория вариант е по вероятен и наистина може да има повторения на нацизма и комунизма.Преди няколко месеца гледах един видеоклип в youtube сниман парад на армията на Чили от 2018та в стилът на Вермахта и ето го видеоклипът:





Тема Re: Комунистическа маска с нацистко ядро на личносттанови [re: FlLERO99]  
Автор NAKOlMUPUKA (Жега)
Публикувано18.08.21 15:43



Бате, има ли кеш, как е сега, разправяй? Разправяй как си с бизнеса, работата и тия три неща?



Тема Re: Комунистическа маска с нацистко ядро на личносттанови [re: NAKOlMUPUKA]  
Автор FlLERO99 (оптически пост )
Публикувано18.08.21 17:07



Работя си нормално, получавам плаваща заплата някъде от 660 лева нагоре над 700 лева, не се оплаквам, имам много работи да свърша свързани с пари през следващите години.

Какъв бизнес в Европейския съюз?Сега да имаш бизнес е по невъзможно отколкото през комунизма.

Редактирано от FlLERO99 на 18.08.21 17:28.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.