Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:34 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Биолингвистиканови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано12.07.21 19:28



Западните хора, европейците и ние, българите в това число сме нямали физиология за йоги и медитации, според психиатъра доктор Тимен Тимев. И от други съм чувала подобно мнение.



Тема Re: Биолингвистиканови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано12.07.21 20:05



Глюпасти. Физиологията на всички земни хора е еднаква. Имаме различия в мисловните нагласи относно начина по който възприемаме реалността. От там и нелепостта на подобни твърдения.



Тема Re: Биолингвистиканови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано12.07.21 20:22



Той сигурно това има предвид-мисловната нагласа плюс физиологията, демек биохимията. Ох, обърках се. Защо ме объркваш? Нали ум, душа и тяло са едно и също.
Мен не ме влечат нито йоги, нито медитации и затова бях склонна да му повярвам.



Тема Re: Биолингвистиканови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано13.07.21 14:11



Да де - ама според Д-т душата и тялото са съвсем различни неща. П-н също си пада дуалист.

Докато на изток виждат нещата различно.

Вида, имам спомен, че по едно време четеше Джо Диспенза? Ми той много добре обяснява какво се случва с ум-тялото по време на (не)медитация.



Тема Re: Биолингвистиканови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано13.07.21 20:11



Да, чета джо диспенза, защо питаш? Много ми помага да се справям.



Тема Re: Биолингвистиканови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано14.07.21 06:28



Би ти помогнал, ако практикуваш медитация. :) Дори ако само четеш, би ти помогнал да разбереш какво се случва в мозъка, когато човек медитира.

Защо лъжеш, Вида? :) Нищо и никой не те задължава да четеш Джо Д., нито да медитираш.



Тема Re: Биолингвистиканови [re: Vitalite]  
Автор blood9 ()
Публикувано14.07.21 10:52



Остани я, тя е като диктатор.



Тема Re: Биолингвистиканови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано14.07.21 14:31



Не писах ли вече поне няколко пъти или си мисля че съм писала

, но дори и да не съм го казала пряко, съм сигурна че стана ясно отношението ми към йога и медитация. Правя само няколко дихателни упражнения. И всеки автор чета избирателно само каквото ме интересува.



Тема Re: Биолингвистиканови [re: blood9]  
Автор vida1929 ()
Публикувано14.07.21 16:48



Блъди, защо ме обиждаш





Тема Re: Биолингвистиканови [re: vida1929]  
Автор blood9 ()
Публикувано14.07.21 20:58



Мислих, че ще се зарадваш.

Редактирано от blood9 на 14.07.21 21:00.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.