Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:33 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Животът е fun!нови  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано26.05.21 21:33



Не е ли?



Младите въобще не знаят какво е иновативност

Някъде в зората на интернета имах едно гаже програмисче, още сме много гъсти и яки приятели, та, интимните ни връзки забравяме, но той пишеше няква счетоводна програма по едно време и вика, мило, няма кой, ще учиш лелките, ще преподаваш, лъч светлина в мрака ще бъдеш викам, ко ти стана бе, въобще не знам какво говориш вика, няма страшно, аз пиша нощем, сутрин идвам, обяснявам, следобед отиваш и водиш курс за лелките Ма, научихме ги бе Ох, ша умра, баси



Тема Re: Животът е fun!нови [re: Trickyyy]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано26.05.21 23:51



Верно ше умреш!



Фън е, да. Особено когато вдигнеш 112 на Томба.





Тема Re: Животът е fun! [re: Nuke Dukem]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано27.05.21 00:03



Лека нощ, Нюк. Помни, животът винаги е фън. Иначе, нямаше да сме тук





Тема Re: Животът е fun!нови [re: Trickyyy]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано27.05.21 00:26



Имаше една сентенция, че народът е оцелял, защото се е смял... Позволи ми да внеса едно леко вулгарно -- но въпреки това 100% вярно -- уточнение, че е оцелял не защото се е смял, а защото се е е*ал...



Лека нощ, Трики.





Тема Re: Животът е fun!нови [re: Trickyyy]  
Автор specular (безпристрастен)
Публикувано27.05.21 01:17



Тук сте щото сте извратени...



Тема Re: Животът е fun!нови [re: Trickyyy]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано28.05.21 08:06



О, да!



В ония времена, когато и тия форуми още ги нямаше, дигитализирах едно счетоводство. Наложи се дори да занеса собствения си компютър :))) приключение си беше.

Сега "преподавам" митология. Пак си е авантюра :)))



Тема Re: Животът е fun!нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано28.05.21 09:19



Можеш ли да ми обясниш нещо, моля. Дж.Р.Р. Толкин казва ,че англичаните нямали митология както някои други народи и това го мотивирало да напише своите книги. Не разбирам -как така англичаните са нямали митология??



Тема Re: Животът е fun!нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано29.05.21 12:44



Хм, не знам какво е имал предвид Толкин.

Мога да предположа нещо. Английската митология е съвкупност от митовете, легендите и преданията на всички племена дето са вършали из Британия. Ако под англичани се визират англосаксите(те са били германи доколкото помня), то тяхната митология е била завладяна от норманите, които са нахлули през 11 век. Легендата за крал Артур пък май имаше келтски произход. В други митове откриваш скандинавски корени. Като че ли липсва единна митологична система, която обяснява света от началото на времето.



Тема Re: Животът е fun!нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.05.21 19:07



В един литературен клуб коментирахме английски автори. Аз с удоволствие чета повечето английски класици от 19 и 20 век. Но стана въпрос за Толкин, а аз не го харесвам, не мога да го чета и въобще не обичам фентъзи. Но трябваше да прочета все нещо от /за Толкин за обща култура.
И така разбрах, че
"Хобитът" се базира на елементи от старогермански легенди.
и че има връзка между жанра фентъзи и митологията, или поне в книгите на Дж.Р. Р. Толкин-има.
В началните класове като сме учили по литература старогръцки митове и легенди, ми бяха страшно интересни. А този Толкин защо така ми се опъва не знам. При това имам голямо любопитство към английския език, Англия и англичаните.
А ти, откъде този интерес към митологията?



Тема Re: Животът е fun!нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано30.05.21 02:47



При това имам голямо любопитство към английския език, Англия и англичаните.

Ако любопитството ти е неподправено от предрасъдъци и си все още любознателна относно света около теб, както и ако си запазила чувството си за хумор – бих те насочил към следното кратко филмче:



В случай че имаш проблеми относно разбирането на това, което се говори, чрез цъкане на бутона CC могат да ти излязат английски субтитри, но не са съвсем вярни, понеже са генерирани автоматично. Оригиналният текст на разказа е тук:



Гугъл транслейт го превежда сравнително разбираемо, макар и разбира се, изобщо не в свободна форма, да не говорим за дар слово, но със сигурност би могъл да ти подскаже поне 60-70% от смисъла на написаното, да не кажа над 85%. Би могла да прочетеш този превод .

Става дума за извънземни, които се ужасяват от погнуса поради това, че хората са направени от месо, а не са машини като тях. Онзи с червения фес е нещо като шеф на другия, който му рапортува за човешката раса. Двамата са интелигентни същества, които са способни да пътуват по-бързо от светлината и чиято мисия е да се свържат, приветстват и документират всякакви, каквито и да са, разумни раси в този квадрант на Вселената, в който се намира човешката раса. Представляват две светлини, които се движат като светулки сред звездите. Единият (представен във филмчето с костюма) разказва на невярващият си другар (изобразен във филмчето като онзи с червения фес) за наскоро откритата базирана на въглерод форма на живот (каквато действително е човечеството в реалния свят, не само във филмчето), която е "направена изцяло от месо". След кратък разговор относно тази форма на живот (човечеството), двамата заключват, че такива същества и комуникацията с тях са прекалено странни, необикновени и гротескни, и се съгласяват, че най-добре би било "да изтрият всякакви данни за тях и просто да забравят за тяхното съществуване", отбелязвайки Слънчевата система като "свободна" или с други думи – "празна" (лишена от всякаква разумна форма на живот).

Във филмчето са ги представили все едно са се преобразили в хора, за да не ги разконспирират, и се опитват да се слеят с околната среда, докато изучават хората около себе си "от първо лице".



ПП: Ако ти е интересно, бих могъл да преведа разказа и да го публикувам в тази тема като отговор към теб. Здрав хилеж е.



Редактирано от Nuke Dukem на 30.05.21 03:16.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.