Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:02 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Искам  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 04:18



Повече яснота и откритост дето се вика ама кво от това?

Идеални хора няма - никога не е имало и това е една утопия.

Така ли е наистина?





Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 05:15



Абе темата е за яснотата в отношенията... те това е те.





Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 07:43



Когато някой ми каже:
"Емоционален съм"
"Чувствителен съм"
"Оценявам откритостта"
леекичко настръхвам ужасено



Щот според мен(и още куп философи от древността до днес, както и маса когнитивни психолози, невроучени и шамани) хората по природа са емоционални, чувствителни и открити... но са и ирационални, което често превръща общуването в трагико-комичен фарс.

Манията за съвършенство и постигане на "идеалност", е смехотворна. Щастието е в усъвършенстването(развитието, пътят напред и нагоре по спиралата на еволюцията).



Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 07:56



Границите на моя език, са границите на моя свят. Витгенщайн

Когато човек артикулира мислите си, обичайно се случват три неща: генерализиране, изтриване и изкривяване. От своя страна - слушащият(четящият) неизбежно изкривява информацията според вътрешния си модел. Щот в главата на всеки един няма аналогичен клонинг на реалността, а схема, карта. И тая карта е различна при всички.

Ся, колкото човек е по-наясно със собствените си когнитивни изкривявания - толкоз по-добре.
Ама трябва и да ги поизчисти.

Редактирано от Vitalite на 23.04.21 07:58.



Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 07:58



Абе обичам нещата да са открити. Някак по-леко се живее така. Не че и аз не съм правил глупости и не че хората сме съвършени ама някак по-добре е да живеем открито отколкото прикрито. Второто струва много напрежение и неприятности.





Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 07:59



Когато някой ми каже:
"Емоционален съм"
"Чувствителен съм"
"Оценявам откритостта"

леекичко настръхвам ужасено



Абе ясно е че всеки е една цяла вселена и там има от всичко по нещо.



Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 08:03



Защо хората се отказват от правото си да бъдат открити?

Ами вероятно, защото в някакъв момент са били заклеймени от строги съдници.



Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 08:07



Не ме е страх от тая вселена, "ужасявам", че с това си заявление заявяващият го се поставя в привилегирована позиция - изискваща.

Ми то и аз съм емоционална, чувствителна, рационално-ирационална. Ей ме на - открих се! И ти кво разбра за мен, което аз да не знам за теб по подразбиране?





Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 08:11



Ми то и аз съм емоционална, чувствителна, рационално-ирационална. Ей ме на - открих се! И ти кво разбра за мен, което аз да не знам за теб по подразбиране?

Аз това го знам... Не ме изненадваш по никакъв начин.



Аз пък съм добър и свестен чиляк с който можеш да се разбереш со кротце и со благо (дори без кютек)



Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 08:28



Ами вероятно, защото в някакъв момент са били заклеймени от строги съдници.

Нима това може да е причина в един относително анонимен форум?!



Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 08:33



О, един относително анонимен форум може да превърне прикрития ин реалта насилник в открит хейтър.



Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 08:38



Аз пък съм добър и свестен чиляк с който можеш да се разбереш со кротце и со благо (дори без кютек)

Брях, как ли пък вече знаех това



Аз пък съм изследовател и любопитен експериментатор



Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 08:44



О, един относително анонимен форум може да превърне прикрития ин реалта насилник в открит хейтър.

Е хубаво де - ама какво от това в един обикновен форум - теглиш му една майна и се обръщаш на другата страна.





Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 08:47



Ей това не го знаех вече... И аз обичам да експериментирам със себе си, понякога и с околните. Посещавал съм удивителни истински сектантски събития, воден от чисто любопитство...





Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 08:50



О, да! Вече следвам философията, че еволюцията на този, който не иска да се развива, не е моя работа.



Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 08:56



Аз пък не съм се запътил наникъде. Нямам цел и посока - като свободен електрон съм. Обичам да се наслаждавам на обикновеното и простото и в това откривам немалко удоволствие.





Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 09:08



Няма как да станеш философ, ако не си задвижван от любопитство.


Отношението към другите, себе си и света е свързано с този емоционален процес - любопитство. Това преживяване(expirience) се обединява с радостта и задава творческата задача на Аза, да изгради картината на света. Любопитството подтиква Аза към разширяване на границите му. Приближаването към нещо непознато предизвиква страх и тревожност. Но ако страхът води до отдръпване, любопитството тласка напред към неизвестното.
Любопитството създава наслада не само от проникването в света, но и от собствената мисловна дейност. И когато Азът се потопи в дебрите на мисленето, той се докосва до мистерията на живота и смъртта, битието и тайната на времето, и връзката между Аза и времето.

Какво научи за себе си, другите и света от/на сектантстките ивенти?



Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 09:11



Липсата на цел и план - също е цел и план




Обичам да се наслаждавам на обикновеното и простото и в това откривам немалко удоволствие.


Това изречение изразява твоите мисия, визия, ценности, план и цел.



Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 09:19



Какво научи за себе си, другите и света от/на сектантстките ивенти?

Някои интересни практики - специални дихателни упражнения, някои интересни медитации... това е общо взето. Това е полезното, което извлякох. Не отидох обаче за да науча конкретно нещо а от чисто любопитство.





Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 09:22



Липсата на цел и план - също е цел и план

А-а-а не... не е план а някакъв вид същност - просто следвам това, което ми носи някаква наслада. Изследвам го, наслаждавайки се и понякога нещо отпада - друго идва и така.

Пропуснах, че на последния такъв един сектантски семинар станах санясин - каквото и да означава това, родих се и повторно - естествено имаше и кръщене



Редактирано от osvoboden pich на 23.04.21 09:22.



Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 09:26



Ученето при хората е процес, който никога не спира. Любопитството му придава цел и посока





Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 09:29



Същността на "божия" план

вярва ли ти се или не, но вътрешните драйвери неуморно тикат човек в следването на план и цел, невидими за ума му.



Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 09:32



Eй... въртиш, сучеш и все към цел и посока тласкаш нещата... Не ги ща - искам да се нося по течението... не че ми се удава де - чуството да контролирам нещата ми е толкова същностно





Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 09:40



Абе важното е да имаш балансиран локус на контрол


Струва ми се - твоят е такъв



Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано23.04.21 09:49



Какъв приятен разговор в ранната утрин

Не ми се говори, но прочетох с удоволствие.



Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано23.04.21 10:59



важното е да имаш балансиран локус на контрол

Какво означава това? Че не държиш непременно и на всяка цена да имаш контрол върху ситуацията ли? На прост език- "не държа да съм прав"?



Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано23.04.21 11:22



Границите на моя език са граници на моя свят

Благодаря, че разясни значението на тази мисъл. Защото аз досега мислех съвсем друго.- Ако можеш да изразиш, изкажеш ,изговориш своя мисъл с думи, значи можеш и да си я представиш и да я материализираш. Така разбирах и терапията с писане на истории. И драскотех в обширни съчинения моите мечти. Някои от тях наистина се материализираха. Не знам дали благодарение на писането.
Витгенщайн ли беше казал, че никой от съвременниците му не го разбиРа, но се надява следващите поколения....?

Редактирано от vida1929 на 23.04.21 12:17.



Тема Re: Искамнови [re: Trickyyy]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 12:39



Радвам се, че те има



Да помълча в присъствието на някого, с когото и без думи се разбирам, за мен е удоволствие, колкото хармоничната разговорка.



Тема Re: Искамнови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 12:42



Означава, че знае какво е в негов контрол, какво не е в негов контрол, върху какво може да окаже влияние. В контрола на един човек е единствено той самия.



Тема Re: Искамнови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 12:50



Витгенщайн ми е любим. Повече заради личността и как е живял живота си, отколкото за философската му работа. :)))

Преживе е издал едно съчинение, състоящо се от около 60-ина страници, в коментар и анализ на което хиляди изследователи са изписали още повече хиляди страници. По-късно стига до извода, че допуснал грешка в някои от по-ранните си заключения, де.



Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано23.04.21 13:11



Невероятна, потресаваща биография- как е наследник на една от най-богатите еврейски фамилии, как се отказва от наследството, как работи като санитар ли беше, отива на фронта, как въпреки огромното си образование и ерудиция, изкарва курс начална педагогика и учителства в някакво незнайно село. А най- невероятно ми прозвуча, че е направил архитектурен план на къщата на сестра си, в която сега се помещава посолството на България в Австрия, ако не се лъжа. В ничия друга биография не съм срещала такива невероятни факти.
Неговия Логико-философски трактат. Преди време го търсих и намерих в нета първите две страници. От които не разбрах нищо. Добре че не намерих и следващите


Ако желаеш, дай цитати и твои разсъждания върху тях.
Например как разбираш:" Светът е съвкупност от фактите, не от нещата"



Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Rosemary ()
Публикувано23.04.21 13:17



Вероятно ти липсва контрол над ситуацията. И искаш повече откритост, подробности, за да си наясно.

Някои премълчават от тактичност.
Други - от недосмасленост и недоинформираност.

А трети - от финансови подбуди. Защо да споделят с теб и да те светват, като могат сами да си изцуцат всичко. Иначе трябва да делят с теб. Ся, то по принцип, и из основи, точно в тези сфери, за които някой се скъпи да споделя, ресурсите са неограничени, ама първите не го знаят и не искат да го разберат. И не искат да осмислят, че те няма да обеднеят, ако споделят нещо.

......................................................


Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор Rosemary ()
Публикувано23.04.21 13:20



Ето, подозирах се, че знам някои неща. Но все пак, крайно недостатъчни за каквото и да било. Освен за един относително смислен и относително около приличния (може и да греша, знам ли), живот.

......................................................


Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 14:02



Кат се прибера от работа ще се поразпищоля... сега не мога.





Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано23.04.21 15:40



Не ме е страх от тая вселена, "ужасявам", че с това си заявление заявяващият го се поставя в привилегирована позиция - изискваща.

И аз се ужасявам от тази ситуация, когато отсрещният ме
съди, критикува, опонира, без ни най-малко да се опита да вникне в моята гледна точка. Той си гледа само неговата.
Как постъпваш тогава?



Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор expat ()
Публикувано23.04.21 16:04



Ако достатъчно дълго слушаш тишината ще ти каже всичко.



Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 16:54



локус на контрол

Ей ся като започнеш с някаква сложна терминология ми идва да заговоря за цицери и пунктове... Чекнах какво означава "локус" ама от това не ми просветна кой знае колко - сигур щото съм тъп





Тема Re: Искамнови [re: Trickyyy]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 16:55



Ами той разговора си чака и странични включвания ама предпочиташ да си траеш





Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 16:58



Означава, че знае какво е в негов контрол, какво не е в негов контрол, върху какво може да окаже влияние. В контрола на един човек е единствено той самия.

Означава, че искам да пусна контрола и да се нося по течението ама не ми се отдава нещо. Явно не зависи от "искам/не искам" и май в тези двете е проблемът. Заявявайки, че искам нещо вече е форма на контрол.





Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 16:59



Да помълча в присъствието на някого, с когото и без думи се разбирам, за мен е удоволствие, колкото хармоничната разговорка.

Ех... направо ми стана драго и се изчервих дори.





Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано23.04.21 17:00



Върнах се на първия ти пост, да си припомня въпроса, значи да сме открити при всяко едно отношение?



Не съм съгласна! Даже, самият Кастанеда си играе на прокривачество Това, в реда на шегата. Разбира, всичко зависи от типа на взаимоотношенията. Нямам нужда да съм открита с всеки.

Повтарям, отговарям на първия ти пост, другите не ги помня от сутринта



Тема Re: Искамнови [re: Rosemary]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 17:04



Обичам откритите отношения - случвало ми се е немалко пъти - абе някой вземе и търси под вола теле, заяжда се и т.н. и аз директно специално тук в дира минавам в режим игнор, като го информирам и толкова. Животът е твърде кратък, за да си създаваме дискомфорт. Алиса затова ме кефи - щото при нея няма скрито-покрито - казва си всичко на мига в който й е хрумнало. Тази откритост ми харесва наистина много. Може да не е приятно това, дето ще ти кажат ама по-добре така отколкото инак - поне знаеш за какво става въпрос а не се чудиш - са тоя/тая това ли искаше да каже или нещо друго... ами не е гот някак.

Освен в дира искам така и в реала да постъпвам - съвсем открито и смело и често успявам ама не винаги и не във всяка ситуация





Тема Re: Искамнови [re: Trickyyy]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 17:07



С Кастанеда не съм запознат - от доста време насам не ми се чете абсолютно нищо. Е то всеки човек е различен - един иска откритост - друг нещо друго - няма лошо дето се вика. Това, което казваш е също вид откритост.





Тема Re: Искамнови [re: Rosemary]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 17:08



Ето, подозирах се, че знам някои неща. Но все пак, крайно недостатъчни за каквото и да било.

А толкова ли е нужно?





Тема Re: Искамнови [re: vida1929]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 17:10



За да съм открит с теб и да ти го кажа право куме в очи дето се вика - защо просто не каза на Алиса директно да не ти отговаря на постингите ами стигна дотам?



Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано23.04.21 17:16



Що се месиш де не ти е работа? Ей ти откритост





Тема Re: Искамнови [re: Trickyyy]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 17:19



Щото имам почти всички в този клуб за близки хора и тъй като ги чуствам близки трябва нещата да са на масата а не под масата. Ей ти и на теб.





Тема Re: Искамнови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 17:20



Виж кво - приела съм вероятността, че колкото и добронамерено открита да съм от моята перспектива, все за някого ще съм отрицателния/лошия/чудовищния герой в неговия филм.



Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 17:21



И аз така. Не може само мили думи - понякога трябва и открито.





Тема Re: Искамнови [re: Rosemary]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 17:25



Роузи, ти си Герой. Героите живеят пълнокръвно - понякога грешат, понякога падат, друг път са тотално объркани, защото не знят какво се случва - и не се отказват от мечтите си колкото и да им е трудно.



Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано23.04.21 17:27



а не под масата

Явно контактуваш в хората от дира и по други канали или на бележки, и си говорите.

Не контактувам с абсолютно никой тук, освен на мегдана. Моите впечатления са, че хвърчат бележки нагоре-надолу и не знаеш кой, как и с кого. А, и не рядко изскачат доказателства, че едната половина на дира е преспала с другата, в някакъв момент

И, чат пат седя и се дивя Но, здраве да е, сех да има



Тема Re: Искамнови [re: Trickyyy]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 17:32



Не. Когато се налага да контактувам с бележки - това никога не касае трети човек. Кат скала съм в това отношение. Не обичам и на мен да ми пишат бележки в които става въпрос за други хора - обикновено такива бележки изтипосвам открито. Просто се досетих. Имаше тема преди в която се Вида загатна подобно нещо. Затова на 99% съм сигурен, че е тя.





Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано23.04.21 17:38



Вида директно си написа, че ще постъпи като у дедовия и ще иска забрана да й пишат. Постът беше към алиса. Не беше никакво загатване. Сега, защо вида е писала бележка на адмирала, не ме брига, както и изхода от цялата ситуация.



Тема Re: Искамнови [re: Trickyyy]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 17:39



е въпросната тема, заради която си правя подобни заключения. Естествено - може и да не съм прав ама аз питам все пак



Тема Re: Искамнови [re: Trickyyy]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 17:41



Да ама мен ме брига щот я уважавам и такива на бележки до админи на съседни клубове вместо едно "Моля, не пиши след мен" е достатъчно и ще свърши работа.



Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано23.04.21 17:43



еми, вида си го каза, моля не прави така с мен! Тук, в този клуб. Намери си го сам. Мен ме мързи. И не е моята чаша чай.



Тема Re: Искамнови [re: Trickyyy]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 17:43



Абе имам личен вътрешен конфликт със скрито-покрити отношения... и не съм ок и то в клуб дето кажи речи всички ги имам за доста близки хора. Всеки ден сме заедно дето се вика.



Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано23.04.21 17:47



Отне ми 30 секунди да намеря поста, в пуснатата от теб тема. Това си е директно мотамо послание




ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles

Скоро май ще имаш още една забрана.




Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано23.04.21 17:49



имам личен

Там ни е разминаването - аз нямам.



Тема Re: Искамнови [re: Trickyyy]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 17:49



еми, вида си го каза, моля не прави така с мен! Тук, в този клуб. Намери си го сам. Мен ме мързи. И не е моята чаша чай.

Ами не намерих такова нещо - въпреки, че рових...



Тема Re: Искамнови [re: Trickyyy]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 17:50



Там ни е разминаването - аз нямам.

Е хубаво де - не е проблем





Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 17:50



Да ама има разлика между бърза обратна връзка и личностни нападки.
Градивната критика може да се изрази любезно и без да уронва нечие достойнство.
Личностната нападка си е точно нападка. И става верижна реакция. Това не е откритост. Това е личностно падение за всички участници.



Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано23.04.21 17:52



Виж моят пост от 17:47.



Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 17:57



Градивната критика може да се изрази любезно и без да уронва нечие достойнство.

Аз съм за любезното и прямо отношение. На личностните нападки не съм голям фен - не че не съм нападал по-в миналото, но е добре да изгладим този въпрос - не мислиш ли?

В никакъв случай не искам да нападам Вида - просто искам да узная защо именно избра този прикрит подход а директно не помоли?

Бога ми не я критикувам - на всеки му се случва понякога да сътвори някоя глупост дето после се чуди как да излезе от нея - точно това се опитвам да направя - да си изясним тези болезнени неща дето ни карат да се затваряме.
Как мога утре да бъда открит с Вида да речем (ама съвсем примерно) ако тя ще действа подмолно спрямо мен?! Най-лесно е да дръпна кепенците към нея и да не й пиша и изобщо да я забравя. Имам немалко такива случаи тук в дира.



Тема Re: Искамнови [re: Trickyyy]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 18:03



Ами не е пряко и директно и без послание - "Моля, не пиши след мен" да речем. По-скоро е заплаха. Вместо просто да помоли.



Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано23.04.21 18:05



Водиш битки, които не са твои.

Сериозно си помисли защо и какво ти носят.

Подпис:
С най-добри чувства.



Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 18:06



Аз също харесвам Алиса.


Но ти си пристрастен.
А и не виждам драма в цялата история. Имам спомен как Вида заяви на Алиса, че не желае определена форма на комуникация - с други думи беше казано, де.



Тема Re: Искамнови [re: Trickyyy]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 18:24



Не е битка - просто изясняване на ситуацията. Обичам нещата да са ясни и прозрачни между близки хора. А вие сте ми такива - инак просто нямаше да пиша тук.



Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 18:26



Аз съм пристрастен към много неща - ама най-ми харесват гъбите, пък след това тревата ама за жалост към тях и да искам не мога да се пристрастя


Алиса я имам за приятел. Това не е пристрастеност. И ако мислиш, че това го правя за Алиса - грешиш - правя го за мен самият и изобщо за нас като хора.



Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 18:30



Да вземем да се върнем на темата дето се вика.





Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано23.04.21 18:34



А вие сте ми такива - инак просто нямаше да пиша тук.

Благодаря, че съм в групата на близките ти.


Май сега е моментът да кажа на всички: С Богом!



Тема Re: Искамнови [re: Trickyyy]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 18:37



Ти си знаеш най-добре.

Ето ме и мен - гол - както майка ме е родила дето се вика:







Тема Re: Искамнови [re: Trickyyy]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 18:39



Обаждай се чат-пат.





Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 19:01



Тогава имаш двойни стандарти.



Щото често призоваваш за разбирателство и мир. Обаче стане ли въпрос за "тигърските" (цитирам те) похвати на Алиса притаяваш дъх с възхищение без да ти хрумне, че случващото може да е неприятно за обекта на критика.

Това май се наричаше атрибутивна грешка. Може и да греша, де.



Тема Re: Искамнови [re: expat]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 19:04



За което не може да се говори, трябва да се мълчи. В

Ся, койт' не е чел ЛФТ може да го приеме като обида.
Пък В е имал предвид именно преживяването на трансцедентността.

Карай да върви :)))



Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 19:06



Абе защо усложняваш нещата, като те са далеч по-прости. Да. Похватите на Алиса често са типично тигърски - стои в засада, чете всичко за дадения колега/колежка-потребител и в точния момент се хвърля в атака. Ся кво - да мразя тигрите ли?! Ами не - обичам всички видове котки - кефят ме с независимостта си. Гледал съм дузина котки и дори сиамци и ги обичам такива, квито са.

Не грешиш. Просто ме кефи и толкова. Нима е нужно повече?





Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 19:10



Можеш да искаш каквото си искаш. Това е в твой контрол.
Но не можеш да искаш друг да прави това, което искаш. Това е извън контрола ти.
Можеш да му повлияеш, ако го убедиш, че е в негова полза, за благото на обществото, или пък ще пострада, ако не... но той си има своя перспектива.



Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 19:13



Тоя контрол - така ми убягва по тъча... Уж се улавям отвреме навреме ама то е временно. Инак си права... просто призовах - дали ще има отзоваване с цел изчистване на взаимоотношения - си зависи от съответния потребител на дира. Както казах - най-лесно ми е да отсвиря някой и да не отговарям на негови/нейни постове и толкова. Лесно е - правил съм го и няма проблем за мен пак да го направя.



Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 19:15



Ами да не усложняваш нещата, бе човек

атакуваният има право да отговори както прецени, дори по начин, който е не морален или каквото е там според теб.
Извинявай, ако нещо - оттеглям се.



Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 19:17



Ама те нямат отношения за изясняване, разбери го.
А дори и да имат - прости ми, но не е твоя работа да съдействаш за изясняването им.



Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 19:19



Няма нищо - ако искаш се оттегляй - твоя воля.
Ами нека атакуваният отговори прямо - що отговаря задкулисно?! Не ми пука за морала - става въпрос за честност в отношенията със себеподобните си. Божке само аз ли го виждам?!



Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 19:21



Ама те нямат отношения за изясняване, разбери го.
А дори и да имат - прости ми, но не е твоя работа да съдействаш за изясняването им.


Уф... зарежи - така или иначе останах неразбран... и не знам какво да направя повече за да стана разбран. Дай да си гледаме кефа и да зарежем глупостите. Все едно говорим на чужди езици...



Тема Re: Искамнови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 19:22



Вида, благодаря ти за интереса :)

Ама да го спестим на аудиторията





Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 19:25



Да продължим... та какво разбираш ти под локус?





Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 19:25



Няма какво да направиш. А и не е нужно да правиш нещо.



Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 19:26



И това верно... нищо не мога да направя повече от това, което направих.





Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 19:30



Това е от първата тема в клуб Процесинг. Не всичко е интересно, но голяма част е бая забавно:

РЪКОВОДСТВО ЗА НАЧИНАЕЩИЯ МЕДИТИРАЩ-Ра Хари

1. Не трябва да се медитира.

4. Ако достигнете успех в медитирането, не забравяйте, че този успех също е илюзия.

11. Не бързайте за срещата с бога, тя е неизбежна.

13. Веднъж на Кришна му доскучало и отишъл при Бхактиведанте Прапхупаде да се повеселят. А Бхактиведанте Прапхупаде му казва:Аз съм зает с възхваляването на божието име 6100 пъти на ден, което съветвам и другите, а ти, млади човече, повъзхвалявай го поне седмица и после ела на сатсанг в 7 сутринта.
"Как успя да се опропастиш с такъв живот?"-искал да попита Кришна, но поради някаква причина си замълчал.

14. Йогата-това е когато ти е приятно в някаква поза. Главната поза е лежането.

18. Ученикът попитал: "Учителю, как да позная неведомото? - "А ти почакай, докато то стане ведомо." - отвърнал учителят.

21. ОМ МАНИ ПАДМЕ ХУМ

22. Един медитиращ го замъчила съвестта, че всички други медитиращи книжки на бхагвани четат, обсъждат нещо, а той през цялото време в къщи си седи и банг яде. Другите медитиращи на Истината в тишина се наслаждават, а при него Пинк Флойд гърми. Потъгувал, потъгувал, банг похапнал и престанал да тъгува.

26. Водката, несъмнено, е вредна за медитиращия.

30. Да се работи против желанията е категорично недопустимо!

31. Забравете за това, че вървите към просветлението.

32. Всички въпроси се свеждат до въпроса: "Кой съм аз?", а всички отговори до ""А дявол знае."

36. Ако много знаеш, ще ти се уморят очите, а ако много спиш-то няма.

37. Някакъв мъдрец решил да хваща хора, но се хващали само жени. Плюл тогава на хората и почнал да лови жени.

38. Бог няма.

39. Попитал един: "трябва ли да зарежа семейството си и да следвам Учителя?"
-"Ти с нищо не си ми длъжен." - отвърнал Учителят.

40. Един търсач искал да си купи мотоциклет и бил предварително щастлив. След това си купил, но станал нещастен заради многото грижи, но пък щастлив от предвкусването, че ще го продаде.

47. Не се бойте да останете насаме със себе си, вие не хапете.

48. Пътят не води никъде. Главното е да не се отклоните.

49. Медитиращите като правило обичат да се учат един друг за смисъла на съществуването.

54. Ако не можете да следвате това ръководство, то не го следвайте.

55. Събуждайки се, не бързайте да станете от леглото. Няма къде да идете.

56. Някакъв търсач попитал: "Мога ли да стигна нирвана, четейки мантри и съблюдавайки пост?". - "Можеш, но това няма да ускори стигането на нирвана," - отвърнал Мъдрецът.

57. Когато търсачът седи в поза на тържествен медитиращ, то като правило той се преструва.

58. Да се бориш с мислите си прилича на един глупак, който с цел акуратност и хигиена решил повече да не ака. Ден не акал, два не акал. След това, естествено, не издържал, но продължавал да уверява всички, че не ака.

61. Внимателно слушайки съветите на другите медитиращи никога не губете сили в тяхното изпълнение.

62. Никой не знае, освен позналите, а те и не искат да знаят.

70. Вовочка бил велик Дзен-Учител.

73. Истинският мъдрец винаги прави така, че бардака в дома му да го оправят други.

74. Мързелът-това е ключ, оставен ни от бога.

75. Ревностното изпълнение на обрядите и ритуалите води до въпроса: "А за чий правя всичко това?".

76. Нека мисли конят. Той има по-голяма глава.

77. Няма нужда да се опитваш да промениш живота си-той и така ще се промени.

80. Начинаещите медитиращи винаги искат да станат Майстори. Майсторите винаги остават начинаещи медитиращи.

81. веднъж Чапаев срещнал Лао Дзъ и му разполовил главата. Лао Дзъ казал: "Сега има двама Лао Дзъ."

85. Веднъж Фурманов питал Лао Дзъ: "Какво ти, скот китайска, през цялото време всякакъв коноп влачиш в къщи? Неудобно някак си, все пак си майстор." Усмихнал се Лао Дзъ, но не веднага, и отговорил: "Само това, което е приятно, е истински медитативно."

87. Бангът е едно от най-добрите средства за изчистване на тънките черва, инициация на мекия стол и прочистване на осмата чакра.

90. Когато възникне желание, пред медитиращият винаги стои избор: да го убие чрез изпълнение или по-добре да не се обвързва, защото ще се появят твърде много проблеми покрай изпълнението му, които ще трябва да се решават. Най-добре е изборът да се предостави на съществуването.

98. Да се опитваш да задържиш и продължиш състоянието на медитация е все едно да се опитваш да разтегляш удоволствието от пикаенето в тоалетната.

105. При среща с нереалното, грамотният медитиращ не трябва да забравя, че това също е илюзия.

115. Истинският мъдрец никога няма да си седне на яйцата.

120. Аз съм Сат-Чит-Ананда.

121. Момчета, давайте жить дружно.

123. Когато медитиращият е тотално разочарован от духовното търсене и се чувства пълен идиот, това е добре. Всичко тотално е добро.

130. Истинският духовен търсач медитира единствено от нямане какво да прави.

135. Рибата също загнива откъм главата, но не нарича това състояние не-ум.

141. Един тъсещ питал: " Учителю, кога ще достигна просветление?"
-"Търси!"-отвръщал Учителят.
"А кога ще намеря?" - не се отказвал търсещият.
-"А кога ще спреш да търсиш?"-питал Учителят.

152. И попитал търсещият: "Как да определя посоката на моето придвижване по духовния път?". Усмихнал се майсторът-"Прости вдигни пръст и виж накъде духа вятърът."

183. Просветление няма. Има само карма на просветления.

190. Не лети срещу вятъра,
не се носи по вятъра...
Бъди вятъра.

194. Когато отмине опасността, остава движението; когато отмине движението, остава битието, когато си замине битието, остава съзнанието. Но последното не е вярно.

198....Постулатите на Мъдрия са изменчиви като облаци във вечното небе.

199. Ако сте дочели до това място, то обезателно ще се просветлите в този живот.

200. Майтап. Хари Ом.




Тема Re: Искамнови [re: expat]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано24.04.21 00:21



Ако достатъчно дълго слушаш, тишината ще ти каже всичко.

Тя е златна...

ПП: ..., а паузата е диамантена.

ППП: Не се кълна нито в кокалите си, нито в моята душа, но не съм виждал по-свестен човек от теб тук, във форумите от Интернет. Пиши ми една бележка, когато си в България, за да пием по едно питие – би ли било това окей?



Редактирано от Nuke Dukem на 24.04.21 00:36.



Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано24.04.21 01:01



Абе имам личен вътрешен конфликт със скрито-покрити отношения... и не съм ок и то в клуб дето кажи речи всички ги имам за доста близки хора. Всеки ден сме заедно дето се вика.


Значи, за близките хора, гледах снощи един филм. Жената вика - аз не мога да лъжа, лъжа само мъжа ми.



Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор expat ()
Публикувано24.04.21 07:25







Тема Re: Искамнови [re: Nuke Dukem]  
Автор expat ()
Публикувано24.04.21 07:35



Което трябва да стане - става.



Тема Re: Искамнови [re: expat]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано28.04.21 10:56



Следователно не бива да става – това, да изпием по една бира???





Тема Re: Искамнови [re: Nuke Dukem]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано28.04.21 11:21



...да изпием по една бира???
Това си е живо лицемерие, кога е било да се изпие само една?



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Искамнови [re: ad miral]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано28.04.21 14:11



В отговор на:

...да изпием по една бира???
Това си е живо лицемерие, кога е било да се изпие само една?



Аз го планирам като шофьор, впрочем, тоест реално на по една кока-кола...





Тема Re: Искамнови [re: Nuke Dukem]  
Автор expat ()
Публикувано28.04.21 16:13



Ти (го) казваш.

Аз не знам какво ще стане, но каквото и да е - ще го приема с усмивка и благодарност.



Тема Re: Искамнови [re: expat]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано28.04.21 16:30



Ми то аз не знам нито къде да те търся, нито кога... Само помня, че веднъж беше предложил на бележка да пием по едно и сега бих искал да се възползвам от тази оферта – само на по една кока-кола или каквото там ти пиеш.





Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Glastar (ентусиаст)
Публикувано09.05.21 13:19



Хората са неприятни, дори когато мълчат, те съществуват.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.