Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:05 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано23.04.21 13:11



Невероятна, потресаваща биография- как е наследник на една от най-богатите еврейски фамилии, как се отказва от наследството, как работи като санитар ли беше, отива на фронта, как въпреки огромното си образование и ерудиция, изкарва курс начална педагогика и учителства в някакво незнайно село. А най- невероятно ми прозвуча, че е направил архитектурен план на къщата на сестра си, в която сега се помещава посолството на България в Австрия, ако не се лъжа. В ничия друга биография не съм срещала такива невероятни факти.
Неговия Логико-философски трактат. Преди време го търсих и намерих в нета първите две страници. От които не разбрах нищо. Добре че не намерих и следващите


Ако желаеш, дай цитати и твои разсъждания върху тях.
Например как разбираш:" Светът е съвкупност от фактите, не от нещата"



Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Rosemary ()
Публикувано23.04.21 13:17



Вероятно ти липсва контрол над ситуацията. И искаш повече откритост, подробности, за да си наясно.

Някои премълчават от тактичност.
Други - от недосмасленост и недоинформираност.

А трети - от финансови подбуди. Защо да споделят с теб и да те светват, като могат сами да си изцуцат всичко. Иначе трябва да делят с теб. Ся, то по принцип, и из основи, точно в тези сфери, за които някой се скъпи да споделя, ресурсите са неограничени, ама първите не го знаят и не искат да го разберат. И не искат да осмислят, че те няма да обеднеят, ако споделят нещо.

......................................................


Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор Rosemary ()
Публикувано23.04.21 13:20



Ето, подозирах се, че знам някои неща. Но все пак, крайно недостатъчни за каквото и да било. Освен за един относително смислен и относително около приличния (може и да греша, знам ли), живот.

......................................................


Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 14:02



Кат се прибера от работа ще се поразпищоля... сега не мога.





Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано23.04.21 15:40



Не ме е страх от тая вселена, "ужасявам", че с това си заявление заявяващият го се поставя в привилегирована позиция - изискваща.

И аз се ужасявам от тази ситуация, когато отсрещният ме
съди, критикува, опонира, без ни най-малко да се опита да вникне в моята гледна точка. Той си гледа само неговата.
Как постъпваш тогава?



Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор expat ()
Публикувано23.04.21 16:04



Ако достатъчно дълго слушаш тишината ще ти каже всичко.



Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 16:54



локус на контрол

Ей ся като започнеш с някаква сложна терминология ми идва да заговоря за цицери и пунктове... Чекнах какво означава "локус" ама от това не ми просветна кой знае колко - сигур щото съм тъп





Тема Re: Искамнови [re: Trickyyy]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 16:55



Ами той разговора си чака и странични включвания ама предпочиташ да си траеш





Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 16:58



Означава, че знае какво е в негов контрол, какво не е в негов контрол, върху какво може да окаже влияние. В контрола на един човек е единствено той самия.

Означава, че искам да пусна контрола и да се нося по течението ама не ми се отдава нещо. Явно не зависи от "искам/не искам" и май в тези двете е проблемът. Заявявайки, че искам нещо вече е форма на контрол.





Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 16:59



Да помълча в присъствието на някого, с когото и без думи се разбирам, за мен е удоволствие, колкото хармоничната разговорка.

Ех... направо ми стана драго и се изчервих дори.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.