Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:49 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 09:26



Ученето при хората е процес, който никога не спира. Любопитството му придава цел и посока





Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 09:29



Същността на "божия" план

вярва ли ти се или не, но вътрешните драйвери неуморно тикат човек в следването на план и цел, невидими за ума му.



Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.04.21 09:32



Eй... въртиш, сучеш и все към цел и посока тласкаш нещата... Не ги ща - искам да се нося по течението... не че ми се удава де - чуството да контролирам нещата ми е толкова същностно





Тема Re: Искамнови [re: osvoboden pich]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 09:40



Абе важното е да имаш балансиран локус на контрол


Струва ми се - твоят е такъв



Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано23.04.21 09:49



Какъв приятен разговор в ранната утрин

Не ми се говори, но прочетох с удоволствие.



Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано23.04.21 10:59



важното е да имаш балансиран локус на контрол

Какво означава това? Че не държиш непременно и на всяка цена да имаш контрол върху ситуацията ли? На прост език- "не държа да съм прав"?



Тема Re: Искамнови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано23.04.21 11:22



Границите на моя език са граници на моя свят

Благодаря, че разясни значението на тази мисъл. Защото аз досега мислех съвсем друго.- Ако можеш да изразиш, изкажеш ,изговориш своя мисъл с думи, значи можеш и да си я представиш и да я материализираш. Така разбирах и терапията с писане на истории. И драскотех в обширни съчинения моите мечти. Някои от тях наистина се материализираха. Не знам дали благодарение на писането.
Витгенщайн ли беше казал, че никой от съвременниците му не го разбиРа, но се надява следващите поколения....?

Редактирано от vida1929 на 23.04.21 12:17.



Тема Re: Искамнови [re: Trickyyy]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 12:39



Радвам се, че те има



Да помълча в присъствието на някого, с когото и без думи се разбирам, за мен е удоволствие, колкото хармоничната разговорка.



Тема Re: Искамнови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 12:42



Означава, че знае какво е в негов контрол, какво не е в негов контрол, върху какво може да окаже влияние. В контрола на един човек е единствено той самия.



Тема Re: Искамнови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 12:50



Витгенщайн ми е любим. Повече заради личността и как е живял живота си, отколкото за философската му работа. :)))

Преживе е издал едно съчинение, състоящо се от около 60-ина страници, в коментар и анализ на което хиляди изследователи са изписали още повече хиляди страници. По-късно стига до извода, че допуснал грешка в някои от по-ранните си заключения, де.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.