Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:24 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Лъжата  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.04.21 17:27



Лъжете ли?
Аз да си призная, съм лъгала. Мога да ви разкажа поне пет случая, в които съм излъгала.
После съм се срамувала , чувствала съм се виновна, самобичувала съм се, не съм спали нощи, наказвала съм се, че съм го направила, но рано или късно съм си прощавала.

Бих простила и на другите някои техни лъжи.
Например имах една приятелка, която лъжеше наляво и надясно ,че била спечелила конкурс за красота, като била ученичка в английската гимназия. Проверих-нито е учила в английската гимназия, нито е имало конкурс, камо ли да го е спечелила. Пък и да я погледенете-посредствено, грозновато момиче. Тя и други неща си воъбразяваше, внушаваше и самозаблуждаваше. Лъжата, която е самоизмама, самозаблуда, е особен тип, трудноразличим. И тя е една отделна, голяма тема. Един философ беше казал, че човек не може да не се самозаблуждава. Затова повечето лъжи на хората, аз ги прощавам.
Понякога просто трябва да се послъже малко или много-за да те вземат на работа, за да се ожениш

и пр.
Някои лъжи ме развеселяват, други ме натъжават, трети отминавам .
Всеизвестно е, че има благородни лъжи. Когато лекарят скрива диагнозата на нелечимо болният. Когато искаме да спестим страданието на някого, да го пощадим от жестоката истина.
Но някои лъжат за да се облагодетелстват, за да измамят.
Лъжата, с която човек мами, ограбва, наранява, не бих простила. А вие? Когато някой срещу вас лъже, как постъпвате или бихте искали да постъпите? Дайте примери, разкажете случки.
А в кои случаи лъжецът трябва да бъде наказан, за да не смее повече да постъпва така?
Темата е отворена за всички без изключения.

Редактирано от vida1929 на 21.04.21 17:48.



Тема Re: Лъжатанови [re: vida1929]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано21.04.21 17:43



Не. Не лъжа. Но мноооого премълчавам. :)



Тема Re: Лъжатанови [re: vida1929]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано21.04.21 17:46



Знаеш приказката " На лъжата краката са къси". Излъжеш ли, рано или късно ще те хванат в крачка. Абе кофти момент. Скарани сме ние с лъжата :)



Тема Re: Лъжатанови [re: T a n y a]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано21.04.21 17:48



"Но мноооого премълчавам"

И аз също :))



Тема Re: Лъжатанови [re: T a n y a]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.04.21 17:50



Да премълчиш "твоята" истина, за да не нараниш?
Или да премълчиш, защото те е срах да отстояваш мнението си? Има разлика.



Тема Re: Лъжатанови [re: dama spatia]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.04.21 17:53



Да, лъжата рано или късно излиза на яве, както и всички престъпления все някога се разкриват.



Тема Re: Лъжатанови [re: vida1929]  
Автор Quelle (непознат )
Публикувано21.04.21 17:56



Не, но много крада



Вий крадете ли?



Тема Re: Лъжатанови [re: Quelle]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.04.21 18:12



Кламери, химикалки и тоалетна хартия ли?





Тема Re: Лъжатанови [re: vida1929]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано21.04.21 23:36



Да премълчиш "твоята" истина, за да не нараниш?
Или да премълчиш, защото те е срах да отстояваш мнението си? Има разлика.


Има и други поводи да се премълчава:
Не обичам да давам непоискан акъл.
Не съм 100% сигурен в становището си.
Мързи ме да се абя.
И още има...



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Лъжатанови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано22.04.21 08:21



не е зле, че патологичен лъжец е пуснал тема за лъжата


пък иначе си съдник - цели критерии си си оформила коя лъжа е допустима, коя няма да простиш
на себе си май най-лесно прощаваш
много интересно е като някой мига невинно с клепачи и обяснява, че е почти девствен и затова проявява интерес към секса
така ми звучиш



Тема Re: Лъжатанови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано22.04.21 09:25



Чак пък патологичен! Послъгвам малко, за да е по-интересно.


Бих се самоопределила като съчинител на истории.
Добре, че съм аз и такива като мен, дето имат глупостта или смелостта да пишат и споделят тука искрено и сърдечно разни работи. Иначе къде другаде Холи ще се прави на голяма работа, къде другаде ще коли и беси, - това за нея е жизнено необходимо. Нейното дебелокожие* се подхранва от това.

* вИЖ ТЪЛКОВЕН РЕЧНИК, АКО НЕ ЗНАЕШ ЗНАЧЕНИЕТО НА ДУМАТА.



Тема Re: Лъжатанови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.04.21 09:26



"Прощавам" означава да се сбогувам с нещо: вина, емоционална болка, обида и т.н. Прошката не оправдава собственото или нечие друго поведение.

Малко отклонение - обидата е оправдание на собствените ни недостатъци. Обидата е съсредоточеност върху болка, която са ни причинили или ни се струва, че са ни причинили. В повечето случаи е напълно измислено(неистинно равнозначно ли е на лъжа) нещо. Обида значи, че постоянно се връщам към някаква болка, а прошка значи да не се връщам, да я оставя в миналото - не да я забравя или да оставя престъпник да се разхожда ненаказано на свобода.

Какво е истина? Какво е лъжа?

Истината на другите често сме склонни да възприемаме като лъжа и дори обида към себе си. А тяхната истина е следствие на филтрите през които наблюдават и възприемат реалността. Ежедневно хората си разказват едни на други невероятно количество лъжи.
Баналният пример: за ситуация, в която са участвали четирима, ще се разказват поне четири версии - четири истини или четири лъжи?. Колкото повече време минава, толкова повече лъжата ще измества истината, защото всяко припомняне реконструира спомена.
Тоест - всички лъжем несъзнателно. Но дори не смятаме, че е редно да си прощаваме това изкривяване на истината, щот сме невежи за това, което правим.
Ся, колкото човек е по-наясно с функционирането на това между ушите му и целенасечено наблюдава себе си, толкова по-намаляват лъжите му.

И да - всички лъжем и съвсем съзнателно понякога. Поради различни причини: водени от благородни пориви, в желанието си да уязвим, да спечелим нещо си и така нататък.



Тема Re: Лъжатанови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.04.21 09:45



Имай предвид, че хората са дефинирани (освен всичко друго) като родени разказвачи на истории. :)))

Паметта непрекъснато разказва истории - и във времето историите търпят промени.

Ся, болестта на Алцхаймер прекратява сторителинга, но... дано не се случна никому.



Тема Re: Лъжатанови [re: Vitalite]  
Автор expat ()
Публикувано22.04.21 10:21



Благодаря!



Тема Re: Лъжатанови [re: vida1929]  
Автор expat ()
Публикувано22.04.21 10:54



Интересното е, когато всяка изречена лъжа се превръща в истина.



Тема Re: Лъжатанови [re: ad miral]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано22.04.21 12:05



Не обичам да давам непоискан акъл.

А да досаждаш на потребители с непоискати бележки,
без те да влизат в преките ти задължения?

Очеизвадно е за всеки:
в информация за клуба твоят никнейм не фигурира в списъка на модераторите.
Нито е обявено в служебна тема, че са ти делегирани административни функции в клуб Психоанализа.
Следователно, нямаш никаква работа да ми пускаш "уж служебна бележка с оплакване от потребител" от този клуб, където си редови потребител.

Кого лъжеш, че изпълняваш служебно задължение?
Нещастника, който очаква от теб модераторска намеса в този клуб?
Мен?
Себе си?

Мързи ме да се абя.

За интриги и начесване са собствени красти некви началнически ич не те мързи,
както се оказа.

За обяснения на неадекватните ти действия те мързи, спор няма.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles


Тема Re: Лъжатанови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано22.04.21 12:11



точно ти да се оплакваш, че коля и беся, като пропуснах толкова простотии, които издрънка по мой адрес, е нелепо
иначе по темата ти "Характер е да казваме истината, независимо дали имаме полза от това"
в художествените произведения - лъжата е художествена измислица, търсен резултат на въображението на автора, който има някакви цели по отношение на образ и ситуация, а не на самия себе си
да лъжеш другите от свое лице и като автор са две различни неща



Тема Re: Лъжатанови [re: alisalisa]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано22.04.21 18:33



Защо се съобразяваш с мнението на Адмирала от 40-50?
Не ми се струва редовна и редна цялата тази работа.

Продължавам да не разбирам тази идея на тукашната потребителка - ако иска да ти каже нещо - да го каже право куме в очи а не така подмолно и под сурдинка шушу-мушу и то не на който трябва. Така или иначе е ясно (поне за мен) точно коя е потребителката.



Тема Re: Лъжатанови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано22.04.21 19:41



Истината на другите често сме склонни да възприемаме като лъжа и дори обида към себе си. А тяхната истина е следствие на филтрите през които наблюдават и възприемат реалността. Ежедневно хората си разказват едни на други невероятно количество лъжи.
Най-накрая някой, който да пише по темата..
Да, хората лъжат съзнателно и несъзнателно по цял ден, непрекъснато. Това е така, може би защото мислим в морални, етични и естетически категории -добро и зло, красиво и грозно. А всъщност няма нито добро нито зло, РЕАЛНОСТТА не е нито красива нито грозна. "То просто е."
Ако твоето грозно за мен е красиво, то твоята истина за мен е неистина. Може да я приема,може и да не я приема.Освен това влагаш в говоренето емоции, чувства, които аз няма как да разбера. Става още по-сложно, защото аз ги тълкувам по начин,който е далеч от това което ти всъщност мислиш и чувстваш. Кое как тълкувам зависи както казваш от моите филтри.Особено когато хората спорят пламенно и страстно, нищо чудно да изтълкуваме тази пламенност като насочена срещу нас.

Много често човек лъже,защото се страхува. Премахнем ли страха, тогава е по-добре. Ставаме малко по-обективни.

Освен това всеки си мисли,че другият е длъжен да го разбира, а си нямаме идея колко сме далече един от друг.
За лъжата-самозаблуда. Според мен тя е несъзнателна и ни помага да преживеем действителността. Лъжата е в илюзиите ни, в сънищата ни. Повечето от демонстрациите на справедливост, честност,приятелство и любов, всъщност са изкуствени и фалшиви, защото човек е устроен да мисли само или предимно за себе си.
Само маркирах различни аспекти на лъжата. Но ако трябва да се задълбочим философски, ще стигнем до идеята, че е дълбоко в човешката природа. Бялото,доброто всъщност е вредно. Лъжем другите и себе си. Предпочитам лошите хора-колкото и пардоксално да ви звучи, в тях има повече истинност, те са по-автентични.



Тема Re: Лъжатанови [re: vida1929]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано22.04.21 20:10



Предпочитам лошите хора-колкото и пардоксално да ви звучи, в тях има повече истинност, те са по-автентични.

Сериозно?!
И що нещеш да ти пишат тогава





Тема Re: Лъжатанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано22.04.21 20:13



хаххаха





Тема Re: Лъжатанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано22.04.21 20:18







Тема Re: Лъжатанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано22.04.21 22:07



ей! разсмя ме и мен
явно е напълно сериозно и сериозна



имало е моменти, в които и аз съм си мислила, че е по-добре яснотата на една враждебна среда отколкото подводните камъни на привидно тиха вода...
но си е злокобно да търсиш и да вярваш, че автентичното в човека е това с черен цвят
да срещнеш в някой в тъмното и да си кажеш - ух, тоз пъ кво зяпа звездите?! та не може ли да извади един нож и да ме погъделичка с него, някак неестествен ми е така замечтан лунатик изкуствен!
в каква среда трябва да си живял и да живееш, за да не можеш спокойно да приемеш добра дума, спокоен разговор, проява на чисто човешка грижа и топлота
да ти се вижда естествено и автентично лошото отношение...
а може би не е въпрос на среда, а на психоклимат в затвореното сферично пространство, наречено "глава"
какъв би трябвало да си и защо нащрек, недопускайки, че другите могат да са добронамерени към теб, към другите, към света изобщо
не е ли уморително да се ориентира към мрачните тонове, та да усеща вкуса на живота - истински и автентичен



Тема Re: Лъжатанови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано22.04.21 22:20



"Само маркирах различни аспекти на лъжата. Но ако трябва да се задълбочим философски, ще стигнем до идеята, че е дълбоко в човешката природа. Бялото,доброто всъщност е вредно. Лъжем другите и себе си. Предпочитам лошите хора-колкото и пардоксално да ви звучи, в тях има повече истинност, те са по-автентични."

Из Наръчника "Как да излъжем себе си - качествено и умозамъгляващо"
изд.Психоанализа и психотерапия, 2021
КоМична цена: безплатно издание


има ли толкова лоши хора, сред които би ти било добре да живееш?
или у всеки има добро





Тема Re: Лъжатанови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 07:30



Зааадръж



За да задълбочим философски по темата, трябва не просто да си бъбрим за човешката природа, а да вземем предвид и постиженията на съвременната невронаука, когнитивната наука(която сама по себе си включва шест дисциплини) и разбира се - квантовата физика.

Цяло чудо е, че човешките същества успяваме да се разберем :))) Но това, че разбираме, не означава, че се съгласяваме, нито - че приемаме. Или пък съгласието - съвсем не означава, че съгласилият се, е разбрал... и т.н.



Тема Re: Лъжатанови [re: expat]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.04.21 07:31



Благодаря :)



Тема Re: Лъжатанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор vida1929 ()
Публикувано23.04.21 11:38



В наше село има едно зло човече. За пръв път като се видяхме, му викам О, здравейте, господине, много се радвам да се запознаем. То ме гледа изподвежди, ще рече: Тая или е луда, или мен прави на луд. Не искА да ми отговори, отмина ме.
Което не знаех как да си го изтълкувам, нищо не рекох, и аз го подминах. Следващите 4-5 пъти като се засечем, понеже живеем в едно село, то, това ниско , дребно и черно като циганче човече само ме иронизирва, каквото и да кажа, после взе дори със сарказъм и накрая съвсем сардонично да ми отговаря.
Попитах го, защо се държи така с мен, не можа да ми отговори. Чудех се дали други хора са го подвели нещо лошо за мен да си мисли, дали са ме наклеветили и пр. И взех , че поразпитах. Оказа се, че човечето имало нелека съдба. Заради която не може да се спре цял живот да си отмъщава на света. Няма да я разправям неговата история, да не вземе някой да се припознай. Самотна майка го отглежда, бабите пред блока го подмятат. Защото по време на соца на самотните майки се гледало с подозрение и с не добро око. Съчувствам му.
Но искам занапред такива зли човеци да стоят далеч от мен, боже. Не е мой проблем.

Иначе има много зли човеци, които са ми симпатични. Но това-не ми е.

Редактирано от vida1929 на 23.04.21 11:53.



Тема Re: Лъжатанови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано23.04.21 14:31



В каква среда трябва да си живял...

Ще разкажа и за това. Детството ми е най-светлата част от живота ми. Както сутрините са най-приятната ми част от деня.

Редактирано от vida1929 на 23.04.21 14:49.



Тема Re: Лъжатанови [re: vida1929]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано23.04.21 14:55



> Например имах една приятелка

Как може да имаш такива приятели? Не подбираш ли хората с които се срещаш и на които доверяваш?

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re: Лъжатанови [re: lsrael Thornstein]  
Автор vida1929 ()
Публикувано23.04.21 15:11



Очаквах този въпрос. Подбирам ги , когато мога. Но какво да правиш, когато някой се качва на сцената на твоя живот и просто не иска да си тръгне. От жалост го оставяш покрай тебе, кога да те развеселява, кога да те дразни с глупостта си. Но тя има и много положителни качества, повече от така наречените недостатъци. А пък и не смятам нейното за недостатък-тя си внушава разни работи, въобразява си,самозаблуждава се- както вече казах. Какво осъдително виждаш в това?? Лесно е да се осъжда...Кой е перфектен!? кой няма самозаблуди!?



Тема Re: Лъжатанови [re: vida1929]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано24.04.21 00:46



Лесно е да се осъжда...Кой е перфектен!?

Перфекцията не може да бъде състояние, само стремеж. Липсата на стремеж, отпускането по течението на изкушението, това е което бива съдено от онези които си налагат ограничения за да се формират като персонаж който им се ще да бъдат. В този смисъл да, те не са перфектни, но имат стремеж и се дразнят че някакви там им развалят дисциплината.



Тема Re: Лъжатанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано24.04.21 00:54



Допуснала е до себе си човек, който не прави разлика между мечта и действителност, между фантазия и реалност... То е като аз да ти кажа, че имам C2 сертификат с оценка А+. Е, на мен ми се ще да имам, но в действителната реалност – нямам.

ПП:



ППП:





Редактирано от Nuke Dukem на 24.04.21 04:57.



Тема Re: Лъжатанови [re: Nuke Dukem]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано24.04.21 01:09



Пожелавам ти С2, освен ако е citroen.



Тема Re: Лъжатанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано24.04.21 01:25



Honda. С мечти за Suzuki Hayabusa. На старо, т.е. втора ръка в най-добрия сценарий.





Благодаря ти за твоето благословяване.





Тема Re: Лъжатанови [re: Nuke Dukem]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано24.04.21 01:34



Хаябуса не съм карал от 2007-ма. Неудобен за мен мотор, тежък, но може новите модели да са по-маневрени и леки.



Тема Re: Лъжатанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано24.04.21 01:48



А аз никога не съм управлявал мотоциклет, даже нямам свидетелство за правоуправление на моторно превозно средство от категория А (лиценз).

ПП:







Редактирано от Nuke Dukem на 24.04.21 01:54.



Тема Re: Лъжатанови [re: Nuke Dukem]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано24.04.21 01:57



Пуканките са ми слабост, а това клипче ми е любимо





Тема Re: Лъжатанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано24.04.21 02:07



Това е била най-великата година в цялата история на човечеството за всички времена дотогава... В 3-4 години се очаква нова такава година – подобна на 1969.





ПП:

ППП: Качих , както и – специфично за теб, макар че всеки, който би искал, може да ги свали от последните два линка.




Редактирано от Nuke Dukem на 24.04.21 03:07.



Тема Re: Лъжатанови [re: Nuke Dukem]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано24.04.21 11:12



А защо нямаш С2. Какъв всъщност имаш



Тема Re: Лъжатанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор vida1929 ()
Публикувано24.04.21 11:26



Шизофреникът също има стремеж към съвършенство. Ами маниите , обсесиите и прочие , че границата между психична болест и здраве е много тънка. Така че и лъжата можем да разглеждаме и като болестно състояние и като състояние на здраве.
Лъжата ни помага да не полудеем, тя е и начин да се справим с действителността-Може би когато не можем да я приемем, понеже е твърде жестока за нас.

В наше село. Двама братя. Техните родители, поради някакви си техни причини решиха да лишат единия от наследство и да дадат всичко на другия. Този, лишеният от наследство винаги на всички говореше как имал ниви, хармани, къща на два етажа. Лъже ? или си внушава, понеже не може да приеме жестокия факт, че собствените му родители са го лишили от всичко? Да те лишат, за него може би означава, че не го обичат, отхвърлят го, наказват го. Много тежка съдба и не толкова заради материалното. Душата на този човек е наранена от собствените му родители. Аз може би щях да полудея, ако родителите ми постъпят така с мен.

Редактирано от vida1929 на 24.04.21 12:17.



Тема Re: Лъжатанови [re: vida1929]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано24.04.21 12:44



Двама братя. Техните родители, поради някакви си техни причини решиха да лишат единия от наследство

Може да има съвсем основателна причина да направят така. Примерно ако е развейпрах, осъждат липсата му на стремеж както и не искат да се затрие съграденото от тях. Самото му поведение показва това.
Познавам човек, бизнес партньорът му го завлече с огромна сума. Сума която ще купи всички ниви и къщи на твоя ощетен брат и ще му останат за апартамент в София. Сума за която е работил като вол, години, не да чака да онаследи. Ми продължи си напред, на никой не е обяснявал да има камара пари па къщи.



Тема Re: Лъжатанови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор vida1929 ()
Публикувано24.04.21 20:08



Ми, добре, браво на него.



Тема Re: Лъжатанови [re: vida1929]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано25.04.21 15:15



Но какво да правиш, когато някой се качва на сцената на твоя живот и просто не иска да си тръгне.

Разбирам те. И при мен е било така. През последните десет години обаче общувам основно с хора от които имам полза.

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re: Лъжатанови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано25.04.21 17:23



В отговор на:

Но какво да правиш, когато някой се качва на сцената на твоя живот и просто не иска да си тръгне.

Разбирам те. И при мен е било така. През последните десет години обаче общувам основно с хора, от които имам полза.




Не се качвай на тяхната сцена, без да искаш да си тръгнеш оттам.





Тема Re: Лъжатанови [re: vida1929]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано03.05.21 11:05



По принцип не лъжа от много години, сигурно има 25. И така си бях свикнала, но на какво ли не те учи животът. Когато ми се наложи да дойда да помагам на родителите си заради здравето им, открих, че трябва да лъжа за малки неща заради доброто на всички. Примерно те не купуват или правят нещо, защото пестят пари. И съответно налагат такова строго правило. И аз го правя зад гърба им с мои пари, просто за да можем всички да живеем нормално. Разбира се, винаги съм готова за изясняване на отношенията - че това е въпрос на приоритети и моите са такива.
Но така, когато съм около тях се налага да послъгвам за битови неща. Явно когато живееш с много различни по възпитание хора се налага. Това е житейския извод. По-добре да излъжа и да съм нормална, отколкото да казвам само истината и да съм социално и дори физически осакатена (примерно да се разболея от студ). Оказа се, че това е житейски факт, от който не можеш да избягаш. Разбира се, при нормални условия е по-добре човек да не живее с хора, с които му се налага да лъже, така съм правила винаги досега. Но животът обича да изненадва, дори само за да ти покаже, че не може да имаш толкова твърди принципи и оцеляват само гъвкавите (както е казал Дарвин).
Та така, казвам само истината, освен в свръхредките случаи, когато се налага по здравословно-битови причини.


Редактирано от Luchezara на 03.05.21 11:08.



Тема Re: Лъжатанови [re: Vitalite]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано03.05.21 13:30



> "Прощавам" означава да се сбогувам с нещо: вина, емоционална болка, обида и т.н. Прошката не оправдава собственото или нечие друго поведение.

добре казано. ще го запомня.

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re: Лъжатанови [re: vida1929]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано03.05.21 13:33



> Ще разкажа и за това. Детството ми е най-светлата част от живота ми. Както сутрините са най-приятната ми част от деня.

наистина.

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re: Лъжатанови [re: vida1929]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано03.05.21 13:37



> Попитах го, защо се държи така с мен, не можа да ми отговори.

Ами щото сте на село; там е позволено :-) В големия град няма да е така.
Аз като се замисля доста съм се дистанцирал от хората напоследък, единствените хора на които обръщам внимание са семейството и тези с които работя. Да чувствам се доста комфортно в кожата си но сега се питам дали не губя нещо от това..

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re: Лъжатанови [re: vida1929]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано03.05.21 14:32



Да премълчиш истината е лъжа!





Тема Re: Лъжатанови [re: Trickyyy]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано03.05.21 23:13



+googol^(googol)





Тема Re: Лъжатанови [re: Luchezara]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано03.05.21 23:16



Твоето е простено, защото е бяла лъжа.





Тема Re: Лъжатанови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано03.05.21 23:33



Нищо не губиш, даже печелиш... Подхванал си най-добрият път – семейство, колеги, може би и някой приятел сред последните. Блазе ти.





Тема Re: Лъжатанови [re: vida1929]  
Автор Glastar (ентусиаст)
Публикувано09.05.21 13:15



Такъв тарикат съм, че който иска да ме излъже, първо трябва да ме заговори. А съм темерут, даже наивният няма шанс да ме заговори. Тъп съм, гледам тъпо, и муча тихо.
Не се е родил тоя, дето ще си общува с мен, некумуникативен съм, на първата дума, ти знам осмата мисъл, възможната, заедно с всички невъзможни.
Отивам в данъчното....... Викам, нека позная, вий искате да ми вземете много пари?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.