Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:30 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Един сезон...нови  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано08.04.21 13:32



Един сезон

Един сезон ще умра, ще умра,
Един сезон, в битката, в битката,
Един сезон, за свобода,
Един сезон, и какво от това,
Един сезон, без главата
Един сезон, с честта, със честта,
Един сезон ще срещна смъртта.


Симетралата* на общатата хорда на две пресичащи се окръжности с общ радиус разполовява дъгите от окръжностите, чиито центрове са пресечните точки на първите две окръжности, а това е трик от по-малко ефикасния метод за додекасекция на окръжност (разделянето на окръжност на 12 еднакви части), така че правете додекасекцията на окръжност** по съвременния класически начин:



*геометричното място от точки (ГМТ***), което е равноотдалечено от краищата на дадена отсечка
**локусът на еквидистантните от дадеда точка (която се нарича център) точки
***безкрайно много точки, които образуват права или крива (в реалния живот се ползват приближения с краен брой точки, които могат да се ползват като елементи от геометрично построение. В горепосоченият пример за ГМТ еквидистантните (което означава равноотстоящи, т.е. стоящи на равни разстояния от дадена една или две точки) точки представляват окръжност. Еквидистантните от две точки точки представляват права. За по-добра яснота ползваме чуждиците (ед.ч.) и лоци (мн.ч.). Всъщност понятието локус в реалния живот има .





Тема Re: Един сезон...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано09.04.21 15:16



Драсвам ред, само за да не седи темата празна... хич ме няма по тези неща сигурно знаеш вече. В Corel съм разграфявал кръг на 12 еднакви части ама там става елементарно и бързо.





Тема Re: Един сезон...нови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано09.04.21 16:54



Ами аз се чудих как древните са правили додекасекция на окръжност и ми светна, че има два начина – по-добрият е показан на гифчето...



А сега се чудя как се прави додекасекция на елипса.

ПП: Сетих се :





Редактирано от Nuke Dukem на 09.04.21 20:46.



Тема Re: ПП: Пардон, трисекция...нови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.04.21 04:40



...додекасекцията изисква една хексасекция и после бисекция на всеки от шестте равни ъгъла.









Тема Re: ПП: Пардон, трисекция...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано10.04.21 07:05



Това додексацията и хекса... и нещо си много сложно моя просто устроен мозък... Имам програма за чертаене - и един кръг мога да го разделя бързо на страшно много равни части без никакъв проблем. Никога не са ми били интересни алгебра, геометрия и т.н. подобни. Затова и никога не са ми вървели.





Тема Re: ПП: Пардон, трисекция...нови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано10.04.21 19:09



Алгебрата и геометрията изучават древни методи, които после да ги ползваш наум, докато не си пред машината. Иначе нещата си се правят точно с компютър и софтуер, след което се изработват на машина, само трябва да знааеш как да боравиш с компютъра и машината. Корел ми е тъмна Индия, блазе ти.





Тема Re: ПП: Пардон, трисекция...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано11.04.21 06:34



Няма случай дето умът ми е зает с решаване на такива задачи. Като изключа простата аритметика - нищо от това никога не ми е трябвало във всекидневието.
На мен ми влиза в служебните задължения да познавам цяла наръч програми. Една за едно, друга за друго и т.н. в зависимост какво точно ми трябва.





Тема Re: ПП: Пардон, трисекция...нови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано11.04.21 08:18



Не бе, Пич, самата програма така ти прави n-секцията и всички останали работи... Самият наръч от програми, които ползваш, употребява решенията на такива задачи. Не е необходимо да си ангажираш ума с решаването им, софтуерът го прави вместо теб чрез хардуера, а този софтуер, ако ще прави трисекцийка, например като в Корел, ползва точно такива методи... Тоест умът на програмиста се занимава с решаване на такива задачи, а не потребителят, макар че последният също може да го направи.

Бе в същност не знам дали така я прави трисекцията Корел и дали изобщо в Корел има трисекция... Не съм го отварял от дете. Какви други програми ползваш, освен него, или това е тайна от триковете на търговията?





Тема Re: ПП: Пардон, трисекция...нови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано11.04.21 08:30



Какво е трисекция? Ползвам целият пакет Аdobe Creative Suite включваш в себе си един куп професионални програми за предпечат (Фотошоп, ИнДизайн, Акробат профешънъл, Илюстратор и т.н.)... Отделно от това ползвам и спомагателни програми за едно-друго. Няма тайна - всичко е от явно по-явно. Мен са ме обучавали безплатно и аз никога не крия инфо за каквото и да е - постоянно обменям инфо с колеги - кога те на мен, кога аз на тях... Тези програми са доста тегави и далеч още не съм ползвал всичките им функции. Навремето, когато откриха за пръв път паралелка по специалността в полиграфическия техникум - даскалите бяха зле подготвени и аз понеже от 4 години работех по специалността вече - им допълвах знанията с това, което знаех. Тва понеже го карах задочно. Вече направих 34 години трудов стаж по специалността и далеч не знам абсолютно всичко но се справям доста добре. Дето се вика мога да направя без грам притеснения всякакви печатни издания и да реализирам и най "извратените" идеи на клиента. Всичко квото знам е от собствен опит и квото са ме научили колегите. Техникумът ми беше само за тапия. Такива ми ти работи.





Тема Re: ПП: Пардон, трисекция...нови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано11.04.21 09:17



Трисекция буквално означава "разрежи на 3". Можеш да направиш трисекция на произволен ъгъл в равнината и триизмерното пространство (аз съм от онези "математици", които не барат по-нататък от третото, понеже не знам за какво се ползва да речем четириизмерното мислене), а може и на баница.



Чертежи за учебник по математика например можеш ли да правиш?






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.