Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:04 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Неорайхианска група за личен опит в София, 2021  
Автор novagodin ()
Публикувано06.04.21 17:23



Водещ: Петър Кралев

В осем последователни модула от по 8 часа, всеки от които ще се провежда в рамките на един съботен ден месечно.

Първи модул:
08.05 (събота), 2021 г.
10.00 ч. - 18.00 ч.

Адрес:
София, бул. „Мария Луиза” – 32, ет. 2, зала по йога

Подробности, програма, начин на записване, както и информация за водещия - в pdf файла към линка, оцветен в синьо, в обявата.



Редактирано от novagodin на 06.04.21 17:30.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: novagodin]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано06.04.21 18:57



Ти си като ясновидките по булевард "Цар Освободител" от миналото – вървиш след хората, преследваш ги и им досаждаш с твоите оферти в пуста надежда да попаднеш на някой наивник, който да превърнеш в собствена плячка. Упоритостта ти е изключително дразнеща. Поне се научи, че преди номера на улицата не се поставя тире. Ако си толкова педантичен, можеш да ползваш символа №. Толкова ли не се сети как да го намериш в Гугъл?!





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано07.04.21 08:20



Упоритостта ти е изключително дразнеща.

+++



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор novagodin ()
Публикувано14.04.21 20:15



И като се поупражнява стилистично в безсмислена и тъпа агресия, какво? По-напъчен ли си самоизглеждаш? Виж си първо собствената пунктуация, да не я подхващам аз, че си се разлял навсякъде. Друго не си струва да ти се обяснява.

Новагодин


Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: novagodin]  
Автор vida1929 ()
Публикувано17.04.21 18:35



Срамота да не може един от съоснователите на клуба, да пусне обявление , без да се налага да се разправя с разни.
Аз искам лично да ти благодаря за всичко, което си писал по темите на клуба.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: novagodin]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано18.04.21 02:35





Там са два числени знака зад тирето – № и # – и едно C2.

Сега искаш 560 BGN, по-късно – 3640.



Забрави.





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано18.04.21 13:58



Човекът -пуснал си обява. Ти като няма да ходиш на събирането, не ходи-кой те кара, но да пишеш глупости-защо!?
Аз съм сигурна, че си нямаш хал хабер от В. Райх и терапия. Ама дращиш.
Всъщност не се учудвам .
Не е тайна, че в този клуб терапевтите не се четат, няма сериозно и уважително отношение към тях. Затова и един по един се изнизаха.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано18.04.21 20:40



Аз искам лично да ти благодаря за всичко, което си писал по темите на клуба.
лично или публично?



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: holi_day]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано19.04.21 03:32



В случая е публично... В онлайн форум... В обява за неорайхиянство, която, забележи, съдържа думичката "биоенергия"!

Как точно тези благодарности биха го стоплили г-н Кралев е нещо, на което науката до този етап от развитието на човешката цивилизация не може да отговори. :))

Аз под "енергия" разбирам топлинна енергия, електрическа енергия, слънчева енергия, енергия от изкопаеми горива като петрол, въглища или газ, ядрена енергия и т.н... Само като видя или чуя за биоенергия и веднага ми става ясно за какво шарлатанство става дума. Неслучайно сравних поведението на магистър Кралев с онова на врачките от едно време... Че и по 10 кинта на ден ще му спестявам цяла седмица... И то за какво?! Да му слушам глупостите за биоенергии и всякакви подобни трици, с които се опитва да лови маймуни.

А'е не на мене тия. Аз да не паса трева! С 560 лв мога да си купя много по-интересни неща от неговото време... :))

Чудно ми е дали все пак са успяли да изградят нов райх тези неорайхиянци... :))

Биоенергетиката е по-близо до химията и биологията, отколкото до психологията (да не кажа, че психолозите нямат никаква дума по този въпрос). Целта на биоенергетиката е да опише как живите организми придобиват и преобразуват енергия, за да извършват биологична работа, т.е. да функционират биохимичните процеси в тях (да живеят).

Сега, то е ясно как мистър магистър Кралев придобива енергия, за да поддържа биохимичните процеси на неговото тяло функциониращи – чрез маймунки, които се опитва да лови с трици.

ПП: И една тъжна (или поне за мен) новина, Холи... Изглежда, че Чочка е започнала да умира... Тези може да са едни от нейните последни снимки...






Това е стаята, в която я приютявам:

















А това е моето бюро:





Знам, че е много мръсно и доста разхвърляно, а и изобщо, съвсем скромно, но все пак е по-добре, отколкото на улицата. Сега трябва да я изкъпя в банята, после да я подсуша с хавлийка и да я положа на едно памучно одеало, за да съхне, после трябва да изхвърля боклука, след това през деня – да посрещна куриера за едни зарядни; утре – да посрещна куриер за едни батерии; а малко по-късно – за едни лампи, с които искам да осветя цялото гаражно помещение, през което се влиза за подземния гараж, където пазим Хондата.

ППП: Към г-н магистър Кралев... Знам Вашият следващ ход – ще се оплачете, че Ви разводнявам темата. Спестете си го, г-н магистър Кралев, излишен е.



Редактирано от Nuke Dukem на 19.04.21 08:22.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано19.04.21 08:34



В случая е публично... В онлайн форум... В обява за неорайхиянство, която, забележи, съдържа думичката "биоенергия"!

Ами почвай с доноси до модератори и администратори на онлайн форума, които да го блокират и баннат. Щото ти пречи да си сереш менталните отпадъци във въпросния форум.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles


Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано19.04.21 08:46



Ти за психосоматика нещо да си чувал?
Да си чувал, че душевните страдания се проявяват и като заболявания на тялото?

И по какъв начин "лично" е в противоречие с "публично"?
В момента изразявам личното си мнение пред публика.

Що се отнася до благодарността, тя първо стопля и лекува душата на този, който изпитва благодарност.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано19.04.21 13:18



И по какъв начин "лично" е в противоречие с "публично"?

Да благодариш лично означава да го направиш очи в очи, т.е. пред самия човек, на когото благодариш. Да не говорим, че благодарността се изразява в отблагодаряване. Едно е да напишеш, че благодариш, съвсем друго е да посетиш човека и да му го кажеш очи в очи, и още по-съвсем трето – да му се отблагодариш с нещо повече от думи, например с подарък. Facta, non verba – колкото и да твърдиш, че си благодарен, това би могло да стопли само душата на човека отсреща. В реалния свят думите не топлят.

Впрочем снощи някакъв ме попита за стотинки – не му отговорих нищо. Днес пък дали може да му дам телефона си "за един разговор". Отговорих му – не. Знам тези трикове – дай да врътна един номер, а после се чудиш в чии ръце ти е телефонът и какво прави техният притежател с него... Сметката за телефон ли си зарежда, подготовка за обир ли прави – вариантите са много. Понеже и преди съм бил жилен с такива молби, вече не давам каквото и да е.

Що се отнася до благодарността, тя първо стопля и лекува душата на този, който изпитва благодарност.

Пак казвам – благодарността на думи не е благодарност в реалния живот. Като му е толкова благодарна, защо не му изпрати по пощата едно благодарствено писмо? Това би стоплило душата много повече, защото би било адресирано лично до него, а не до цялата аудитория, която наблюдава този клуб.



Редактирано от Nuke Dukem на 19.04.21 15:54.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор blood9 ()
Публикувано19.04.21 14:13



"Пак казвам – благодарността на думи не е благодарност в реалния живот. Като му е толкова благодарна, защо не му изпрати по пощата едно благодарствено писмо? "

Защото иска не да благодари на някой, а да се покаже че може и такива неща да прави.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано19.04.21 14:38



Оффф

2021г. Е.

"Лично" не означава само и единствено "очи в очи".

"Лично" придобива смисъла си в контекста. Контекста: в един виртуален форум/клуб, един професионалист е нападнат и осмян от един хейтър, една потребителка в същия този форум изказва публично своята лична благодарност към нападнатият потребител, основал и допринесъл за развитието на клуба/форума.
Още ли не ти е ясно защо е лична публично изразената благодарност?

Думите са магия. Усещането на благодарност също.
В практиката има такова упражнение като водене на дневник на благодарността. Дори само търсенето на нещо, за което човек се чувства благодарен, е в състояние да промени психосоматичното му състояние. Когато изпитва благодарност човек не може в същото време да се изпълва с негативизъм - благодарността лекува и облагородява.

Та - опитай се да култивираш у себе си чувство на благодарност.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано19.04.21 15:32



Толкова ли ти е трудно да напишеш" Новагодин, извинявай". Вместо да продължаваш да се оплиташ в глупостите си.
Съжалявам за кучето ти.
Но, извинявай, ако си решил да ни занимаваш с кучетата си, не е тук мястото.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор novagodin ()
Публикувано19.04.21 18:52



Ква цивилизация, кви пет лева, бе човек? Това е обява, не шизофреничния ти напън по псевдогеометрия?



Цялата психология на 20 в. е свързана с понятията за енергия и биоенергия. Бъди послушен и си отвори трактата „Теория на либидото” на Фройд, за да си изясниш сексуалния аспект на биоенергията, после и нещичко за оргонната енергия на Райх.
Не че от всичко това ще ти просветне – ти и цял живот да ходиш по групи, все тая.

За биологична психология поне чувал ли си? Ще си отвориш труда по биологична психология на проф. Боряна Пирьова от Медицинския университет.В него тя учи начинаещите студенти по медицина как биолектричните импулси във възбудимите структури се предават по невронните трасета и влияят върху човешкото поведение. После ще намериш учебника на проф. Сийка Пенчева от БАН „Когнитивна невропсихология” и ще прочетеш главите, в които се обяснява как когнитивните функции се разпадат при нарушаване на електрическата проводимост при кинетична (моторна )апраксия.
Био+енергия+психика, анадънму?

Сега накратко, че някак ми е неудобно да се правя на тебе:
Биоенергията засяга фундаменталните механични и електрически фактори, които властват в живите организми – от едноклетъчните до сложните структури. Имаш във физиката: напрежение – заряд – разряд – механичен покой. При неживата материя така свършва всичко. При живия организъм обаче механичният покой се превръща в ново напрежение милиони пъти: напрежение – заряд – разряд – покой (дистенция) и отново напрежение-заряд-разряд..., и отново Разширяване - свиване - разширяване - свиване, в една непрекъсната пулсация. Така функционираме всички . И това е разликата между обикновеното електричество и магнетизъм и биоенергетиката на плазмата. Която може да се проследи и в чувствата, и в характера, и в поведенческите модели. Биоенергията се изследва чрез електрограф, чрез термограф, чрез миограф. Поне за кирлианова фотография не са ли ти говорили? Може да се види с просто око при мускулните контракции - например при мимиката и жеста. Може да се разгадае в морфологията на тялото, в поведението. С това се занимават отдавна по-напредналите психолози и терапевти. Дори от словесната ти салата могат да се направят изводи как функционираш биоенергетично.
Повече - в монографията ми "Пробитите граници".

Новагодин

Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: novagodin]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано19.04.21 19:07



Въобще не ме занимавай с псевдонаучните си глупости. Аз имам право на мнение спрямо теб точно толкова, колкото и ти спрямо мен.





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано19.04.21 19:32



Как можеш да имаш мнение след като не познаваш работата му?
Кажи едно съжалявам, ако не извинявай. Което ще означава, че не признаваш вина, но съжаляваш за възникналото недоразумение, да го наречем. Не че ще е искрено и че това те оправдава, но от възпитание. Което ще даде някаква надежда, че може да има нормален тон в този клуб занапред.
Ами и аз не искам да ме занимаваш с кучетата си и задачките за 6 клас. Но просто ги подминавам и не ти натрапвам мнението си.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано20.04.21 01:48



Уважаема Вида,

каквито и суперлативи да изсипеш върху неговия гръб, фактът си остава, че ти не би отделила по 560 лв годишно за 64 часа "неорайхианство", ръководена от Новагодин. Това прави по 35 лв на всеки 4 часа или по 8.75 лв на час.

От моята гледна точка нещата стоят малко по-иначе. Психологът, с който се консултирам, взима по 50 лв на час и е не само магистър, но и доктор, освен това е специализирала точно в това, което ме интересува. Защо бих давал по 8.75 лв на час, за да слушам и гледам групови неорайхиански изпълнения, е въпрос, на който даже историята няма отговор. Далеч по-ефективен подход за мен е частна консултация с истински психолог, отколкото групови беседи с Новагодин.

Та преди да ми поставяш извинение като императив, помисли малко как ти би постъпила спрямо себе си. Ако за теб 560 лв са нищо, за мен не са. Пак казвам, срещу тази сума мога да си купя много по-интересни неща от времето на този човек.

Разбирам, че на село сте жадни за кръв и зрелища, но фактът си е факт – по-добре по-скъпо, но специално отделено за мен време, отколкото 5-6 пъти по-евтина услуга, която не би била единствено и само за мен.

А ти дори и ми вменяваш вина:

Кажи едно съжалявам, ако не извинявай. Което ще означава, че не признаваш вина, но съжаляваш за възникналото недоразумение, да го наречем. Не че ще е искрено и че това те оправдава, но от възпитание. Което ще даде някаква надежда, че може да има нормален тон в този клуб занапред.


Да се оправдавам за какво – че назовавам една истина?! Виновен – за какво???

Поздрави,
Нюк





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано20.04.21 07:30



Съвет: намери си ментор, който ще ти взема по 200 евро на час. Ще внимаваш/слушаш по-ефективно и ще бръщолевиш по-малко. След 8 до 12 сесии ще си нов човек.

Психоложката доктор за по 50 лв на час ти излиза мноого скъпо в дългосрочен план. Ще я посещаваш години наред и няма да направиш стъпка напред. Накрая тя сама ще вдигне ръце от теб. Щото и психолозите/психотерапевти искат резултати, не само клиенти-банкомати.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано20.04.21 10:09



Психологът, с който се консултирам, взима по 50 лв на час и е не само магистър, но и доктор, освен това е специализирала точно в това, което ме интересува. Защо бих давал по 8.75 лв на час, за да слушам и гледам групови неорайхиански изпълнения, е въпрос, на който даже историята няма отговор. Далеч по-ефективен подход за мен е частна консултация с истински психолог, отколкото групови беседи с Новагодин.

ми купувай си зелките, от когото там ти ги купува баща ти и не се бъркай в чуждия бизнес.
намерил си курва за 50 лв на час, ползвай си я със здраве.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles

Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Vitalite]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано20.04.21 10:13



Съвет: намери си ментор, който ще ти взема по 200 евро на час. Ще внимаваш/слушаш по-ефективно и ще бръщолевиш по-малко. След 8 до 12 сесии ще си нов човек.

Той не може да си намери, нито да плати.
Ако мама и тате не му наемат, кот намерят и за каквото могат да отделят пари,
няма да види платена психотерапия и през крив макарон.

Пък на държавно безплатно не го водят.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles


Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано20.04.21 11:07



ти не би отделила
Ако не мога да отделя тези пари, ще отида на негови безплатни лекции или ще ги гледам в ютуб.


Ако не обичам групови терапии и мероприятия, ще си седя в къщи и ще се самообразовам по темите и самолекувам, ще чета материали по интересните ми теми и ще си напрягам мозъка да ги разбера. Което ще ми отнеме много повече време, сили, енергия и пари, отколкото да ида наготово да ми изложат есенцията на темите и нещата.
А ако не ми харесва Петър Кралев като личност или като терапевт или и двете заедно, неговия подход, методи, терапевтична школа или каквото и да е, просто няма да пиша в негова обява.
Но не бих писала глупости като теб, защото уважавам хората и труда им.
Осем лева на час всъщност е евтино. Посочи ми каква да е услуга в София, която да се плаща по-евтино от 10 лв на час.

На село съм си много добре



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Vitalite]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.04.21 15:28



Психоложката доктор за по 50 лв на час ти излиза мноого скъпо в дългосрочен план.


+



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.04.21 15:30



Нюк... Хубавите неща в много случаи струват по-скъпо.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано20.04.21 17:31



Ако не обичам групови терапии и мероприятия, ще си седя в къщи и ще се самообразовам по темите и самолекувам...

Ами самолекувай се тогава и се махни от моята глава. Както искаш го разбирай. Това, което ти казвам, е да ме оставиш на мира с тази част от твоите брилянтни умотворения, които са насочени към мен. Капиш?





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано20.04.21 17:34



Именно затова избирам нея, а не него. Когато стане доктор и започне да специализира в това, което мен ме интересува – може и да си помисля.

А дотогава –







Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано20.04.21 17:37



Когато изпадна дотолкова надолу, че да търся съвет от теб – ще се обърна към някой друг.



С други думи, спести си този съвет за себе си, безполезен е за мен.





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано20.04.21 17:39



В отговор на:

Психоложката доктор за по 50 лв на час ти излиза мноого скъпо в дългосрочен план.


+



++ :))





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано20.04.21 17:42



намерил си курва за 50 лв на час, ползвай си я със здраве.

Чудесно. Ето нова тема за разговор по време на следващата ми консултация. Ще й покажа точно какво си написала за нея. Предполагам, че също така и се гордееш с тази виртуална обида... Прав ли съм?! Емотикончето най-долу го доказва.



Чес'о ти ка'ам, много сте зле от прованса.





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано20.04.21 17:59



Добре, няма да те занимавам. А би ли ми казал поне, твоята психотерапевтка към коя терапевтична школа или направление работи??



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано20.04.21 18:20



намерил си курва за 50 лв на час, ползвай си я със здраве.

Чудесно. Ето нова тема за разговор по време на следващата ми консултация. Ще й покажа точно какво си написала за нея. Предполагам, че също така и се гордееш с тази виртуална обида...


Дори непременно покажи цялата тема. За да изкоментира твоите съдържателни постинги в нея. И да не забравиш, Новагодин едно време е писал активно в клуба, но от години само пуска 1-2 пъти годишно обява за семинарите си. В клуб за Взаимопомощ, където по подразбиране се публикуват полезни обяви и контакти.

Нека видим как ще обясни твоята... професорка ли беше, за 50 лефа на час, що за отношение ти е набила в главата към колегите си от бранша. Ти го подпука от първия си постинг да го оприличаваш с врачуваща циганка, която дърпа на улицата хората за пари. Щото семинарите му платени, не си чувал за тази школа, нямало да му плащаш, имал си професорка за 50 лефа на час.

Направо на пиаца за курви я обърна темата - махай се курво, мойта е по-лъскава, пък какви неща правииии.
Не, че Новагодин те е задърпал насила, де.

А, и си покажи и другите постинги по другите теми на по-лъскавата.
С нашляпани десетки снимки на песове. Вече тема не мога да намеря, в която да не скролвам до откат снимки на псета в някакъв килер. Обърнал си клуба на кучкарник.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles


Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано20.04.21 18:57



В случая е публично... В онлайн форум...
тя има предвид под "лично" самата себе си
лично ти благодаря -"> самата аз ти благодаря
беше закачка от моя страна


дали ще присъства на тренинга и там би му благодарила лично, ама пред останалите участници



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: holi_day]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано20.04.21 19:04



Аз под "лично" разбирам "in person", т.е. наживо – пък сега, дали ще е пред цялата група или на четири очи, е въпрос на лично предпочитание.



Като му е толкова благодарна, защо не му се обади по телефона, за да му благодари – ъъъъ – лично?





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано20.04.21 19:07



п.п. няма да питам: само ми обясни как си щракнал кадрите "от високо" - качен на някой стол ли?, защото по-интересно е защо ти е важно да представиш детайлно как живееш... преди време пак така подробно ни запозна с гардероба си...
мислил ли си защо ти е важно това онагледяване, дали ние виждаме същото, което ти...

за чочка, разбира се, е тъжно
има 1 мисъл в перифраза, че с всеки миг умираме по 1 миг и ни остава пак с толкова по-малко,
но какво пък успокоение е това...





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано20.04.21 19:08



самата тя лично му благодари публично в нетландия


приеми включването ми като игра на думи



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: holi_day]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано20.04.21 19:33



само ми обясни как си щракнал кадрите

Защото мога.





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано20.04.21 19:42



...към коя терапевтична школа или направление работи?

Древногръцката школа Physis. Имат и логопед за малки деца непосредствено до нейния кабинет.





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано20.04.21 19:44



що за отношение ти е набила в главата към колегите си от бранша

Тя нищо не ми е набивала в главата, това бяха мои думи. Просто така мисля.

Нещо друго вулгарно имаш ли за казване?





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано20.04.21 20:27



Древногръцката школа Physis

Какво е това? Дай линк, моля.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано20.04.21 21:10



В отговор на:

Древногръцката школа Physis

Какво е това? Дай линк, моля.




Ето ти линк към . Ето го и . Ако владееш само български, ще трябва да изкачакаш, докато някой преведе статията на родния език, само че това няма да съм аз. Защо?!





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано20.04.21 21:32



И това психотерапия ли е?! Защото ти от няколко години твърдиш, че ходиш на психотерапевт. На мен ми прави впечатление, че бъркаш основни понятия-психолог и психотерапевт, психотерапия и консултация .
Това, което си дал, мой човек, е направление във философията и Мартин Хайдегер е философ.

Редактирано от vida1929 на 20.04.21 21:40.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано20.04.21 22:42



Споко, няма как да изпаднеш от Люлин до НДК.

Наясно съм, че съветът ми е безполезен за теб.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано20.04.21 22:46



Хаха... стана ми забавно. Момчето обичайно ломоти против философите и философията :)))





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано20.04.21 23:22



Добре, ще го прочета. Но аз пак не разбрах, момчето при каква психоложка ходи, на която плаща 50 лв на час и какво общо има тя с древногръцката медицина и философия? Знам ли, то се нароиха милиони алтернативни медицини и терапии.
Щом момчето не може да каже със свои думи каква е психоложката, от кое направление, ми се струва, че нещо лъже.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано20.04.21 23:45



Все едно.

Имам си по-интересни теми за размисъл :)))

Редактирано от Vitalite на 20.04.21 23:48.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано20.04.21 23:54



И аз така.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: alisalisa]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано21.04.21 00:05



Лиске, разбирам възмущението ти. Основателно е.
В негова защита ще кажа, че очевидно има проблеми с вменяемостта.


Редактирано от Vitalite на 21.04.21 00:06.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано21.04.21 00:07







Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано21.04.21 00:35



Споко, няма как да изпаднеш от Люлин до НДК.

Пф, сякаш ти можеш да изпаднеш толкова долу, че да заснемеш една такава снимка:



Заснета лично от мен с фотоапарат Канон по целия път назад през 2007-ма.



.|....|.





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано21.04.21 00:45









Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор novagodin ()
Публикувано21.04.21 01:05



Аууу, че си се разтекъл.

Май доста зле ти се отразява психотерапията - дори във виртуален смисъл.

Новагодин

Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано21.04.21 01:26



Ето един по-здрав и за теб...





Давам ти последната дума. Излей всичката си жлъч – злоба, змийска отрова, злоба, нахалство, наглост, безочливост, огорчения, раздразнения, горчилки, злост, безпокойства, тревоги, унижения, оскърбления, лоши настроения, ядове, меланхолия, язвителност, хапливост, настървение и ожесточение, натрупани през гениалния ти живот – върху мен, и незабавно след което ме остави да бъда.

ОК?





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: novagodin]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано21.04.21 02:01



В отговор на:

Май доста зле ти се отразява психотерапията - дори във виртуален смисъл.




А, ти се обади бе! Колко пари ще искаш?!

Ето и за теб. Ползвай го да утаиш седиментът от завист, наличен в твоето себе си, който е, че има по-добри професионалисти от теб.

Друга причина за такъв злобен и хаплив коментар относно твой колега – просто няма.

Не мога да разбера защо отваряш кутията на Пандора, но предполагам, че е се опитваш да ми пробуташ един голям и добре охранен, пращящ от мускули Троянски кон.

С горепосочения цитат ти току-що доказа, че не си струваш като психотерапевт. Quod erat demonstrandum. Now GTFOOH.





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.04.21 07:56



Тя нищо не ми е набивала в главата, това бяха мои думи. Просто така мисля.

То ясно като бял ден, че всичко са твои думи за въображаема реалност.
С въображаем сюжет и герои.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles


Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Vitalite]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.04.21 08:13



В негова защита ще кажа, че очевидно има проблеми с вменяемостта.

В съда това върви. Във виртуален форум - ТЦ.
Никой с нищо не е длъжен на невменяемите потребители.
Като ще сме с равни права, да сме с равни.
Аз не кибича тук да си чеша благотворителните красти с невменяемите.

То, не че има за какво да кибича, де. Ама все пак сканирам чат-пат темите за някой и друг интересен информативен постинг. Този на Новагодин /добре, че отдели време да напише нещо човекът/ ми беше интересен и информативен.

На невменяемите полюциите - ТЦ. То, без друго, са почти превзели темите.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles


Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано21.04.21 09:55



Не, просто ти си от хората, които смятат, че тяхната персонална реалност е универсална.





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано21.04.21 10:02



Да де, ама аз, за разлика от теб, не наричам Новогодин курвар,

.





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.04.21 14:08



Да де, ама аз, за разлика от теб, не наричам Новогодин курвар, както ти нарече неговата колежка.

Каква колежка? Някакъв измислен безименен образ от фантазиите ти ли?
Давам име на измислицата ти заради начина по който я пробутваш.
Убедена съм, че лъжеш и че не ходиш при никакъв психотерапевт.
Послужи си с опашатата лъжа, че уж си пациент на някаква професорка в опит да се подиграеш на Новагодин. Къде е тя, твоята уж, лечителка с титлите, къде е той.

Новагодин е реален човек, представя се лично с име и фамилия тук и пише тук. Колко удобно да си измислиш история, в която уж редовно ходиш на терапевтични сеанси при някое незнайно светило. Нали никой не може да провери дали е истина?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles


Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано21.04.21 14:15



Убедена съм, че лъжеш и че не ходиш при никакъв психотерапевт.

Губиш ми времето.





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.04.21 15:47



Не думай.
работното време ли?



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles

Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано22.04.21 08:25



Заснета лично от мен с фотоапарат Канон по целия път назад през 2007-ма.
хубава снимка и вероятно помниш емоцията от гледката, затова се връщаш назад,
но вече сме 2021г. и е време не само да съзерцаваме света, както и за мемоари на тази ти възраст, а и за действия
какво ново при теб с актуална днешна дата





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: holi_day]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано23.04.21 01:09



В момента нахъсвам целия блок срещу долните му обитатели, както и да спестят 30 лв и 31 лв през месеците май и юни (по 1 лв на ден за целия този период), така че да купим нова входна врата за няколко хиляди лева. Първото може и да е загубена кауза, но последното – кой знае...

ПП:



ППП: Има и една друга новост около мен, но за нея – само по Вайбър.



Редактирано от Nuke Dukem на 23.04.21 01:33.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор novagodin ()
Публикувано02.05.21 22:49



Естествено, че има и по-добри..., и по-лоши.



Само че какъв колега, каква Пандора, троянски кон, "себе си", мускули, линкове, латински фрази и пр. - не разбрах. И как успя да напъхаш тая бъркотия в 4-5 реда? А уж си умно момче.

Новагодин

Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: novagodin]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано03.05.21 22:06



Съжалявам твоите пациенти. С което мнението ми по темата ти се изчерпва. Чао и успех в лова на глупаци.





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор novagodin ()
Публикувано07.05.21 16:28



Пациенти ли?

Толкова време пишеш глупости тук, а още не си разбрал един психотерапевт с какво се занимава. Срамота!

Новагодин

Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.05.21 16:34



С което мнението ми по темата ти се изчерпва.

А дано, ама едва ли.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: novagodin]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано07.05.21 19:54



Губиш ми времето, както и своето. Гъзарска физиономийка няма да ти кликам, понеже тя се съдържа в аватара ми.



Пак ти казвам, от мен няма да видиш и стотинка. Срамота е това, че си надменен.

ПП: Приятел, аз като ходих на йога, го правих при председателя на българската федерация по йога, и с него това струваше не 70 кинта на "модул" (подозирам, че хал хабер си нямаш какво означава тази дума, ама както и да е), а 0.



Редактирано от Nuke Dukem на 07.05.21 20:06.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано07.05.21 19:55



Ми виж го, че иска още и още.



Къщовницата ми тя.





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано07.05.21 20:02



Истинските терапевти изобщо не го ползват този клуб, тук е основно за развлечение и завършване на мнения с емотикон got mi e, ако не си забелязала...



ПП: Впрочем като толкова много ти допада новагодинчо, защо не спестиш по 70 кинта да те модулира.



Редактирано от Nuke Dukem на 07.05.21 20:03.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: novagodin]  
Автор blue jewel ()
Публикувано08.05.21 00:39



Хора, нямате ли си друга работа, че сте се изпокарали пак за глупости (това е към всички в темата)?
Отстрани погледнато изглежда жалко.
А за който се съмнява, Нюк си има психоложка, аз също й имам координатите и мисля да я посетя. Доколко помага - не знам, в най-лошия случай ще ме насочи към друг.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: blue jewel]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано08.05.21 09:40



Аз не я имам, а съм неин клиент... Самият факт обаче, че Новагодин е прибягнал до реклама в онлайн форум, говори обеми за качеството на неговата дейност. Или е закъсал за пари, или е алчен за повече.

Пак казвам, който е ревностен негов защитник, да си плати 70 кинта за един негов модул и после да каже как е било.





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано08.05.21 10:22



Новагодин пуска обява тук, тъй като има хора, които го познават, а други са си писали с него дълги периоди, когато клубът все още се движеше повече по тематиката си...
Когато говориш за председатели, той дълго беше председател на сдружението на неорайхианците в България...
След като изобщо ти отговаря, вероятно се забавлява с теб. И не те чака за клиент. Споко



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Baldrian]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано08.05.21 10:37



А защо трябва да вярвам на неорайхиянец, а не например на фройдист?!



И това, че се "забавлява" с мен (всъщност си търси нови клиенти) не би ли означавало, че в реалния живот е един скучен досадник?!

Впрочем благодаря ти, че чрез речта си ме нарече "интересен"...

Глупостта ходи по хората. Аман от хора, които се опитват да създават нови райхове около себе си. Моля, не ме безпокойте с Вашите глупости.





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано08.05.21 11:26



е, че за кво сме тук, ако един райх не можем да създадем и поведем


на никого не си длъжен да вярваш.
виждам, че се възмущаваш в темата нещо...ти си дошъл сам, но щом те влече
без лоши чувства...

Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Baldrian]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано08.05.21 12:08



Аз нямам нищо против него, просто ми е далеч. :))





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор novagodin ()
Публикувано12.05.21 14:37



Ооо, вече за "приятел" ме имаш?


И чаааааак при председателя на федерацията по йога!... Подозирах аз, че си скрита лимонка, напращяла от знания и мъдрост. :-)))

Я сега ме светни какво е "модул", да не взема да си умра неграмотен.

Новагодин

Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: novagodin]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано12.05.21 18:29



В отговор на:

Ооо, вече за "приятел" ме имаш?



Многоуважаеми Новагодин,

Е какво, ти за враг ли искаш да те имам?

Модул (на български, в който език не се прави разлика между модулус и модул) е математическа операция, която модифицира отрицателните стойности на равнинна функция в положителни, т.е. прави функцията симетрична относно ординатата – иначе казано, такава функция се нарича четна... f(-x) = f(x).

А също така и:

* едно от множество отделни части, което, когато се комбинира с останалите, образува пълно цяло (напр. акумулаторът е незаменим модул от автомобила – без акумулатор не пали )
– Аварийната сграда е превозена на отделни модули като спални и кухня, които се сглабят на място.
– Пълната компютърна програма е направена от няколко модула (= малки програми, т.е. подпрограми), които би трябвало да бъдат поотделно проверени (тествани), преди да бъдат интегрирани (сглобени до краен потребителски продукт).

* един от елементите (напр. лекции), които заедно образуват цял учебен курс, преподаван особено в колеж или университет

* част от космически кораб, която може да работи независимо от останалите части, особено когато е отделена от тях:
– лунен кацащ модул (или просто лунен модул)

* една част от отделни части, която може да бъде съединена заедно с тях, за да образува по-голям обект (агрегат):
– Реакторът беше построен на модули, които бяха сглобени по-късно на строителния обект (in situ).

Модул е също така част от космически кораб, която може да действа независимо от основната част, напр. .

* една от частите (т.нар. предмет), на които е разделен курс на обучение, която покрива специфична тема и често има свой собствен изпит:
– Курсът ще включва триседмичен модул върху опазване на околната среда.

Още примери:
– За да се опише подходът, се докладва за практически пример, свързан с проектирането на модули за дървообработващи машини.
– Сбитите правила могат да образуват основата на обучителните модули, които биха могли да тласнат уменията на работниците до нови и по-високи нива на компетенция.

С други думи модул би могло да бъде (и всъщност е) нещо много повече от това, за което ти зареждаш 70 лв.

Подсказвам – направи си модулите по €2,740.

Поздрави,
Нюк

ПП: Без лоши чувства.





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: novagodin]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано13.05.21 08:30



потърси, за да се включиш самият ти, група за израстване, в която се преодолява желанието за иронизиране на другите
видимо имаш нужда, независимо от квалификацията, която имаш за други неща
присмехулството също е слабост и то не малка



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано14.05.21 18:40



Като не ти харесват цените на Новагодин, ето ти друг неорайхианец.
От нейните цени ще ти се завие свят и ще се върнеш към Новагодин





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано14.05.21 22:43



Постовете ти показват пълно невежество, спри да се излагаш.
Накратко ще ти отговоря.
Неорайхианство -това са последователите на Вилхем Райх, и няма нищо общо с немската дума райх.
Доктор Вилхелм Райх лекар, психиатър ,създател на Виенската психиатрична школа,е ученик на Фройд, от когото се е оттелил и е основал своята школа- телесно ориентирана терапия, отпушване на енергийни канали и оргонната енергия. Общувал с Айнщайн.
Човек изучайвайки себе си и своите сетива, изучава вселената, казва той.
Умира на 60 години в затвора. Вкаран е в затвора без никакво основание и неговите книги са забранени.
Заради това, че открива "безплатната" енергия.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано15.05.21 00:24



Ти не разбираш мен и затова аз ще ти кажа каквото мисля в чист български език – аз не харесвам неорайхиянството. Капиш?!

С други думи, неорайхиянството е каквото не харесвам – нещо неясно?!

Аз харесвам не неорайхиянството – разбери?!

Би ли имала нужда гореспоменатото да ти бъде казано на различен език или все още пазиш твоя разум?



Редактирано от Nuke Dukem на 15.05.21 00:26.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано15.05.21 00:32



Ти говориш пълни глупости, които, освен това, са написани на един тотално полуграмотен български език. Първо, такова нещо като "безплатна енергия" няма абсолютно никъде в цялата Вселена, и второ, преди дори да опитваш дебат с мен, първо се научи да пишеш грамотно.

Иначе казано – вземи по дяволите навън от мен, окей?!





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано15.05.21 01:04







Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 201нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано15.05.21 01:11



В отговор на:

..."безплатната" енергия.




Ще ти го кажа пословично: няма безплатен обяд.

Това, че има кухни за бедни не означава, че за производството на обядът, който се сервира там, не е употребена енергия. Ще кажеш – да де, ама Слънцето е безплатно. Е – да, да, ама не! Хич не е безплатно. Ако не ми вярваш, печи се на Слънце от сутрин до вечер в продължение на 1 седмица и после кажи дали не си изгоряла.

Шегувам се, недей. По-скоро си прегледай законите на термодинамиката или иначе казано, прегледай си Уикипедия фактите.

Относно Слънцето, то не е вечно. След това бихме могли да стигнем до радиацията на Хокинг и в края на краищата, до топлинната смърт на Вселената.

Сега, то се знае, че крайната й съдба е рециклиране на Големия взрив, обаче, ако не си забелязала, за да получиш нещо, каквото и да е, в този живот – първо трябва да дадеш. Да вложиш някакво усилие или иначе казано, инвестиция. Например слънчевите колектори не са даденост – произвеждат се. Да, ползват енергията на Слънцето, но не са безплатни. Енергията струва пари, ерго, не е безплатна. Съгласен съм, че принципът на свободната енергия намира приложение в невронауката, но посоката е обратна – не от нищо нещо, а от нещо – нищо. За да стигнеш до безплатния си обяд, първо трябва да вложиш енергия, т.е. самото стигане до него ти коства такава. Енергията във Вселената може само да се трансформира – от топлинна в светлинна и т.н., обаче, пак казвам, безплатен обяд реално – няма такова нещо.

За да сготвиш безплатен обяд на твоите, да речем, внуци, ти трябва да се сдобиеш отнякъде с продуктите, които са необходими за неговото сготвяне. Самото сготвяне ти коства енергия – мери се в килокалории. Килокалориите на час – във ватове.

ПП: Не ме занимавай с твоите копнежи за безплатна енергия. Човечеството не е открило, и никога няма да открие, безплатна енергия.



Редактирано от Nuke Dukem на 15.05.21 01:41.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано15.05.21 01:13



А, светна ли ти най-после?!



Ще ме умориш от тъпотия.





Тема Открило я е преди повече от 5000 годининови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано15.05.21 09:46



Дихателна практика съчетана с движение, която цели обединение на енергийните полета на двама, така че да почувстват радостта като един. Разменна монета: целувки, целувки... до взрив.



Тема Re: Открило я е преди повече от 5000 годининови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано16.05.21 00:11



Има такава концепция като свободна енергия, но само в термодинамиката. Нарича се

. Това, разбира се, не означава, че е енергията е безплатна. Казано иначе, тя може само да се употреби, но това коства усилие. С други думи, за да получиш енергия, трябва вложиш усилие. Поради това ние сме обратно на пословичния безплатен обяд, който не съществува.





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 201нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано16.05.21 11:43



Силно се отклоняваш от темата.
Говорим за Вилхелм Райх и оргонната енергия.





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 201нови [re: vida1929]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.05.21 13:38



Прочетох, ми те за ебане говорят, не очаквах това от теб





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 201нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано16.05.21 21:47



Ще й се нещо безплатно, ама няаааааааааамаааааааааааа.



ПП:



Редактирано от Nuke Dukem на 16.05.21 21:52.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 201нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано16.05.21 22:00



Ще бъда честен с теб – въобще не ме интересуват оргонните енергии.







Тема Re: Открило я е преди повече от 5000 годининови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано24.05.21 11:00



Извинявай, ама вече забравих за какво точно е спора. Благодаря ти за линка, иначе :)



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор novagodin ()
Публикувано24.05.21 18:58



Е, ясно, че не всеки, който те засипва с простотии, те има за враг. Въпрос е и на емоционална интелигентност.



Но благодаря за образователния ферман - а и от гъсталака му срамежливо надничат два реда, които наистина имат нещо общо с темата.

И внимавай да не развиеш обсесия за тия 70 лева.

Новагодин

Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: holi_day]  
Автор novagodin ()
Публикувано24.05.21 18:59



Благодаря за съвета!



Новагодин

Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.21 09:54



А теб какво те бърка кой как изкарва пари и какви семинари прави?

Прави и ти, кой те спира?

И като гледам какви глупости си нацвъкал тук.. като в темата ти в 40-50, в която ми обясняваше какво е акция и дивидент, без очевидно да имаш грам понятие от материята. Навик ли ти е да се изказваш по теми, от които нямаш никаква представа?

Просто заобикаляй, когато нещо не ти харесва. Няма нужда от тази агресия и глупости с тонове, нацвъкани навсякъде. Нямало биоенергия, защото ти така си казал..



И един съвет - почни да ходиш на риба. Хем ще имаш повод да ръсиш поредните глупости, хем ще дишаш от време на време чист въздух.

Редактирано от parvaty на 26.05.21 09:55.



Тема Re: Въпрос:нови [re: parvaty]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано26.05.21 11:43



Не ме бърка, но той създава армия от заблудени овце, сред чиято глупост после аз ще бих имал да живея, да не говорим, че неговата оферта ме обижда лично.

Нямало биоенергия, защото ти така си казал...

Халюцинираш.



Не съм казал никъде, че няма биоенергия. Запалвайки лампата чрез ключа, ако токът, който стига до нея, е генериран от ТЕЦ, значи ти употребяваш биоенергия. Палиш си огън на къмпинга – същото. Дървото ти е горивото, топлината е енергията, която извличаш от това дърво. Биоенергия, защото си я извлякла от биомаса. Термоядреният синтез е пример за небиоенергия.

Това няма нищо общо с бионергиите в псевдопсихологията, които се употребяват като стръв за лов на глупаци. Всяка храна съдържа биоенергия, дори и сухото мляко. Всичко с енергийна стойност над 0 ккал е пример за биоенергия. И какво от това?! Килокалорията е мярка за енергия. Като му сложиш едно "био" отпред – по-умен ставаш ли?! Не. По същия начин аз бих могъл да ти кажа, че не, не става дума за биоенергия, а за биохимична енергия. Биоенергията касае индустрията, а не психологията, която е по-близо до антропологията, отколкото до втората.

ПП:

А теб какво те бърка...

А теб какво те бърка дали, и ако да, тогава какво – според теб – ме бърка?!

ППП:

И един съвет - почни да ходиш на риба. Хем бла-бла, хем ще дишаш от време на време чист въздух.

Един от блока – децата му завършиха помощно училище за бавноразвиващи се – ходеше редовно за риба... Така здраво се надиша с чист въздух, че един ден направиха пожар. Големият му син е боклукчия... Труди се, момчето, обаче се оплака в писмена форма – чрез написване с химикал върху корковото табло за известия на партера – че в блока имало много бълхи. Мисля си – абе, приятел... Тия бълхи откъде мислиш, че се взимат?!

Направиха си и изолацийка на стената, която е откъм аварийното стълбище (go figure). Отгоре написаха гордо да се пази изолацията, че ако не си знаел колко струвала, да си бил питал баща си.



Редактирано от Nuke Dukem на 26.05.21 12:06.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор parvaty (усмихната)
Публикувано26.05.21 15:53



Пич, според мен малко ти взима психоаналитика...



Тема Re: Въпрос:нови [re: parvaty]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано26.05.21 18:17



Какво ме интересува колко иска да ми взима, след като предлага нещо, което не искам?! Ще ти отговоря, за да не си напъваш красивото умно мозъче излишно – не ме интересува колко взима, дори и да е малко.





Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.05.21 22:55



не ве, твоят психоаналитик ти взема малко.
требе да ти таксува сеансите по най-високата тарифа за особено увреждащ психиката труд.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty

Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано26.05.21 23:11



Ми, точно

Нюк е психологически предизвикан, аз откакто помня, поне от 2015

Ся, колко и къде плаща за терапия, хич не ме интересува, ми кажи, защо кирчо клошаря те бръгна от дедовия, та опря да пишеш у тоя презрян клуППП?



Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано26.05.21 23:28



не ве, твоят...

Знам, че Парвати има предвид това, но тя не е моя; освен това ти вече я нарече ку*ва, така че не виждам смисъл да обмисля твоето мнение – то няма никаква стойност за мен, независимо с колко емотикона {smeq se} го затрупаш.





Тема Re: Въпрос:нови [re: Trickyyy]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано26.05.21 23:32



Нюк е психологически предизвикан...

Че аз не крия – моята стратегия в живота включва психолог до гроб. Даже се гордея с това, че се консултирам с такъв.



Привилегийка си е.





Тема Re: Въпрос:нови [re: Trickyyy]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.05.21 18:35



А, не ме е бръгнал, само лее люти закани.
Пъ презрения клуп малко го поизоставих напоследък.
Много сте кротки, бре, ударили сте я саде на музикални гьобеци, то няма с кого да се скара човек.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty

Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.05.21 18:37



не виждам смисъл да обмисля твоето мнение

те, моите постинги до теб не съдържат мнения за обмисляне, а откровен бъзик, ве.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty

Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано27.05.21 19:01



Пусни една яка караница да си го изкарам

че цял ден ми сей насъбрало

Майтапа настрана, добре, че имах малка ваканцийка преди голямата ваканция, иначе не знам



Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано27.05.21 19:50



Т.е. празнодумие.



ПП: Фраза на деня... Някакъв си оставя количката в новопостроения хипермаркет при нас не при останалите колички, а на средата на пътя, до охраната, при което той изригва – Аз да не съм Ви прислужник!

Ш'се научат, селтаците, ама отнема време.



Редактирано от Nuke Dukem на 27.05.21 19:54.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.05.21 20:57



Т.е. празнодумие.

Ми заразно е.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty


Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано28.05.21 11:28



Ми заразно е.

Ами щом е заразно, иди на доктор, карантинирай се или поне си носи виртуалната маска – аз ли трябва да те уча?!







Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано28.05.21 17:52



аз ли трябва да те уча?!

Че нали това ти е мисията в клубовете - да отваряш очите на слепите.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty


Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор expat ()
Публикувано28.05.21 19:38



Месия?



Тема Re: Въпрос:нови [re: expat]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано28.05.21 20:42



просветител, просветител. на щат.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty


Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано28.05.21 22:21



Че нали това ти е бла-бла - да бла-бла.

Благодаря ти, че бла-бла относно бла-бла.







Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор novagodin ()
Публикувано01.06.21 14:21



"...да не говорим, че неговата оферта ме обижда лично."

Така става, като гледа човек много порно - почва да се засяга лично от чуждите оргазми, преживявайки ги почти като свои.


Дишай дълбоко, като ми четеш офертите, че да не си докараш посттравматичен стрес от обида.

Новагодин

Тема Re: Въпрос:нови [re: novagodin]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано01.06.21 19:33



Жалък си.

ПП:

В отговор на:




Това разбиране за физиката е като да кажеш на едно бедно бурундийче "Ет' ти тиган, брашно, вилица и една салфетка – довечера искам пица!"



Редактирано от Nuke Dukem на 01.06.21 19:49.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор novagodin ()
Публикувано10.06.21 22:45



Опита се да кажеш нещо и пак не успя, като кучето на Павлов си. И за обидите се иска въображение, ей.


Ще почетеш в следващия живот за електромагнитната реакция на биологичната плазма. В сегашния си като черна дупка, каквото и да ти налее човек, потъва.

Новагодин

Редактирано от novagodin на 10.06.21 22:48.



Тема Re: Въпрос:нови [re: novagodin]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано11.06.21 07:25



В отговор на:

Опита се да кажеш нещо и пак не успя, като кучето на Павлов си.



А ти си като лабораторен плъх!

В отговор на:

Ще почетеш в следващия живот за електромагнитната реакция на биологичната плазма.





Ет' ти и . Ако ти виждаш електромагнитна реакция в последната, значи и ти си от отбора на халюциниращите.

Опитваш се да намесиш ЯМР в "разговора", обаче не ти се получава съвсем...

В отговор на:

В сегашния си като черна дупка, каквото и да ти налее човек, потъва.



Благодаря ти за комплимента!



Та като говориш за плазма, вземи да прочетеш в сегашния си живот за .

Прочее престани да спамиш. Твоето поведение е класически спам. Бълваш глупости на килограм, за да намериш последователи, които да ти плащат по 70 кинта на модул... Да не говорим, че в жаждата да опържиш някого срещу тези 70 лв на модул, си готов дори и на флейм!

Казвам ти го на чист български език – не ме занимавай с твоите глупости. Окей?





Тема Re: Въпрос:нови [re: novagodin]  
Автор vida1929 ()
Публикувано11.06.21 08:19



Новагодин, няма смисъл да се занимаваш с него. Той не чете по тематиката на клуба. Той е тук първо от скука, второ -да се забавлява като злобее по хората, за да се разсейва от своите собствени проблеми , трето - да се фука, че ходи при психоложка, четвърто- за да дава на незнаещите решения на математически задачки, за които не се е сетил досега светът, пето...

Няма смисъл да си губиш времето с него, освен ако не искаш да ти поддържа темата на първа страница, защото като гледам всеки втори пост е негов....а уж не се интересувал. Айде спирам, че пак ще каже, не ме занимавайте

Редактирано от vida1929 на 11.06.21 08:22.



Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор novagodin ()
Публикувано11.06.21 09:01



Тихо, не му подсказвай.

Нека си реди глупости.
Не е виновен, че когато са му оперирали чувството за хумор, са му изрязали, без да искат, и интуицията.

Новагодин

Тема Re: Въпрос:нови [re: novagodin]  
Автор vida1929 ()
Публикувано11.06.21 09:48



И без да му подсказвам,
той се изпотрепва да показва колко е глупав.

Ще продължава да следи всеки твой пост, за да доказва колко е осведомен по математика, физика и пр. Тук не е ли психотерапия и психоанализа? То стана анти психотерапия и анти психоанализа, защото колчем някой психолог напише нещо по тематиката ,се намират хора веднага да скочат срещу него и да го прогонят.... ти хм, нали няма пак да избягаш? Те са едни хора тука, нещо като постоянно присъствие-кибичат, правят си мохабет, няма лошо....ама на мен ми омръзнаха, не ми се четат .



Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор novagodin ()
Публикувано11.06.21 10:07



Стига рева, бре. Заприлича на разярено бебе, срамота! Нашарил си се като кадъна.



Не ми е проблем да ти отделям по 5 минути от време на време, темата си е моя. Колко му е на патологичен нарцис като теб човек да му натисне бутона.

Новагодин

Тема Re: Въпрос:нови [re: novagodin]  
Автор vida1929 ()
Публикувано11.06.21 10:23



Мда, ядосано, обидено бебе. Ако се погледне в огледалото, ще се уплаши от себе си.
Ама ти защо да се занимаваш с него, да не си му родител?



Тема Re: Въпрос:нови [re: novagodin]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано11.06.21 18:06



Да де, ама аз, за разлика от теб, не прося по 70 кинта на "модул" по онлайн форумите.





Тема Re: Въпрос:нови [re: novagodin]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано11.06.21 18:39



Не ми е проблем да ти отделям по 5 минути от време на време, темата си е моя. Колко му е на патологичен нарцис като теб човек да му натисне бутона.

Не мисля че е етично професионален психолог и терапевт да се забавлява по този начин.



Тема Re: Въпрос:нови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано11.06.21 22:25



А що да не е?
Той не е на работа в този клуб.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya


Тема Re: Въпрос:нови [re: DarkSide]  
Автор vida1929 ()
Публикувано12.06.21 11:00



Постовете си към Нюк, Новагодин пише като свободен потребител, като всички нас, а не като психотерапевт и психолог.
Да се забавляваш с човешката глупост, не е неетично.



Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано12.06.21 21:11



Новагодин пише като свободен потребител, като всички нас

Да де, ама рекламира чрез спам, прави ли го?! Да си ме виждала мен да рекламирам фирмата на баща ми?!





Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано13.06.21 01:44



Той рекламира собствената си дейност.
Не е забранено.
Ако някой ден и ти започнеш някаква дейност, си свободен да си я рекламираш.
Пък ние ще вдигаме врява, че просиш, ама няма да ни измъкнеш париците.
В няколкостотин постинга.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya


Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано13.06.21 11:28



Той си изкарва с честен труд прехраната. А ти какво правиш?





Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано13.06.21 12:43



Той рекламира собствената си дейност.

Това е точно проблемът – че той рекламира... Без значение дали е неговата или нечия друга дейност. Рекламира ли той?! Рекламира. То е следователно грешно от негова страна. От негова страна, не от моя.

Освен това аз качвам неговия рейтинг, тъй като няма лоша публичност, и затова той би следвало да ми е благодарен, но разбира се, нито едно добро дело не остава безнаказано. Оттам – пословичната българска неблагодарност, с която сме известни по цял свят.

Оттогава насам – когато са били написани правилата – той ги е нарушавал. По този начин би следвало да получи бан – както е по правилата, когато ги четох за последно.

Ако някой ден и ти започнеш някаква дейност, си свободен да си я рекламираш.

Глупости – няма безплатен обяд. Всяка реклама струва нещо, дори и да е нищо.

Пък ние ще вдигаме врява, че просиш, ама няма да ни измъкнеш париците.

Това знам че умееш, обаче благодаря, но не благодаря. Пак казвам и ще повтарям до остатъка на моите дни – има и по-добри психолози от г-н Новагодин. Всъщност това е каквото го дразни – че го изобличавам като по-лош от психологът, който аз се консултирам със. Не беше ли той навлязъл в зоната на ad hominem аргументите, щях да си замълча, но той не спря с обидите и сега ще сърба буламачът, който си е надробил.

Нека ви напомня, че самият факт, че той рекламира себе си чрез тема в онлайн форум, е ясно красноречив относно броят клиенти, които успява да събере.

ПП: Вари се или печи, г-н Новагодин – само пречиш ти.



Редактирано от Nuke Dukem на 13.06.21 13:20.



Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано13.06.21 13:27



Той си изкарва с честен труд прехраната.

Там има нищо честно в заблуждаването други срещу заплащане.

А ти какво правиш?

Нищо от твоята работа.





Тема Re: Въпрос:нови [re: DarkSide]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано13.06.21 13:37



В отговор на:

Не ми е проблем да ти отделям по 5 минути от време на време, темата си е моя. Колко му е на патологичен нарцис като теб човек да му натисне бутона.

Не мисля че е етично професионален психолог и терапевт да се забавлява по този начин.



Виждаш ли нещо етично изобщо в неговото поведение? Закъсал за парици, и хоп – почна да спами форума периодично с неговите "модули". А там знаеш ли какво правят?! Одупва ги йогически и после ги чарджва със 70 кинта за това, че ги е одупил.

ПП: Поне да си беше признал, че взима парите срещу нищо. Аз плащам по 50 на час и разполагам изцяло с времето на психолога, което плащам, а той – 70 кинта за 8 часа групова "терапия", в която я успееш да се добереш до неговата личност на 4 очи, я не. Е, кажи ми ти – каква е файдата?! Ако беше само за одупването, аз мога да се дупя и сам.



Редактирано от Nuke Dukem на 13.06.21 13:42.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано13.06.21 14:44



Ако беше попитал нормално и възпитано Новагодин как се определят цените в психотерапията, със сигурност щеше да ти отговори.
Но на горния ти пост, аз бих отговорила, че си глупак и нищо повече.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано13.06.21 15:00



Петър Кралев заслужава много по- висока цена от тази, която иска .
За съжаление между качествата на психотерапевта и цените няма нищо общо.

Ако обичаш, пиши на книжовен български. В българския език няма такъв словоред като твоя. Мъчиш читателите .



Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано13.06.21 15:45



В книжовния български език след "за съжаление" се поставя запетая.





Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано13.06.21 15:52



Не си ти човекът, който ще ми казва как да пиша.



Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано13.06.21 16:16



Но на горния ти пост, аз бих отговорила, че си глупак и нищо повече.

Тук си поставила една запетая в повече.

Освен това Новагодин не предлага психотерапия, а групово одупване. Той е шарлатан, който ползва психологията като параван, зад който да крие фактът, че не му позволяват да практикува свободно своята професия; ако не беше, щеше да има свой собствен кабинет и да провежда консултации на 4 очи. Фактът, че оценява своето време на 8.75 BGN/час той компенсира чрез масовата заблуда, че е компетентен психолог.

Що се отнася до обидата, че съм глупак – от твоите уста звучи като комплимент.





Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано13.06.21 17:19



Както искаш си пиши, но когато говориш за книжовност – практикувай това, което проповядваш.





Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано13.06.21 18:08



Той има кабинети в София, Пловдив и Стара Загора. Освен групова, предлага и индивидуална психотерапия.
Тотално си се объркал. Защо не си направи справка, преди да пишеш глупости? Виж в Гугъл, ще ти излезе много информация.
Всеки човек греши. Умният, когато разбере грешката си, спира да се инати. И дори се учи от грешките си.
А глупавият продължава, докато стане досаден на всички.
Повече няма да ти отговарям, омръзна ми.



Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано13.06.21 19:13



Повече няма да ти отговарям, омръзна ми.

Нека проверим истинността на тази хипотеза.





Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано14.06.21 13:21



А що да не е?
Той не е на работа в този клуб.


Ама разбира се, хирургът на път за вкъщи що да не подритне главата на заклан, та той да не е на работа.



Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано14.06.21 13:24



Постовете си към Нюк, Новагодин пише като свободен потребител, като всички нас, а не като психотерапевт и психолог.
Да се забавляваш с човешката глупост, не е неетично.


Свободните потребители са длъжнио да спазват потребителското споразумение на дир-а:

ПОТРЕБИТЕЛЯТ се съгласява да НЕ използва УСЛУГИТЕ на DIR.BG, за да:
.....
ж) да формулира, изпраща, публикува или да предава по друг начин неразрешени рекламни материали, junk mail, spam, "верижни писма", пренасочени с alias или редирект поддомейни, "пирамидални схеми" или други форми за привличане на клиенти ;


Разбирам че не е неетично когато се забавляваме с твоята глупост, ще се възползваме.



Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано14.06.21 13:27



Той рекламира собствената си дейност.
Не е забранено.


Забранено е.



Тема Re: Въпрос:нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор vida1929 ()
Публикувано14.06.21 13:51



Защо на мен пишеш това?
Защо не уведомиш админа, да видим той какво ще ти отговори- че Новагодин е един от съоснователите на клуба и по тая линия се ползва с някакви преференции или нещо от тоя род, не знам, той от много отдавна пуска обявления тук....казаха вече защо-защото тук наминават стари негови клиенти и познати, които ползват услугите му, че той самият има много стари заслуги за развитието на този и друг един клуб и пр. Малко са професионалистите които пишат в клубовете на дира и трябва да ги уважаваме.



Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано14.06.21 14:01



Основател на клуб в който да си рекламира дейността?
ой самият има много стари заслуги за развитието на този и друг един клуб
Заслугите стареят и вехнат ако се не грижиш за тях. На колко човека е помогнал последните години, включва се да лепи афиши само. И мен ме дразни. Какво професионално мнение е дал за последните 5 години?



Тема Re: Въпрос:нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор vida1929 ()
Публикувано14.06.21 14:46



Напротив, писаното остава и който търси, намира.
Постовете му в клуба на алкохолно зависимите са помогнали на не един зависим .

Пет години ли е давността на постовете? А ако са отпреди 10-15 години, не важат?

Редактирано от vida1929 на 14.06.21 15:19.



Тема Re: Въпрос:нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.06.21 16:21



Ама разбира се, хирургът на път за вкъщи що да не подритне главата на заклан, та той да не е на работа.

Кой е заклан, Нюкът ли? Той си е направо обезглавен, пише с гъза си.

Много тъпа забележка. Айде, всеки да се обяви за заклан, да изпростява на маХ и никой да не му казва "копче", щото бил заклан човекът, неетично е.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya


Тема Re: Въпрос:нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано14.06.21 16:27



Той рекламира собствената си дейност.
Не е забранено.

Забранено е.


Докладвай го на админа.
Щом е забранено, ще му изтрият темата.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya


Тема Re: Въпрос:нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано14.06.21 16:54



Гераско,

Само един поглед върху

е достатъчен, за да се формира мнение относно неговия професионализъм.

,
Нюк

ПП: С такъв рейтинг изглежда все едно е тръгнал на лов за маймуни, въоръжен с трици. Както се вижда обаче, такива маймуни не липсват.

ППП: Шегувам се. :))



Редактирано от Nuke Dukem на 14.06.21 17:01.



Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано15.06.21 13:43



Ти си 80-90% това което си последните години. Може да съм бил социалист и после да съм станал консерватор, дори е нормално да не кажа задължително. Не може да ми викаш социалист щото някога съм бил. Това за давността.



Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано15.06.21 13:45



Кой е заклан, Нюкът ли?
Метафора, инженер на хуманитарист не върви да го обяснява. Ударението е на "оставя си професията на работното място", което за касиерка е ок, но за професия свързана с човешкото здраве не ми импонира. Е виж саксън ако пак се не сещаш какво казвам.



Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано15.06.21 13:48



Докладвай го на админа.
Ти, не админ ползваш аргумента "не е забранено" затова на теб казвам че е забранено. Това е в контекст на дискусията ви, нямам стремежи да "подреждам" дира.



Тема Re: Въпрос:нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор vida1929 ()
Публикувано15.06.21 15:34



За това си прав. Лечителят, без значение дали лекува душата или тялото, навсякъде и винаги би трябвало да е лечител, макар че не е длъжен.
Ама и вие сте лоши. Видяли сте обявата, не ви е харесала, ами подминете. Какво ви дразни толкова?
Нюк е писал пълни глупости, не му се връзвай. Новагодин е психолог с утвърдено име и практика. И едва ли толкова са му важни тези обяви тук.



Тема Re: Въпрос:нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.06.21 16:10



Ударението е на "оставя си професията на работното място", което за касиерка е ок, но за професия свързана с човешкото здраве не ми импонира.

Ти от какво си болен като пишеш в този клуб, че психотерапевт трябва само да ти отговаря "да, господине", "не, господине", "извинете, господине"?

Всеки дращи тук, каквито измишльотини му роди главата, каквото си иска и както си иска, но видите ли, щом някой е декларирал, че е психотерапевт, трябва много да си мери приказката към абсолютно всеки, който му скача по главата, защото било неетично да му се озъби.

Ами който иска етично отношение, да си публикува официалната диагноза, щом е болен, заклан и ще се отнасят към него като към пациент. Отделно, темата не е "елате, болни и угнетени, да ви консултирам в клуба".
И не ми пробутвай саксън. Саксън виси по клубовете основно, за да раздава безплатни лекарски съвети на всеки, който я попита. Ама когато някой й скочи много на веждите, му се отяжда, и още как. Хич не се сеща за "лекарската етика", защото не консултира пациенти.

И Новагодин не е тук, за да консултира пациенти. Като го попитат нещо човешки, отговаря човешки. Като го хейтят злостно, значи не са болни, нуждаещи се, страдалци, че да е етичен, щото бил терапевт.

Лайненцето хиляда пъти написа, че не желае услугите му. Не ги желае, но не спря да насипва помия в темата му. С какво му е длъжен Новагодин, с какво е длъжна Саксън на такива?
Айде, усещайте се малко пък и вие.
В този клуб и конкретно в тази тема Нюкът не е ничий пациент, че да му се ходи на пръсти. Аз по-просташко отношение към потребител, който с абсолютно нищо не е провокирал някой "височайш" местен планктон скоро не бях чела. И накрая, видите ли, нападаният бил неетичен, не трябвало да отвръща подигравателно на хейтъра. Щото ставало дума за хорското здраве. Ами неговото? Или щом е терапевт, няма нерви, които да си пази.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya


Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано15.06.21 19:17



Ти не разбра ли най-после, че рекламата в мненията е забранена в клубовете. Може единствено да си плати за рекламка в полетата вдясно и под мненията.

Капиш?





Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано15.06.21 19:35



Не вряскай.
Едва ли ще стъпи повече с реклама или без в тази помийна яма.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya


Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано15.06.21 19:46



Още веднъж повтарям съвсем бавно и спокойно – той може единствено да си плати за рекламка в полетата вдясно и под мненията.

Компренде?





Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано16.06.21 08:32



Интересно.
На управата на дира хич не й дреме, че в ПП един потребител нарушава дирските правила, като рекламира професионалната си дейност. Ако й пукаше - темата отдавна нямаше да я има.
Ти - от друга страна - нарушаваш правилата на добрия тон, държиш се безобразно - с оправданието, че защитаваш интересите на дир бг.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано16.06.21 10:00



Щом иска да защитава интересите на дир.бг, защо не сигнализира админа?
Никакъв защитник не е, а е един скучаещ пикльо, който се чуди къде да си убий времето.
А Новагодин много добре знае, че рекламата е забранена. Може би има някаква уговорка с дир.бг.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано16.06.21 11:22



В отговор на:

Ти - от друга страна - нарушаваш правилата на добрия тон...







Имаш интересни критерии за "добър тон"... Не помня да съм наричал когото и да било "лайненце" или "пикльо" в тази тема.





Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано16.06.21 12:59



Всеизвестно е, че фейсбук се издържа от реклами. И въпреки това, всеки може да публикува съдържание в споменатата социална мрежа, с което продава нещо - продукти, услуги, събития - без да плаща за реклама. Разбира се, аудиторията, която може да бъде достигната с безплатна публикация, е почти нулева, ако просто публикуваш нещо и го оставиш ей така. Но е абсолютно допустимо сам да си разпространяваш дейността в разни групи, чрез приятели и така нататък.

Мен ако питаш, управата на това забравено от почти всички виртуално местенце, само може да благодари на някого, който счита, че е възможно публикувайки нещо тук, то да стигне до потенциална аудитория, за която да бъде от полза.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано16.06.21 13:03





06.04.21 18:57

Това е първият ти пост по темата.

Диалогът еволюира любопитно през това време.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано16.06.21 14:22



Всеизвестно е, че фейсбук се издържа от реклами.

Тук не е фейсбук.





Тема Re: Въпрос:нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано16.06.21 14:22



Да виждаш някъде да съм употребил думи като "лайненце" и "пикльо"?!





Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано16.06.21 17:59



Да де - клубовете нямаше да са на тоя хал, ако се развиваха с темпото на епохата, в която живеем.

Важното е, че теб те има - един динозавър, съблюдаващ спазването на правила, които не само са отживелица, но са и неважни за създателите си.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано16.06.21 18:02



Ахам, ти смяташ, че неупотребата на тези думи те прави по-светъл и по-прав от потребителите, които са ги употребили и ти си нацелил за безсмислен спор ли?



Тема Re: Въпрос:нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано16.06.21 18:15



Мен ако питаш, управата на това забравено от почти всички виртуално местенце, само може да благодари на някого, който счита, че е възможно публикувайки нещо тук, то да стигне до потенциална аудитория, за която да бъде от полза.

Напълно е възможно. Аз от тук съм научила за няколко специалисти. Не от директни техни обяви, а от техни постове по темите или в хода на разговорите между потребители. И при един от тях-психотерапевт и невролог, си лекувах мигрената известно време.
Да, този клуб много западна, но в доброто старо време беше напълно възможно тук да прочетеш за терапевти и терапии.
Доколкото знам, този клуб е бил замислен от Новагодин и неговите сподвижници с идеята тук психолози и психотерапевти да разискват свои професионални проблеми, теми и идеи, свързани с тяхната работа. Но това не изключваше възможността потребителите като ги четат да се свържат с тях на бележки и да поискат консултация и или лечение.
Всичко това вече е минало. Според мен, клубът вече е безвъзвратно загинал и добре ще бъде да бъде закрит, за да не се подвеждат хората или да бъде преименуван .

Редактирано от vida1929 на 16.06.21 18:19.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано16.06.21 19:31



Какво някой може или не може, не е твоя работа.
И не оправдава отвратителното ти агресивно поведение към автора на темата.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya


Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано16.06.21 19:44



лайненце.... пикльо...

Тези епитети са нищо в сравнение с един друг начин, по който можеш да обидиш човек- като обезценяваш труда му, като хвърляш петно върху името му и прочие работи, които ти вършиш в тази тема.



Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано16.06.21 22:58



Ако е необходимо, ще повторя 101 пъти това, че той НЕ Е по-добър от психологът, с който аз се консултирам.





Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано16.06.21 23:05



Какво някой може или не е нещо, което е точно толкова НЕ моя работа, колкото НЕ Е твоя, с точност до 9 знака след десетичната запетая.





Тема Re: Въпрос:нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано16.06.21 23:08



Правилата важат за мен ТОЧНО ТОЛКОВА, колкото и за него, обаче аз, за разлика от него, не си правя евтина реклама за сметка на потребителите.





Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано16.06.21 23:26



Новагодин не е нарушил никакви правила. Публикувал е съобщение, което е чисто информативно. Бутонче с подтик към действие за няма.

И пак - осъзнаваш ли, че на собственика на дира хич не му дреме за правилата, свързани с реклами на това място?

Прощавай - но какъв е твоят психологически проблем? Този, за който посещаваш психолог?



Тема Re: Въпрос:нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано17.06.21 01:18



В отговор на:

Бутонче с подтик към действие за няма.



Има – хипервръзката (линкът) е точно това – бутонче, което подтиква да ходиш на Мария Луиза №32 да му слушаш глупостите за цели 8 часа в замяна на 8.75 на час. Цял работен ден, и това – в събота, което е денят, в който ти е отредено да си седнеш на долното! Иска да те работи през единия от двата ти най-важни дни, не разбираш ли?! И дори дръзва да иска да му плащаш за това! Толкова ли си глупава??? Аз не съм!!!

В отговор на:

Прощавай - но какъв е твоят психологически проблем? Този, за който посещаваш психолог?



Нарича се "нищо от твоята работа".





Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано17.06.21 05:23



Ти от две-три години пишеш, че ходиш на консултации при някаква психоложка.
Не знаеш в какво терапевтично направление работи. Не правиш разлика между консултация и терапия. За консултация се отива един -два пъти.
Или тя те лъжи, или ти си много глупав и не схващаш или ни слънгосваш тук, за да ти минава времето.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано17.06.21 05:58



Формулирай ми, моля, с една-две думи какво толкова те дразни в информативното съобщение на Новагодин.





Редактирано от Vitalite на 17.06.21 06:13.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Vitalite]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.06.21 09:37



Прощавай - но какъв е твоят психологически проблем? Този, за който посещаваш психолог?

Не е ли очеизвадно - да агресира срещу другите, за да се сдобие с моментна илюзия за лична значимост.
То, затова толкова бяс в тази тема.

Не знам какво посещава, ама изобщо не му личи.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya

Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано17.06.21 09:44



Струва ми се, че страда от неувереност относно собствената си компетентност в професионалната сфера, която си е избрал.

Затова се дразни и е така агресивен спрямо хората, които дълги години са полагали труд да развиват уменията си в това, което обичат да правят и с което правят добро на другите.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано17.06.21 12:38



А той коя професионална сфера си е избрал? Математиката ли? Гледам го пръч , 40 годишен, решава някакви задачки за 7 клас.
Доколкото знам, той не работи, и майка му и баща му го издържат.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Vitalite]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано17.06.21 14:39



Ако си е избрал най-после някаква професионална сфера, това е новост.
Последно се жалваше в някаква тема, че за целия му живот сумарно не се събират и 2 години работа. Нищонеправещ мъж на 40 намира кусури на работещ човек - в това е карикатурата.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya


Тема Re: Въпрос:нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано17.06.21 17:29



...какво толкова те дразни в информативното съобщение...

Информацията.





Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано17.06.21 17:29



Каквото казваш е невярно.





Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор blood9 ()
Публикувано17.06.21 18:25



А млада ли е?



Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано17.06.21 20:37



Споко. :) Ще преодолееш раздразнението си, когато освободиш собствената си потисната способност да създаваш привлекателна информация.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано17.06.21 21:29



Тъкмо си мислех, само на мен ли ми е неприятно всичко което той пише, не само в тази тема.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано17.06.21 21:32



Естествено, че така ще отговориш.



Тема Re: Въпрос:нови [re: blood9]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано18.06.21 00:42



...и омъжена!





Тема Re: Въпрос:нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано18.06.21 00:54



Няма нищо за преодоляване. Просто се възмущавам от хората, които крадат от съботите на другите. Ако заплащаше за тези модули, нямаше да се възмущавам (и разбира се, пак нямаше да ги посещавам).

Проблемът е не само в това... 8 часа е цял работен ден! И не само че не заплаща на бедните хорица, които му вярват, за тяхното време, ами дори ги таксува! Шарлатан в най-чист вид!

Който иска да плаща, за да го одупват – да ходи. Аз не бих се одупил, дори да ми плащаха, мухааххааххааххаха...







Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано18.06.21 08:54



Какъв е тоя майндсет на наемен работник! И при толкова млад човек!

Хората посвещават свободното си време на релакс и себеразвитие. Йогата и това да бъдеш осъзнат за тялото си покрива и двете. Огледай се - хората масово посещават през уикенда ритрийти, на които се прави това. Някои дори си плащат, за да ходят по жарава.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор blood9 ()
Публикувано18.06.21 09:48



Новите поколения имат ъпгрейтнат софтуер. Може би е по-добра от Новогодин като психолог.

Всяко време е за младите. Те знаят повече от възрастните защото в бъдеще те ще са по-добри от старите, еволюция.

Редактирано от blood9 на 18.06.21 09:51.



Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано18.06.21 11:57



Видяли сте обявата, не ви е харесала, ами подминете. Какво ви дразни толкова?
Подминавах откак съм обратно в дира (6 години) и 150 постинга в тая тема.



Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано18.06.21 12:13



е психотерапевт трябва само да ти отговаря "да, господине", "не, господине", "извинете, господине"?
Внушаваш че това съм поискал? Защо?

щом някой е декларирал, че е психотерапевт, трябва много да си мери приказката към абсолютно всеки, който му скача по главата, защото било неетично да му се озъби.

Рекламира професионална дейност тук, но не демонстрира професионална етика. Ако не призоваваше да му се ползват услугите щеше да ми е поредния потребител който се дърля с Нюк, и аз съм го правил.



Тема Re: Въпрос:нови [re: DarkSide]  
Автор novagodin ()
Публикувано18.06.21 13:04



Казах, че не ми е проблем да отделям по 5 минути. Другото е интерпретация.


Но е любопитно, как живна клубчето. Хората явно имат нужда от преживявания. Това май е единствената жизнена тема през последните месеци. Да не говорим, че е и психотерапевтична. :-))

Новагодин

Тема Re: Въпрос:нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано18.06.21 13:12



Рекламира професионална дейност тук, но не демонстрира професионална етика.

Не съм съгласна.
Ти нямаш обективен критерий за професионална етика,
затова, оценката ти е нищожна.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya


Тема Re: Въпрос:нови [re: novagodin]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано18.06.21 13:36



Казах, че не ми е проблем да отделям по 5 минути. Другото е интерпретация


Освен това каза и

Колко му е на патологичен нарцис като теб човек да му натисне бутона.

Не мисля че е редно професионален терапевт да си служи с поставяне на диагноза с цел да засегне опонента.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор novagodin ()
Публикувано18.06.21 13:47



...той НЕ Е по-добър от психологът, с който аз се консултирам.
Като допълнение се пише "психологА", без пълен член.

Впрочем, и това ли да подсказвам: че между психолог и психотерапевт има огромна разлика?



Но да е жива и здрава жената! И дано ти помага. Макар че като гледам...

Айде, стига ти, че отивам да си вдигам рейтинга и да печеля пари, събота идва.

Новагодин

Редактирано от novagodin на 18.06.21 15:35.



Тема Re: Въпрос:нови [re: DarkSide]  
Автор novagodin ()
Публикувано18.06.21 13:50



Няма диагноза "патологичен нарцис" в психопатологията. Нарицателно е.

Новагодин


Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Albena l (оф..)
Публикувано18.06.21 13:50



тия за какво са те нападнали, пречиш им на бизнеса ли?





Тема Re: Въпрос:нови [re: novagodin]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано18.06.21 14:08



Живеем в епохата на Гугъл, когато в нещо не сме сигурни - питаме:



На второ място ми излиза ми сайта на Майо Клиник, който е реномиран като достоверен:

Narcissistic personality disorder — one of several types of personality disorders — is a mental condition in which people have an inflated sense of their own importance, a deep need for excessive attention and admiration, troubled relationships, and a lack of empathy for others. But behind this mask of extreme confidence lies a fragile self-esteem that's vulnerable to the slightest criticism.

И ти на такъв индивид му натискаш бутоните периодично за по 5 минути на седмица?



Тема Re: Въпрос:нови [re: DarkSide]  
Автор novagodin ()
Публикувано18.06.21 14:29



За тия неща се пита специалист, не гугъл. Има стандартизирани международни класификации на психичните разстройства. Последната ревизия се нарича DSM V. В България още е валидна старата МКБ 10. Но и там няма подобно нещо. Нарцисизмът може да е част от бебешката характеристика, от женската същност, от някои психози и от личностовите разстройства - почти всички. Разтегливо понятие е, засяга и здрави, и болни, освен ако не е посочена точна диагноза.

Но малкият май се е пооплакал, а? :-))

Новагодин

Редактирано от novagodin на 18.06.21 14:50.



Тема Re: Въпрос:нови [re: novagodin]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано18.06.21 14:53



Аз не се съмнявам в професионалните ти познания. Знам че думата нарцисист се изполва разговорно като не особено обидна, и ако беше употребена от произволен потребител изобщо не бих реагирал. Когато обаче думата е използвана от професионалист, ние останалите, които не сме професионалисти, няма как да знаем какво се има предвид. Затова питаме Гугъл. А пък Гугъл ни предлага дълъг списък от мнения на професионалисти, които се различават от твоето и според които това е тежко психическо заболяване. Освен това изразът съдържаше и "патологичен", което също може да се тълкува както разговорно, така и като диагноза. Фактът, че изразът е използван от декларирал се професионалист, придава съвсем друго значение и тежест на думите.


Затова предлагам да уточняваш, че говориш като нормален потребител, та да избягваме подобни недоразумения. На твое място бих дискутирал в друга тема, а не в тази, в която информираш за професионалната си дейност. Даже по едно време мислех да изтрия всички мнения в нея освен първото, ама си рекох, нека ги оставя да се разберат, виждам че имат голямо желание за което, а и темата е по тематиката на клуба.



Тема Re: Въпрос:нови [re: DarkSide]  
Автор novagodin ()
Публикувано18.06.21 15:06



Е, ако кажа "патологичен лъжец" или "патологичен лентяй", пак ли ще е диагноза? Не може всичко лошо да следва от това, че като професионалист съм казал едно, а някой друг - нещо друго, видите ли, безобидно. Несериозно е като аргумент. А темата пуснах, заради заглавието на клубчето, ясно е. И това не е за първи път. Дали ще бъде изтрита или не, или затворена, честно казано, не ме засяга особено. Не аз имам нужда от тоя шум, но не ми пречи. Както казах, любопитно е.

Редактирано от novagodin на 18.06.21 15:19.



Тема Re: Въпрос:нови [re: novagodin]  
Автор blood9 ()
Публикувано18.06.21 15:41



"Не аз имам нужда от тоя шум, но не ми пречи. Както казах, любопитно е"

Глупости в темата и после пък ви е любопитно.



Тема Re: Въпрос:нови [re: novagodin]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано18.06.21 16:04



Съжалявам че не можем да се разберем, не те нападм или критикувам, изказах личното си мнение и не го натрапвам. Опитах се да обясня, не бях разбран, окей, случва се често, предлагам да спрем до тук с този въпрос.



Тема Re: Въпрос:нови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано18.06.21 16:25



Съжалявам че не можем да се разберем, не те нападм или критикувам, изказах личното си мнение и не го натрапвам.

Това няма как да се знае, защото над личното ти мнение стои модераторски байрак.
И то се възпрема като официално предупреждение. Ако който и да е друг потребител изкаже забележка относно професионалната етика на Новагодин - като Гераско, например - то бива възприето само като лично мнение. Когато го правиш ти с модераторската инсигния на ника си, народът се наостря подозрително.

Ще рече, вкара се в съвсем същата ситуация като Новагодин.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya

Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано18.06.21 16:52



Не съм съгласна.
Ти нямаш обективен критерий за професионална етика,
затова, оценката ти е нищожна.


Както обикновено, омнисцентна



Не съм съгласен. Живял съм 22 години с психолог дори регистриран в APA. Затова смятам преценката ти за по-нищожна.



Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано18.06.21 17:28



Да, бе, сега ще тръгна да се отчитам на главната сеирджйка, как ли пък не.

Вече имаше възможност да си кажеш мнението, не виждам смисъл да продължаваш да го правиш.



Тема Re: Въпрос:нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано18.06.21 17:40



Живял съм 22 години с психолог дори регистриран в APA.

То така ако се предаваше знание и умение...


Казват, че език се учел най-добре в леглото, ама за теоретична психология не бях чувала.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya

Тема Re: Въпрос:нови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано18.06.21 17:43



Сам си заложи капанчето и си скочи в него, какво сега.
Като по учебник.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya

Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано18.06.21 17:51



Това са интерпретации





Тема Re: Въпрос:нови [re: DarkSide]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано19.06.21 00:56



включването ти беше изключително добро
бях забравила колко ми харесва да те чета

а новагодин уж щеше да потърси група, в която да се учи да не иронизира, тъй като с това принизява себе си, но нещо не му се е получило, след като продължава с постинги от половин ред отново да не намери нещо смислено да каже, освен поредната доза жлъч срещу нюк



Тема Re: Въпрос:нови [re: novagodin]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано19.06.21 01:16



Това май е единствената жизнена тема през последните месеци.
точно, щото темата е активна... като вляза и видя на челна позиция, затварях форума без да чета
вероятно и не само аз
нещо като някои безинтересни предавания - включиш ТВ и изскачат все същите скучни муцуни
та... не си мисли, че си привлякъл друго, освен досада
след като нищо самият ти съществено не си написал по темата тук
е, вида може да е дошла там лично да те поздрави... сама или с леля й на разходка






Тема Re: Въпрос:нови [re: holi_day]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано19.06.21 13:42



а новагодин уж щеше да потърси група, в която да се учи да не иронизира

Брей, това съм го пропуснала в иначе малкото му постинги.
Може ли линк към обещанието на Новагодин да търси такава група?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Тема Re: Въпрос:нови [re: holi_day]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано19.06.21 14:00



та... не си мисли, че си привлякъл друго, освен досада

Напротив, на мен включванията на Новагодин не са ми досадни, даже отварям темата точно заради тях. Така че, декларирай само за себе си.

точно, щото темата е активна... като вляза и видя на челна позиция, затварях форума без да чета
вероятно и не само аз


И кое наруши уединението ти, че започна да шляпаш постинг след постинг именно в досадната ти тема?



Няма да питам защо като отваряш страницата на клуба и виждаш една активна тема, я затваряш пак. Търсиш нещо ново интересно за четене, предполагам, пък то няма. И понеже единственото ново е пак някой постинг в темата на Новагодин, то задължително авторът на темата ти е виновен, че в клуба е мъртвило и скука.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: Въпрос:нови [re: novagodin]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано21.06.21 13:57



Многоуважаеми новагодин,

Прав си, психологът в изречението "...той НЕ Е по-добър от психологът, с който аз се консултирам." е допълнение в м.р. ед.ч. и като такова, следва да се членува с кратък член.

За да поправя своята грешка, ще изрека горепосоченото изречение на чист български език в граматически правилна форма – "...той НЕ Е по-добър от психолога, с който аз се консултирам."

Браво! Ти току-що отбеляза Victoria pirrica! Защо?! Защото точкувайки грешното членуване като сериозна грешка с 3 наказателни грешки, а всяка пунтктуационна и стилистична, с 1, ти си допуснал общо 18:

1.

В отговор на:


ът се употребява за сложни думи, при съкращаване на думи и при пренасяне на части от думи на нов ред, а не като заместител на тирето. 1 наказателна точка.

2.
В отговор на:


– същото. 1 наказателна точка

3.
В отговор на:


– тук имаш общо две пунктуационни грешки и една сериозна. Пунктуационните са, че след многоточие не се поставя запетая, както и че дефисът не се ползва вместо тире, а сериозната е, че всяко ново изречение в българския език се започва с главна буква, а не с малка. 5 наказателни точки.

4.
В отговор на:


– тук си допуснал една пунктуационна грешка, която е, че след удивителна не се поставя пунктуационния знак многоточие, както и една стилистична, че аз не съм скрита лимонка, а homo sapiens sapiens (също като теб). 2 наказателни точки.

5.
В отговор на:


– една пунктуационна грешка, която е, че когато като се употребява в изрази за сравнение и уточнение, които не са обособени, пред него не се поставя запетая. 2 наказателни точки.

6.
В отговор на:


– една пунктуационна грешка, която е, че запетаята не се ползва вместо тире (обратното обаче може, но не бих искал да навлизам в излишни подробности в момента, защото ти можеш да ползваш Гугъл – който търси, намира). 2 наказателни точки.

7.
В отговор на:


– същото. На твоята възраст би трябвало вече да си се научил вече кога се поставя запетая и кога – тире. 2 наказателни точки.

8.
В отговор на:


– Думата впрочем спада към групата думи и изрази, които се употребяват само като вметнати части на изречението, така че впрочем в този случай не се отделя със запетая. Освен това си пропуснал една запетая пред обръщението "жената", да не говорим, че тя не е твоя съпруга, следователно ти нямаш право да се обръщаш така към нея – стилистична грешка. В допълнение към това, двоеточието се ползва за изреждане на елементи от списък, а не като заместител на тирето – трета пунктуационна грешка. Тоест в това жалко мнение твое си допуснал общо 3 пунктуационни и една стилистична грешка. 3 наказателни точки.

Ерго, резултатът е 18:3.

Впрочем като човек, който завършва всяко свое мнение със своя никнейм – да не се окажеш патологичният нарцис ти?!





Тема Re: Въпрос:нови [re: Albena l]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано21.06.21 13:59



Мисли си, че откакто е завършил кура ми янко в Германия, е по-добър от всички останали.



ПП:



Редактирано от Nuke Dukem на 21.06.21 14:04.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор blood9 ()
Публикувано21.06.21 14:43



Добър в какво? Да убеждава другите, че са нормални?

Хайде малко спам.



Тема Re: Въпрос:нови [re: blood9]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано21.06.21 14:53



Добър в битието си на един надменен.





Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор blood9 ()
Публикувано21.06.21 15:11



Повечето от поколенията над 35 години са такива.



Тема Re: Въпрос:нови [re: blood9]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано21.06.21 15:22



35 години е възраст, а не поколение.





Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор blood9 ()
Публикувано21.06.21 15:30



Повечето от поколенията преди 1985 са такива.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор blood9 ()
Публикувано21.06.21 16:07



Тези преди 1985 година са с голямото самочувствие, а младите роботи и лъжат.



Тема Re: Въпрос:нови [re: blood9]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано21.06.21 16:16



Наистина.

ПП: Освен това лъжат.



Редактирано от Nuke Dukem на 21.06.21 16:19.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор blood9 ()
Публикувано21.06.21 16:42



Старите се самозаблуждават и са с голямо самочувствие. А младите лъжат и са роботи.

Редактирано от blood9 на 21.06.21 16:45.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.06.21 17:12



На краставичар краставици ли ще продаваш?
Не можеш да се мериш с Петър Кралев и на теми, свързани с правопис, граматика и др. на българския език.
Ще те смачка като муха.
От мен един съвет. ТърсИ си равностойни събеседници/ противници. Да излезеш срещу по-силен, е мазохизъм; да излезеш срещу по-слаб, е садизъм. Това съм го запомнила от него. Писал го е преди повече от десет години, но аз помня





Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор blood9 ()
Публикувано21.06.21 17:22



Ти наистина ли си мислиш, че един човек може да е по-добър във всичко от друг човек?



Тема Re: Въпрос:нови [re: blood9]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.06.21 18:37



Не, не. Един е добър в едно, друг-в друго. Добър си в това, което обичаш, което харесваш, което те влече, в което се учиш и усъвършенстваш.
Петър Кралев е завършил българска филология, издал е книги. После е специализирал неорайхианска психология и психотерапия..Не мисля, че Нюк може да се мери с него по български език.



Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано21.06.21 18:39



Брей, това съм го пропуснала в иначе малкото му постинги.
Може ли линк към обещанието на Новагодин да търси такава група?



както и благодари за съвета, така и видимо продължи със сакразма,
който не би трябвало да е присъщ за 1 професионалист
за мен и теб, както и да е
но за него, щом има претенции и самомнение за някакъв в тази област, не е



Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано21.06.21 18:43



Напротив, на мен включванията на Новагодин не са ми досадни, даже отварям темата точно заради тях. Така че, декларирай само за себе си.
кое точно те впечатли от включванията му по темата


то задължително авторът на темата ти е виновен, че в клуба е мъртвило и скука.

аааа виновна съм си аз, че не ми е интересно това
на който му е интересно - на опашка след вида за лични благодарности към автора





Тема Re: Въпрос:нови [re: holi_day]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.06.21 19:22



Брей, това съм го пропуснала в иначе малкото му постинги.
Може ли линк към обещанието на Новагодин да търси такава група?
клик
клик
както и благодари за съвета, така и видимо продължи със сакразма,


Аз питах кога ти е обещавал нещо, а не кога ти е благодарил от любезност.
Излиза, че само в болната ти фантазия като кажеш на някого какво да прави и той ти рече "мерси" вместо "гледай си работата", това е равно на обещание.



Абе всички скучаещи махленки изведнъж рязко започнахте да разбирате от хорския професионализъм, гледам.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: Въпрос:нови [re: holi_day]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.06.21 19:23



кое точно те впечатли от включванията му по темата

Начинът му на общуване, разбира се.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: Въпрос:нови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.06.21 20:11



....сарказма, който...

Не знам, това май не е сарказъм, а по-скоро е ирония. Сарказмът по принцип има елемент на подигравка, а аз не виждам Новагодин да се подиграва. Но дори да е сарказъм, не преминава мярката, поне моята мярка, отвъд която ми става гадно и взимам страна в спора. От Нюк ми се повдига. Той просто е гаден и то съвсем непровокирано.

претенции и самомнение за някакъв в тази област.

Не мисля, че е това. По- скоро е адекватно самочувствие на човек и специалист, който цени себе си и труда си. Стратегията на Новагодин ми хареса. Не хукна да се защитава срещу простотиите, които Нюк ръси по негов адрес.
И защо пък " претенции"?
Думата претенция означава да имаш някакви изисквания за нещо, без да имаш реални основания за това. А той човекът си има образование, квалификации, клиенти, утвърдено име и практика, канят го по телевизии, издава монографии, вледее езици.

На теб ти се отдава иронията и дружеския шарж. Искрено се смея на репликите по мой адрес.

Редактирано от vida1929 на 21.06.21 20:16.



Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор blood9 ()
Публикувано21.06.21 20:13



Е Нюк се старае, а ти пак си недоволна.

Редактирано от blood9 на 21.06.21 20:14.



Тема Re: Въпрос:нови [re: blood9]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.06.21 20:20



Да, чак се престарава.



Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано21.06.21 20:25



Излиза, че само в болната ти фантазия като кажеш на някого какво да прави и той ти рече "мерси" вместо "гледай си работата", това е равно на обещание.

и... избълва огън Катла, като й се мярна човешко същество


като е толкова учтив спрямо мен, да се понапъне да е учтив и с останалите, че много специална се почувствах и почнах да се притеснявам да не ме разглези
ето, ти като си се държиш по обичайния си стереотип - просташки и провокативно с мен, някак ми е спокойно, че поне не си ме взела под крилото си за защита, та ми е някак спокойно, че няма специално отношение от твоя страна



Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор expat ()
Публикувано21.06.21 20:32



Класифицирай никовете. Кой е мазохист, кой е садист?



Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано21.06.21 20:33



Начинът му на общуване, разбира се.

разбира се...
сарказмът обикновено е женско оръжие,
няма как да не впечатлява ситуация, в която профи се запелтечи в стремежа да съска, плюе и хапе...
няма как да не бъдат оценени тази му спонтанност от други, на които също им напира от вътре
ръкопляскайте си
покрай световния ден на йога в някои общности се поздравяват с намасте! нека доброто в нас да пребъде и расте


та... в други - впечатляват с общуване като че са на състезание по опростачване
честито на печелившите
"...грамотната реч и възпитанието - винаги ще бъдат на мода!" пиер карден

Редактирано от holi_day на 21.06.21 20:39.



Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано21.06.21 20:37



На теб ти се отдава иронията и дружеския шарж. Искрено се смея на репликите по мой адрес.
зная


забавлявай се
скоро ще се цамбуркам в нашия басейн 5 дни, просто защото нощем затварят
ако се умълча, знаеш... удавила съм се
алиса не щя да се подреди да благодари след теб, първа или не! родена за пълководец



Тема Re: Въпрос:нови [re: holi_day]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано21.06.21 20:48



Скъпа, идея си нямаш колко си смешна.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано21.06.21 20:54



няма лошо
в твоите очи може да съм всякаква
зная отражението ми в чии очи ми е важно
и ти стана учтива като новагодинчо, като не ви изнася, сте много учтиви


внезапно като гръмотевица



Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано21.06.21 20:56



Катлина, загря ми лаптопа от огнедишащото ти дихание
извини ме, но ще напусна огнената ти компания


приятно тлеене



Тема Re: Въпрос:нови [re: expat]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.06.21 21:24



Посъветвах Нюк да си търси равностойни събеседници/ опоненти/ противници в словесните битки. Ти и Нюк например сте равностойни събеседници. Бихте могли да бъдете и равностойни противници в някакъв спор. Равностойните противници се познават по това, че намират общи черти един в друг.
Неравностойните противници са садисти и мазохисти. Няма да изброявам никове от клуба, защото не ми се спори.
Ако мен ме посъветват: Не спори с този, защото той е много по-умен, по-отракан, по-начетен или по-запознат, и ще те смачка, аз бих се оттеглила и това не е срамно, а е проява на здрав разум.



Тема Re: Въпрос:нови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.06.21 21:34



Сарказмът изобщо не е само женско оръжие

Скоро прочетох една статия, в която се твърдеше, че сарказмът е оръжие на много умните хора. Не съм сигурна в това. И глупаци се опитват да са саркастични.



Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор expat ()
Публикувано21.06.21 21:48



Обяснявам като за малоумни:

Виждаш спор - два ника. Според теб не са равностойни. Кой е садиста и кой е мазохиста според теб.

И малоумните, ако не са интриганти ще отговорят.



Тема Re: Въпрос:нови [re: expat]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано21.06.21 22:53



Мани, брат, не се занимавай, сега ще те емнат за пълни членове и запетайки. Онзи си знае неговото, тя – нейното... Безсмислено е. Като е бил толкова умен, защо не се обади нито веднъж на задачките-закачки, ами само проси пари в клубовете?!

Остави, остави, не е за разправяне. Марк Твен го е казал – никога не спори с глупака, той само ще се опитва да те принизи до своето ниво.





Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано22.06.21 01:06



Сарказмът изобщо не е само женско оръжие

А кой твърди, че е само женско оръжие?!

Написала съм: сарказмътобикновено е женско оръжие





Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано22.06.21 01:19



Ако мен ме посъветват: Не спори с този, защото той е много по-умен, по-отракан, по-начетен или по-запознат, и ще те смачка, аз бих се оттеглила и това не е срамно, а е проява на здрав разум.
А не е ли по-важно собственото ти мнение за хората, та някой трябва да ти създава респект към авторитети...
И защо да се оттегляш, като винаги можеш да удариш спорещия с някоя книга на Юнг по главата, след като не е възприел само цитат от него





Тема Re: Въпрос:нови [re: holi_day]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано22.06.21 01:29



Ирония е понятие, с което се описват ситуации, в които едно уверено очакване не се оправдава. Ирон (Eiron) е един от стандартните персонажи в гръцката комедия, чието поведение, иронията собствено, е подигравателно към това на самохвалкото (алазон). Така традиционно терминът се отнася към употреба на езика, при която изразеното без съмнение е неадекватно, например „Браво!“, изказано при проява на несръчност.

От гръцката комедия иронията добива по-широко обществено разпространение. Особена популярност тя добива като средство, използвано от Сократ, такъв какъвто го предават най-вече диалозите на Платон. По-късно в официалната християнска култура иронията не намира място, но остава в ежедневната употреба. Ренесансът и заниманията на хуманистите връщат иронията в сферата на реториката и литературната култура. Тя се използва рутинно от френските просветители, а след тях немските романтици ѝ обръщат особено внимание, като стигат до философски обобщения – в хегелиански дух се твърди примерно, че отношението между явление и същност е иронично.

Иронията получава разнообразни нюанси, вариращи измежду остроумие, подигравка и издевателство, в зависимост от вложения в нея смисъл. Тя обаче се намира извън обсега на сарказма. За разлика от него, при иронията подложените на критика лични и обществени недъзи биват осмивани, вместо разобличавани.

Широк спектър на изобразителни похвати и стилистически средства ползват ирония. Такива са например гротеската, карикатурата, парадоксът, пародията, травестията, хиперболата и шаржът.

Вариант на иронията е самоиронията, която е пародиен израз на самокритика с ироничен оттенък.


Сарказмът (буквално „разкъсване на плътта“) е вид сатирично инкриминиране, язвителна насмешка, най-високата степен на ирония.

Сарказмът е подигравка, която може да се открие в положителна оценка, но като цяло винаги има негативна конотация и се отнася към недостатъка на човек, предмет или явление. Както и сатирата, сарказмът включва в себе си борба с враждебни явления от действителността чрез осмиването им. Негови отличителни черти са безпощадността и остротата на изобличаване. За разлика от иронията, в сарказма се изразява най-висока степен на недоволство, ненавист. Сарказмът никога не е типичен прийом на комедиант, разкриващ смешна действителност, и който винаги я показва с определена степен на съчувствие и симпатия.


ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано22.06.21 01:30



Членове дебнат отвсякъде



А за просенето, както се изрази, едва ли темата е ефективен начин за набиране на клиенти... Най-много да се обадят безплатно благодарящи почитателки... Вида, за теб се отнася Слагай капелата за плаж и не се вживявай



Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано22.06.21 01:33



Твърдиш, че новагодинчо не е или че е комедиант?!
Не мога да различна понятията и това е



Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.06.21 06:48



Е, ти това правиш в тая тема - принизяваш хората и труда им на твоето ниво.



Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.06.21 09:01



Вида, Нюк води "битка" за свободата и независимостта си. Не знам дали е по препоръка на терапевта му или го прави несъзнателно.

Съществува такава практика: влизай в противоречие с авторитети. Няма значение какви глупости дрънкаш, просто се упражнявай да отстояваш себе си. И Новагодин го подкрепя.



Тема Re: Въпрос:нови [re: holi_day]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано22.06.21 13:35



твърдя, че глупоста по хората ходи.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: Въпрос:нови [re: expat]  
Автор vida1929 ()
Публикувано22.06.21 14:08



Отговори си сам.



Тема Re: Въпрос:нови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано22.06.21 14:13



С теб като че ли говорим на различни езици.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано22.06.21 14:27




Ами да си отстоява себе си, своята свобода и независимост, но не като пречи на другите.
Как Новагодин го подкрепя и защо, озадачаваш ме. За да изследва патологията му на мислене? На мен Нюк не ми е интересен. Гнуся се.

Редактирано от vida1929 на 22.06.21 14:29.



Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано22.06.21 14:37



твърдя, че глупостТа по хората ходи
е, нека съм човек аз, пък ти - великоумната и премъдра Катла





Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано22.06.21 14:42



С теб като че ли говорим на различни езици.
ни медиатор, ни преводач би могъл да помогне



Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.06.21 15:57



Не ти е интересен Нюк, но предизвиква у теб емоция на погнуса. Което за него е чудна възможност да демонстрира и заяви себе си не за да ти се хареса.
Коя революция за независимост се е случила без да попречи на някого?
Сега - друг е въпроса, че тия постановки Нюк е нужно да разиграва пред домашните си. Ама като не му стигат силите, може да репетира и в клуб за взаимопомощ. За негов късмет - Новагодин е тук.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Vitalite]  
Автор blood9 ()
Публикувано22.06.21 16:00



Е коя революция е все за добро? Сега света разполага с най-мощните оръжия за унищожение.



Тема Re: Въпрос:нови [re: expat]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано22.06.21 16:27



Егати капана!





Тема Re: Въпрос:нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано22.06.21 16:31



тия постановки Нюк е нужно да разиграва пред домашните си[/b
Горките хора! Съжалявам ги. Съжалявам и момичетата, за които беше писал, че са се оплакали в полицията от неговия тормоз.



Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано22.06.21 16:46



Човешко е да изпиташ състрадание. Съжаляването демонстрира чувство за превъзходство.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано22.06.21 20:17



Да, именно такава е емоцията ми в случая -съжаление и превъзходство. Но той ще го изтълкува като надменност, защото е комплексар.



Тема Re: Въпрос:нови [re: blood9]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано22.06.21 22:53



По-добре да си машина, отколкото робот. Показвал съм и преди що за машина бях преди в младостта си, ще покажа и пак:







Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано22.06.21 23:14



хич не си се променил в главата - кръгла жълта тиква с очила на слепец.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Тема Re: Въпрос:нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано23.06.21 00:06



+googol^(googol)





Тема Re: Въпрос:нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано23.06.21 00:25









Ако тресне на виртуалната маса такъв сертификат с по-висок резултат (ама да пише Петър Кралев, понеже постиженията на неговите синковци и/или дъщери, приятели и познати не ме интересуват) – може и да се съглася с теб.

Можеш да се разкараш от главата ми до момента, в който се научиш да не ползваш дефис вместо тире.





Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано23.06.21 02:39



А ти си жалко подобие на Alice in WL.





Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано23.06.21 10:53



Не знам квойтуй Alice in WL, нито ми е важно.

Това, което със сигурност знам, е, че не съм жалко подобие на себе си.
В смисъл, да се напъвам да си правя някакъв виртуален образ, на който само аз вярвам, че хората ще възприемат като такъв, какъвто съм им казала да възприемат.

Ти що цивриш и се напъваш от години - щото изтъркваш клавиатурата да убеждаваш четящите в някакъв твой илюзорен образ. Пък те - скептични. И колкото по-неубедими, ти толкова по-вбесен и озлобен.

Ми не става. И до 100 години да ръчкаш, пак не става за твоя угодия. Никой не ти се вързва на манията как да те възприема светът. И на уши да се изправяш, светът не вярва на нечии палячовщини. Нито се интересува от тях.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.06.21 12:14



бравопоздравлениякаквощегоправиштоясертификатосвеннезнайнозащодагопльоскашвъввиртуалнифорумизакаквогоползваштояезиккойтоиезикдаползвашде



Тема Re: Въпрос:нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано23.06.21 13:17



Ползвам го, за да чета.





Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано23.06.21 13:21



нетиличинакакъвезикосмисляшпрочетеното



Тема Re: Въпрос:нови [re: holi_day]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано23.06.21 13:20



В отговор на:

твърдя, че глупостТа по хората ходи




Мухахахахаахахахахахахахахахахаххахахахахахахахахахахах.





Тема Re: Въпрос:нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано23.06.21 13:35



нетиличинакакъвезикосмисляшпрочетеното

Това е защото съм дискретен.

накакъвезикосмисляшпрочетеното

На английско-български. Учил съм 11 години първия от двата споменати езика и имам вкъщи от дете двата дебели банаджийски българо-английски тома, в това число и дебелата тухла Oxford Advanced Learner's Dictionary. Когато ми писне от любопитството на Големия брат, си ги отварям в моето вкъщи на спокойствие и чета специфични думи, които са събудили моя интерес, след което си ги отбелязвам с жълто листче като прочетени.





Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано23.06.21 13:40



На мен Нюк не ми е интересен. Гнуся се.

Аз се гнуся от теб, защото на клубни срещи смърдиш на оборска тор.





Тема Re: Въпрос:нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано23.06.21 13:44



В отговор на:

Не ти е интересен Нюк, но предизвиква у теб емоция на погнуса. Което за него е чудна възможност да демонстрира и заяви себе си, не за да ти се хареса.
Коя революция за независимост се е случила без да попречи на някого?
Сега - друг е въпроса, че тия постановки Нюк е нужно да разиграва пред домашните си. Ама като не му стигат силите, може да репетира и в клуб за взаимопомощ. За негов късмет - Новагодин е тук.



6 наказателни точки (3 пунктуационни грешки – 1 пропусната запетая и два дефиса вместо тире; и едно грешно членуване). Неграмотна си. Мнението ти е невалидно поради неграмотност.





Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано23.06.21 13:48



Точно така! Ти си един съжаляващ хомо сапиенс сапиенс!





Тема Re: Въпрос:нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано23.06.21 13:57



Тя не изпитва състрадание, а съжалява, че животът й ще приключи в една жалка и пуста реалност. Трови съпруга си с твърд алкохол, а синът и заплашваше, че ще се самоубие, защото дъщерята на някакъв полицай го отвхърлила поради пушенето му на марихуана. Даже ми пишеше бележки как да постъпи, а аз я посъветвах да го насочи към доктор.

В реалния свят тя е едно жалко и неблагодарно миризливо същество.





Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано23.06.21 14:01



В допълнение към твоята вулгарност и неграмотност, ти си започнала да развиваш деменция.





Тема С удоволствие:нови [re: vida1929]  
Автор expat ()
Публикувано23.06.21 17:49





В отговор на:


Не можеш да се мериш с Петър Кралев и на теми, свързани с правопис, граматика и др. на българския език.
Ще те смачка като муха.
От мен един съвет. ТърсИ си равностойни събеседници/ противници. Да излезеш срещу по-силен, е мазохизъм; да излезеш срещу по-слаб, е садизъм. Това съм го запомнила от него. Писал го е преди повече от десет години, но аз помня



От твоите думи излиза:
1. Новагодин е по-силен от Нюк.
2. Когато по-силен спори с по-слаб (според Новагодин и теб), то той е садист.

Ерго: според теб Новагодин е садист.



Тема Re: С удоволствие:нови [re: expat]  
Автор vida1929 ()
Публикувано23.06.21 18:21



Ерго: Според теб Новагодин е садист.

Не ми преписвай думи, които нито мисля, нито съм казала. Явно, ти убягват тънките нюанси на речта и всичко тълкуваш примитивно, буквалистки.



Тема Re: С удоволствие:нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано23.06.21 19:40



В отговор на:

Ерго: Според теб Новагодин е садист.

Не ми преписвай думи, които нито мисля, нито съм казала. Явно, ти убягват тънките нюанси на речта и всичко тълкуваш примитивно, буквалистки.



Не, ти наистина си малоумна. А това, че той е садист, лъсна като задник на песоглавец.

Което, разбира се, въобще не ме учудва. Само садист може да иска 8 часа от съботите на хората + 70 лева, и то публично в онлайн форум.





Тема Re: С удоволствие:нови [re: vida1929]  
Автор expat ()
Публикувано23.06.21 20:05



Поиска да отговоря - отговорих.

Щом не съм разбрал, въз основа на

:

В отговор на:

Да излезеш срещу по-силен, е мазохизъм; да излезеш срещу по-слаб, е садизъм.




и спора Нюк - Новагодин, кое твърдение е вярно :

В отговор на:

ТърсИ си равностойни събеседници/ противници




кое твърдение е вярно:

Нюк е садист и спори с Новагодин.
Новагодин е садист и спори с Нюк.



Тема Re: С удоволствие:нови [re: expat]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано23.06.21 20:58



Вкара я в безкраен математически цикъл. Сега ще се чуди кое от двете да си избере и накрая ще стигне до извода, че виновният за нейната собствена глупост е някое трето лице.



ПП: Мухахахахахаахахахахахахахахаххахахахахахахах...



Редактирано от Nuke Dukem на 23.06.21 21:23.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор novagodin ()
Публикувано25.06.21 18:04



Мисли си, че откакто е завършил кура ми янко в Германия...
Къв кур и ква Германия, бе?


И в немски кошмари ли те спохождам?

Ти тоя епос, по-голям от "Илиада", къде си го изтипосал, нали не фантазираш сериозно, че някой има сили са го изчете.

Трудиш се като концлагерист да ти обърнат малко внимание, после аз съм бил нарцисът. :-)) И кои точно стилове имаш предвид под "стилистична грешка"? Или без да искаш го написа.


С тая логорея измъчи и лексикологията, и граматичните форми.

Редактирано от novagodin на 25.06.21 18:19.



Тема Re: Въпрос:нови [re: novagodin]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано25.06.21 19:06



В отговор на:

Къв кур и ква Германия, бе?



Е такъв, швейцарски.

ПП: Завършил си немския хуй в Швейцария... И какво от това? Следователно, дърто и плешиво спамерче, трябва да ти давам по 70 кинта и 8 часа от съботите си ли?!



Редактирано от Nuke Dukem на 25.06.21 19:28.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор novagodin ()
Публикувано25.06.21 22:20



Май не грешат клубарите, като те наричат "пикльо" и "глупак", който "пише с гъза си".
Някой спомена - не съм аз, - че си "нищо неправещ мъж на 40 години" и "защитен пациент". Вярно ли е?



ПП Няма и една моя дума, само цитирам.

Новагодин

Тема Re: Въпрос:нови [re: novagodin]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано25.06.21 22:34



Жалко самовлюбено старче, можеш ли да обясниш на аудиторията как точно 70 лв за 8 часа какафония с останалите ти заблудени овчици струва повече от 50 лв за 1 час лично време с истински психолог?





Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор novagodin ()
Публикувано25.06.21 22:48



Мога, но за повърхностно, "злобно човече" като тебе (и това е цитат), защо да го правя?


Всъщност са повече. Но не разбрах - вярно ли е за тия 40 г. мързел? С тая енергия, дето я инвестираш в писане на простотии, ядрена централа можеше да построиш.

Новагодин

Тема Re: Въпрос:нови [re: novagodin]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано25.06.21 23:29



Мога

Ами направи го. Обясни (пред аудиторията, не пред мен, аз своя избор съм направил).

С какво 8 часа съботна какафония за 70 лв струва повече от 1 час лично време за 50?





Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор novagodin ()
Публикувано25.06.21 23:54



Я прочети в гугъл нещо за семантиката на думата "аудитория".

Впрочем, питай психоложката си, затова и плащаш. И после разкажи на аудиторията. :-))

Макар че ако беше погледнал коректно в програмата... Но с тая "отрязана глава", както се изразиха. Където и да гледаш...

Айде, че утре имам 8 часа какафония с аудитория. И ще ми плащат по 70 лева.

Новагодин

Тема Re: Въпрос:нови [re: novagodin]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано26.06.21 00:07



Както очаквах, не можеш да обясниш.

Приятна паша на добитъка.





Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.06.21 06:23



Обясни (пред аудиторията, не пред мен, аз своя избор съм направил).

С какво 8 часа съботна какафония за 70 лв струва повече от 1 час лично време за 50?


Сам си в тази главоблъсканица, момче.
Ако на "аудиторията" й бяха толкова голяма драма 70-те лева, лично щеше да попита автора на темата. Тя стои от два месеца и половина.
Очеизвадно не й е. Единствено на теб са ти фиксация левчетата, защото във всеки от десетките си постинги ръчкаш по този въпрос.

Обаче, отношението ти към прословутата психоложка ме възхити:
"плащам й 50лв, за да ми губи 1 час от скъпоценното ми време".
Язък, че не е курва, за тез пари можеш да се уредиш с едно чукане, поне малко да ти се наместят чакрите.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано26.06.21 08:16



Аз лично срещу тези пари бих предпочел да напълня един резервоар бензин.

А ти си гнусна. Освен това пак казвам – в допълнение към противната вулгарност, си започнала да развиваш деменция. Честито.





Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.06.21 11:21



Никого и грам не интересува за какво ще харчиш 70лефа, изврънкани от мама и тате.

Само за теб е толкова голяма драма, че от тема с 300 мнения в половината постинги виеш на умряло за пари.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор blood9 ()
Публикувано26.06.21 11:24



Разбрахме, хората не могат да дават каквото там искаш чувства, знание. Затова си у този клуб. Защото сам е по-лесно да се веселиш.



Тема Re: Въпрос:нови [re: blood9]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано26.06.21 14:03



Нали ти казах... Като си му толкова голям фен – сложи 70 камъка в джоба и отиди да израстваш терапевтично.



ПП: И на ръце ще те вдигнат – заснето е! И ще те въведат през неорайхианския подход!

ППП: О, да, и още едно нещо – ще участваш в живота, в
социалните комуникации и в професионалните взаимоотношение, хахахах.

ПППП: Давай, Кръв, ти можеш... Достатъчно е само да имаш потребност да да разрешиш част от проблемите си и да постигнеш по-добра житейска реализация!



Редактирано от Nuke Dukem на 26.06.21 14:52.



Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано26.06.21 14:08



Да де, ама щях да получа бензин срещу тези 70 "лефа", щях ли?! Впрочем чета му жалкия скам, увековечен под формата на pdf файл, и открих пунктуационна грешка още на първата страница.



ПП: А, да, и още едно нещо... Аз, за разлика от него, не влизам във форума да крънкам пари.



Редактирано от Nuke Dukem на 26.06.21 14:15.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор blood9 ()
Публикувано26.06.21 15:05



Това са глупости. Психолозите са прости хора. Не става.

Редактирано от blood9 на 26.06.21 15:05.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.06.21 15:07



Ще ме разплачеш. 2,5 месеца мрънкаш за 70 лефа и врънкаш да изкопчиш какво ли ще получиш срещу тях. Чак ми дожалява да чета едно и също.

Явно това са много пари за теб. Предлагам да ти подаря 70 лефа, пък ти отиди някоя събота да видиш за какво иде реч, ако не ти стане интересно, ще се чупиш.
И няма да си се минал с пари, щото ще са ти подарък. Ако си навит, пусни ми данни на бележка, през изипей ще ти ги наредя на момента.

Тъкмо, ако не те накефи терапията на Новагодин, ще има за какво конкретно да го дъвчеш тук. Че вече е трагично: 70 лефа, та 70 лефа - като развален грамофон си.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Тема Re: Въпрос:нови [re: novagodin]  
Автор vida1929 ()
Публикувано26.06.21 15:12



Господин Кралев,
След предупреждението на модератора, да не се заяжда с Вас, Нюк отдавна щеше да е спрял, ако и вие не му отговаряхте.
Мисля, Вие сте най-заинтересованият да не се пишат глупости в темата Ви, и надявам се да спрете пръв.
Поздрави от
Вида





Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано26.06.21 15:26



Аз предлагам друго – иди ти с твоите безстойностни 70 "лефа" и иди да израстваш терапевтично, хахахахах.







Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано26.06.21 15:28



Няма да те чуе, той е самовлюбен. Ако не остави последното мнение, ще го човърка нещо... Все пак е Кралев, Петър Кралев!







Тема Re: Въпрос:нови [re: blood9]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано26.06.21 15:29



Кое е глупост – да му даваш безропотно като овчица по 70 кинта на седмица ли?







Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.06.21 15:58



Ми не живея в София, иначе - защо не.
Пък и не ми е такава огромнейша драма, ако прочета покана за нещо, което струва пари, да реша на момента дали да пробвам как е или да отмина поканата и да забравя за нея.

Това си е твоя фиксация - поне 100 постинга си натракал с еднакво съдържание:
ама за какво сега да ги давам тези 70 лефа, кажи, та кажи, Новагодин, какво, аджеба, ще получа срещу тях.

То сърби, то боли, голямо чесане се чешеш.
Затова, най-благородно ти предлагам дарение, та най-после да си начешеш пустата краста.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано26.06.21 18:21



И какво като живееш у Аскуу. Нищо не ти пречи да посетиш София, за да израстнеш терапевтично. Даже най-благородно бих те закарал директно до, ъм, офиса му.







Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.06.21 18:39



Не е твоя работа дали ще посещавам София.
Не измествай темата. Теб те сърби яко, предлагам ти мехлем за сърбежа.



Ако не те е страх да си издадеш трите имена и ЕГН-то на бележка,
пиши ми и веднага получаваш подарък входна такса за Новагодин на живо.
Хем, лично, очи в очи ще получиш възможност да му кажеш точно какво мислиш за него, да си зададеш въпросите и да получиш отговори.

Помисли си, знаеш, не съм стисната, и друг път съм правила скромен подарък на клубар, за да зарадвам.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано26.06.21 19:07



Що бе, не искаш ли да израснеш терапевтично?



Хем аз ще си направя една екскурзия до Аскуу.





Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.06.21 19:42



Имам си достатъчно пари за терапевтичен растеж и за всякакви глезотии, също и мъж, който да ме вози, където си ща. Не ме мисли толкова. Сега предлагам на теб.
Не се стеснявай, приеми подаръка. За мен ще е удоволствие да услужа.

Пък на теб не ти трябва специален повод за екскурзия до Аскуу, щом те влече.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано26.06.21 20:19



Имам си достатъчно пари за терапевтичен растеж и за всякакви глезотии, също и мъж, който да ме вози, където си ща.

Тоест имаш възможността да израстваш терапевтично при г-н Кралев, обаче не искаш?

ПП: Няма нужда да ми отговаряш. И аз не искам. Не защото ми е далеч, а защото I'm not buying it.



Редактирано от Nuke Dukem на 26.06.21 20:29.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.06.21 20:37



Никъде не твърдя, че не искам.

Какво, не ти стиска да срещнеш Новагодин лично, при това, да ти излезе без пари, а?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано26.06.21 20:45



Точно това се опитвам да кажа, че не е необходимо който и да е да плаща, за да се среща с него. Тази такса я налага той и това е нещото, което ме дразни. Ако преподаваше частни уроци по някаква наука – окей, но той не предлага нищо по-различно от безплътно змийско масло.





Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.06.21 21:07



Аз ще платя с кеф, за да се срещнеш с него.
Помисли, офертата ми няма да трае вечно.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано26.06.21 21:25



Точно това щях да ти кажа... Преведи ми 70 кинта на банковата сметка и ще отида вместо теб.







Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.06.21 21:32



дай банкова сметка, де.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано26.06.21 21:52



Многоуважаема Алисалиса,

Подобрявам офертата. Тъй като не съм фен на споделянето на банкова сметка и име с непознати хора, кажи къде и кога (в колко часът) в понеделник да те срещна в Аскуу, и ще дойда, за да ми ги дадеш в кеш на ръка, а после, в съботата след днес (на 3.07.2021) ще отида вместо теб на неорайхиянски глупости, жертвайки 8 часа от личното си време специално за каузата на г-н Новагодин. По този начин хем ти ще останеш удовлетворена, че съм се срещнал лично с Пешо Краля, хем аз ще си направя желаната от мен екскурзия в южна България, а и на всичкото отгоре и ще те видя лице в лице, което би било със сигурност крайно интересно преживяване.

Вкратце – къде и кога в Аскуу да те срещна в понеделник (28.06.2021)?

С най-добри пожелания,
Нюк





Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано26.06.21 23:08



Аз пък не съм фен на даването на пари на ръка на непознати хора.
Нито горя от желание да ти гледам физиономията, няма се женя за тебе, я.
Нито ще те осиновявам.

Затова, културно и без банкови сметки:
Пишеш ми трите си имена по паспорт и ЕГН-то,
пускам ти парите през изипей, за да ги получиш, ти трябват лична карта и да кажеш името на подателя и точната сума. Намираш си в нета най-близкия офис на изипей и си ги вземаш.

Така банковата ти тайна ще бъде защитена,
а аз ще си спестя досадата да те срещам чак на живо.
Защото, от това, че ти предлагам паричен подарък, изобщо не следва, че съм длъжна да се грижа за твоите интересни преживявания.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано26.06.21 23:25



Искаш ми 3-те имена и ЕГН-то... А паролата за електронната си поща не искаш ли да ти дам?







Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.06.21 00:26



Страх те е да излезеш от анонимност ли?

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано27.06.21 16:39



Теб те е страх. Току-що ти предложих да се излюпиш от виртуалната си черупка и да ме срещнеш, обаче ти се оказа запъртък.







Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.06.21 18:30



Точно така. Освен това съм и гнусна, вулгарна и с деменция.
След няколко дни ще забравя за подаръка, който ти предложих.
Възползвай се, докато още помня.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано27.06.21 18:53



Точно така. Освен това съм и гнусна, вулгарна и с деменция.

Правилно, виж как знаеш. Към списъка си добави и една огромна загуба на време.





Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.06.21 23:12



времето тече. тик-так, тик-так.
не ти подаряват всеки ден 70 лева, не си подритвай късмета.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано28.06.21 00:09





Поне да има някаква полза от тщеславието ти.





Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано28.06.21 16:02



Мисля, че от това, което правите, по начина по който го правите, никой от тримата няма да се почувства доволен или щастлив.
Новагодин продава услуга и умения, но едва ли ще иска при него да иде човек, които не го уважава.
Нюк няма интерес към услугата.
А Лиса да дари тези пари, на някой който наистина се нуждае.
Изпратете Виталия, ако иска и ако й е от полза за работата й, хем ще разкаже тук, та и ние да научим нещо.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано28.06.21 16:40



Проява на много лош вкус е това.
Не са те възпитали на най-елементарното - как учтиво да откажеш личен подарък или покана.

Направих ти обмислено предложение поради конкретна причина и повод, който ти самият си дал.
Когато искам да си играя на благотворителност от най-общ вид, нито ще питам някого, нито ще я декларирам.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано28.06.21 17:20



Когато искам да си играя на благотворителност от най-общ вид, нито ще бла-бла, нито ще я декларирам.

Е, как, в играта си на благотворителност ти вече я декларира:

В отговор на:



Е6ем ти и скромния подарък – 8 часа да слушам глупости, и то в събота!





Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано28.06.21 17:39



Нюк няма интерес към услугата.
А Лиса да дари тези пари на някой, който наистина се нуждае.


Тук вече си съвършено права. Не само с това, че аз нямам интерес към неговата услуга, но и с онова, че щом Лиса има 70 излишни "лефа", тогава би било по-добре да ги даде на някой, който наистина има нужда от тях, а не на Новагодин чрез мен. Той всъщност няма по-голяма нужда от тях спрямо децата, които са лишени от родителски грижи.





Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано28.06.21 17:52



Да, личен подарък по конкретен повод на човек от клуба, който беше пуснал тема и много клубари инициираха такова предложение, а също се отзоваха, включително и ти. Умишлено го споменах, за да не се почувстваш неудобно от предложението ми. Дори ти не може да си чак пък толкова глупав, та да не правиш разлика между личен подарък на виртуално познат и безлична благотворителност чрез разни организации, за които ми пробутваш линкове с предложенийца.

Че си много глупав го доказваш с всеки нов постинг в тази тема.
Че си отчайващо и непоправимо невъзпитан - също.
Но това не се оправя с никаква терапия, твърде късно е вече.

Поне една полза има от този опит - сега вече нямаш причина да мрънкотиш, че не би дал 70лв. от джоба си за поканата на Новагодин. Защото имаш реална опция да ги дадеш от нечий друг джоб, без да се чувстваш прекаран.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано28.06.21 17:54



щом Лиса има 70 излишни "лефа", тогава би било по-добре да ги даде на някой, който наистина има нужда от тях,

Да, Лиса ще тръгне да взема акъл от сулю и пулю за какво да си дава парите.
Ей сегичка.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано28.06.21 18:02



бла-бла, та бла-бла, та бла-бла, имаш реална опция да ги дадеш от нечий друг джоб, без да се чувстваш прекаран.

Точно това се опитвам да ти кажа, че по-добре този нечий друг джоб да ги даде 70-те ти лв на някой, който реално има нужда от тях, а не на Новагодин.

Не казвам, че 70 лв са много за услуга, а че точно тази в моите очи не струва и 1 лв. Долнопробен скам.





Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано28.06.21 18:12



Ми хуу, давай си ги на Пешо Краля, ама не чрез мен. Палиш колата, идваш, дупиш се 8 часа и излизаш псевдотерапевтично израснала.







Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано28.06.21 18:27



Точно това се опитвам да ти кажа, че по-добре този нечий друг джоб да ги даде 70-те ти лв на някой, който реално има нужда от тях, а не на Новагодин.


Аз ги предложих на теб, а не на Новагодин.
Преценила съм от 150-те ти постинга, че ти реално имаш нужда от тези 70лв.
Иначе, не би ревал на всеки в темата, че Новагодин те е стиснал за гушата и те пребърква, за да ти задигне 70 лева. И, за да не окраде от твоите пари, от които ти реално имаш нужда, предложих да окраде моите. Нали маниакално те преследва за пари - така пишеш от 2-3 месеца.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано28.06.21 19:46



Офффф! Аре стига де!
Ние простите, аз в частност, да не видя камо ли чуя опера! Не знам колко струва, пет лева да е ще кажа "кой луд дава пет лева за това"! Това абсолютно не значи че искам някой да ми даде пет лева да ида на опера.



Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано28.06.21 20:05



Нали искаш да стигнат до него?! Казах ти – палиш, идваш, одупва те 8 часа и си тръгваш доволна.



ПП: Ще си тръгнеш не само одупена, но и израснала терапевтично, това също е голям плюс, хахахахах!

ППП: А, да не забравя, ще експериментираш с преживявания, събития, особености или дефицити от собствения си живот, бухахахахах!



Редактирано от Nuke Dukem на 28.06.21 20:37.



Тема Re: Въпрос:нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано28.06.21 20:51



Не знам колко струва, пет лева да е ще кажа "кой луд дава пет лева за това"!

Кажи го сто пъти, дърпай за пеша диригента на операта сто пъти да ти обяснява защо трябва да даваш 5 лева за опера - и теб ще те съжалят и ще ти дадат пет лева за билет. Защото създаваш впечатление за някой, дето хем му се иска да види що за чудо е операта, хем се стиска да даде 5 лева, за да разбере.

Ако не съм достатъчно ясна, защото си албански реотан, преброй в колко постинга и в колко изречения само в тази тема Нюкът опява за пустите 70лева в обявата на Новагодин. И кажи какви изводи си правиш за Нйк от това.

Знам, ще се направиш на утепан, защото те ти изнася да признаеш кой се е осрал до уши.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun


Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано28.06.21 21:00



Аз казах вече... Единственият начин да ми ангажира съботите с неговите глупости е ако той ми плати на мен, хааххахахаха.







Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор expat ()
Публикувано28.06.21 21:47



От Аскуу до Арманли сичко е хасфалт.



Тема Re: Въпрос:нови [re: expat]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано28.06.21 21:56



Е, нормално, все пак оттам наблизо минава древният път за Константинопол, откъдето е започвал Пътят на коприната.





Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано28.06.21 22:12



кажи какви изводи си правиш за Нйк от това.

Прочетох, но докато пишеш със жлъчката си не ми се влиза в разговор.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.06.21 07:59



Новагодин спря да ти отговаря. Спри се и ти, за да спре и Лиса.



Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор METHOD (МБ)
Публикувано29.06.21 08:56



Аз много се въздържам да пиша в клубовете, защото смятам, че писането тук носи нещастие, но чета и смятам, че всички участници в тази тема имат огромна нужда от едни здрави плътски удоволствия, гарнирани голямо количество с алкохол



Редактирано от METHOD на 29.06.21 08:57.



Тема Re: Въпрос:нови [re: METHOD]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.06.21 12:00



Мето, здравей! Къде се изгуби толкова време? Помня те от времето, когато пишеше, като човек, който разведрява обстановката, колкото и тягостна да е.
От всички пишещи тук, само аз доброволно си признавам, че употребявам алкохол в умерени количества, а за плътските удоволствия-пазя ги в тайна





Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор blue jewel ()
Публикувано29.06.21 13:40



Всеки от вас има някакво право, но вече май сте започнали да прекалявате. Май наистина ви води нуждата от... емоции и себедоказване. За някой, който не е вътре в спора, всичко това изглежда смешно и безсмислено, погледнете го от тази страна.
Тази енергия, която влагате във виртуални битки, може да се вложи в нещо градивно.
Та всеки от вас има някакво право за себе си:
- Да, има хора, които искат пари за празни и не толкова празни приказки и да дават акъл как да си живеем живота.
- Да, няма защо да се заяждаме с тях, намерили са си нишата, всеки има нужда от препитание, като има кой да им плаща - ок.
- Да, Новагодин в някои постинги се държи цинично, което не говори добре за него като професионалист.

Така ги виждам аз нещата. Оттук нататък останалите заяжданици са напълно излишни, освен ако нямате време за губене.



Тема Re: Въпрос:нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано29.06.21 16:21



Прочетох, но докато пишеш със жлъчката си не ми се влиза в разговор.

Ах, той бил деликатен.


Ама се натресе се в чужд чат да ми подвикваш като овчарин:
Офффф! Аре стига де!

То, ясно, че не ти се влиза в разговор.
В тази тема се включваш само за да размахаш сопата.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: Въпрос:нови [re: blue jewel]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.06.21 17:59



Съгласна съм с целия ти пост, с изключение на това:
В някои постове Новагодин е циничен, което не говори добре за него като професионалист.
А как да се държи, когато го унижават и подценяват труда и уменията му!?
Да подминава великодушно? Ти каква представа имаш за психолозите? Смея да твърдя, че те са хора като всички останали- със своите недостатъци, чувства и страсти, и реакциите им не са по-възвишени и великодушни. Колкото и да работят върху своето личностно израстване, те си остават хора със слабости , и са само малко по- развити характери от останалите. Убеждавали сме се много пъти за това тук. Наминавали са доста психолози, които са си изтървавали нервите, провокирано или не. Как да не ги изтърват. Тук е свърталище .
Между впрочем той е достатъчно интелигентен, за да си направи съответните изводи и да се коригира.
Поправи ли се обаче Нюк?!
Знам, че не отговаряш на постовете ми, затова поставям въпросите си като риторични.



Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор blue jewel ()
Публикувано30.06.21 12:36



Ми не ги чети. Явно и ти имаш нужда от мохабет и най-вече - от интриги.

Сама се навираш да ги четеш, после се правиш на света вода ненапита как те така, те онака, пък ти колко си над тях. Ей това ако не е интригантство, здраве му кажи.

Като ти е писнало, да те светна - освен този клуб в дир-а има още няколко десетки, а още по-интересно - има и други сайтове освен дир-а.



Тема Re: Въпрос:нови [re: blue jewel]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.06.21 15:22



Ти да не си хванала деменция като Лиса

Не само че нямаш никакво развитие, ами да не кажа, че вървиш надолу от години. Язък ти за образованието и за общественото ти и семейно положение.
Забрави ли, че аз пиша в другите клубове с друг ник. Пенеже за тук пишещите има мнение, че са откачалки, не искам да ме свързват с вас. Сигурна съм, че пак няма да ме разбереш. Не искам да страдам заради чужди проблеми. Достатъчни са ми моите. А за това, което намекваш, че се правя на светица, не си права. Аз никога не съм била и няма да бъда високомерна, никога не мисля, че съм над хората. Аз по-скоро мисля, че съм под хората и от години работя, за да възстановя своята нормална себеоценка и здравословно самочувствие, което беше пометено от ред злощастни събития в живота ми, за някои от които съм писала.
Много изместих темата, но какво да правя-ти ме провокираш.
Всеки човек има нужда от интриги и клюкарство и си нямаш представа колко здравословен ефект биха имали, ако знаеш как да ги използваш и най-важното -с какви хора. Май ти бях дала линк към една статия по тази тема,но ти четеш ли? Не четеш.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор novagodin ()
Публикувано05.07.21 01:49




Цитат:
Е6ем ти и скромния подарък – 8 часа да слушам глупости, и то в събота!

Има ли нормален човек, който ръси мръсотии и същевременно проверява старателно, дали след псувнята е сложил правилно тире, запетая и удивителна?

Покъртително!

Новагодин

Тема Re: Въпрос:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор novagodin ()
Публикувано05.07.21 02:06



Много го мразиш това био, ей. Гледам, и в темата за биолингвистиката си рипнал като подгонен заек - като в тема за биоенергия.


Да не би твоето био да е много късо или меко, че да проявяваш такова омерзение към чуждото, особено женското? :-))

ПП Даде ли на психоложката си 50 лева, та да ти обясни нещо за моите 70 лева?

Новагодин

Тема Re: Въпрос:нови [re: novagodin]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано05.07.21 18:09



Добре де,
щом ти се пише в клуба, защо не пуснеш някоя нова тема за каквото и да е?
И като ще става въргал, да е за нещо друго, по интересно.
Че байгън от тези 70 лева.



ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka, jumbles, parvaty, Liya, saksun

Тема Re: Въпрос:нови [re: novagodin]  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.07.21 20:49



Гледам, и в темата за биолингвистиката

Гледате, тоест четете , а пък не пишете. Защо така!?





Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано06.07.21 18:05



четете , а пък не пишете. Защо така!?
Ми няма дата за семинар





Тема Re: Въпрос:нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.07.21 19:31



Гераско, ти защо се обаждаш, аз питам него.





Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор expat ()
Публикувано06.07.21 20:12



Защото отговора от Гераско (засега) е безплатен.



Тема Re: Въпрос:нови [re: expat]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.07.21 20:19







Тема Re: Въпрос:нови [re: novagodin]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано10.07.21 11:09



Слаб ти е маркетингът, ама мнооого... Идваш и пускаш линк към услугата, която продаваш...

Не така, бре.

Ето ти тактиката на известно онлайн гуру по медитации, кундалини йога, чанелинг, ангелска медитация, кристали и прочее и прочее ...

Дамата предлага в рамките на няколко дена ежедневни медитации на живо по нещо. Медитации, отговарящи на най-общоразпространените човешки нужди/ пари, здраве, любов, чистене на негативна енергия.../. Събира обикновено група от над 1000 човека редовни фенове на канала й. Повечето от които, разбира се ,силно зомбирани и блеещи възторжено на каквото им се подаде.

Не се допускат дискусии, различни мнения, критики / щото видите ли, това сваля вибрациите на цялата група/ . Гуруто дрънка половин час празни приказк за зарибяване, уебинара се споменава на няколко пъти . После се прави водената медитация и накрая пак се споменава уебинара.

Уебинарите на дамата са с пресолени цели за скромния бг потребител, но очевидно успява да набере клиенти , защото ги прави почти нон стоп.

Та след като така и така продаваш такъв тип услуга, поне захлеби малко аудиторията , бре.

Казала ти го е Алиска... пусни някоя тема, заинтригувай с нещо, сподели от себе си.


А така... линковете в Нетя имат стойността на брошурка по улицата. Тикнал си ми я в ръцете, изхвърлила съм я...



Е, много си тъп, Саше...

Тема Re: Въпрос:нови [re: Sarayah]  
Автор vida1929 ()
Публикувано10.07.21 14:43



Той не разчита на тази тук обява, за да намери клиенти. Сложил я е между другото, защото тук поглеждат от време на време стари негови познати.
Впрочем, всеки за каквото и да е услуга, и обяви да лепи по улиците на София и в нета да ги пуска, ако го прави достатъчно дълго време, ще намери клиенти.

Сравнението с онлайн канала на твойта гуру дама не е подходящо.
Неговите семинари са задължително на живо, очи в очи. Ако се интересуваш, ще разбереш защо психотерапия, семинари за личностно израстване и пр. не могат да се провеждат онлайн, по скайпа, по телефона... Но все пак не е напълно изключено като вариант. Може да запише семинарите и после да ги пусне в ютуб.... но нямам впечатление, че гони като цел 1000 гледания

Редактирано от vida1929 на 10.07.21 16:35.



Тема Re: Въпрос:нови [re: Sarayah]  
Автор novagodin ()
Публикувано11.07.21 17:39



Явно не сте прочели pdf файла ми - с правописната грешка

- преди да пишете.
Но е неделя, ще ви отговоря подробно.
Всъщност дори не е маркетинг, а обща информация за някои от старите ми познайци, ако още поглеждат. Маркетингът при нас не върви - реклами по сайтове, обяви... Хора при нас се печелят по друг начин - най-добре е по време на среща на живо, ако ще е за дълготрайна работа. Или с отзиви на ваши познати. Или преглеждате регистрите на Българска Асоциация по Психотерапия, единствено те са критерии, за правоспособността ни. Т.е. всеки, който фигурира там, е сертифициран в определена стандартизирана психотерапевтична модалност след 4 годишна специализация, минал е изисканите от Европейската Асоциаци по Психотетария 120 ч. лична психотерапия, 160 ч. работа под супервизия, необходимия брой практически тренинги и wporkshops и над 1000 ч. теория в няколко предмета, свързани с психотерапията. Издържал е съответните изпити и има поне 1000 ч., доколкото помня, практически опит и забравих колко часа участие в практическа работа и обучения. Изискванията ги има в сайта н БАП.

За едно сте права - не бих се доверил, и то за продължителна работа, на някой, за който в тия времена нямам информация от най-различни източници.

Затова съм направил възможното: оставил в pdf-а и личен телефон - отговарям винаги, дори да не е веднага. Оставил съм и e-mail за въпроси и кореспонденция, оставил съм координати във фейсбук - не съм отказвал приятелство, стига да не е съмнително инфото. Има и заглавия на книгите ми, можете да прочетете някои от тях за лично впечатление. Проверете и в регистъра на преподавателите на иститута, където преподавам - има го и него в инфото. Проверете и в регистъра на БАП, писал съм, че членувам там. Никой извън него не може да се нарече "професионален психотерапевт". Ако все още не ви достига инфо, идвате на сесия или издирвате хора, които ме познават - във фейса има много такива. Впрочем аз не работя с 1000 души, аз работя с групи не повече от 16-20 души - на тренинги или уъркшоп. Това е практическият начин да научите нещо ново, а не в салон с гуру почитатели.

Иначе колко му е да изградя представа за себе си през обичайната реклама. :-)) Една точка от рейтинга в кой да е сайт струва точно 30 лв. Но ще е образ със съмнителна достоверност - такъв, какъвто аз искам да ви го представя, за да го харесате задължително. Изборът на детайлите ще бъде мой, вие ще имате право само на прочит. Не бих вярвал на подобни неща, когато се касае за толкова сложна и чувствителна система като психиката. Предпочитам човек да си изгради представа чрез среща на живо - ако не се харесаме - ок, има други терапевти. Няма драма. Аз също не приемам да работя с всеки, който ме потърси.

Но след като никой от вас няма интерес към събитието, значи нуждата ви от участие в темата не е свързана с нуждата от информация. По-скоро е емоционална. Иначе керванът си върви успешно повече от 3 месеца.

Новагодин

Тема Re: Въпрос:нови [re: alisalisa]  
Автор novagodin ()
Публикувано11.07.21 17:48



Мога ли да откажа - особено при тоя красив цвят. ;-)

Новагодин


Тема Re: Въпрос:нови [re: vida1929]  
Автор novagodin ()
Публикувано11.07.21 17:52



Ами как да пиша в други теми и същевременно да отговарям на Калитко?

Налага се и да поработвам - да изнасям какафонии, да печеля оттук-оттам по 70 лв, да лъжа хората...

Но специално И за теб, тъй като оценявам присъствието ти, пускам нова тема.

Редактирано от novagodin на 11.07.21 18:11.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.