Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:14 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано14.05.21 22:43



Постовете ти показват пълно невежество, спри да се излагаш.
Накратко ще ти отговоря.
Неорайхианство -това са последователите на Вилхем Райх, и няма нищо общо с немската дума райх.
Доктор Вилхелм Райх лекар, психиатър ,създател на Виенската психиатрична школа,е ученик на Фройд, от когото се е оттелил и е основал своята школа- телесно ориентирана терапия, отпушване на енергийни канали и оргонната енергия. Общувал с Айнщайн.
Човек изучайвайки себе си и своите сетива, изучава вселената, казва той.
Умира на 60 години в затвора. Вкаран е в затвора без никакво основание и неговите книги са забранени.
Заради това, че открива "безплатната" енергия.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано15.05.21 00:24



Ти не разбираш мен и затова аз ще ти кажа каквото мисля в чист български език – аз не харесвам неорайхиянството. Капиш?!

С други думи, неорайхиянството е каквото не харесвам – нещо неясно?!

Аз харесвам не неорайхиянството – разбери?!

Би ли имала нужда гореспоменатото да ти бъде казано на различен език или все още пазиш твоя разум?



Редактирано от Nuke Dukem на 15.05.21 00:26.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано15.05.21 00:32



Ти говориш пълни глупости, които, освен това, са написани на един тотално полуграмотен български език. Първо, такова нещо като "безплатна енергия" няма абсолютно никъде в цялата Вселена, и второ, преди дори да опитваш дебат с мен, първо се научи да пишеш грамотно.

Иначе казано – вземи по дяволите навън от мен, окей?!





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано15.05.21 01:04







Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 201нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано15.05.21 01:11



В отговор на:

..."безплатната" енергия.




Ще ти го кажа пословично: няма безплатен обяд.

Това, че има кухни за бедни не означава, че за производството на обядът, който се сервира там, не е употребена енергия. Ще кажеш – да де, ама Слънцето е безплатно. Е – да, да, ама не! Хич не е безплатно. Ако не ми вярваш, печи се на Слънце от сутрин до вечер в продължение на 1 седмица и после кажи дали не си изгоряла.

Шегувам се, недей. По-скоро си прегледай законите на термодинамиката или иначе казано, прегледай си Уикипедия фактите.

Относно Слънцето, то не е вечно. След това бихме могли да стигнем до радиацията на Хокинг и в края на краищата, до топлинната смърт на Вселената.

Сега, то се знае, че крайната й съдба е рециклиране на Големия взрив, обаче, ако не си забелязала, за да получиш нещо, каквото и да е, в този живот – първо трябва да дадеш. Да вложиш някакво усилие или иначе казано, инвестиция. Например слънчевите колектори не са даденост – произвеждат се. Да, ползват енергията на Слънцето, но не са безплатни. Енергията струва пари, ерго, не е безплатна. Съгласен съм, че принципът на свободната енергия намира приложение в невронауката, но посоката е обратна – не от нищо нещо, а от нещо – нищо. За да стигнеш до безплатния си обяд, първо трябва да вложиш енергия, т.е. самото стигане до него ти коства такава. Енергията във Вселената може само да се трансформира – от топлинна в светлинна и т.н., обаче, пак казвам, безплатен обяд реално – няма такова нещо.

За да сготвиш безплатен обяд на твоите, да речем, внуци, ти трябва да се сдобиеш отнякъде с продуктите, които са необходими за неговото сготвяне. Самото сготвяне ти коства енергия – мери се в килокалории. Килокалориите на час – във ватове.

ПП: Не ме занимавай с твоите копнежи за безплатна енергия. Човечеството не е открило, и никога няма да открие, безплатна енергия.



Редактирано от Nuke Dukem на 15.05.21 01:41.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано15.05.21 01:13



А, светна ли ти най-после?!



Ще ме умориш от тъпотия.





Тема Открило я е преди повече от 5000 годининови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано15.05.21 09:46



Дихателна практика съчетана с движение, която цели обединение на енергийните полета на двама, така че да почувстват радостта като един. Разменна монета: целувки, целувки... до взрив.



Тема Re: Открило я е преди повече от 5000 годининови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано16.05.21 00:11



Има такава концепция като свободна енергия, но само в термодинамиката. Нарича се

. Това, разбира се, не означава, че е енергията е безплатна. Казано иначе, тя може само да се употреби, но това коства усилие. С други думи, за да получиш енергия, трябва вложиш усилие. Поради това ние сме обратно на пословичния безплатен обяд, който не съществува.





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 201нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано16.05.21 11:43



Силно се отклоняваш от темата.
Говорим за Вилхелм Райх и оргонната енергия.





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 201нови [re: vida1929]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.05.21 13:38



Прочетох, ми те за ебане говорят, не очаквах това от теб






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.