Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:34 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано19.04.21 08:46



Ти за психосоматика нещо да си чувал?
Да си чувал, че душевните страдания се проявяват и като заболявания на тялото?

И по какъв начин "лично" е в противоречие с "публично"?
В момента изразявам личното си мнение пред публика.

Що се отнася до благодарността, тя първо стопля и лекува душата на този, който изпитва благодарност.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано19.04.21 13:18



И по какъв начин "лично" е в противоречие с "публично"?

Да благодариш лично означава да го направиш очи в очи, т.е. пред самия човек, на когото благодариш. Да не говорим, че благодарността се изразява в отблагодаряване. Едно е да напишеш, че благодариш, съвсем друго е да посетиш човека и да му го кажеш очи в очи, и още по-съвсем трето – да му се отблагодариш с нещо повече от думи, например с подарък. Facta, non verba – колкото и да твърдиш, че си благодарен, това би могло да стопли само душата на човека отсреща. В реалния свят думите не топлят.

Впрочем снощи някакъв ме попита за стотинки – не му отговорих нищо. Днес пък дали може да му дам телефона си "за един разговор". Отговорих му – не. Знам тези трикове – дай да врътна един номер, а после се чудиш в чии ръце ти е телефонът и какво прави техният притежател с него... Сметката за телефон ли си зарежда, подготовка за обир ли прави – вариантите са много. Понеже и преди съм бил жилен с такива молби, вече не давам каквото и да е.

Що се отнася до благодарността, тя първо стопля и лекува душата на този, който изпитва благодарност.

Пак казвам – благодарността на думи не е благодарност в реалния живот. Като му е толкова благодарна, защо не му изпрати по пощата едно благодарствено писмо? Това би стоплило душата много повече, защото би било адресирано лично до него, а не до цялата аудитория, която наблюдава този клуб.



Редактирано от Nuke Dukem на 19.04.21 15:54.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор blood9 ()
Публикувано19.04.21 14:13



"Пак казвам – благодарността на думи не е благодарност в реалния живот. Като му е толкова благодарна, защо не му изпрати по пощата едно благодарствено писмо? "

Защото иска не да благодари на някой, а да се покаже че може и такива неща да прави.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано19.04.21 14:38



Оффф

2021г. Е.

"Лично" не означава само и единствено "очи в очи".

"Лично" придобива смисъла си в контекста. Контекста: в един виртуален форум/клуб, един професионалист е нападнат и осмян от един хейтър, една потребителка в същия този форум изказва публично своята лична благодарност към нападнатият потребител, основал и допринесъл за развитието на клуба/форума.
Още ли не ти е ясно защо е лична публично изразената благодарност?

Думите са магия. Усещането на благодарност също.
В практиката има такова упражнение като водене на дневник на благодарността. Дори само търсенето на нещо, за което човек се чувства благодарен, е в състояние да промени психосоматичното му състояние. Когато изпитва благодарност човек не може в същото време да се изпълва с негативизъм - благодарността лекува и облагородява.

Та - опитай се да култивираш у себе си чувство на благодарност.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано19.04.21 15:32



Толкова ли ти е трудно да напишеш" Новагодин, извинявай". Вместо да продължаваш да се оплиташ в глупостите си.
Съжалявам за кучето ти.
Но, извинявай, ако си решил да ни занимаваш с кучетата си, не е тук мястото.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор novagodin ()
Публикувано19.04.21 18:52



Ква цивилизация, кви пет лева, бе човек? Това е обява, не шизофреничния ти напън по псевдогеометрия?



Цялата психология на 20 в. е свързана с понятията за енергия и биоенергия. Бъди послушен и си отвори трактата „Теория на либидото” на Фройд, за да си изясниш сексуалния аспект на биоенергията, после и нещичко за оргонната енергия на Райх.
Не че от всичко това ще ти просветне – ти и цял живот да ходиш по групи, все тая.

За биологична психология поне чувал ли си? Ще си отвориш труда по биологична психология на проф. Боряна Пирьова от Медицинския университет.В него тя учи начинаещите студенти по медицина как биолектричните импулси във възбудимите структури се предават по невронните трасета и влияят върху човешкото поведение. После ще намериш учебника на проф. Сийка Пенчева от БАН „Когнитивна невропсихология” и ще прочетеш главите, в които се обяснява как когнитивните функции се разпадат при нарушаване на електрическата проводимост при кинетична (моторна )апраксия.
Био+енергия+психика, анадънму?

Сега накратко, че някак ми е неудобно да се правя на тебе:
Биоенергията засяга фундаменталните механични и електрически фактори, които властват в живите организми – от едноклетъчните до сложните структури. Имаш във физиката: напрежение – заряд – разряд – механичен покой. При неживата материя така свършва всичко. При живия организъм обаче механичният покой се превръща в ново напрежение милиони пъти: напрежение – заряд – разряд – покой (дистенция) и отново напрежение-заряд-разряд..., и отново Разширяване - свиване - разширяване - свиване, в една непрекъсната пулсация. Така функционираме всички . И това е разликата между обикновеното електричество и магнетизъм и биоенергетиката на плазмата. Която може да се проследи и в чувствата, и в характера, и в поведенческите модели. Биоенергията се изследва чрез електрограф, чрез термограф, чрез миограф. Поне за кирлианова фотография не са ли ти говорили? Може да се види с просто око при мускулните контракции - например при мимиката и жеста. Може да се разгадае в морфологията на тялото, в поведението. С това се занимават отдавна по-напредналите психолози и терапевти. Дори от словесната ти салата могат да се направят изводи как функционираш биоенергетично.
Повече - в монографията ми "Пробитите граници".

Новагодин

Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: novagodin]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано19.04.21 19:07



Въобще не ме занимавай с псевдонаучните си глупости. Аз имам право на мнение спрямо теб точно толкова, колкото и ти спрямо мен.





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано19.04.21 19:32



Как можеш да имаш мнение след като не познаваш работата му?
Кажи едно съжалявам, ако не извинявай. Което ще означава, че не признаваш вина, но съжаляваш за възникналото недоразумение, да го наречем. Не че ще е искрено и че това те оправдава, но от възпитание. Което ще даде някаква надежда, че може да има нормален тон в този клуб занапред.
Ами и аз не искам да ме занимаваш с кучетата си и задачките за 6 клас. Но просто ги подминавам и не ти натрапвам мнението си.



Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано20.04.21 01:48



Уважаема Вида,

каквито и суперлативи да изсипеш върху неговия гръб, фактът си остава, че ти не би отделила по 560 лв годишно за 64 часа "неорайхианство", ръководена от Новагодин. Това прави по 35 лв на всеки 4 часа или по 8.75 лв на час.

От моята гледна точка нещата стоят малко по-иначе. Психологът, с който се консултирам, взима по 50 лв на час и е не само магистър, но и доктор, освен това е специализирала точно в това, което ме интересува. Защо бих давал по 8.75 лв на час, за да слушам и гледам групови неорайхиански изпълнения, е въпрос, на който даже историята няма отговор. Далеч по-ефективен подход за мен е частна консултация с истински психолог, отколкото групови беседи с Новагодин.

Та преди да ми поставяш извинение като императив, помисли малко как ти би постъпила спрямо себе си. Ако за теб 560 лв са нищо, за мен не са. Пак казвам, срещу тази сума мога да си купя много по-интересни неща от времето на този човек.

Разбирам, че на село сте жадни за кръв и зрелища, но фактът си е факт – по-добре по-скъпо, но специално отделено за мен време, отколкото 5-6 пъти по-евтина услуга, която не би била единствено и само за мен.

А ти дори и ми вменяваш вина:

Кажи едно съжалявам, ако не извинявай. Което ще означава, че не признаваш вина, но съжаляваш за възникналото недоразумение, да го наречем. Не че ще е искрено и че това те оправдава, но от възпитание. Което ще даде някаква надежда, че може да има нормален тон в този клуб занапред.


Да се оправдавам за какво – че назовавам една истина?! Виновен – за какво???

Поздрави,
Нюк





Тема Re: Неорайхианска група за личен опит в София, 2021нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано20.04.21 07:30



Съвет: намери си ментор, който ще ти взема по 200 евро на час. Ще внимаваш/слушаш по-ефективно и ще бръщолевиш по-малко. След 8 до 12 сесии ще си нов човек.

Психоложката доктор за по 50 лв на час ти излиза мноого скъпо в дългосрочен план. Ще я посещаваш години наред и няма да направиш стъпка напред. Накрая тя сама ще вдигне ръце от теб. Щото и психолозите/психотерапевти искат резултати, не само клиенти-банкомати.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.