Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:46 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Розмаринови  
Автор blood9 ()
Публикувано30.03.21 21:00



Розмари, като не може да я реши за няколко часа, а и ти, еми не я решавайте. По-добре една двойка отколкото преписване или обясняване на нещо, което не разбираш.

Та това е в училище. Като не може, не може. Научете сте да сте честни поне пред себе си. Като нещо не е за вас не е.

А не искай от много човека да и помогнат за домашно. Така се помага. Като се разяснява на детето, че някои неща не ги може и е по-зле от другите деца. А други пък ги може повече от други деца.



Тема Re: Розмаринови [re: blood9]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано31.03.21 14:16



Блъдьо, на училище се ходи, за да се учи.

Ти едно десет години пуска теми защо ли не те харесвали жените. Придържай се към тях! Темите!



Тема Re: Розмари [re: blood9]  
Автор vida1929 ()
Публикувано31.03.21 22:15



Като минавам покрай училището на децата ми, ми се повръща. Добре че тази част от живота ми, отдавна мина, но все още се стряскам от кошмари.



Тема Re: Розмаринови [re: Trickyyy]  
Автор blood9 ()
Публикувано01.04.21 12:16



Оk.



Тема Re: Розмаринови [re: vida1929]  
Автор blood9 ()
Публикувано01.04.21 12:17



Да си на училище е тъпо.



Тема Re: Розмаринови [re: blood9]  
Автор Rosemary ()
Публикувано01.04.21 14:06



А, то тя се справя сравнително по-добре от мен, интуитивна е. Иначе борим дислексия.

А бе, ще се справим с всичко.

......................................................


Тема Re: Розмаринови [re: Rosemary]  
Автор blood9 ()
Публикувано01.04.21 14:37



Нали знаеш, че това дето ти указват как да го правиш за да тръгне програмата не е достатъчно? Защото тогава всичките деца ще го правят едно по едно и ще имат над 90% от децата шестици.

Изискват се още други неща, които няма как да научиш, освен ако някой не ти ги каже. Това е уловката.

Всяка задача в училище има уловка, защото е направена от хора.

Иначе направете го така както е написано в учебника, 100% няма да тръгне но поне 3 ще изкарате.



Тема Re: Розмаринови [re: blood9]  
Автор Rosemary ()
Публикувано01.04.21 22:41



Знам, така е.
Даже няма за всички компютри, а са по две на комп. И ако са всички в клас, има които остават изобщо без. Който свари, а на госпожата по компютри не й пука. Който се е доредил, той.

Аз мога да го подкарам, имаме там един котак дето вкарва топка в мрежата и една друга с една маймуна дето си подават топкта с котака, детето го направи ама топката лети някъде в друга координатна система, не уцелихме врамата. Но вече се искат по-сложни анимации.

Както и да е, това учат. Ти да видиш.

......................................................


Тема Re: Розмаринови [re: blood9]  
Автор blue jewel ()
Публикувано05.04.21 15:55



Така се помага. Като се разяснява на детето, че някои неща не ги може и е по-зле от другите деца. А други пък ги може повече от други деца.

Значи, това принципно е вярно - всеки със способностите си. Обаче пък така да обясняваш на дете не е правилно. Така го смачкваш. Ти не знаеш със сигурност какво може и какво не може. Правилно е да опита и да даде колкото може от себе си, вместо да се предава. Аз примерно мразех историята, нито я разбирах, нито ми беше интересна, но не съм се оставяла да имам двойки. Зубрех там, за да имам успех.

А много често именно това да го поддържаш и да му даваш кураж и самочувствие е най-важното, за да излязат скритите способности.

Редактирано от blue jewel на 05.04.21 16:00.



Тема Re: Розмаринови [re: blue jewel]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано05.04.21 16:00



Не е всеки със способностите си. А всеки с усилието, което полага, за да научи нещо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.