Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:53 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема .нови  
Автор blue jewel ()
Публикувано10.03.21 14:01



Мнението е изтрито от momi4ence78

Редактирано от blue jewel на 10.03.21 18:28.



Тема Re: Лицата на депресиятанови [re: blue jewel]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано10.03.21 14:08



Много мога да напиша ама няма защото лесно се засягаш и то за няма нищо. Затова и ще пропусна.





Тема Re: Лицата на депресиятанови [re: blue jewel]  
Автор vida1929 ()
Публикувано10.03.21 14:36



Много добре написано, като изповед, като текст, емоционално и трогващо. Хареса ми.
Но искам да добавя и допълня факти, които знам от личен опит и от литературата, която съм прочела.


Плачеш без въшна причина

Напротив , последните изследвания показват, че депресията и плачът при депресията ИМАТ външна причина.Това е неудовлетворението на страдащият от живота му, неудачите, неуспехите, неразбирането на околните, за които причини и ти много пъти си писала. Така че причина и повод за депресията има. Дори и когато става въпрос за причини от биохимията в мозъка, всъщност има взаимовръзка между околна среда -биохимия в мозъка.
И ако позволиш-трябва да се учиш да не зависиш от въшните фактори, трябва да разбереш, че всичко е в теб, всичко което ти е необходимо вече го имаш -то е в душата ти- твоите мисли, чувства и емоции. Твоя вътрешен свят ти е единствено необходим и достатъчен.
Не всичко от това, което си написала се обяснява само с депресията, но и с темперамент. Имам предвид следното ти изречение:
Затваряш се с себе си, но реално имаш нужда от тяхното утешение
Вярно, много добре казано и е така, защото
ти си социален интроверт. И се отнася за всички интроверти. Обичаш да общуваш и умееш да общуваш..Хората са ти интресни, обичаш да ги наблюдаваш, обичаш да анализираш повдението им. Търсиш одобрението им, имаш нужда да си сред тях известно време. Но имаш още по-голяма нужда от дълги часове усамотение, за да презаредиш батериите, да размишляваш, да се занимаваш с творчество. Това е интровертността, тя е нещо нормално и даже много ценно, защото сигурно знаеш, че интровертите са много по-задълбочени в своите занимания и търсения. Интровертът има склонност към меланхолия, а от меланхолията до депресията има една малка крачка. И още много мога да добавя, но се страхувам, че ще го приемеш като критика. А всъщност-пиша по темата.
Но ще продължа, когато си купя нови очила.

Редактирано от vida1929 на 10.03.21 16:32.



Тема Re: Лицата на депресиятанови [re: osvoboden pich]  
Автор blue jewel ()
Публикувано10.03.21 16:34



Нали, виновна съм пак. За нещо, неясно какво. А нищо лошо не съм написала. Само описах това, което хората с това заболяване чувстват. Може би са виновни, не знам. Може би са лоши и са наказани за това.

Айде който не знае за какво става дума, да не коментира. Коментирайте си дрогата, явно там сте по-запознати.



Тема Re: Лицата на депресиятанови [re: blue jewel]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано10.03.21 16:41



Точно затова говоря - каквото и да кажа го тълкуваш зле... Не си виновна, но аз точно поради реакциите ти няма да коментирам - щото не искам да те засягам.



Тема Re: Лицата на депресиятанови [re: blue jewel]  
Автор vida1929 ()
Публикувано10.03.21 17:05



Жевел, той ти казва, че може да пише по темата за депресията. Може би е минал през нея. Абсолютно всеки човек с телесна болест, е имал и депресия малко или много. Защото тялото, ума и духа са свързани и взаимозависими.
Но понеже ти се обиждаш от всичко и приемаш всяко написано нещо като отправено към теб, от уважение към теб, от жалост ли от милост ли, или просто от съпричастност, не знам, той няма да пише. Може би това е единственият начин да те щадим-като не пишем, като те заобикаляме като лесно чуплива кристална ваза, която може да се килне и натроши на парчета само от полъха на вятъра.
Но аз те приемам такава и разбирам, че тази тънкообидчивост ти е от болестта. И съм сигурна, че всички тук те приемат.

Редактирано от vida1929 на 10.03.21 17:54.



Тема Re: Лицата на депресиятанови [re: vida1929]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано10.03.21 17:19



Просто не искам да я засегна. Това е всичко. А ако пиша неминуемо ще се засегне.



Тема Re: .нови [re: blue jewel]  
Автор vida1929 ()
Публикувано10.03.21 19:30



Защо го изтри? Извинявай, това е обществен форум и не можеш да пишеш и триеш, когато ти скимне.
Аз за какво си бодох очите да пиша...с тежка мигрена...с 4 диоптъра ня едното око.
Никой нито те е обидил,нито нищо.
Видя, колко пъти се редактирах, за да
-си оправя грешките от недовиждане
-да смекча тона, защото ти се обиждаш и от въздуха
Писах, за да ти дам обратна информация, с уважение към теб, за да ти помогна. Всеки човек има блокове, сенки. Ако няма кой да му партнира, сам не може да осветли тези сенки. Блокажите са като една маска, шлем, като ризницата на древните рицари, облечени отгоре до долу . Разбирам те и на мен много често ми се случва първо да споделя, а когато ми отговорят да започна да се отбранявам и не допускам никого до себе си. Същото правиш и ти в тази тема. Как искаш да ти се помогне!? Защо не чуваш чуждото мнение, защо мислиш, че само ти имаш депресия,чувства, защо ставаш агресивна-тези три неща,които отдавна съм забелязала при теб, ме навяват на мисълта, че имаш не само депресия, друго е. Депресираният човек е плах, а ти ставаш нападателна, агресивна и злъчна или ва мен ми се струва така??.
Искам бан за теб. Моля искането ми да бъде обсъдено от клуба и дадено на модератора.
Много глупости изписах тук, но наистина ми прикипява от теб. Отделила съм от времето си, а ти с едно изтриване оставяш усилията ми висящи.



Тема Re: .нови [re: vida1929]  
Автор azazel.ehnaton@abv.bg (пристрастен)
Публикувано10.03.21 20:11



И аз искам бан на тая зла кучка !





Тема Re: .нови [re: vida1929]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано10.03.21 20:37



вай, вай...4 диоптера и една мигрена!

Истинска история за Народния Театър.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.