Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:41 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Eдин от признаците на депресията енови  
Автор expat ()
Публикувано05.02.21 15:50



загубата на желание да поддържаш чистота.

Съгласни ли сте?



Тема Re: Eдин от признаците на депресията енови [re: expat]  
Автор blue jewel ()
Публикувано05.02.21 17:00



Загуба на желание за каквото и да било, бих казала. Просто не виждаш смисъл от нищо.



Тема Re: Eдин от признаците на депресията енови [re: expat]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано05.02.21 17:29



Абсолютно. Мих прозорците и светнаха. Сега остана да направя едно основно пролетно почистване, освен това трябва да мина през автомивката, а идната седмица и през зъболекаря. Впрочем депресията води и до неглежиране на здравето и хигиената като цяло.

Но аз мисля, че може би имаш предвид т.нар. заболяване compulsive hoarding, резултатът от което в екстремния случай е тотална свинщина.

Между другото, Чочка направи вече година и 1 месец, откакто я измъкнах от ония студени плочки пред местната Била, където гледаше като полужива в една точка и само трепереше в лютия студ, чакайки да умре. Тук е къпана и подсушена:





Имам и да сменям лампата на десния фар, понеже свети много слабо. Когато купувах за левия, човекът ме изгледа адски странно, че взимам само една. В подземното помещение, където е гаражът пък, три лампи угаснали и заприличало на зловещ декор от филм на ужасите. Едната лампа я бяха пренатегнали, пък то просто трябваше да се отхлаби малко крушката във фасунгата и да се намести, за да светне. Останалите 2 смених със светодиодни и светна.

Иначе вече направих своето първо ПТП. Паркирах перпендикулярно на преден ход между две коли, а пред мен имаше трета. Опитах се да се приближа максимално напред с някакаква минимална скорост, може би 2-3 км/ч, ако не и по-малко, за да не стърчи задницата от клетката, обаче в един момент с ужас забелязах, че предната кола, някакво лъскаво БМВ, изведнъж започна да се клати. Веднага натиснах съединителя докрай и се оттеглих назад с около 30-40 см. Излязох да огледам за щети, но слава богу, нямаше нищо изкривено. Бях го натиснал с предния си регистрационен номер в неговата задница. Прекръстих се, че не е имало никой в БМВ-то и тихичко се изнизах от зоната на произшествието.

Имах и друг инцидент, отново при такова паркиране, където бях паркирал доста близо до автомобил отляво и на излизане допрях моята врата в неговата. Човекът вътре веднага ме санкционира с клаксон и след като му се извиних, оправдавайки се, че само съм го допрял, каза да бъда по-внимателен и ме остави на мира.

Та понякога да си водач е интересно, но никак не лесно.

ПП:
ППП: А, и да се похваля, че съм свалил от 88 до 83.5 кг... За сметка на атрофирали мускули е, но от вчера пак правя малко упражнения по предишната схема, която е всеки ден да редувам лицеви опори, коремни преси, набирания и клякания. Бях спрял на 43 лицеви и вчера си позволих само 32, но чувствам, че пак ще мога да стигна до 43, макар и с нормалните за мен триста зора.



Редактирано от Nuke Dukem на 05.02.21 17:50.



Тема Re: Eдин от признаците на депресията енови [re: expat]  
Автор Glastar (член)
Публикувано05.02.21 18:36



В Библията пише, - по постингите ще ги познаете.





Тема Re: Eдин от признаците на депресията енови [re: blue jewel]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано05.02.21 18:55



Загуба на желание за каквото и да било
Че аз от момченце съм си такъв, мързи ме, та чак ме боли.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Eдин от признаците на депресията енови [re: expat]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано06.02.21 09:50



Напълно съгласна...

Разказвах тук преди време как 1 моя приятелка се измъкна от тежка депресия
Показа ми няколко тетрадки, които бе изписала, че примерно ще се изкъпе, ще си смени бельото, ще се среше... Писано стотици пъти и изпълнено
Никой не обърна внимание тогава
В някаква степен сега държи прекалено на ред и хигиена, напр. ако отвори хладилника, веднага забърсва с кърпа, където е пипнала или предварително държи кърпа, за да не оставя следи... безупречната обстановка откъм чистота й дава сега усещане, че всичко е наред и няма да пропадне пак в дупка... Но от една страна е чисто до фанатичност, но е пълно с арт предмети, но никъде нищо излишно, абсолютна хармония



Тема Re: Eдин от признаците на депресията енови [re: holi_day]  
Автор blue jewel ()
Публикувано06.02.21 12:47



Дано не премине в друга крайност, защото и маниаците на тема чистота също са един вид болни.
Аз започнах да рисувам. Нарисувах няколко картини, таман купих още платна и в един момент музата ме изостави и отиде някъде другаде. Сега я чакам пак да ме навести. Но да създаваш нещо красиво е страхотна терапия. Прави те щастлив.

Редактирано от blue jewel на 06.02.21 15:10.



Тема Re: Eдин от признаците на депресията енови [re: ad miral]  
Автор blue jewel ()
Публикувано06.02.21 12:51



Или не разбираш, или се правиш на ударен...



Тема Re: Eдин от признаците на депресията енови [re: holi_day]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано06.02.21 23:43



Мисля, че ще ти хареса, но може и да греша, ти кажи:



Иначе това с прекаленото чистене май идва малко като OCD.





Тема Re: Eдин от признаците на депресията енови [re: blue jewel]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано06.02.21 23:45



Аз започнах да рисувам. Нарисувах няколко картини...

Покажииииииииииииииииииииииииииииииииииииииии, pls!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.