Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:45 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Счупеното..нови  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано07.01.21 21:57



носи щастие..
Абе точно като се счупи, едва ли е носител на щастие, ама после разбираш, че е имало причина..и някак го преживяваш по-лесно..
А вие за колко счупени неща съжалявате..

пп клубът Омре..защо така?!
Виталия, идвай на помощ, ти понеже всичко разбираш и знаеш, кажи ми как да си тренирам ума да помни човешки лица? Сериозна съм. Слуховата ми памет е невероятна, един път чуя ли глас, го помня..ама визуалната ми е..ужасна!



Тема Re: Счупеното..нови [re: ShokoLada]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано07.01.21 22:22



Дали счупеното носи щастие, не знам. Нали според поверието, ако счупиш огледало, ще имаш нещастна любов.
Чупила съм я някоя чиния, я някоя чаша, не съм забелязала нещото да е донесло някакво щастие. Преди години, в работата, си счупих чашата . И грам не се ядосах. Първата мисъл, която ми мина, е, че това ще ми донесе щастие. Малко, след това, знаеш ли какво щастие ме сполетя? Щастието ме заведе на зъболекар





Тема Re: Счупеното..нови [re: ShokoLada]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.01.21 09:27



Само счупена домашна посуда и чупливи битови украси.

"Счупеното носи щастие" е успокоителна мантра да не се тръшкаш излишно, че любимата ти порцеланова котка, бабино наследство, паднала и станала на парчета.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka


Тема Re:нови [re: ShokoLada]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано08.01.21 10:08



Не съжалявам за нищо счупено. Щом така е станало, това е бил пътя, съдбата му. Няма нищо вечно. А и остава всичко останало. В момента хората имаме голям избор от всичко.




Тема Re: Счупеното..нови [re: ShokoLada]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано08.01.21 10:24



Това е метафоричен начин да се каже, че същността на щастието е безусловна.

Рисувай човешки лица. Както го правят децата в художествените гимназии. С играта на светлината и сенките. Някога това ми беше невероятно забавно. Сега забелязвам, че все повече възрастни хора правят опити да рисуват - това е възхитително - в нета има уроци колкото щеш, ако имаш нужда от напътствия.

За щастие - не знам всичко и съм наясно с това. Основната ми програма цели да разбира как работят нещата. Затова продължавам напред.

Ако ми позволиш да бъда откровена - хич не ме интересува дали си сериозна или шеговита. Важно ми е да си щастлива.



Тема Re: Счупеното..нови [re: ShokoLada]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано08.01.21 11:05



Това са пълни глупости, но разбирам че си постнала темата за чат.



Поста на Алиса за порцелановата котка, ми напомни за една случка преди много години — майка ми ми подари 2 порцеланови патици, от ония, които позират, все едно лежат на стъпало, с увиснали глава и крак.

Майка ми ги сложи унас на един рафт, обаче незнам какво правила на другия ден и едната паднала.

Bместо да я изхвърли, залепила частите, но и на самия рафт да не пада

Като си тръгна, взех една отвертка, свалих рафта и го изхвърлих.



Тема Re: Счупеното..нови [re: dama spatia]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано08.01.21 11:14



а гърците как чупят чинии и са щастливи?..

даже и танцуват..
а за огледалото трябва да пробвям..баам в земята..и ще чакам нещастнатат любов..: ))



Тема Re: Счупеното..нови [re: alisalisa]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано08.01.21 11:17



е то реално всичко материално рано или късно се губи..още като се сдобиеш с нещо, трябва да знаеш, че то е временно..и да му се радваш докато е с теб..
не съм от хората които вкарват сантименти в предмети..



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано08.01.21 11:19



Напротив, точно в момента избора ни е многоо ограничен..точно заради многото.
Ако отида в магазин за чаши..с хиляди чаши, няма да си купя нищо..хваща ме апатията..и си тръгвам, но ако в магазина има една чаша и тя ми привлече вниманието..вече е моята чаша.





Тема Re: Счупеното..нови [re: Vitalite]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано08.01.21 11:30



Не мога да рисувам. Нали това ти казвам, визуалната ми памет я няма. Помня усещанията, но не и лицето и това ми създава огромни проблеми.
За да запомня някого, трябва да ми събуди някакво усещане/усмивка, гняв, милост, съпричастност, интерес и т.н./..иначе е кауза пердута..и 10 пъти да видя човек, на 11-тия съм си го подминала..и ми се сърдят.
пробвала съм с открий разликите, там съм добра..разликите откривам, ама картините не помня.
например и теб не помня, нито като образ, нито с това как си била облечена, помня, че на срещата на споделено си говорихме много..даже и част от разговора помня..ама това е слуховата памет..даже и гласът ти помня..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.