Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:56 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Счупеното..нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано16.01.21 13:58



Виталия, този сайт, който си дала, е труден за мен, защото не знам толкова добре английски. Ако може да предлагаш текстове на български или чужди сайтове, които имат български превод. Но по-приятно за четене би ми било твое писание, пречупено през твоето виждане. Затова и пиша и чета тук-интересуват ме лични истории на хора, свързани с техните субективни чувства, вярвания и прочие. Ако щеш-и патологиите.
"Памет, личностна идентичност, щастие." е интересна тема.



Тема Re: Счупеното..нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано16.01.21 14:15



:) :*



Тема Re: Счупеното..нови [re: Vitalite]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.01.21 15:15



Сигурен съм не само на мен ми направи впечатление колко (да си кажа правичката) изненадващо разбираем и добронамерен съвет даде, и колко (тук вече без никаква изненада) витиевато беше отклонен центърът на разговора. Казвам го за да не си с чувството че никой не видял и не разбрал какво стана в темата, разбрана си и може да не продължавате щото за да се спре трябва ти да спреш.



Тема Re: Счупеното..нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано16.01.21 15:48



:* :) pregradka



Тема Re: Счупеното..нови [re: ShokoLada]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано16.01.21 17:11



А вие за колко счупени неща съжалявате..

Не робувам на вещи. Целенасичено не ги и троша.
Като му е дошло време - счупило се...
ако все още е нужно - поправка или подмяна. :)



Тема Re: Счупеното..нови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано16.01.21 17:13



Шоколада,
Кое от постовете на Виталия не ти ясно? Аз разбрах следното. Малко опростено звучи така:
Не очите виждат, а мозъкът. Мозъкът "вижда" нещото, въз основа на старата информация която вече има за него. така че нормално е да не видиш някое лице от първия път. Трябва се тренираш. Това става например с упражнения за съсредоточаване ,трениране на вниманието, упражнения как да възприемаш повече и по-богата информация от действителността със сетивата си и др.
Умът ти е измислил история, лична история, която сега е : не мога да запомням физиономии. Ако тази история вече не ти служи, не ти помага в живота, а напротив- вреди,можеш да измислиш нова история. Тя например може да е: "Аз мога да запомням лица и физиономии. Аз лесно и безпроблемно ги запомням и така се чувствам добре. Старото ми вярване вече не ми е нужно и то постепенно ме напуска ."
Това ми хрумва на мен, но ти можеш да си съчиниш нещо друго и да си го повтаряш наум, всеки път,когато се сетиш. Има едно условие . Докато си го мислиш това, да ти е приятно,че си създаваш едно ново вярване. А можеш и да си представяш как срещаш нови хора и ги запомняш. Това е една от техниките, но има и много други. Важното е на теб да ти харесва.
Няма начин, Виталия или някой друг да ти поднесе наготово рецепта как бързо и лесно да справиш с проблема си. То става с дълга и продължителна работа.

Редактирано от vida1929 на 16.01.21 17:19.



Тема Re: Счупеното..нови [re: ShokoLada]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано16.01.21 17:38



Е как? Това звучи умно. Хората забравиха простичките неща-погледа, усмивката, подадената ръка, прегръдката, нещата които топлят. За тях е важно да са умни, да не се минат и да бъдат играчи. И им е студено.

в някаква заслепение живееш
хората все по-често си подават ръка
все по-често истински се прегръщат, а не протоколно
все повече осъзнават, че животът не е безкраен и са по-искрени от когато и да било
няма как някой ясно да чуе, като си запушва сам ушите,
както и да види, като зорлем мижи,
нито да проумее, като се отказва да осмисли това, което му казват
да си тъп, не е норма, с която прогресивен човек да се гордее
и в личния живот, и в работата е важно човек да е умен
не е качество за порицание



Тема Re: Счупеното..нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано16.01.21 17:39



започнах да чета вчера, днес дочетох
написаното от теб може да е и моя реплика





Тема Re: Счупеното..нови [re: Vitalite]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано16.01.21 17:51



Ако беше с една идея по-търсеща истината, щеше може би да се поинтересуваш как наистина работи паметта, как създава историите около, които човек развива идентичността си и как те(паметта, историите й, лъжите й, идентичността) предопределят щастието, което е възможно той да изпита. За да си създадеш нова история, ....... Ти реагираш крайно неадекватно, с крайно отричане на себе си.
точно, но и сама виждаш, че въпросът е само да има "ефирно време"
чак сега разбирам липсата на телевизор какви щети може да нанесе


ще взема да гледам аз телевизия, че...
по-търсеща истината или по-търсеща внимание е? даже не е въпрос при толкова демонстрация на второто
неистово и натрапчиво, ама и като неносещо й нищо освен да демонстрира поредния кух звук

само нещо да ти припомня - не винаги с всеки можеш да се разбереш,
а не е и нужно



Тема Re: Счупеното..нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано16.01.21 18:03



Присъединявам се към твоето мнение, изчетох резюмето на Виталите, много добронамерено, точно и отзивчиво откликна на молбата за помощ на Шоколада. Адмирации за което.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.