Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:29 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Счупеното..нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано13.01.21 19:41



Защото това и е стила. Има хора, които само и само да те очернят, са готови на всичко и спирка нямат. Ще си измислят, ще фантазират, от 10 кладенци вода ще носят, ще се връщат години назад, само и само да доказват някакви тези..ама не знам на кого..на себе си, или другите.
И за това придобих имунитет, а преди ме болеше..

..
все пак, нека ги оставим да са прави..за да са щастливи..и нямам против да съм изостанала в развитието си, щом това я прави доволна...и права!



Тема Re: Счупеното..нови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано13.01.21 19:45



Аз пък подозирам, че ти я провокираш. Уж искаш от нея мнение. Добре, тя ти го даде. Но ти вместо да благодариш, вместо да прочетеш линковете, които ти даде, ти продължаваш да се плъзгаш по повърхността, да не се опитваш да вникнеш какво ти казва тя. А може би наистина не можеш да вникваш в психологическата проблематика.



Тема Re: Счупеното..нови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано13.01.21 19:48



Не съм съгласна. Виталия наистина разбира психологическата проблематика и трябва да сме й благодарна за това, че се опитва да ни обяснява на прост разговорен език. Това че не я разбираме, си е наш проблем.



Тема Re: Счупеното..нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано13.01.21 19:52



Не, не беше провокация. Исках наистина мнение.
Благодарих и то няколко пъти.
Вида, нямам нито време, а най-вече желание да влизам в обяснителен режим. Кой каквото разбрал, разбрал, кой както ме изкривил..изкривил.
Лека вечер.



Тема Re: Счупеното..нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано13.01.21 21:05



Това е виртуален форум.



Докато тя не реши да бъде автентична, аз и всеки друг - можем да правим само догадки каква е - за мен е без значение(дращя й щото имам време - реакциите й зависят само от нея). Тя получава своето - внимание на всяка цена. Самозаблудите са за нейна сметка - истинско свързване и общуване няма. Тя губи. А ценностите й - нейното вътрешно ядро, които изрази само в тази тема - я водят към едно нещастливо бъдеще. Да ги изнеса ли в нарочен пост?



Тема Re: Счупеното..нови [re: ad miral]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано13.01.21 21:09



Абе я заради научния експеримент си смени дрехите с някой клошар пътьом към мястото на срещата

и се поовъргаляй в кална локва.



Тема Re: Счупеното..нови [re: ShokoLada]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано13.01.21 21:40



Какво страшно стана! Какви изродчета ти си привидяха, бе моме! Каква интрига пак не ти се получи по начина по който ти се щеше та изпадна в драма от два поста?

Ми нали искаш помощ от мен за конкретен проблем. За да ти помогна - нали трябва да си изясня в какво именно се състои проблема. Или не?

Зирзито и то - кат на синджир държано - а дано настъпи заветния момент да се включи и покаже мъжество - идва да "доразвие" темата заплашвайки ме. Много малко ви трябва. Самоконтролът ви е нула. Но желанието ви да правите безсмислена суматоха - предсказуемо. Бе вие и двамата сте за специалист. А той е и за криминалист.



Тема Re: Счупеното..нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано13.01.21 21:55



Не, благодаря, недей да изнасяш. Аз имам понятие за ценности, виждам ги, мога да чета.


Като ви чета, отчасти ми е забавно, отчасти ми е противно. Целият ви спор е прозрачен. Не знам как е започнала тази неприязън между вас двете, но предполагам-както започват всички вражди. Едната е направила опит да обезцени личността на другата, другата й е отговорила със същото и така. И всяка пише за другата, че е глупава,че не разбира, че е нещастна и прочие . Тенденцията е: тя е глупава и пише глупости за мен, не й вярвайте. Всеки който е достатъчно умен обаче сам си прави изводите и не се влияе нито от едната, нито от другата. И да ти кажа моето мнение. Това, че си психолог, не означава задължително че виждаш истината за нейните проблеми. Може би само се докосваш до тях. Защото ти като всеки човек може и да грешиш. Затова, според мен, недей да казваш толкова категорично, че тя е нещастна или щастлива или каквото и да е. Цялостната личност е многопланова и прекалено сложна, за да можеш да я видиш от написаното в един форум.
Нямате уважение една към друга-това вече е ясно отдавна.
Самозаблудите са за нейна сметка - истинско свързване и общуване няма. Тя губи.
Тя има самозаблуди, както всеки.
Аз сега чета новела от един английски класик. Разказва се за двама самотни мъже. Единият има жестоки самозаблуди, състоянието му бих определила като гранично психично разстройство. Уж нормален човек, но говори и върши неща, които могат да те учудят. И точно заради неговите заблуди, двамата мъже се сприятеляват. Точно защото единият има търпимост към заблудите на другия, те успяват да живеят щастливо.



Тема Re: Счупеното..нови [re: Vitalite]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано13.01.21 22:06



Давам последно доуточнение ..че наистина ми е жал, да те гледам да изпадаш в такива състояния. Състрадателна съм.
Та уточнението е. Моля, не ме свързвайте по никакъв начин повече с Зирзито. Отделен човек е, собствен път си има, който си избра, аз нямам нищо общо с него.
Дължах това уточнение.
А сега пак сполай ти, и запомни едно..на интригант, интриги му се привиждат..на курвар, курви..на лъжец-лъжци. Прочети се пак..как си ми отговаряла и се самоанализирай...ще ти е полезно..и то при условие, че грам не ме познаваш.


А чертането на нещастното бъдеще го остави за себе си..съвземам се, и всеки ден ставам все по-добре..доброжелателке! та бъдещето ще е и е светло..наситено с много багри и нюанси..
остани си със здраве..



Тема Re: Счупеното..нови [re: Vitalite]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано13.01.21 22:08




е това е най-сигурният начин да ми привлече внимание..защото ще искам да разбера какво има зад клошарският му и мърляв вид..т.е. другата страна на монетата....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.