Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:14 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Тема заключение на 50 годишен чичакнови  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано24.12.20 01:46



Полет над кукувиче гнездо несъмнено е най-добрия филм който съм гледал през живота си дотук. Също е и най-интересния - за пръв път го гледах преди повече от 30 години и ето днес го гледам отново с огромно удоволствие.. Мноого готин па макар и тъжен филм (какъвто е живота в действителност)

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re: заключение на 50 годишен чичакнови [re: lsrael Thornstein]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано24.12.20 20:32



Аз само да благодаря за темата. От 30 години изпускам да го гледам, а много искам, откак му видях анонса преди много години по телевизията. Наскоро преди няма и месец отново видях анонс, дори успях съвсем случайно да попадна на него по средата, на телевизорът беше настроен да превключи на нещо друго ... абе май само мъже имат интерес към тоя филм. Благодарение на темата ти го потърсих и видях че го има в Амазон под наем за един-два долара. Ще се гледа тия дни





Тема Re: заключение на 50 годишен чичакнови [re: lsrael Thornstein]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.12.20 19:11



Книгата ми хареса повече от филма.



Тема Re: заключение на 50 годишен чичак [re: lsrael Thornstein]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано30.12.20 12:51



ти ли си чичакът?

реално филмът го правят сестра рейчъл и вожда метльо, а персонажът на джак никълсън е доста безличен и служи само за да движи действието



Тема Re: заключение на 50 годишен чичакнови [re: DarkSide]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано30.12.20 13:25



Бъркаш филма с книгата.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka


Тема Re: заключение на 50 годишен чичакнови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано30.12.20 23:56



Не съм го гледал, но му четох сценария в уикипедията и ми стана интересно. Зачудих се защо Вождът убива Макмърфи и накрая ми светна, че една от поуките на филма е, че живот като "зеленчук" след операция тип лоботомия просто не си заслужава. Самото съществуване на този тип операция в миналия век е един от множеството негови брутални абсурди и към днешна дата би могъл да те накара да се замислиш какви ли други ужасии предстоят да се случат...





Тема Re: заключение на 50 годишен чичакнови [re: Nuke Dukem]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано31.12.20 13:40



и книгата и филма са интересни и си струва да бъдат прочетена и видян

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re: заключение на 50 годишен чичакнови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Baldrian (опасна)
Публикувано31.12.20 14:06



От малкото изключения, при които филмът е по- добър от книгата, според мен



Да ти видя прическата и гащите, моля! След това ще те изслушам!

Тема Re: заключение на 50 годишен чичакнови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано31.12.20 19:32



В момента гледам филма. Мис Ратчед е велика в ролята си, непреклонна (и честно казано доста симпатична, в сравнение с останалите персонажи)... Донякъде като персонификация на онова мистично нещо, което някои наричат (и обичат да плюят по) Системата, а защо не дори на Чичо Сам (т.е. на властта и че не може просто да си правиш каквото поискаш). А Луис Флетчър изглежда като surprisingly hot актриса!

Освен това видях, че е счетен като "culturally, historically, or aesthetically significant". Това е вторият такъв филм, който гледам през живота си; другият е Enter the Dragon – ако не си го гледал, препоръчвам.

ПП: Доста, доста по-сериозен, отколкото си мислех, че е.



Редактирано от Nuke Dukem на 31.12.20 20:46.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.