Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:47 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано30.12.20 16:28



това е илюзия..
и какво като те разбира?..искаш да оправдаваш себе си пред някого?..или..?
ти разбираш ли, че това не ти е нужно..нито ще ти оправи нещата, нито ще ти е полезен някак..
въпросът е ти сама да се разбираш..

..а пък и да не се, не е фатално..



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.12.20 16:32



Българските коняци Плиска и Слънчев бряг са ми любими. Сутрин си капвам и малко коняк в кафето.
Ми с мигрена като моята лежат по болници. Бях веднъж в едно отделение, разболях се още повече.
Работя си къщната работа-готвене, чистене. То това не е работа, ако питаш мъжете





Тема Re: На кого вярвате?нови [re: ShokoLada]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано30.12.20 16:38



Офф... вечно си в защитна позиция. Как ше научиш нещо ново?

Шоколада, понякога се връщай из темите да прочетеш себе си - ше видиш как повтаряш едно и също - това е главната тема на твоя личен мит. Всеки личен мит, колкото и да върши работа на притежателя си, в един момент остарява и престава да бъде актуален. Но ако героят му - в твоя случай героинята - държи да си остане в уюта на "комфорта" му - как ще познае себе си и ше донесе съкровището до знанието на другите.
Възроди се, бе човек! Спри да се оправдаваш, спри да обясняваш на другите как те неправилно те възприемали - пък то вероятно било щото ти умишлено си приела такава роля и т.н. Стани реална. Общувай истински. Разбери че всички хора са емоционални. Уважавай емоциите на другите. То това е емоционалната осъзнатост - да разпознаваш не само собствените си емоции и да можеш да назовеш какво чувстваш, но и тези на другите - и то в нюансите им.
Пък това да се абстрахирам от думите, които си писала - това пак е твоята главоблъсканица. Думите добиват смисъл в контекста, в който са вложени. Така чудесно разкриват мислите на хората, ценностите и вярванията им. Тоест - ако се имаш за недобре разбрана или подценена поради неправилно тълкуване на думите ти - просто започни да пишеш по-прецизно.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.12.20 17:23



Да, хората са емоционални същества, които отреагират и действат съвсем емоционално и в много малка степен рационално.
Да речем, че аз изследвам своите емоции, науча се да ги разпознавам и назовавам с точен език. Когато съм ядосана, когато към обидена или унизена, когато съм щастлива и т.н. Което сигурно означава, че аз с по-голяма лекота ще мога да заявявам пред другите своите нужди, желания и пр. И какво ще ми помогне всичко това в свят на бездуховни същества, за които чувствата са за кодош и подигравка???

Редактирано от vida1929 на 30.12.20 17:25.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.12.20 17:30



Ами понеже ме попита какво ми липсва. Аз ти отговорих, че ми липсва близък човек, който да ме разбира. Имам нужда, екзистенциална нужда, нужда на живот и смърт от такъв човек, с който да си говоря и да преработвам емоциите, човек, с когото да имам духовна връзка.
Ако не разбираш тази моя нужда, то е може би защото ти нямаш такава нужда. Но аз имам.

Редактирано от vida1929 на 30.12.20 17:31.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: blood9]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.12.20 17:37



Не мисля, че твоите висши същества от други планети ще ми изпратят човека, от който имам нужда. Може би трябва да го потърся.
А снощи го сънувах: жена,на около 60 години, с чисто бяла коса, подстригана късо. Дори се уплаших дали не е смъртта. Но тя ми се усмихна и ми каза нещо на английски. Интуитивно разбрах какво ми казва, даже мислех да светна лампата и да си го запиша, толкова ценно беше, но ме домързя и пак заспах.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано30.12.20 17:54



Да речем, че аз изследвам своите емоции, науча се да ги разпознавам и назовавам с точен език. Когато съм ядосана, когато към обидена или унизена, когато съм щастлива и т.н. Което сигурно означава, че аз с по-голяма лекота ще мога да заявявам пред другите своите нужди, желания и пр. И какво ще ми помогне всичко това в свят на бездуховни същества, за които чувствата са за кодош и подигравка???

Аз ти отговорих, че ми липсва близък човек, който да ме разбира. Имам нужда, екзистенциална нужда, нужда на живот и смърт от такъв човек, с който да си говоря и да преработвам емоциите, човек, с когото да имам духовна връзка.


Вида, ако цитираното се отнася за близките ти, не забравяй, че с изключение на родителите си, всички сме отговорни за изборите, които правим - съпрузи, приятели, хора, с които се обграждаме, дори собствени деца. Най-вече собствени деца, защото ако и те са в кюпа с бездуховните и неразбиращите ни, значи ние сме ги направили такива.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka


Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано30.12.20 17:59



Сериозно ли ме питаш това?



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.12.20 19:08



Не, не се отнася за близките. В семейството ми има любов и разбирателство, и въпреки това имам нужда от същество в по-голяма степен духовно от близките ми, което да ме разбира.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано30.12.20 19:11



Еее и той ще си остане да си отлежава в къщи..сега имам, ром, водка аляска, малиново вино, обикновено вино, ракия, полмари и някакъв джин...и ракия, май кайсиева..
всички те си стоят и отлежават...
но коняка наистина е добър за настинки, няколко глътки и ме изпоти..



виж, когато на човек му е лошо, той си почива и възстановява, за да може за кратко време пак да е на линия..никоя работа няма свършване и всеки може да замени всеки в къщната работа..а то на мъж угодия няма, така че въобще не се и опитвай да угодиш...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.