Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:01 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема На кого вярвате?  
Автор blood9 ()
Публикувано27.12.20 23:06




На кого вярвате
на себе си
на другите
на свръхестественото
на себе си и свръхестественото
на blood9




На себе си означава на това което ви се е случило независимо какво казват другите и науката.
На другите, на другите.
На свръхестественото на нещо, например НЛО.
На себе си и свръхестественото, наблюдатели сте на свръхестествено и му вярвате и на него и на себе си.
На blood9, на мен.

Аз бих казал на себе си, демек на blood9. То беше и свръхестествено и общуване с други същества и преминаване в паралелни Вселени. Който е почувствал любовта, вярва в такива неща и на който му са се случили. И обратното. Искам да им благодаря и на тях, същества като хората и на малко по-висшите.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: blood9]  
Автор admira1-115472 (андорския флот)
Публикувано28.12.20 11:33



Забравил си 2 опции

* на никого
* на всички



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: На кого вярвате?нови [re: admira1-115472]  
Автор blood9 ()
Публикувано28.12.20 11:44



Няма как да вярваш на всички, защото повечето хора си противоречат. А на никого, е малко тъпо.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: blood9]  
Автор aдмиpaл (андорския флот)
Публикувано28.12.20 14:08



Няма как да вярваш на всички, защото повечето хора си противоречат.
Как да няма?


Аз, например, вярвам на всички.
Е, на някои повече, на други по-малко.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: На кого вярвате?нови [re: aдмиpaл]  
Автор blood9 ()
Публикувано28.12.20 15:52



"Аз, например, вярвам на всички.
Е, на някои повече, на други по-малко. "


Събираш вяра, това е хубаво.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: blood9]  
Автор vida1929 ()
Публикувано28.12.20 17:50



Вярвам и се доверявам много емоционално и по интуиция. Често греша и съжалявам после, но и много често изборът ми е верен. Последно мога да ти дам пример, че се доверих на един лекар, само защото ми заприлича на моя чичо, починал отдавна, който също беше лекар и когото обичах. Заприлича ми на него в лицето и затова се заслушах какво говори и после реших да се лекувам по неговия метод и да му се доверя.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор admira1-115472 (андорския флот)
Публикувано28.12.20 19:04



Заприлича ми на него в лицето и затова се заслушах какво говори...
Да си вадим ли заключението, че неприличайки на твоя чичо въобще не чуваш, какво ти говорим и пишем?



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: На кого вярвате?нови [re: admira1-115472]  
Автор vida1929 ()
Публикувано28.12.20 20:33



може и така да се каже. Ако не приличате на хората,които съм срещала досега в живота си, може въобще да не ви забележа.


човек възприема чрез старите спомени, възприятия, асоциации, вярвания,въобще чрез всичко което вече е натрупано



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор blood9 ()
Публикувано28.12.20 21:13



Те и извънземните искат да си ги представяме като хора, твои познати. Но да не обяснявам за медиумите, изследващите същества от други светове.

Редактирано от blood9 на 28.12.20 21:14.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: blood9]  
Автор vida1929 ()
Публикувано28.12.20 21:38



Разкажи за съществата от други планети, кои са те, какво правят на Земята?



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано28.12.20 21:56



Няма смисъл, та ние не сме наясно самите какво правим тука.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор admira1-115472 (андорския флот)
Публикувано28.12.20 22:34



Ако не приличате на хората,които съм срещала досега в живота си, може въобще да не ви забележа.
Лошо, много лошо.


Поне за мен.
Аз съм изключително суетна душичка. Не ме ли забележат, почвам да крещя и да се тръшкам.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: На кого вярвате?нови [re: admira1-115472]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.12.20 08:52



А аз се обиждам и изпадам в среднотежка депресия

-това когато да речем един човек не ми обърне внимание. А ако много хора упорито и дълго време не ме забелязват, направо може да се замисля суицидно. Шегувам се.

Редактирано от vida1929 на 29.12.20 08:53.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор blood9 ()
Публикувано29.12.20 10:59



Наказани сме в Ада.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор blood9 ()
Публикувано29.12.20 11:01



Как какво правят на Земята. Земята си е и тяхна. За извънземните не знам, за онези дето се представят за такива, може би.

Е има и извънземни, но и те помагат и са готини.

Редактирано от blood9 на 29.12.20 11:06.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор blood9 ()
Публикувано29.12.20 11:16



Представи си тези с власт какво ни правят и колко са грешни. Губят ни смисъла от общуването, само защото са примитивни и възприели едни начини за общуване и изразяване.

Властта е определено количество. Колкото повече ти имаш, толкова повече тези около теб нямат. Храни се целият организъм. Не само главата и акъла, че накрая ще заприличаме не на хора, а на роботи.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: blood9]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано29.12.20 12:31



На Мики Маус..



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: blood9]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано29.12.20 12:57



Нали знаеш, че властта е илюзия? На никого и на нищо в този свят не можеш да имаш власт..или можеш, но само в ума си, а иначе не..



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: ShokoLada]  
Автор blood9 ()
Публикувано29.12.20 13:25



Е то светът е като виртуален.

Редактирано от blood9 на 29.12.20 13:26.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: blood9]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано29.12.20 13:56



Светът е реален и материален. Материята се преплита с мислите ни, които са виртуални, т.е. илюзия.
Емоциите са съвсем друга бира..те ни отличават от роботите. Ето аз в момента общувам с теб като робот, без емоционално само с ум, разум и мисли/думи/. Но ако общуването беше реално, там щеше да има всичко, т.е. включва се и материята - очи поглед, докосване и то става не илюзия, а реалност.
Не си ли забелязал откакто се появи нета, колко бездушни са станали хората..ама явно на тях им харесва илюзията..т.е. общуването чрез илюзия, така хранят ума си с Величие..а душата е празна..



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: blood9]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.12.20 14:27



Те се опитват да ни губят смисъла и от живота, но ний няма да им се дадем



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: blood9]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.12.20 14:38



Стамен Стаменов, лека му пръст и да се свети името му, употребяваше вместо "извънземни " други по-подходящи думи. Ще ти бъда благодарна, ако ми ги припомниш, защото съм ги забравила- инакопланетяни или нещо подобно. Те ни наблюдават, Блъди. А ние защо не ги наблюдаваме


Да, те са два вида-добри и лоши, както хората, в това не се съмнявам.
Вярваш ли, че в Галактиката има триста хиляди малки и големи планети, годни за живеене и че до сто години някои от нашите деца и внуци биха имали въможността да се преселят. А дано, щото ми омръзна тука и ако не аз поне внуците ми ...



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: ShokoLada]  
Автор blood9 ()
Публикувано29.12.20 14:38



Не те разбирам. Има по-реални реалности от реалността и по-реални хора. Ние, Земята е виртуална за тях. Ако знаеш те пък какви чувства могат да ти предадат. По-готини и от най-готината жена на Земята, освен ако те не я контролират.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор blood9 ()
Публикувано29.12.20 14:46



"Вярваш ли, че в Галактиката има триста хиляди малки и големи планети, годни за живеене и че до сто години някои от нашите деца и внуци биха имали въможността да се преселят."

Това за какво? Имаме си същества които ни контролират и ни знаят бъдещето, защото са по-чувствителни от нас и четириизмерни. Някои от тях наричат демони. По-чувствителни са от нас и са се уплашили, че с технологията и роботите, като не останат хора на Земята няма с кой да общуват, кого да обичат и на кого да помагат. Хората са много грешни.

Тук е Ада. Цялата Вселена. По-средата е по-готино.

Редактирано от blood9 на 29.12.20 14:47.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор blood9 ()
Публикувано29.12.20 14:47



Така е.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: blood9]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.12.20 15:36



А не искаш ли на друга планета да имаш имение от 5000дка, по средата къщичка, на километри от теб да няма хора, а само да имаш няколко животни за компания, 100 робота,които да работят за теб земеделие, фабрики и пр, да контактуваш с хора само виртуално и най-близкият ти съсед да е на стотина километра разстояние?



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: blood9]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.12.20 15:37



Какво има за неразбиране





Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор blood9 ()
Публикувано29.12.20 16:09



Не. Искам и хора и други същества.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор blood9 ()
Публикувано29.12.20 16:11



Ами тя си мисли, че е реално, а то не е точно така. Има много повече измерения от 3.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано29.12.20 16:52



То затова се казва, че е хубаво периодично да умираме, преди да умрем действително. Митът за вечното завръщане, за възкресението - всяка година празнуваме рождеството и възкресението на божеството - възкресението не случайно е напролет, когато природата се събужда за нов живот, е метафора за обновлението на съзнанието. И не, не съм повярвала в това от раз - що разследвания съм провела. :))) Дали е загуба на личностната идентичност? На този си етап смятам, че е нейното развитие към едно все по-пълно и свободно себесъществяване.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.12.20 17:17



как ми се иска да получа тотална амнезия, да забравя всичко, да не зная коя съм, да отида на ново място и да започна нов живот на чисто, .....но не мога
хм, моя приятелка ще си сменя фамилното име с ново, надявайки се да скъса с миналото



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: blood9]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.12.20 17:23



Мислиш ли, че измънземните са добре приети тук? Ако искаш да общуваш с тях, трябва да идеш на друга планета.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано29.12.20 17:29



Чак от тотална амнезия няма нужда. Но все нещичко можеш да направиш. Пък и нали знаеш, че Азът е просто организиращ принцип на съзнанието, който разказва историята на живота ти от определена перспектива. Смени перспективата и позволи на новото да навлезе.
Това с имената е полезна практика. В крайна сметка, човек трябва да ползва правото си сам да наименова себе си.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор blood9 ()
Публикувано29.12.20 18:03



Представи си колко усилия за направата на голями космически кораби. Че и да минат хиляди светлинни години, извънземните. А за онези четириизмерните това са само играчки.

Редактирано от blood9 на 29.12.20 18:06.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: blood9]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано29.12.20 18:27



Като един дървен философ, веднага ще изискам дефиниция на "вярвам"



НЕ! Не вярвам!





Тема Re: На кого вярвате?нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.12.20 18:32



Периодично, ако забележа че старото мислене вече не ми служи и само ме разболява, се опитвам да сменя ъгъла и гледната си точка, както казваш-перспективата. Давам си нов смисъл и значение, изхвърлям негативното- например ненавист и злоба не задържам в себе си.
Но общо взето съм привързана към мрачните си мисли .



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: blood9]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.12.20 18:37



Четох че Хитлер, който несъмнено е разполагал с неограничен финансов ресурс, е заповядал да му направят супер космически кораб, натоварил е любовницата си и и най-верния му кръг хора с цялото им домочадие и е запрашил към неизвестна планета. Там имали вече не знам кое си поколение наследници. Дали е вярно?



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: blood9]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано29.12.20 21:46



Напротив, разбираш ме, но не си го осмислил.


За други същества не знам, говоря ти за нас тук.
Давам пример..ти мен не ме познаваш, т.е. виждал си ме, но не ме познаваш. Не знаеш моите навици, не познаваш моите вкусове не познаваш грам материалното ми аз, освен визия..някаква. И напълно нормално е да ме измисляш, каква съм, какво правя, какво обичам, или мразя..но според твоята представа за това, защото не знаеш моята...реалната. Разбираш ли, влизаш в една илюзия за мен..ама твоя.
Както и обратното, аз за теб..измислям те..щото нито съм живяла с теб, нито те познавам..
Абе доста дълги години ми трябваше, да разбера обратната страна на илюзията виртуал и общуване в него..ама не съжалявам за нищо, полезно ми беше..
Замислял ли си се, защо всички велики психолози, учители, философи, са били във време, когато не са общували предимно с думи..т.е. материалното аз, тялото и сетивността му, са били в яка връзка с ума...т.е. в едно.
Ако си ме разбрал, разбрал..ако не, сам ще го разбереш..
аз мога да те измисля всякакъв, да те вкарам в каквато си искам илюзия, ама това показва какво нося в мен..а това не си ти. Реално нямам идея кой си и какъв си..
а в момента ние общуваме като програмирани роботи..чрез програмки и илюзии..
а познай защо винаги ми е било интересно, как ме виждат другите във виртуала..ми те ми показват себе си..аз съм само средство да изявят себе си..
абе живота е страхотен учител..

пп в реала пак има илюзии, ама са по-ограничени..там имаш всичко пред очите ти, и няма как да си измисляш толкова.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано29.12.20 21:51



И защо го искаш това? Това, което знаеш и си го научила е ценност..и то безценна..
Аз пък нищо не бих променила в моя живот, ако имах възможност да се върна в миналото си...ама е прекрасно, че това е единственото място, на което не можеш да се върнеш никога..
и точно за това е ценен живота..имаш сега! а то ти определя вчера..
а и утре започва от днес..





Тема Re: На кого вярвате?нови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.12.20 22:33



защото искам да се преродя, да се пречистя



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано30.12.20 09:45



Тревожността сама по себе си има за цел да подсигури оцеляването. Мрачните мисли идват от азови структури, подвластни на някакви в по-малка степен съзнавани и в по-голяма несъзнавани вярвания и програми. Проучи ги: ако ти носят полза - запази ги, ако не - промени ги. В крайна сметка, водещ трябва да е начина по който искаш да се чувстваш.
Възможно е тялото да е пристрастено към коктейла химикали, който мрачните мисли му осигуряват предизвиквайки определени стресови емоции. Това смъртоносен кръг.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: ShokoLada]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано30.12.20 10:00



Тц, там е работата - оказва се - че днес започва от утре.
Пък вчера-днес-утре е все сега.
Въпросът е: в какво се състои твоето блаженство.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: blood9]  
Автор expat ()
Публикувано30.12.20 11:25



На Блъд и Мери.

Резюме на резултата:

5 респодента вярват на Блъд, останалите 3 на себе си.

Готов лидер е.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: ShokoLada]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано30.12.20 12:00



Няколко пъти почнах да пиша отговор на замислянките ти. Все осъзнавах, че няма сми.
Но ще ти дам жокер: истинският изследовател, в хода на изследванията си, преосмисля собствените си вярвания, не се стреми да докаже убежденията си като като нагажда новооткритото към тях. Една бъркотия се получава, ако липсва стремеж към светлината на истината.

ПП. Проучи как ума конструира реалността, която "виждат" очите - и си отговори на въпроса кой вижда. Не бързай. Целта е да познаеш себе си.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано30.12.20 15:29



а защо се чувстваш "омърсена"?



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: Vitalite]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано30.12.20 15:31



Зависи..



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: Vitalite]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано30.12.20 15:36




подценяваш ме и винаги си го правила, ама може би, защото аз така се показвам..
що пък да не "играя ролята", която си ми определила, за да се чувстваш права и доволна...
защо смяташ, че не познавам себе си...абстрахирайки се обаче от думите, които съм писала..



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.12.20 15:37



Всичко, което мислим за другите са само наши догадки и предположения
и в реала и във виртуала-няма голяма разлика
А как си обясняваш факта, че най-близкия ти човек, който живее с теб ден след ден, те опознава цял живот , не те разбира в повечето случаи?
Някои си поставят цел да опознаят другия, иследват го цял живот, а резултат няма почти никакъв. Оставаме си един на друг като две непознати планети.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.12.20 15:41



Защото не мога да изляза от омагьосания кръг на мрачните си мисли.
Защото дори да заповядам на ума си да мисли хубави, оптимистични мисли за моето аз, грубата реалност около мен с всичките й белези на бедност, болести, злини и и духовна мизерия , взима връх.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано30.12.20 15:55



Абсолютно не е едно и също..реал и виртуал..в реала имаш всичко за един човек..цялото му аз.
За опознаването..човек се променя, няма как да го опознаеш, единственото, което можеш, е да го приемеш всякакъв, ако можеш..


и най-вече да го обичаш..призмата на любовта променя всичко..
а защо търсиш разбиране..разбира се, че никой не може да те разбере..защото никой не си ти..
Оставаме си един на друг като две непознати планети.
защото нямате обща, ваша планета...в която да градите заедно..



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано30.12.20 15:57



Не си ли прекалено жестока към себе си..


ако те попитам какво ти липсва, ще можеш ли да ми отговориш...



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: ShokoLada]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано30.12.20 16:01



Да речем, че съществува само настоящия момент - спомените за миналото са игра на паметта, плановете за бъдещето - визии. С какво разполагаш - със спомени и визии - все "несъществуващи" неща. Но визиите за бъдещето ще предопределят начина по който ще разглеждаш и ползваш миналите си опитности, за да си свободен в настоящия момент да направиш крачка към желаното.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано30.12.20 16:08



Бе как ше му заповядваш на ума си да мисли хубави неща - абсурд!
Ама можеш да се упражняваш в проверка истинността на мрачните си мисли.
И дай на тая груба реалност нещо от себе си - от това невидимото, дълбоко скрито в теб - ше се изненадаш как ше ти се види интересна, красива, духовна, търсеща и прочее.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.12.20 16:10



В моя отровен кръг се въртя от години. Както отговорих вече на Шоколада, ще кажа и на теб, че аз много отговорно гледам на това какви мисли въртя в главата си и успявам да си заповядам да мисля хубави и положителни неща за себе си. Но реалността ме затиска както паякът е затиснат от скала. Как искам да се чувствам ли? Искам да съм винаги ведра и уравновесена, да съм здрава, да съм полезна на децата си.
Да, това е смъртоносен кръг. Периодично имам мигрена и последната трая три седмици. Припадах по улиците, не виждах, бях напълно инвалидизирана, но въпреки това бях на крак и си вършех привичната работа.
Казаха ми: спокойно, от мигрена не се умира, но знае ли човек. Някой път зашеметена от болката, невиждаща добре и с аура, дали няма да ме блъсне кола.
Прощавай, ако те натоварвам, не си длъжна да ми отговаряш.
Цял живот се мъча да променя програмите в моя мозък и вече не вярвам на това.

Редактирано от vida1929 на 30.12.20 16:18.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.12.20 16:11



Липсва ми човек,който да ме разбира.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: Vitalite]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано30.12.20 16:15



Хм..но пак зависи.
На човек не му трябва минало и бъдеще, за да направи крачка към желаното, обаче, тук възниква въпросът, наистина ли е желано..т.е. в миналото не го е имал, за да е желано, а и да го е имал, нищо не се повтаря едно към едно, а в бъдещето..ако не е сега..бъдещето също е илюзия..Крачката не е целта, а пътя..какво желае човек..целта или пътя..


Желанията не са ли някаква илюзорна химера, нещо пред което човек може да постави целият си живот..игра на ума, заедно с всичките му примеси на благополучие...а пътя..какво е пътя?



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор blood9 ()
Публикувано30.12.20 16:18



Така е при много докато не открият и други същества, които са като хората.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор blood9 ()
Публикувано30.12.20 16:21



Ако не ти го нагласят да си с такъв който те разбира, други същества по-висши от хората не е същото, иначе е много трудно.

Редактирано от blood9 на 30.12.20 16:22.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.12.20 16:25



Ама можеш да се упражняваш в проверка истинността на мрачните си мисли.

Непрекъснато го правя и установявам, че мрачните ми мисли са напълно безпочвени, неоснователни и почти никога не се реализират. Но продължават да си стоят в главата ми. Тя затова и ме боли непрекъснато.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано30.12.20 16:25



Вида, ти се самобичуваш и то много жестоко.
Не можеш да заповядаш на ума, хубави мисли. Трябва да се научиш да виждаш във всяко "лошо" нещо и хубавото. Винаги нещата имат две страни.
Как може с мигрена да си вършиш работа? Светът ще се свърши ако не го правиш ли..или?
Ти разбираш ли, че докато така наказваш себе си, няма как да даваш нещо хубаво и позитивно...и гадните мисли са ти в кърпа вързани.


Ми мигрената може да се е появила, за да те накара да спреш за малко, да починеш, да се погрижат другите за теб..
от сутринта съм с много гадна хрема, едва издържах на работата и ако до утре не се оправя, няма да ходя на работа..хората не са длъжни да гледат един кихащ, шмъркащ и болен човек около себе си, който дори е полу адекватен.

пп за да се оправя си купих коняк...Плиска..: ))) и довечера ще има дръннн, една чашка..а сега просто ще се наспя...



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано30.12.20 16:28



това е илюзия..
и какво като те разбира?..искаш да оправдаваш себе си пред някого?..или..?
ти разбираш ли, че това не ти е нужно..нито ще ти оправи нещата, нито ще ти е полезен някак..
въпросът е ти сама да се разбираш..

..а пък и да не се, не е фатално..



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.12.20 16:32



Българските коняци Плиска и Слънчев бряг са ми любими. Сутрин си капвам и малко коняк в кафето.
Ми с мигрена като моята лежат по болници. Бях веднъж в едно отделение, разболях се още повече.
Работя си къщната работа-готвене, чистене. То това не е работа, ако питаш мъжете





Тема Re: На кого вярвате?нови [re: ShokoLada]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано30.12.20 16:38



Офф... вечно си в защитна позиция. Как ше научиш нещо ново?

Шоколада, понякога се връщай из темите да прочетеш себе си - ше видиш как повтаряш едно и също - това е главната тема на твоя личен мит. Всеки личен мит, колкото и да върши работа на притежателя си, в един момент остарява и престава да бъде актуален. Но ако героят му - в твоя случай героинята - държи да си остане в уюта на "комфорта" му - как ще познае себе си и ше донесе съкровището до знанието на другите.
Възроди се, бе човек! Спри да се оправдаваш, спри да обясняваш на другите как те неправилно те възприемали - пък то вероятно било щото ти умишлено си приела такава роля и т.н. Стани реална. Общувай истински. Разбери че всички хора са емоционални. Уважавай емоциите на другите. То това е емоционалната осъзнатост - да разпознаваш не само собствените си емоции и да можеш да назовеш какво чувстваш, но и тези на другите - и то в нюансите им.
Пък това да се абстрахирам от думите, които си писала - това пак е твоята главоблъсканица. Думите добиват смисъл в контекста, в който са вложени. Така чудесно разкриват мислите на хората, ценностите и вярванията им. Тоест - ако се имаш за недобре разбрана или подценена поради неправилно тълкуване на думите ти - просто започни да пишеш по-прецизно.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.12.20 17:23



Да, хората са емоционални същества, които отреагират и действат съвсем емоционално и в много малка степен рационално.
Да речем, че аз изследвам своите емоции, науча се да ги разпознавам и назовавам с точен език. Когато съм ядосана, когато към обидена или унизена, когато съм щастлива и т.н. Което сигурно означава, че аз с по-голяма лекота ще мога да заявявам пред другите своите нужди, желания и пр. И какво ще ми помогне всичко това в свят на бездуховни същества, за които чувствата са за кодош и подигравка???

Редактирано от vida1929 на 30.12.20 17:25.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.12.20 17:30



Ами понеже ме попита какво ми липсва. Аз ти отговорих, че ми липсва близък човек, който да ме разбира. Имам нужда, екзистенциална нужда, нужда на живот и смърт от такъв човек, с който да си говоря и да преработвам емоциите, човек, с когото да имам духовна връзка.
Ако не разбираш тази моя нужда, то е може би защото ти нямаш такава нужда. Но аз имам.

Редактирано от vida1929 на 30.12.20 17:31.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: blood9]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.12.20 17:37



Не мисля, че твоите висши същества от други планети ще ми изпратят човека, от който имам нужда. Може би трябва да го потърся.
А снощи го сънувах: жена,на около 60 години, с чисто бяла коса, подстригана късо. Дори се уплаших дали не е смъртта. Но тя ми се усмихна и ми каза нещо на английски. Интуитивно разбрах какво ми казва, даже мислех да светна лампата и да си го запиша, толкова ценно беше, но ме домързя и пак заспах.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано30.12.20 17:54



Да речем, че аз изследвам своите емоции, науча се да ги разпознавам и назовавам с точен език. Когато съм ядосана, когато към обидена или унизена, когато съм щастлива и т.н. Което сигурно означава, че аз с по-голяма лекота ще мога да заявявам пред другите своите нужди, желания и пр. И какво ще ми помогне всичко това в свят на бездуховни същества, за които чувствата са за кодош и подигравка???

Аз ти отговорих, че ми липсва близък човек, който да ме разбира. Имам нужда, екзистенциална нужда, нужда на живот и смърт от такъв човек, с който да си говоря и да преработвам емоциите, човек, с когото да имам духовна връзка.


Вида, ако цитираното се отнася за близките ти, не забравяй, че с изключение на родителите си, всички сме отговорни за изборите, които правим - съпрузи, приятели, хора, с които се обграждаме, дори собствени деца. Най-вече собствени деца, защото ако и те са в кюпа с бездуховните и неразбиращите ни, значи ние сме ги направили такива.

ЗАБРАНА ОТ: UnicaDonna, sladunka medunka


Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано30.12.20 17:59



Сериозно ли ме питаш това?



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.12.20 19:08



Не, не се отнася за близките. В семейството ми има любов и разбирателство, и въпреки това имам нужда от същество в по-голяма степен духовно от близките ми, което да ме разбира.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано30.12.20 19:11



Еее и той ще си остане да си отлежава в къщи..сега имам, ром, водка аляска, малиново вино, обикновено вино, ракия, полмари и някакъв джин...и ракия, май кайсиева..
всички те си стоят и отлежават...
но коняка наистина е добър за настинки, няколко глътки и ме изпоти..



виж, когато на човек му е лошо, той си почива и възстановява, за да може за кратко време пак да е на линия..никоя работа няма свършване и всеки може да замени всеки в къщната работа..а то на мъж угодия няма, така че въобще не се и опитвай да угодиш...



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.12.20 19:14



Не ми отговаряй. Аз знам отговора. Ако въпреки подигравките, аз държа на своите чувства, желания и емоции достатъчно дълго време, хората които ми се подиграват сега, рано или късно ще започнат да ме уважават. По принцип. Не се отнася само за мен, а за всички хора по земята, които следват инстинктите си без чувства на вина и срам.
Това всеки може да го разбира както си иска. Не държа да бъде разбрана.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: Vitalite]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано30.12.20 19:15



Ъъъъъ...


миии добре, ама я се прочети пак...



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано30.12.20 19:18



Миии..май наистина не те разбирам..
не мога да схвана какво точно значи "човек да те разбира"..т.е. пред него да се показваш всякаква..емоции..или?
и пак, защо ти е..нужна ти е подкрепа, опора..сигурност..



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.12.20 19:27



Това не е нещо, което може да се опише с думи, защото ще прозвучи изкуствено. Не ти ли se е случвало с някой да се захласнеш в приказки до сутринта; когато ти е кофти, с две думи тоз човек да ти свали напрежението; когато си ядосан на някого, тоз същият човек да ти е подкрепа, но без да те настройва против никого...как да ти обясня не знам. Приятел, приятелка, сродна душа, другото ти аз.

Редактирано от vida1929 на 30.12.20 19:38.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.12.20 19:33



Ром не пия, но поливам малко върху крем-карамел и му придава невероятен аромат.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано30.12.20 20:07



така..такаааа
ти знаеш ли реално какво си пожелаваш и искаш..
защото ти виждаш само едната страна на това нещо, а има и друга..


веднага се сдобиваш с една емоционална зависимост от сродната душа..но тази сродна душа си има свой живот и не винаги може да си говорите, когато ти имаш нужда или искаш..
тази сродна душа има и своя нужда от "изливане" да кажем и в един момент се получава така, че и двамата говорите, никой не чува..
и не на последно място, ако някога се разделите, т.е. нямате вече възможност или пък другия е загубил желанието за общуване, теб ще те боли много, защото освен с всичко, трябва да преодолееш и зависимост..хубавата новина е, че времето "лекува".
не си го причинявай..
имам затворен кръг приятелки...едната е от уч. години, но с тях мога да споделя всичко и мога да бъда всякаква...те просто ме познават и ми е лесно..както и аз тях..
а моля..сродните души да стоят далеч от мен...: )))) хич..ама хич не ги искам..

пп моята сродна душа в момента си е моята душа....имам ли нужда от изливане.. белият лист и химикалката са ми перфектните приятели..

Редактирано от ShokoLada на 30.12.20 20:08.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано30.12.20 20:20



Мммм... аз щях да ти дам друг отговор. Ама щом така ти харесва.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.12.20 20:47



Какъв е твоя отговор? Аз помислих, че не искаш да го дадеш.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано30.12.20 20:54



но с тях мога да бъде всякаква и да споделя всичко

Без да те укоряват? Без да ти вменяват вина? Можеш да бъдеш лоша с тях, но те ти прощават на секундата? Не се опитват да се изтъкват като по-умни и преуспяли от теб? Ето такива приятели търся и аз.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано31.12.20 07:35




идеализираш? Защо?
Ти можеш ли да направиш това с друг човек, което искаш ти? Приятелството не е между идеали, а между живи "грешни" хора.
В момента в който някой започне да ми вменява вина, знам че иска да ме владее, това не е приятелство..
Укоряват? Ако са ходили с моите обувки само тогава могат да го направят..иначе пак си е чиста проба вменяване на вина..
Аз съм си лоша с всички, понякога, с всички..но ми прощават, защото лошотията ми, не е подплатена със злоба или омраза..аз също прощавам, не помня лошото..
Миии...нямам против да са по-умни и преуспяващи...: )))..те си плащат цената за това...
приятелството не е в това което получаваш, а в това което даваш.....за някои приятели, съм готова на много, за да помогна, като знам, че те за мен не биха го направили, напротив, фръцкат се, сърдят се..изискват, вменяват ми вина...ноо мен това не ме интересува..избора е техен, а отношението ми към тях е мое..т.е. аз просто си ги обичам.
При мен ...каквото повикало, такова се обадило, не важи..

пп та накратко..ти нямаш такъв приятел, защото никого не чувстваш като приятел..идеализираш взаимоотношения...а какво приятелство е това, ако не устои на времето и трусовете на живота..
приеми думите ми просто като мнение...а честата употреба на Аз, мен, са защото не мога да говоря от чуждо име..нито да давам примери от чужд живот.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано31.12.20 10:02



Вида, имам усещането, че си обладана от тъмната си страна и ми се подиграваш. Трудно ми е да повярвам, че при всичката психологическа литература, която си прочела - а вероятно и терапевт си посещавала - имаш неясноти, които водят до подобни въпроси.
Моля да ме извиниш, но имам чувството, че ти не само не държиш да бъдеш разбрана, но и нежелаеш да разбираш.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано31.12.20 10:28



Прощавай, не ти се подигравам. С мен се подиграха и все още съм в психотичен шок, затова така звуча. Ако ми мине бяса и объркването някой ден, може да разкажа.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: ShokoLada]  
Автор vida1929 ()
Публикувано31.12.20 10:38



Чудесен пост за приятелството.
Най-много ми хареса изречението Приятелството не е между идеали, а между живи, грешни хора. Ще го приема и за мое вярване.
Весело посрещане на Новата година на всички !



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано31.12.20 12:18



Весело..



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: blood9]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано31.12.20 16:24



Написано така - свръхестественото може да е всичко от невидимия свят и няма какво да му се вярва. Ако беше написал Бог, друга работа.
Така че ми остава само да гласувам за себе си.




Тема Re: На кого вярвате?нови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано08.01.21 15:07



Дет се казва: чуй благословиите в проклятията.



Тема Re: На кого вярвате?нови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано08.01.21 19:49



в моя случай си направих извод, че човек има печалба и от "лошите" ситуации в които попада




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.