Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:43 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Малко плакнене на оченови [re: Nuke Dukem]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано19.12.20 18:14



Супер песничка



Померанчето ще има, ще има прекрасен живот, обещавам.



Тема Re: Малко плакнене на оченови [re: Deern]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано19.12.20 18:20



Благодаря, Катке, дизайна на елхата е хоум мейд



Доколкото разбрах си новодомка, така че коледната украса и елхата би трябвало да ти е последен приоритет. И догодина е ден

Ох, като каза за кучешки операции и се потресох. Предполагам имаш застраховка, защото при нас едно нощно посещение при ветеринар, дори не говорим за операция, струва стотици евро. Сега нали съм бъдещ притежател, та чета всичко по темата. Аз си спомням, само да чипирам Котко ми струваше 200 евро. Иначе, като му одерат ушите в някой побой, сама си го лекувам



Тема Re: Малко плакнене на оченови [re: Trickyyy]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано19.12.20 18:38



Да, напоследък ми се налагаше да чета опита на други хора по форуми — наистина се потресох.

На нашето куче му беше направена сложна операция на гръбнака. Трябваше да му махнат част от излезлия костен мозък и да му сложат нервите обратно в канала. Плюс да му направят място в гръбнака чрез дупки в прешлените, за да може костния мозък и нерви да се разпределя без да излиза от гръбнака.

Това нещо се прави по най-бързия начин (след 48 часа шансовете са лоши).
В противен случай животното остава инвалид в задната си част, което включва и инконтинентност.

Всичко мина добре, операцията беше успешна, кучето ни може да ходи, да върши работите си както преди.
Още получава антибиотици, болкоуспокояващи и хапчета за стомах.


По време на томографията открили някакво образувание на далака.
След операцията го гледаха на ултразвук и установили ще има някаква кръвна капсула или тумор, което ако се спука, ще е фатално.

Следващата седмица моя приятел ще го води за вадене на конци и физиотерапия, а после на консултация за далака. Вероятно ще го оперират пак, но този път планувано.


Всичкото това нещо струва няколко хиляди евро, а и за породите с къси муцуни е по-сложнопри анестезията, т.е. трябва специален еквипмент, който не навсякъде е наличен.


По форумите като четох, хората не могат да платят и животните често остават инвалиди или умират.

наистина много тъжно



Тема Re: Малко плакнене на оченови [re: Deern]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано19.12.20 18:49



Да, и аз същото четох, че ако нямат застраховка, животните си умират, защото лечението е безумно скъпо. Добре, че вашият кучо ще се оправи. Дори и да се наложи да го оперират пак, ще се съвземе животинчето, когато получава адекватна грижа.

Хубави празници и много подаръци





Тема Re: Малко плакнене на оченови [re: Trickyyy]  
Автор expat ()
Публикувано19.12.20 20:14



То теб ли ще разхожда или ти него?

Имам една приятелка. Има си померан. Като излизат, тя го носи в ръце и така се разхождат. Затова се шегувам с нея, че той нея разхожда, а не тя него.



Тема Re: Малко плакнене на оченови [re: expat]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано19.12.20 20:48



Точно така смятам да го разхождам, слагам го в джоба и айдеее

Пък, кой кого ще разхожда, не е ясно. Гледам ги в Тик Ток, много китайци ги отглеждат, или аз само на такива попадам, то знаеш ли алгоритмите на аппа, едно момче поднесе подарък на момичето си едно померанче в чаша за кока кола много сладко.



Тема Re: Малко плакнене на оченови [re: Trickyyy]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано20.12.20 00:16



Не забравяй да ни го покажеш, когато му направиш прекрасни снимки.



Тук пък пуснаха осветлението около централната алея на Западен парк. Харесва ми, много хубаво се развива спрямо онова, което беше преди.









Тема Re: Малко плакнене на оченови [re: Nuke Dukem]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано20.12.20 14:13



Ще пусна снимки Нюк, ако дира е жив дотогава. Тоя дирник не го ли купиха някви мастити комуняги преди време? Толку пък да немат пАре да поддържат един заспал форум с има-няма 200 човека интериор? Чакам 13 секунди и ако не мога да вляза, заебавам. Та, тъй.



Тема Re: и за женитенови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано06.01.21 20:03



Нещо и за радост на жените.

Ето как се прави фитнес! ...



Момичета, какво ще кажете?





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.