Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:52 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Безопасно... [re: Lady Likes Sex]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано12.12.20 23:44



Май само 40-50 остана със сбирки, но вече не са традиционните, превърнаха се в тайната вечеря.



Тема Re: Безопасно... [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор blood9 ()
Публикувано15.12.20 22:15



Това пък за какво.



Тема Re: Четвърти път почвам сериал..нови [re: Lady Likes Sex]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано30.12.20 19:22



Любител-лаик съм по древноримските въпроси и този сериал на мен лично ми дава възможността да си представя, че съм наблюдател на събития от онова време. Нещо като заместител на машина на времето.



Това, което ме запали да го гледам е, че римската реч във филма е лингвистично съобразена с езикознанието на класическия латински, тоест би означавала нещо дори и за древния римлянин, за разлика от текста на онази популярна песен от 90-те Амено, който е на псевдолатински и не означава нищо дори и на църковен латински.

На друг човек може да дава друго, но като цяло мисля, че това са правилните съставки, когато се прави филм на историческа тема – минимум фикция (колкото за подправка) и максимум реализъм. Ще ми се да имахме подобна продукция от световно качество за времената около цар Борис I и златния век на цар Симеон (понеже по същество и ние сме били изправени срещу римляни, макар и не в разцвета им), но за съжаление, изглежда, че не можем да се мерим с възможностите на немското киноизкуство...





Тема Re: Четвърти път почвам сериал..нови [re: Lady Likes Sex]  
Автор Raffaa (член)
Публикувано31.12.20 00:23



Проходът Дятлов / сериал 2020 г. Браво на руснаците.
И аз се оказа нищо не знам за този преход.



Тема Re: Четвърти път почвам сериал..нови [re: Raffaa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано31.12.20 02:45



Във филма как обясниха причината за смъртта на дятловата група?

И аз се оказа нищо не знам за този преход.

Научил си за тази ужасна експедиция чак сега от филма ли? Аз научих за него преди около 10-на години, когато ми беше интересно да чета за всякакви мистерии вкл. за серийни убийци. И до ден-днешен мисля, че няма нищо свръхестествено или научно необяснимо в причината да измрат като кучета онази вечер. Склонен съм да вярвам, че или са ги нападнали някакви диваци (което поради някакви причини е било прикрито от Москва, например "за да не се създава етническа омраза"), или (може би дори по-вероятно) нещо са полудяли вътре и са се нападнали помежду си (например след ескперименти с разни халюциногенни наркотици баш на най-опасното и намиг-намиг, изолирано място – да не ги види някой, а и най-вече, понеже така е по-приключенско). Допускам също така с най-малка вероятност, че просто не са били толкова способни планинари и са се паникьосали всичките наведнъж, но това е такова безумие, че просто отказвам да повярвам.

Разследването и официалното заключение са просто една шега (иронично казано). Не може да излезеш със заключението, че причината за смъртта им е "поради естествени стихии", "due to compelling natural forces", " вызванным стихийной силой" или каквито са били там точните думи на разследващите и да очакваш, че това не би звучало малко като "причината кулите да рухнат в неспособността на конструкцията да носи товара над мястото, където са била ударени от самолета" или нещо подобно. В смисъл, всички знаем за силите и че са естествени, ама кой ги причини? Кой заби самолетите или в случая кой (или какво) накара младежите да хукнат навън във виелицата?

Трябва да има някакъв механизъм, който е накарал зимуващите да излязат от палатката си, това със силите не го обяснява. Например паника. Но паника от какво? И защо цялата група да изпада в паника? Гледах някакви глупости, че топографията отвън имала някаква специфична форма и се създавал някакъв специфичен шум от вятъра, и някакви такива специфични тъпотии. Извинявай, ама като знам, че по бели гащи навън ме чака сигурна смърт в рамките на не повече от 15-20 минути (по щедри прогнози) – навън ако ще и Сталинградска битка да трещи, аз бих предпочел да си стоя вътре "у дома на жежко", отколкото да го чиня навън при страшния шум, дагоева... Няма такива филми като "навън шуми страшно, следователно аз трябва да изляза навън" в нормалната рационална човешка мисъл. Щом са търтили да бягат презглава, значи това е бил единственият им начин да продължат живота си в някакъв микроскопичен план, тоест са взели това решение "от тази секунда за следващата, от този момент за следващия"... Иначе – неизбежна смърт.

Мисълта ми е, че това е рационалното обяснение зад решението да напуснат палатката.

Оттам – причината не ме интересува чак толкова много, колкото, хм, щом като е отбелязано с толкова мъгливи думи, тогава обстоятелството, което ги е принудило да вземат това решение. Какво е това обстоятелство? Или може би кой?

Защото ако е по-скоро кой, тогава говорим за не просто инцидент, а много сериозно престъпление.





Тема Re: Четвърти път почвам сериал..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Raffaa (член)
Публикувано31.12.20 04:35



То е сериал, всъщност Да, за факта научих чак сега, за което ми е неудобно.
Сериала поставя точно твоите въпроси и даже и по-други, в крайна сметка, на които не се намира отговор. Но то е така май с повечето неща от живота.



Тема Re: Четвърти път почвам сериал..нови [re: Raffaa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано31.12.20 13:29



Дано са го правили с интересния калъп, а не е някаква безвкусна свръхестествена боза.

Принципно аз поддържам тезата, че за разплитането на тази загадка трябва да се рови в психологическия аспект на трагедията, а не да се търсят някакви бомбастични обяснения. Понякога хората са склонни да поверяват живота си на недоказани вярвания. Не знам какво толкова може да ги е уплашило, че да вземат това решение, но излизането навън от палатката определено е било фатално. Кой знае, може пък да са вярвали, че от атомна експлозия може да се избяга в гора преди въздушната вълна да достигне до зрителя. Това доста отчаяно вярване, в комбинация с естествен източник на "сила" като метеоритна експлозия подобна на

, вероятно би могло да ги хвърли в уплах до такава степен, че да вземат въпросното грешно решение (което практически е еквивалентно на самоубийство), вярвайки, че това хипотетично нещо (което ги е уплашило), на което са станали свидетели, е било руски ядрен експеримент.

Тогава това е била една сравнително нова технология и не е изключено дори интелигентни младежи като тях да са били заразени от някакво такова погрешно разбиране на живота.

Това е едно бомбастично и не съвсем правдоподобно обяснение. Проблемът е, че почива върху хипотезата за краен безразсъдък в комбинация с трезво мислене (все пак уж са били опитни планинари). Конвенционалното обаче за мен е, че са си направили мозъците на чорба с някакъв мощен вид халюциноген като LSD, вследствие на което са си приключили житейските пътища там, в негостоприемната пустош, още същата мразовита вечер... Което би означавало, че Дятлов и неговата прехвалена група изобщо не са толкова солидни и сигурни "опитни планинари", колкото пише, че наистина са били. Впрочем каквото и да ги е накарало да напуснат, ако действително са направили това доброволно, а не под принуда – това би означавало същото (че може да не са били великите планинари, като които се опитват да ги запазят в колективната човешка памет). Щом коефициентът му на потегляния към завръщания от пътешествия е различен от 1:1, значи титлата "опитен планинар" е под въпрос, която между другото би трябвало да се посвещава само посмъртно. Аз лично под "опитен планинар" разбирам хора като един дядка, чийто живот мисля и до ден-днешен е увековечен на един от баирите, които съм прекосявал в моя скромен планинарски опит, с една метална паметна плака, която видях преди много вагони от време... Та на тази плака пишеше нещо от сорта, че човекът цял живот обикалял планините за здраве и накрая се гътнал там, на баира, на 80 и кусур години – а не някакъв дързък младеж, способен на нечовешки (и невъзможни) подвизи (каквото оцеляването след внезапното дезертиране на палатка по бели гащи в такива условия фактически е).





Тема Re: Четвърти път почвам сериал..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Raffaa (член)
Публикувано31.12.20 19:47



Аз не знам кое как е, еле па как е било, но ако искаш гледай сериалката и да си говорим тогава. Щото не виждам как атомни експлозии или ядрени експерименти биха засеганали единствено 9 души някъде на майната си. Останалата част от конспирацията не мога да я коментирам.



Тема Re: Четвърти път почвам сериал..нови [re: Raffaa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано31.12.20 21:42



Не можах да го намеря в тракерите и не знам как да го гледам. Ако споделиш една плюнка информация как бих могъл да си го пусна (нещо като отваряш си акаунт тук, плащаш си там и готова работата) – с удоволствие.

Относно това, което не виждаш, не си видял също така, че аз нямам предвид, че са били засегнати от атомна или ядрена експлозия (което е едно и също), а че единственото що-годе рационално обяснение за тяхното внезапно напускане на палатката, което ми хрумва, е да са били "засегнати" (светлинно и въздушно-ударно) от експлодиращ метеорит, подобен на Челябинския, който да ги е заблудил, че е всъщност атомна или ядрена експлозия (което е едно и също), вследствие на което да са взели самоубийственото решение да разпорят палатката и да търтят да бягат по бели гащи към близката горичка с напразната надежда, че биха могли да се скрият в нея преди въздушната вълна от такава – съществуваща само в тяхното уплашено въображение атомна или ядрена експлозия (което е едно и също) – да ги застигне.

Тоест хипотезата е не че атомни или ядрени експерименти биха засегнали единствено 9 души някъде на майната си (биха засегнали много повече), а че тези 9 души са вярвали, че стават свидетели на такъв, поради което са се паникьосали (вместо да приемат съдбата си, което щеше да е правилното решение, ако наистина бяха станали неволни свидетели на това).

Ако пак не си видял какво имам предвид, обяснявам го схематично и хронологично:

1. Вярват, че въздушната вълна може да се надхитри чрез бягане към гора незабавно след регистриране на ядрена експлозия с очите.
2. Виждат късно вечерта през брезента на палатката ярка необичайна светлина, която малко по-късно е придружена от мощна (по стандартите за мирно време) въздушна вълна (експлозия).
3. Решават, че са станали неволни свидетели на военни ядрени експерименти.
4. Хукват към гората да се крият (сякаш това би ги спасило).

От 1 към 4 последователно.

Доколкото разбирам, отказваш да говорим преди да изгледам сериалката, така че за съжаление, ще трябва първо да я гледам, преди да дръзна да те безпокоя отново на тази тема, но ти все пак сподели къде си имал завидната възможност да го направиш.

Иначе и аз не знам кое как е, еле па как е било. Просто разсъждавам на база на това, което съм чел за случая и счел за допустимо спрямо физичните закони, за които съм чувал (например версия с извънземни не е допустима спрямо тези закони поради не ми се обяснява в момента какви причини). Тези, които би трябвало да знаят кое как е и как е било, вече са си казали мнението още миналия век – нЕкакви сили. Аз само коментирам, иначе съм полуидиот и не ги разбирам нещата.

ПП: Не си видял също така и че не можеш да коментираш не само т.нар. "останала част" от конспирацията, но и другата част от нея, защото конспирация всъщност няма, или поне аз не виждам къде би могъл да видиш такава в мнението, за което твърдиш, че си видял онова, останалата част от което не можеш да коментираш.





Редактирано от Nuke Dukem на 31.12.20 22:50.



Тема Re: Четвърти път почвам сериал..нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Raffaa (член)
Публикувано01.01.21 10:50



в зелка.орг го има. и чнг!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.