Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:28 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Едната ми дъщеря..  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано06.11.20 19:35



Едната ми дъшеря май иска да се занимава с психиатрия :-). Този триместър e записала е клас по abnormal psychology което малко ме учуди. Вчера и слушах по случайност лекцията по този предмет която учителя изнасяше по Зуум. Ставаше въпрос за различни случаи на клинична депресия които са били наблюдавани в различни индивиди с различно ниво на стрес и различна социална среда и генетично наследство. Днес я гледам че е направила голям постер с нарисуван мозък който е разграфила на оцветени различно региони и е залепила различни етикети на всеки от тях.

Требваше да я уча на български че да може да чете този форум - сигурно щеше да и е от полза :-)

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Zirzi ()
Публикувано06.11.20 20:27



Определено щеше да и е интересно на дъщеря ти!

Да види на първа клубари как страдат за внимание и пускат десетки теми.

пп. На принципа, квото повикало такова се обадило съм.

Требваше да я уча на български че да може да чете този форум - сигурно щеше да и е от полза :-)



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано06.11.20 20:33



рано й е да "чуе" мислите на толкова тежки случаи


никакво четене тук, че ще се откаже бързо и окончателно

Редактирано от holi_day на 06.11.20 21:15.



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор FlLERO99 (авио шпионаж)
Публикувано06.11.20 20:51



Трябваше да ме чете мен смесица между нацист и комунист, всъщност националсоциалист от комунистически тип.Бленуващ за хибриден вариант между националсоциализъм и болшевизъм в следпутинска Русия.

На тази тема психиатрия 15 години след първата ми адска криза се оказа, че психиатърът ми е бил прав.Храстите които са се движили това е било халюцинация от претоварване на мозъка, макар че има и вероятност да са били паранормално явление.Яйцето се е разпаднало на пода просто защото е било изгнило и миризмата му на сяра е точно адска смрад.Вярвал съм в една илюзия повече от 15 години.Но никой психиатър не може да обясни достоверно други инциденти където вероятността за действие на демони клони към 99%.



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: FlLERO99]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.11.20 20:56



А ти на твоя психиатър сигурно не си казвал за твоите възгледи за жените и въобще всичките тези работи дето ги пишеш тук. Казвал ли си му?



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: vida1929]  
Автор FlLERO99 (ВЕЛИКА ГЕРМАНИЯ)
Публикувано06.11.20 21:00



Не, не съм му казвал, но и това няма отношение към болестта ми защото тези възгледи започнаха да ми се формират още на 14 годишна възраст през 1992ра 12 години преди дебютът на болестта и 13 години преди първата ми криза.



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: FlLERO99]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.11.20 21:09



На никой психиатър недей да говориш за демони, за паранормални явления и НЛО, съветвам те.



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: FlLERO99]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.11.20 21:13



Ти ли искаше да идеш на психиатър или родителите ти те заведоха?



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: vida1929]  
Автор FlLERO99 (ВЕЛИКА ГЕРМАНИЯ)
Публикувано06.11.20 21:13



В отговор на:

На никой психиатър недей да говориш за демони, за паранормални явления и НЛО, съветвам те.




Това го знам поне 10-15 години преди да стъпя при моя психиатър за пръв път.Те психиатрите изцяло отричат наличието на демони, паранормални явления и НЛО, макар че през последните 15-20 години благодарение на интернета и предаванията по кабелната телевизия вече е доста трудно да се отрече съществуването точно на феномена НЛО.



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: vida1929]  
Автор FlLERO99 (ВЕЛИКА ГЕРМАНИЯ)
Публикувано06.11.20 21:16



За пръв път психиатър дойде да ме прегледа още през 1996та и констатира, че нищо ми няма.А през 2005та година по време на кризата баща ми ме заведе и аз се съгласих защото лекарството което ми биха инжекцията значително ми подобри състоянието само за няколко часа и исках това да продължи за да се измъкна от ада.



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: FlLERO99]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.11.20 21:19



Има даже много голямо отношение към болестта ти. То всъщност един от симтомите на шизофренията е дива омраза към нещо, омраза заради самата омраза.



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: vida1929]  
Автор FlLERO99 (ВЕЛИКА ГЕРМАНИЯ)
Публикувано06.11.20 21:31



Нямам абстрактна омраза срещу жените.Всъщност от поне десетилетие омразата ми към жените е затихнала откакто постепенно започнах да се ориентирам към християнството и се е заменила от пълно безразличие.А преди това за тази омраза жените сами са си били виновни.Сега омраза няма и това което виждате в писанията ми са прости и сухи констатации и донякъде инерцията от времената на тази омраза през 90те и двехилядните години.



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: FlLERO99]  
Автор vida1929 ()
Публикувано06.11.20 21:28



..инжекцията значително подобри състоянието ми...за да се измъкна от ада

Можеш ли да опишеш този ад,
можеш ли да разкажеш за него?



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: vida1929]  
Автор FlLERO99 (ВЕЛИКА ГЕРМАНИЯ)
Публикувано06.11.20 22:09



Колко пъти да го описвам и да пускам теми за него?Накратко този ад има главно два варианта.Първия вариант е много силна параноя, силно усещане за чуждо демонично присъствие и параноидни халюцинации като виждане на очите на човек как горят с черен огън.Втория вариант няма параноя, а наистина има демони които са брутално предизвикани главно със сатанинска музика и гледане на клипове за паранормални явления в тубата и игрални филми с демони и за Исус Христос.Главното физическо проявление на демоните е остра миризма на ад, смърт, грехове, мъчения, изгоряла плът, мърша.Главното ментално проявление на демоните е започваш да чуваш гласове които ти казват какво мисли в подсъзнанието си човека срещу теб.Така например по време на последната ми криза от май 2016та докато се возих такси и си говорих с шофьора изведнъж го чух да казва провлачено "парите"при условие, че се бях качил без пари и не се знаеше дали ще имам да му платя.Пак тогава влизам в една баничарница и ме посреща някаква млада кифла доста по-ниска от мен и изведнъж докато тя ми говори я чувам да ми казва "Млад и готин"нещо което тя със сигурност не е казала.Тънкият момент тук е, че демоните използват в мозъка ми звука от говора на околните и го преобразуват в тяхна реч.После в лудницата някакъв психиатър ми направи забележка и вместо да чуя какво ми казва чух "Престани да крещиш ако искаш майка ти да прати пари от Америка".А първия път когато чух глас по време на първата криза в края на август 2005та глас буквално ми спаси живота.Докато в претоварения ми мозък от години учене е имало повишено артериално налягане аз поисках цигара от баща ми, той ми отговори нещо и чух на мястото на неговите думи "запали цигара и ще умреш"!След няколко месец лекар ми каза за повишеното артериално налягане в мозъка и сам направих връзката с цигарата която стеснява кръвоносните съдове и как може да се получи масиран инсулт със смъртоносен изход в такава ситуация.



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано07.11.20 08:39



През моите студентски години се запознах с една новоизлюпена студентка по психология, девойката беше от България. Помня че ме питаше за една задача — как да даде инструкция за завръзване на връзки на обувки.

Казах й го 2-3 пъти докато го научи наизуст.
Каза че това на български не може да го измисли, а на друг език въобще не може. (според мен ако може на един език, ще може на всеки друг говорим от нея език, ама това е друга тема

)

Не помня каква точно психология учеше, но ме питаше за неща, които човек ги може и знае ако има деца или се е занимавал с деца. А може би това да са някакви основи на псигологията.

При дъщеряти не започват ли с нормални неща а след това да преминат към патологията?



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: Deern]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано07.11.20 09:02



През моите студентски години се запознах с една новоизлюпена студентка по психология, девойката беше от България

sorry няма връзка но се сетих за един постинг който четох наскоро в един отдавна мъртъв форум. Обсъждаха шантави никове.

Имаше навремето в "Българи в Германия" една, дето се казваше "путка за женене", после за съжаление се прекръсти на "българска студентка"

Редактирано от h1685614@trbvm.com на 07.11.20 09:03.



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано07.11.20 09:11



Може да е поумняла.



Преди доста време, може би 10-15 г бях в едно айскафе в центъра на града — беше през лятото, а това е едно от най-популярните айскафета на променадата.

На вратата бяха 2 девойки, който говореха на български. Аз ги заговорих също. (освен за сладоледа) Мислех че са студентки, които работят през лятната ваканция.

Оказа се че са гастарбайтерки и само работят в айскафето, а иначе за постоянно живеят в България и като съберат достатъчно пари, ще живеят там.

Беше много интересно, в онзи момент аз бях незначително малко по-голяма от тях, но те имаха съвсем различна нагласа.



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано07.11.20 09:12



Интересна посока е поела, необятна. Човешката психика няма граници.
Едва ли щеше да разбере този форум, защото тук сме хора на възраст а и не забравяй, че в интернет хората се показват в светлината която искат да бъдат, а не в която СА.
Снощи си говорихме с дружките за психоаналитиците и има ли значение възрастта на лекаря.
Успех желая на момичето, и да не губи интереса си..



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано07.11.20 09:56



Щеше :)))



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: Zirzi]  
Автор Zirzi ()
Публикувано07.11.20 10:38



Едната ми дъшеря май иска да се занимава с психиатрия :-). Този триместър e записала е клас по abnormal psychology което малко ме учуди. Вчера и слушах по случайност лекцията по този предмет която учителя изнасяше по Зуум. Ставаше въпрос за различни случаи на клинична депресия които са били наблюдавани в различни индивиди с различно ниво на стрес и различна социална среда и генетично наследство. Днес я гледам че е направила голям постер с нарисуван мозък който е разграфила на оцветени различно региони и е залепила различни етикети на всеки от тях.

Требваше да я уча на български че да може да чете този форум - сигурно щеше да и е от полза :-)

------------------------------------------------------------------------------------------------

Откачалки! той ви има за психо дъщеря му щяла да има полза да ви чете, вие, карай. Да ви чете, ще се забавлява хлапето.

Така го разбирам аз, може и да греша, не знам.



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: Zirzi]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.11.20 11:06



че той, клубът, си е тематичен - за откачалки.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: За дяволитенови [re: FlLERO99]  
Автор blood9 ()
Публикувано07.11.20 11:06



Това са Чувства към различни същества. Мислите, които ти идват. Иначе така наречените Демони са доста по-шумни от обикновеният човешки глас и са стремеж някакъв, неосъществен, който си имал в Рая и си го изпитвал някога в друг предишен живот.

С мен си общуваха доста над 60 дни, но така е като умреш. Има малко като съд. Но ми и казаха и показаха различни неща, които са фантастични.

Иначе доста плашат и имат повече чувства от хората и затова може да изпитваш доста чувства.



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: FlLERO99]  
Автор blood9 ()
Публикувано07.11.20 11:23



По принцип им се благодари, но това само ако си ставал по-добър и те по-добри.



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.11.20 11:45



Аз пък тук виждам симпатични откачалки и други, които се имат за нормални ,но са по-зле и от тях.



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: alisalisa]  
Автор Zirzi ()
Публикувано07.11.20 11:47



Потвърждавам. пича правилно се е ориентирал, да ни почете дъщеря му, ще и е от полза.
Заболя ме че така го е писал с една дума направо ни казва ооткачалки сте.

Абе, кой беше шеф Манчев, по ТВто нещо познато ми е. току що си тръгна от мен, кафе пихме?



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: Zirzi]  
Автор Zirzi ()
Публикувано07.11.20 11:50



пп. знаеш ли, идват приятели, лаптопа ми отворен, драща пред тях чат пат тука, единия ми викадай да видя, чете малко и ми вика, ти не си у ред.



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: Zirzi]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.11.20 12:41



Не, Израел Торнщайн нито мисли, нито казва нещо подобно. Той е възпитан човек, който би се изразил по друг начин . Не би употребил "откачалки" в обидния смисъл, в който ти я употребяваш.



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: Deern]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано07.11.20 12:53



> При дъщеряти не започват ли с нормални неща а след това да преминат към патологията?

ами добър въпрос. за това казвам че избора и ме учуди. другото което ме учуди е че местното селско училище в което учи предлага подобни предмети. всъщност сега се сещам че тя има/ше предмет биомедицина в конспекта си и купувах книга по генетика..както и да е.. Аз и обясних че насоката, която е избрала, e много вероятно да я доведе до работа с деца с най-различни отклонения, коeто не е за всеки. Гледай сега това е дъщеря ми която от малка (от 6 годишна) преценяваше най-различни социални ситуации с очите на възрастен и задаваше въпроси, които малко дете не задава в такива случаи..

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.

Редактирано от lsrael Thornstein на 07.11.20 13:08.



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: ShokoLada]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано07.11.20 13:04



Мерси. Казах и че ако продължава в тази насока винаги ще има работа за нея , която обаче е много вероятно да бъде стресираща. Помня от едно време когато учих японски в съботното японско училище на дъщерите че учителката ми беше една миниатюрна, но много симпатична японkа; дори и помня още името - Мито Уено, всичките и ученици бехме татковци и казвахме и Мито-сан. Та Мито-сан имаше постоянно някакви драскотини по ръцете. Веднъж я попитах от какво са тези драскотини и тя ми обясни че през седмицата работи като учителка за деца със специални нужди и често пъти попада в ситуации в които се изисква решителна физическа намеса.

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.

Редактирано от lsrael Thornstein на 07.11.20 13:18.



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: Zirzi]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.11.20 14:10



Образованите хора не вкарват и не намират обиден контекст в интереса на психиатри към тях и термини от психиатрията.
Само случайно попаднали и съвем не на мястото си тук неграмотници се обиждат, та чак до болка.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.11.20 14:20



ами добър въпрос. за това казвам че избора и ме учуди. другото което ме учуди е че местното селско училище в което учи предлага подобни предмети. всъщност сега се сещам че тя има/ше предмет биомедицина в конспекта си и купувах книга по генетика..

Вероятно, предполагаемо, е с цел да запознаят децата от средния курс с по-широк спектър специалности от стандартния учебен материал по биология и психология /при нас има такава дисциплина в гимназиите/. Което според мен е доста полезно - да има избираеми предмети към основните учебни предмети, за да могат онези, които се насочват към кандидатстване в определен бранш и специалност, още от гимназията да преДценят дали това е тяхната професия, така да се каже. В Бг се учи най-общо биология, химия, физика и т.н., някое дете си навива пръста да кандидатства медицина, да речем, после се озъбва - ау, ама това не било за мен, погрешно избрах.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: vida1929]  
Автор Zirzi ()
Публикувано07.11.20 14:58



Ето темата му.

Едната ми дъшеря май иска да се занимава с психиатрия :-). Този триместър e записала е клас по abnormal psychology което малко ме учуди. Вчера и слушах по случайност лекцията по този предмет която учителя изнасяше по Зуум. Ставаше въпрос за различни случаи на клинична депресия които са били наблюдавани в различни индивиди с различно ниво на стрес и различна социална среда и генетично наследство. Днес я гледам че е направила голям постер с нарисуван мозък който е разграфила на оцветени различно региони и е залепила различни етикети на всеки от тях.

Требваше да я уча на български че да може да чете този форум - сигурно щеше да и е от полза :-)

Хайде тогава ми обясни кое щеше да и е от полза на дъщерята, 1- Нормалните или 2 - Ненормалните тук.

Ако не можеш да отговориш помоли автора на темата да отговори.

А ако и двамата не отговорите, разкарайте ми се!



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: Zirzi]  
Автор Zirzi ()
Публикувано07.11.20 15:00



пп. разбивам на думи.

Требваше да я уча на български че да може да чете този форум - сигурно щеше да и е от полза :-)

Да чете, не да пише. Ний да не сме опитни зайчета та да ни наблюдават и се учат от нас?



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: Zirzi]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.11.20 15:10



Ний да не сме опитни зайчета та да ни наблюдават и се учат от нас?

Понеже си малоумен тъпак, натътрузил се тук само, за да се лигавиш, ще ти обясня - чети бавно, белки проумееш:

Ставаше въпрос за различни случаи на клинична депресия които са били наблюдавани в различни индивиди с различно ниво на стрес и различна социална среда и генетично наследство.

Не, че имаш хабер що е депресия, но в този клуб това състояние /не са откачалки/ е обсъждано надълго и нашироко от години, има богат клубен архив. Някои от дългогодишните клубари са страдали или страдат от него в една или друга степен и обикновено открито разказват за това, също и за терапии, как им повлияват и т.н.

Тебе специално никой няма да те наблюдава - простащината не се изучава в американските гимназии като специален предмет, дишай спокойно.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: alisalisa]  
Автор Zirzi ()
Публикувано07.11.20 15:07



Твой познат клубар ако страда от вид психично заболяване и някой се изцепи с тема " трябваше да науча детето си да чете български за да ви чете и да види кви болни има тука, ти пак ли така щеше да реагираш в случая както сега с мен?

Между другото май и теб трябва да чете това дете, има много да научи за психическите моментни отклонения.



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: Zirzi]  
Автор Zirzi ()
Публикувано07.11.20 15:21



пп. който смята да учи психиатрия наблюдава психично болни, НЕ наблюдава нормални!

Приключих.



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: alisalisa]  
Автор Zirzi ()
Публикувано07.11.20 15:29



Аве, ти как повлия на оня пич дето май в чехия беше, дето алкохолно зависим беше, дето вървеше и се ядеше и го правише парцал пича. Опита ли се да влезеш в неговите обувки, опита ли се с нещо да му помогнеш, опита ли се поне да го окуражиш?

А отговори де, устата ти голяма колкото две лайна когато става дума за друг, ама не се погледнеш ти ква си, другите ти прости, другите ти тъпи, а ти самата прелест невина.

не е ли така?



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: Zirzi]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано07.11.20 15:30



Щеше да й е полезно да наблюдава/чете начина, по който различни индивиди с различно ниво на стрес и различна социална среда и генетично наследство гледат на себе си, другите, света и взаимоотношенията, защо едни изпадат в депресия, а други не.

Тук не пишат нормални и ненормални хора. Тук пишат и четат хора, които изследват дълбините на душата си. С това не се занимава нито психологията, нито психиатрията.

Загуба на време е, че ти обяснявам това. Ама айде - благотворителността твори добра карма





Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: Vitalite]  
Автор Zirzi ()
Публикувано07.11.20 15:40



И да ми пишеш едва ли ще те разбера, първо не знам какво е, и не съм изпитвал депресия, второ такива работи не ме вълнуват, верно е имал съм кофти настроение но то е било моментно и когато съм го имал съм оставал сам с себе си, или съм се изнасял в планина за да анализирам себе си, и винаги ми се е получавало.

Ако имате времено кофти неразположение за депресия добре, ама аз наистина не знам какво е депресия.

Така че не знам за какво ми говориш. И да чета и да не чета едва ли ще я разбера, то май първо трябва да я изпитам, практиката по добре учи от четенето.

Така мисля.



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: Vitalite]  
Автор Zirzi ()
Публикувано07.11.20 15:42



Абе Виталия, психиатрията като наука с какво се занимава?



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: Zirzi]  
Автор Zirzi ()
Публикувано07.11.20 15:48



пп. Психиатрията се занимава и с изолиране на лица с психични разстройства или с патологични умствени отклонения, които представляват потенциална опасност както за тях самите, така и за околните.

Разлика между психолог и психиатър!




Дъщеря му какво ще се занимава? - Едната ми дъшеря май иска да се занимава с психиатрия :-) кво пише психологя или психиатрия?

Що бъркате нещата, за това подскочих по тази тема щото ще учи психиатрия и добре било да може да чете тука, - демек има луди тука да наблюдава поведение.



Тема Re: стига комплексинови [re: Zirzi]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано07.11.20 17:20



Клубът се казва "Психоанализа и психотерапия", а не "Лудница". Предполага се, че тук се събират хора харесващи психологията, а не пациенти.




Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: Zirzi]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано07.11.20 17:46



пп. Психиатрията се занимава и с изолиране на лица с психични разстройства или с патологични умствени отклонения, които представляват потенциална опасност както за тях самите, така и за околните.

Ми ти си с патологични умствени отклонения - тъкмо.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: alisalisa]  
Автор Zirzi ()
Публикувано07.11.20 18:23



Пак ли криза при теб, нали бях разлигавен тъп.

Чакаш човек да излезе и като мишка тогава се появяваш да злословиш. Що одеве не ми опонира ми се ската?

Мишка си и такава ще си умреш, това от мен.



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.11.20 19:37



В България психиатър се става като първо завършиш медицина и последните две години специализираш психиатрия.
Психолог се става като завършиш психология, а после допълнително учиш към някоя от психотерапевтичните школи в България.

При нас има Здравна каса и всеки си има личен лекар. Личният лекар ти дава направление по здравната каса за психиатър, но не ти дава направление за психолог. Просто бюджетът не отпуска пътеки за психолог. Психолозите имат частни кабинети, където отиваш и си плащаш. В сравнение с ЕС, българските психолози взимат евтино-между 20 и 50 лв на час. Но за повечето хора и тази сума е непосилна и просто не ходят на психолог или се бутат в кабинетите на психиатрите, но ако психатърът няма кетап за психотерапевт- което означава лечение чрез беседи и разговори, просто те изслушва набързо и още по-набързо ти предписва медикаментозна терапия. Ако нещо съм сбъркала, поправяйте ме.
Пиша това, защото много ме е яд, че нещата в българската психотерапия не вървят
При тази реалност много малко психолози успяват да се реализират на пазара.
Синът ми искаше да следва психология, но наша роднина, преподавател в университет, го отказа с аргумента, че това е професия без приложение и без бъдеще в България.
Преди години, когато аз бях в средното училище психология се учеше само една година, после ги направиха две. Един път в седмицата по един час, с едно тъничко и лошо написано учебниче, по мое време, изобщо не ми привлече интереса.
Ако искаш дъщеря ти да се запали по психология, можеш да й дадеш автори и книги, които на теб са ти направили впечатление, понеже ти много четеш и да й обясняваш и разказваш.

Редактирано от vida1929 на 07.11.20 19:49.



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано07.11.20 22:15



Точно снощи едната от приятелките ми разказваше колко много и помогнала една психоложка.


Яки паник атаки е имала...изплашила е бая народ в къщи, а това си е гадост, ама не се умира от тях..
а иначе си е наистина интересна наука..



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: vida1929]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано08.11.20 02:38



> Ако искаш дъщеря ти да се запали по психология, можеш да й дадеш автори и книги, които на теб са ти направили впечатление, понеже ти много четеш и да й обясняваш и разказваш.

Видо мерси за комплиментите към моя милост но става въпрос за тая ми дъщеря която е упорита като магаре, а от 11 годишна не ми позволява да и оказвам каквото и да било влияние върху вземането на решение което касае самата нея. Страстта и кьм психологията няма нищо общо с мен и се страхувам че едва ли ще и повлияя за каквото и да било. Не съм убеден че мога да и помогна кой знае колко по биохимия, молекулярна биология и психология, но разговори с нея водя и тя ме слуша внимателно, което ни най-малко не означава че се съгласила с това което казвам.

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано08.11.20 05:20



Това че те слуша внимателно никак не е малко.




Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: Zirzi]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано08.11.20 10:28



ти си напълно излишен и досаден дебил.
сереш тук само защото на модератора не му се занимава да чисти.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано08.11.20 11:19



Ооо... явно у щерката ти надделява архетипа Атина към този момент. Предполагам - понеже има сестра и при това близначка - архетипът Артемида също е добре развит. Тя е разумна и целеустремена - бъди до нея като подкрепящ баща.



Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: Luchezara]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано08.11.20 14:27



Това че те слуша внимателно никак не е малко.
Но пък и много задължава.


Аз, например отдавна съм отвикнал, някой да ме слуша въобще, затова си плещя, квот ми падне.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Едната ми дъщеря..нови [re: Vitalite]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано08.11.20 14:48



архетипът Артемида също е добре развит

Не знам какъв е архетипа Артемида. Артемида беше богинята на лова. Другaта дъщеря е по-наивна, честна и манипулируема сравнение с тази. Добро дете, но според мен ще и е по-трудно в живота.

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.

Редактирано от lsrael Thornstein на 08.11.20 14:50.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.