Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:18 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Перфекционизма води до шизофрениянови [re: Nuke Dukem]  
Автор FlLERO99 (авио шпионаж)
Публикувано25.10.20 16:28



Първо да те питам ти кой набор си?През онези времена и години които описваш аз бях през 2001ва на 23 години и също играех Кънтър страйк и в почивките влизах в клубовете на дира.Имаше едно ниво на Кънтър страйк - Асалт в което бях непобедим и най-добрите играчи от София не можеха да ме одраскат.Даже през пролетта на 2002ра бях готов да заложа 200 долара срещу тримата най-добри играчи в София на това ниво.

Аз се регистрирах за първи път в клубовете на дира на 16ти октомври 2001ва.Това беше периодът далеч преди Фейсбука да измуче всичко живо.Всъщност да кажа нещо много важно, че апогеят на клубовете на дира започна през 2003та и продължи чак до началото на 2008ма.Тогава се случиха две неща които съсипаха клубовете на дира.Първо множество потребители злоупотребяваха особено в клуб Политика и Киро се наложи да ги разчисти, второ появи се Фейса което беше тотална катастрофа и за клубовете на дира и за хиляди други клубове по света.Все пак трябва да се отчита и, че ако примерно един клуб на дира като Политика или ГЗС събираше 200 активни потребителя, то сега една обикновена група във Фейса събира по 80 000 - 90 000 потребителя.Разликата между клубовете на дира и Фейса е колосална!В клубовете на дира има регистрирани малко над 100 000 юзъра, във Фейса те са поне 2 милиарда...



Тема Re: Перфекционизма води до шизофрениянови [re: FlLERO99]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано26.10.20 01:29



Аз съм почти '84-ти набор. 2001-ва пропилях на улицата с кънки, поради което после бях с тотално изсмукана енергия в часовете в училище и успях да спечеля одобрението само на учителя по Физика и Астрономия, на когото дължа това, че поне донякъде приличам на човек.

На Каунтър Страйк винаги съм бил куц (както и на Брууд Уор впрочем), но имаше една игра Транспорт Тайкуун, която успях да превъртя вкъщи сам-самичък на цената на огромен период изгубено време. Най-големите ми постижения на горепосочената тактическа пуцалка са две: веднъж, когато играейки на Дъст 2 като контратерорист, "откраднах" Сиг Сауера (SG 550) на един убит терорист и после може би поне 10 рунда ги правех на дроб сарма, охранявайки бомба Б, понеже имаше много окаяни души, които, бъркайки се от звука, който това оръжие издава (звучи все едно стрелят играчи от техния отбор, а всъщност те бяха обстрелвани от враг

), се нанизваха като свинско месо на добре наточен стоманен шиш (но и стрелбата ми беше точна); и друг път, когато като терорист на картата Инферно, останал напълно сам и заложил бомбата на бомба А, успях да я сваля общо 4 напористи контратерориста, 2 от които с Калашник, а останалите 2 (понеже вече бях свършил патроните на калашника) – с оглушителните гърмежи на израелския пистолет Пустинен Орел... След което героично загинах в експлозията на бомбата!

апогеят на клубовете на дира започна през 2003та и продължи чак до началото на 2008ма...

Вярно, че беше тогава апогеят на клубовете.

В клубовете на дира има регистрирани малко над 100 000 юзъра, във Фейса те са поне 2 милиарда...

Фейсът бил събрал 2.6 млрд. потребителя.

Фейсът обаче има един сериозен недостиг спрямо онлайн форумите и той е, че не позволява човек да пише свободно дълги мнения/постинги, тоест в един добре администриран форум могат да се обсъждат теми доста по-задълбочено. Например полето за текст е по-вертикално, няма дървовиден режим на мненията, освен това не ми е известно да има болд, италик, цвят на текста и т.н., което е от полза за подчертаване. Аз лично Фейсът го приемам за по-лична трибуна, тъй като там все пак се публикуват много повече снимки.



Редактирано от Nuke Dukem на 26.10.20 01:29.



Тема Re: Перфекционизма води до шизофрениянови [re: FlLERO99]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано26.10.20 04:59



Тцъ файле - бъркаш зацикляне с перфекционизъм. По-правилното заглавие е "Зациклянето е симптом на шизофренията".

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re: Перфекционизма води до шизофрениянови [re: Nuke Dukem]  
Автор FlLERO99 (авио шпионаж)
Публикувано26.10.20 19:44



Най-добрите оръжия в Кънтара са М-16 и 3-1 малкия автомат.Но преди всичко М-16 защото с него се действа идеално и на къси и на средни и на големи дистанции.Бях майстор на всякакви засади от всякакви разстояния на Асалта.На другите нива не бях нещо особено, но на Асалта бях непобедим.

Наистина от 2003та до началото на 2008ма клубовете на дира бяха най-силни.Но все пак още от 2003та нататък доста от клубовете като НЛО, История и Политика се преместиха в други специализирани форуми.Клуб НЛО на дира започна да запада още в края на 2001ва и началото на 2002ра когато доста от уфолозите се махнаха малко след моята поява там.От тези старите потребители на този клуб никой не пише там вече почти 19 години.Аз станах модератор благодарение на разума на Киро в края на август 2015та и с голяма мъка и усилия успях да направя клуб НЛО работещ уфологичен клуб отново.Като цяло работата ми в клубовете на дира е разработка и активиране на заспали клубове главно като НЛО и Споделено.

Темата за Сталинградската битка която по мнения на различни хора ми е най-силната тема и която един нещастник от провинцията ми я открадна, качи на някакъв сайт и се подписа, че той и негов учител са я написали и която е голяма няколко страници се събра с голяма мъка в постинг във Фейса.За да пишеш и постваш по-големи теми като тази тема във Фейса първо точно така както пишеш ти няма достатъчно памет за да се съберат дълги теми и второ за да стане това трябва компютър с поне 4 гигабайта рам памет и процесор над 2 гигахерца.Също както казваш ти самите мнения в темата трудно стават дълги особено със слаб нетбук като моя.Фейсбука беше голям шамар за мен защото първо се оказа, че ациите ми в обществото от хората които познавам от реала са изключително ниски, второ никой не се интересува от моите теми с едно две изключения от над 220 приятели там.В интернет форумите като клубовете на дира и астрономическите форуми имам много повече и по-качествени събеседници отколкото във Фейса.Всъщност най-качествените 5-6 човека около мен с тях се запознах от астрономическите форуми и 2-3ма от клубовете на дира.До появата на Фейса клубовете на дира бяха малка империя с голямо влияние в българския интернет, след появата на Фейса най-късно в началото на 2008ма клубовете на дира заприличаха донякъде на огромен виртуален паметник и тук там някой клуб мъждука.



Тема Re: Перфекционизма води до шизофрениянови [re: lsrael Thornstein]  
Автор FlLERO99 (авио шпионаж)
Публикувано26.10.20 19:55



В отговор на:

Тцъ файле - бъркаш зацикляне с перфекционизъм. По-правилното заглавие е "Зациклянето е симптом на шизофренията".




Донякъде има истина в това което написа.Когато шизофренията ми се появи през февруари 2004та до започването на приема на първите сериозни лекарства в края на септември 2005та имах стотици случаи при които започвам да мисля за едно и също нещо многократно и не мога да се измъкна от мисленето за това.Също трудно си фокусирах мисълта и мозъка не ми се подчиняваше.Мисленето за едно и също нещо по много пъти на ден е пагубно за мозъка и психиката.



Тема Re: Перфекционизма води до шизофрениянови [re: FlLERO99]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано27.10.20 02:16



Хм, те все още са империя, само че по отношение на потребителите вече се набляга на качеството, а не на количеството. Не съм добре запознат, но не знам по-интересен български онлайн форум от този, или поне това е моето лично предпочитание.

Ако пазиш текста от темата за Сталинградската битка, бих се радвал да го публикуваш като отговор на това мнение, за да го прочета, тъй като помня тази твоя тема, но не и самото съдържание.





Тема Re: Перфекционизма води до шизофрениянови [re: FlLERO99]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано27.10.20 08:39



а не би ли могло обратното - здравословен перфекционизъм да повлияе положително на шизофрения, след като става въпрос за мисловен модел, който може да доведе и до положителни резултати

"Здравословен перфекционизъм. Наричан още “адаптивен перфекционизъм”, това е ситуация, в която ориентираме стремежа си към съвършенство навътре към нас самите. Хората със здравословен перфекционизъм си поставят високи, но постижими цели, развиват личните си качества, непрекъснато предизвикват себе си към високи постижения и като цяло подхождат към живота с оптимизъм и желание за усъвършенстване."



познавам 1 момче, вече на 27-28г., баща му е със шизофрения, при него се отключи през пубертета. в последствие учеше фактите на цели енциклопедии наизуст денонощно, после се запали по компютърните игри. как и кога точно му писнаха последните, не разбрах, но сега си е създал друг режим - на разходки на открито, нормални разговори с хора, не буйства, докато преди имаше сложни моменти...



Тема Re: Перфекционизма води до шизофрениянови [re: FlLERO99]  
Автор Zirzi ()
Публикувано28.10.20 07:47



Перфекционизмът е саморазрушителен по простата причина, че перфектното не съществува. Той е непостижима цел.





Тема Re: Перфекционизма води до шизофрениянови [re: FlLERO99]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано28.10.20 11:04



Не винаги.
Има достатъчно примери, където не е така.

Предлагам ти това:



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Перфекционизма води до шизофрениянови [re: Zirzi]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано28.10.20 12:33



Перфекционизмът е саморазрушителен по простата причина, че перфектното не съществува. Той е непостижима цел.

Това не е вярно само по себе си. Просто не бива да е натраплив, а това е да се мисли за него прекалено много, т.е. човек трябва да си дава почивка от идеализма и да приеме, че животът му не е вечен.

Има такова понятие като конструктивен перфекционизъм, едно хубаво и интересно доказателство за което например е

. Както и да я погледнеш, тя е извършена перфектно – като започнеш с предварителните изчисления на необходимата траектория, в която ракетата Сатурн 5 е трябвало да насочи командния модул, сервизния модул и лунния модул към Луната (както и обратната такава, която е върнала командния модул обратно до Земята), продължиш с тридневното пътуване до лунната орбита (можеш да си представиш какво изпитание за човешката психика това е) и завършиш с брилянтното изпълнение (както и поведение) на самите астронавти.

Ето как твърдението, че перфекционизмът е саморазрушителен, е несъстоятелно. Натрапливият – да, но затова има психолози. Самата мисия Аполо 11 е пример за съвършенство, с други думи плод на конструктивен (или да речем разумен) перфекционизъм.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.