Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:55 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано27.10.20 17:21



Половината мои и на мъжа ми роднини си "разтовариха" собствеността върху имотите още преди да изпаднат в нужда от "гледане", и то, НЕ срещу гледане, а е така, безвъзмездно, за да си сложат делата в ред.

При нас също така стояха нещата. Почти няма случай дето не бих гледал майка ми, която е в нужда - имоти, пари и квото и друго да е тук няма никакво значение - такова ми е възпитанието и мирогледа. Тя посреща, аз изпращам - никога не сме го говорили това при никакви поводи, но то беше ясно и някак се подразбираше и беше съвсем в реда на нещата.

Долавям в някои от мненията, че се удря малко на търговия - ти на мен, аз на теб... не смятам, че е редно.



Тема Re:нови [re: alisalisa]  
Автор vida1929 ()
Публикувано27.10.20 17:45



Нали и аз туй се чудя, и казвам- че възрастният чиляк трябва да каже какво иска- гледач ли иска и ако иска, той да си го избере, в старчески дом ли иска.
Моят родител е много труден характер, но си го обичам. На моменти ми идва не знам какво да го направя...,но се стърпявам. Така че разбирам тези ,които си "дават" старците, кои на гледачи, кои на старчески домове. В такъв смисъл ги дават-защото те са едни безпомощни вече хора и понякога и без право на глас. Темата е много тежка за мен поради ред причини и избягвам да съдя .
Не знам как " ги дават", аз моя родител си го гледам.



Тема Re:нови [re: osvoboden pich]  
Автор vida1929 ()
Публикувано27.10.20 18:05



Има хитри жени професионални гледачки, които си знаят цената и умеят да се договарят, които не се хващат за по-малко от 1200 лв на месец за 8 часов работен ден.
А между деца и родители естествено че няма място за сметки. И аз така съм възпитана.
Баща ми ми е мил и си го гледам както и да ме ядосва .
Леля също ми е мила и с нея си прекарвам времето с удоволствие.
Свекърва ми я чувствам чужда и не бих я гледала за нищо на света, ако щете ме направете на мат и маскара, това е положението.
Емоционалната привързаност тук играе роля.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано27.10.20 18:51



Аз пък говоря само за най-тесен семеен кръг - само там бих проявил цялата си загриженост и бих направил каквото е по силите ми.



Тема Re: обикновена икономическа логиканови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано27.10.20 19:43



Значи целият този бизнес е мръсна работа и за старците би било най-добре да бъдат гледани от своите си хора, или поне аз не бих могъл да си представя някой друг освен мен да бърше задника на баща ми, ако това се наложи в някакъв етап от живота му. Казвам ако се наложи, защото баба ми например до самия си край на 87 години и 2 месеца беше практически напълно самостоятелна (както и 100% с всичкия си и доста приятен човек за общуване впрочем; обичаше да гледа турски сериали и да следи новините) и лекарската намеса де факто й съкрати живота, вместо да го удължи.





Тема Re: обикновена икономическа логиканови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано27.10.20 20:03



Познавам само три гледачки и трите казват, че ги мотивира само финансовата страна . Никоя не казва, че обича възрастните хора.


Но в крайна сметка всеки работи за пари.



Тема Re: обикновена икономическа логиканови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано27.10.20 20:11



Тоест възрастните за тях са своего рода плячка. Колкото повече – толкова по-добре.





Тема Re: реализъмнови [re: alisalisa]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано27.10.20 20:16



М'да, освен това ако въпросният "професионалист" не си обича работата, както току-що беше споменато, значи тогава очевидно по-добре като вълка, на който му е дебел вратът, защото сам си я върши.





Тема Re: обикновена икономическа логиканови [re: Nuke Dukem]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано27.10.20 20:22



Ако своите хора си нямат друга работа, освен по цял ден да се въртят на пети около родителите си - да. Но обикновено са заети да работят, да си отглеждат децата или внуците, да вършат други важни неща, не винаги живеят в същия дом, квартал, град, държава.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: обикновена икономическа логиканови [re: Nuke Dukem]  
Автор vida1929 ()
Публикувано27.10.20 20:17



Не, това е работа като всяка друга и всеки има различна мотивация за работа. Мотивацията може да бъде : да спечелиш пари, да си създадеш име на надежден човек, да се развиваш и усъвършенстваш, да добиваш знания и умения, и прочие.
Аз ако съм гледачка на възрастни хора, първо ще изуча болестите на третата възраст, психиката и психологията, ще завърша курс, ще се науча да меря кръвно, да бия инжекции, направо ще завърша едно медицинско образование и след като знам, че мога да предложа добра грижа, пък и след като съм практикувала години, едва тогава ще имам очи да искам 1000 лв на месец . А гледам някакви неопитни, пък искат .
Ако трябва да наемам, бих наела пенсионирана медицинска сестра, хем със знания, хем с опит.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.