Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:36 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано26.10.20 07:39



"Да плащат на жена с добра репутация да идва да им помага по няколко часа на ден ми се вижда по смислено."

Така е и аз така мисля. Но сигурно и те имат някаква идея, как да се справят.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор vida1929 ()
Публикувано26.10.20 15:56



До нас има възрастни мъж и жена, на около 80 години. Избраха си една жена от квартала, която им е по сърце, предложиха й работа да ги гледа. Тя се договори с техния син, който е в чужбина, колко да й плаща и така.
Имайте предвид, че възрастните хора са много доверчиви и разни мошенички се възползват от тях. Една беше казала на баща ми: Припиши ми къщата и шта гледам. Ама той не е вчерашен





Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано26.10.20 20:50



> Избраха си една жена от квартала, която им е по сърце, предложиха й работа да ги гледа. Тя се договори с техния син, който е в чужбина, колко да й плаща и така.
Е при нас това е следващата стъпка. Баща ми 31ви набор а майка ми 38ми.

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re:нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор vida1929 ()
Публикувано26.10.20 21:30



Баща ми 39-и. Засега се държи.
Ако имаш проблеми, пиши тук. Ако можем, ще помагаме.



Тема Re: Евтаназия за хора които се мъчатнови [re: lsrael Thornstein]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано26.10.20 22:15



Те не помнят, ама ти помниш, ето това е проблема, сърце няма да ми даде.. Аз не бих могла да го направя..не бих могла да поема такава отговорност, като решение..



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано27.10.20 00:59



Да, изумителни създания се въртят понякога около възрастните хора и аз го забелязах. Някои от тях направо си търсят боя или пък са за затвор (например ало измамниците, всякакви крадци и мошеници).

А това някой да припише имот срещу гледане е най-сигурния начин да си умре скоро до няколко години. Просто такава е мотивацията и ежечасната мисъл на тези, които го гледат. Трябва да е обратното - да получават заплата за гледане, за да имат интерес човекът да живее по-дълго.




Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано27.10.20 02:18



Ще имаш. Ако можеш, изкарай курса – интересен е.





Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор vida1929 ()
Публикувано27.10.20 09:02



Гледането срещу унаследяване е законна и почтена работа, ако се върши качествено и с обич.
Имаме едно приятелче адвокатче, 50 годишно момче, взе да гледа един дядо ерген без наследници, всичко законно, дядото живя колкото живя и му остави апартамент, на стойност 70 хил. евро. И дядото беше добре гледан , и адвокатчето спечели.
Една жена, наша позната гледа също срещу унаследяване, баба на 85 години, бабата живя 6 месеца и почина, като й остави селска къща, която жената после продаде за 10 000лв. Бабата е била добре гледана, но гледачката е останала с чувството, че се е излъгала, в смисъл малко пари е изкарала.
Горките стари хора, които си нямат деца и внуци, коит да ги гледат. Не умреш ли сред близки, които да ти дават цялата си любов и уважение на стари години, животът ти е бил безсмислен. Така поне разсъждава българинът, свикнал на патриархален живот в една къща, където се сбират да живеят няколко поколения. На нас ни е чуждо и странно да даваме старите си хора в старчески домове. Нямаме традиции в това отношение. Докато в страни като Англия е нещо обикновено. Имат огромни старчески домове в малки селца и в големи градове, навсякъде из цялата страна. Гледах един старчески дом, бившо имение . То шапката да ти падне. Замък, дворец или каквото е там, но със съвременна апаратура и персонал, предимно от мигранти, има и български мед. сестри и лекари.
Е ама те сега в тез дворци си имат коронавирус, а пък ние си имаме живи-здрави стари хора в къщи



Редактирано от vida1929 на 27.10.20 09:47.



Тема Re:нови [re: vida1929]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано27.10.20 09:29



Никой, който е приписал имот срещу гледане, не е живял дълго. Това е моето наблюдение. И най-почтените хора ще си мислят - 'един ден всичко това ще бъде мое', 'колко ли време трябва да чакам, за да стана стопанин на това', 'колко ли ще живее', дори и случайни познати питат: "дядото (бабата) още ли е жив?' Като е създал такава среда човекът няма как да живее дълго. Те го чакат да умре, за да са щастливи - факт.
Важно е, как е поставена мотивацията (дори на подсъзнателно ниво). Каквото поощряваш, това се случва.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано27.10.20 10:05



Т.е. за теб няма човешки отношения, а всичко е имоти и пари...
съседката гледа 25 години една баба, плака като малко дете за нея като почина..а през цялото време имота-къщата е била на нейно име..
бабата почина на 96години..
та извинявай, ама не винаги мотивацията са пари и имоти..понякога те са наградата..а не мотива.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.