Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:35 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Евтаназия за хора които се мъчатнови [re: lsrael Thornstein]  
Автор alisalisa (Lipari също)
Публикувано24.10.20 20:27



Научих че вече има прилични домове за възрастни хора в България.

Я кажи кои домове в Бг са хем прилични, хем приемат дементни.
Но да не са хосписи за тежко лежащо болни на умирачка.

Ний сме дебили и говорим само за червила и автомобили.


Тема Re: Евтаназия за хора които се мъчатнови [re: alisalisa]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано24.10.20 21:53



Ами добър въпрос Лисо. Поисках да ми дадат името на дома и в момента в който го получа ще го постна тук - искам да чуя други мнения за въпросното заведение.

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re: Евтаназия за хора които се мъчатнови [re: lsrael Thornstein]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано25.10.20 12:01



Научих че вече има прилични домове за възрастни хора в България.

Преминахме през драма, за която се казва : да не дойде ден да се молите близкият ви да си отиде по-бързо. Но... няма не искам, няма не мога.

Има и друг вариант. Моят опит, единия. (сега се пече втори, ама съдба).
Всъщност не е точно личен опита, защото става дума за роднина на зетя, която няма наследници. Но всичко мина и през мен, дъщеря ми...

Деменция - 8 години. На петата хладилникът вече беше с катинар. Вратите на терасата също. Дом-не открихме нещо, което да ни дава душа да оставим лелята. Уж ахаа-хубаво място, а като си ококорят ония ми ти очи и сърцето се свива. В дом, дори най-прекрасният, тези 8 години вероятно щяха да са 1-2, може и месеци.

Та... жена у дома. През агенция. Жената живееше с лелята. Готви, чисти, пазарува. Член от семейството. Смятам, че имахме късмет с тази жена. Беше истински роднини. Не вярвах, че може да има такива хора, но има. Когато лелята си отиде, миналата година, си казах : дай боже да има такива хора, че ако се наложи да ни гледат.

И е толкова скромна жена. Отделно се даваха пари за пазаруване. Все не искаше много пари. Току каже-е, боб, леща, малко пиленце. Стигна се до там зетя и щерката да пазаруват и да носят храна, за да не се притеснява да готви разнообразно.

Запазихме координатите, дано не се налага, но... човек никога не знае.

Иначе и аз искам да се гръмна ако не се помня





Тема Re: винаги съм се чудиланови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано25.10.20 12:45



Колко струва на месец жена да се грижи за болен в България?




Тема Re: винаги съм се чудиланови [re: Luchezara]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано25.10.20 12:51



В нашия случай беше 600 лева на месец към агенцията.
Отделно давахме пари за готвене, както описах вече.
Отделно, но то си е личен избор, допълнителни стимули.

Жената, която идваше, ползваше 3 дни почивка в месеца. Тогава си ходеше някъде на село, не помня точно откъде беше. За тези три дни заместваше друга жена. Не бяхме доволни от нея, но три дни се изтърпяваха.



Тема Re: винаги съм се чудиланови [re: Luchezara]  
Автор vida1929 ()
Публикувано25.10.20 13:16



За обслужване на лежащо болни и възрастни почасово-10 лв на час, къпане, миене, сменяне на памперси, даване на лекарства, мерене кръвно, разхождане. Без смяна на памперси 7-8 лв на час.
Месечно плащане 1000лв на месец за 8 часов работен ден.



Тема Re: Евтаназия за хора които се мъчатнови [re: alisalisa]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано25.10.20 13:23





Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.

Тема Re: Евтаназия за хора които се мъчатнови [re: RujaKaramfilova]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано25.10.20 13:25



> Деменция - 8 години. На петата хладилникът вече беше с катинар. Вратите на терасата също.
абсолютно същата е историята с леля ми.

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re: винаги съм се чудиланови [re: vida1929]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано25.10.20 13:27



ами съвсем прилично е. това е тежка работа. обаче да се намери кадърен човек.

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re: Евтаназия за хора които се мъчатнови [re: lsrael Thornstein]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано25.10.20 13:27



Съжалявам и разбирам.
И... основно занимание : размотаване на тоалетна хартия. В определен момент купувахме от далечни квартали, защото в близките вече ни гледаха с подозрение






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.