Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:25 26.09.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Евтаназия за хора които се мъчатнови [re: osvoboden pich]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано24.10.20 03:14



Минал съм по този път, с тази разлика, че става въпрос да тежки заболявания, но запазено съзнание.
Съгласен съм с разсъжденията ти.



Тема Re: Евтаназия за хора които се мъчатнови [re: lsrael Thornstein]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано24.10.20 03:19



"Каубоят Джо овдовял.Жена му си порязала пръста и той я застрелял, за да не се мъчи...

"



Тема Re: Евтаназия за хора които се мъчатнови [re: vida1929]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано24.10.20 05:50



аз си давам сметка че това е доста заплетен и противоречив проблем. Примерно в Канада разрешават евтаназия с изричното упоменаване че е незаконно придовиването на предварително легално разрешение за евтаназия при положение че определени условия са били покрити. В Швейцария доколкото знам същото е разрешено при положение че установяването дали предварително поставените условия са покрити е извършено от материално незаинтересовано лице от евтаназията. Това означава че ако аз поискам да бъда подложен на евтаназия една година след изпадането ми в клинично потвърдена старческа деменция едиствената страна в света която ще удовлетоври това мое искане е Швейцария (срещу 7 хил долара). Ще се местя да живея в страната на швитцерите за да мога да умра както искам.

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.

Редактирано от lsrael Thornstein на 24.10.20 05:47.



Тема Re: Евтаназия за хора които се мъчатнови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано24.10.20 09:22



Във един от последните си такива проблясъци роднината ми успяла да свърже изречение - "Не можеш да си представиш как боли".

Тц-тц-тц...







Тема Re: Евтаназия за хора които се мъчатнови [re: lsrael Thornstein]  
Автор vida1929 ()
Публикувано24.10.20 10:05



Можеш дори да си резервираш гробно място, на някой проветрив хълм, на припек или на сянка, според твоите предпочитания, където тленните ти останки да гният постепенно и равномерно. Да те запозная с леля ми да си говорите за умирачки и погребения.
Тя си е събрала 2 хил лв за погребение и ги държи в гардероба , приготвила си е изпрани и изгладени дрехите, с които иска да бъде погребана. И хиляда пъти ни каза, повтори и потрети, че иска да бъде погребана до баща си, в семейния им гроб, който баща всъщност не й е рожден баща, а осиновител. И ни зарича в никакъв случай да не я погребваме нито до родната й майка, нито до осиновителката й, а само до баща й, и до никой друг. Нейната история е страшна драма.

Защо да даваш 7 хил долара на швейцарците? Ела си да умреш в България без евтаназия.

Редактирано от vida1929 на 24.10.20 13:56.



Тема Re: Евтаназия за хора които се мъчатнови [re: vida1929]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано24.10.20 10:45



2000 лева? 700 са достатъчно.Другите може да си ги похарчи приживе.



Тема Re: Евтаназия за хора които се мъчатнови [re: tuzlija-179435]  
Автор vida1929 ()
Публикувано24.10.20 13:53



То може и безплатно, с ковчег от социалните, без траурна агенция и без събиране на роднини в ресторант, но тя иска всичко да е като за пред хората.



Тема Re: Евтаназия за хора които се мъчатнови [re: vida1929]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано24.10.20 13:58



Видо ти май го избиваш на шега от страх да говориш по темата. Този проблем е доста практичен и е подобен на това да имаш написано завещание което всеки човек с поне малко акъл в главата трябва да има. Според мен Швейцарците са на прав път в това отношение. Друг въпрос е че въпросното законодателство по-скоро няма да се използува по предназначение в страни в които съдебната власт не работи добре.

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.

Редактирано от lsrael Thornstein на 24.10.20 14:41.



Тема Re: Евтаназия за хора които се мъчатнови [re: lsrael Thornstein]  
Автор vida1929 ()
Публикувано24.10.20 15:17



Да, страх ме е. Страх ме е, че ако баща ми падне болен и трябва да го гледам, ще ме подлуди, разболее и ще си умра преди него. Ще ме убие, както уби мама.
Леля ми бих гледала с удоволствие, защото я чувствам близка по душа, макар че нямам кръвна връзка с нея. Но тя си има законни гледачи и аз само я разхождам, разтушвам, чат-пат ходим двете в планината на село и на екскурзии. Мога да разкажа за последната ни тридневна екскурзия в Трявна, когато имам време и настроение, но не мога да сложа снимки.
по темата какво да ме е страх, против евтаназията съм. Щом Бог е дал болка-трябва да се изтърпи. И да ти кажа преживях го с другата ми леля, когато умираше от рак и се гърчеше от болки, щото идваха, идваха от бърза помощ, слагаха морфин, ама накрая и морфина не помагаше и ние, аз, мъжа ми и брат ми стояхме до леглото й, и си скубехме косите от безсилие.



Тема Re: Евтаназия за хора които се мъчатнови [re: vida1929]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано24.10.20 19:26



Видо на мен майка ми е 38ми набор а баща ми 31ви. У баща ми забелязвам вече сериозни отклонения и деменция. Деменцията му не е напреднала колкото в другата ми роднина за която соменах. Майка ми е малко по-дорбе но не много - при нея нервите са в доста лошо състояние и няма да ма може да се справи сама без него. Не е далеч деня в който ще трябва да изпращам и двамата в подходящ дом за възрастни хора. Научих че вече има прилични домове за възрастни хора в България.

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.