Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:58 06.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано05.11.20 07:41



А защо антибиотик, ако е вирусно? Това не разбирам.

Питал съм моя лекар същия въпрос. Каза, че когато се разболеем от грип - поради слабия имунитет започват да ни атакуват различни бактерии и нещата се влошават допълнително. Та заради бацилите е.





Тема Re:нови [re: osvoboden pich]  
Автор blue jewel ()
Публикувано05.11.20 11:54



Да, ясно, че и те се намесват някъде по трасето.
При мен положението е все същото, май ще ходя на тест.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.11.20 15:46



Някоя от вас има ли задух, задушаване, да не може да диша? Не че трябва да има, де, просто питам. Щото аз нещо не ми достига въздух,
но може да е от критическата





Тема Re: Шведска горчивканови [re: Luchezara]  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.11.20 16:56



Лъчи, какви билки има в тази шведска горчивка?
В билков чай да си капна 20 гр алкохол, не върши ли същата работа?



Тема Re: Шведска горчивканови [re: vida1929]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано05.11.20 18:03



...да си капна 20 гр алкохол, не върши ли същата работа?
20 надали, но 200 – може.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Шведска горчивканови [re: ad miral]  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.11.20 18:18



Ако целта е да се напия, ама нали за лечение иде реч





Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано05.11.20 20:19



да ти разкажа как днес "диагностицирах" 2 приятелки


едната ми сподели колко се притеснява от коронавируса и почна да се чуди има ли 5 симптома, за да й даде джипито направление за PSR-тест
и казвам небрежно - веднага ще ти дам 2 теста, отварям несесер /като кутия за очила/ и вадя оттам 2 мостри за парфюми и й ги подавам - ето, помириши. безплатни тестове за семейството за наличие на обоняние - дамски и мъжки вариант

другата само 10 мин, след като си тръгна първата, ми се появи
и тя с оплаквания 1 куп, но най-вече, че е уплашена и притеснена
телефонът й звънна, куриер я чака на адреса й
тя смотоляви, че след минута ще бъде там, а има поне 6 мин път
плюс времето, в което разказа, че е поръчала книга за паник атаки, защото заради ковида смята, че има точно такива пристъпи. да се ограмоти
видях, че е наложително и нея с цялата ми сериозност да я "тествам". имаше обоняние. прихна да се смее, като й дадох 2 "теста" като терапия при атаки. вместо да гадае, да помирише, да се успокои, че към момента поне има обоняние и да диша спокойно.
сериозно казано - тя е с астма и е притеснена предвид това. но аз, макар да съм с 2 автоимунни заболявания, гледах да им дам кураж и да ги развеселя двете, защото си е голяма тема, а да се вайкаме няма кой знае какъв смисъл
синът ми ми е забранил да споменавам каквото и да е за коронавирус. и то рязко, та да го взема под внимание
та... понякога човек има нужда да бъде успокоен, друг път да му върнеш усмивката, а някой път да го раздрусаш, та да се сети, че животът въпреки всичко продължава и че не е само това

имам още 40 мостри, щото съм консултант на орифлейм
тях съм разделила на дамски и мъжки в 2 прозрачни кутии от бонбони фереро роше
значи още 20 двойки ще бъдат подкрепени с плацебо "тестове"

днес купих от аптека по няколко кутии: азитрокс, левокса, прахчета АЦЦ, вит.Д, вит.С-1000... защото нямам никакви такива у дома. забравих парацетамол...
снощи късно моя позната, лекар е, е с ковид втора седмица и е изпила азитрокс 3 кутии /24-часов антибиотик е, по 3 таблетки са в кутия/, не е допуснала да развие пневмония...
това ми се стори по-практично отколкото да се вайкам
снощи си подредих гардероба и 1 скрин
тези дни ще дам указания на мъжа ми кое къде е
да не ме прати без пижама в болница, при условие, че ми е мания точно пижами да купувам далеч повече от каквито и да е други дрехи.
няма да казвам колко имам, че на мен ми е смешно как не ми мина. но 7-8 имам неразопаковани.

така и така рядко някой ще бъде пропуснат от вируса или мутациите му, важното е да протече леко и без усложнения...



Тема Re: Шведска горчивканови [re: vida1929]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано05.11.20 23:52



Шведската горчивка е възродена от миналото (неин истински изобретател е Филип

при XVI век) и формулирана от шведски лекар преди около 100 години. Съдържа билкова комбинация от 32 или 28 билки. Ето ги:

Алое вера- 89 mg
Мира - 44 mg
Шафран - 2 mg
Майчин лист- 89 mg
Натурален камфор- 9 mg
Корени от ангелика - 89 mg
Корени от куркума - 89 mg
Корени от ревен - 89 mg
Манна - 89 mg
Териак венециан - 89 mg
Стъблена решетка - 44 mg

Помощни билки: топола пъпки, алое, майчин лист, ревен, анасон, кориандър, ким, лавр, бахар, звездовиден анасон, синя хвойна, червен кантарион, кардамон, майорана, пресечка, тинтява, ирис, джинджифил, портокал, канела, карамфил, розмарин.

Ето тук е откъс от книгата на Мария Требен в която разказва за Шведската горчивка. Накрая има списък с начините на приложение:




Тема Re:нови [re: holi_day]  
Автор blue jewel ()
Публикувано06.11.20 15:06



Забавна си, Холи, но това е за разведряване на здрави и паникьосани хора. Аз явно вече съм го пипнала, тъй че тестът с мострите е излишен - ще се ходи на PCR. Не ми се разкарваше досега, но явно ще трябва.


Принципно съм здрав човек, боледувам много рядко и ги изкарвам на крак. Чудя се дали сега стресът покрай онези интервюта не ми е сринал имунната система. Особено покрай първите две не бях на себе си седмици наред.
А вие се пазете, че не е шега. Вирус има.

Редактирано от blue jewel на 06.11.20 15:07.



Тема Re:нови [re: blue jewel]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано06.11.20 16:15



Че вирус има, е ясно
Днес правиха пълна дезинфекция на сградата, в която работя. Двама колеги са с ковид. Всички си тръгнахме в 9 часа.
А аз често боледувам. Сутринта след кихане, сополявене и кашляне, ми се появи конюнктивит. Може да е от досег с прах. Оползотворих времето миейки прозорци и пране на пердета. Сега очите ми са добре след следобедната дрямка, за която ме приспаха. Не съм и кашляла след обяд.
Плацебо тества ли се с парфюм?!


Задължително е 3 пъти на ден.
Двете приятелки отново бяха в аптеки на шопинг. И двете звъняха какво да купят и за мен. Едната ми изреди цял списък и ми разпореди да започвам профилактично бромхиксин за 15 дни. Казах: добре, добре. Квото си купила, купила. Ще си взема купеното във вторник...
Другата звъня. И тя от аптека, но в друг град. Каза: купила съм ти... (избори витамини) в големи опаковки и от хубави марки***. След малко съм на очен.
Аз: ок и затворих.
**** Хубави марки - как звучи за лекарства само
След очния не се обади дали ми е взела и на мен очила

Редактирано от holi_day на 06.11.20 17:00.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.