Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:14 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Как да се изключим от матрицатанови  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано20.10.20 19:56



Това ми изпратиха току що по facebook. Какво мислите?

"КАК ДА СЕ ИЗКЛЮЧИМ ОТ МАТРИЦАТА

Спрете пиенето, пушенето, яденето на месо. И никакви заведения за бързо хранене. Ограничете въглехидрати, спрете захарта. Не дъвчете дъвка. Препоръчително е да минете на зъбен прах – флуорните съединения в пастата за зъби увреждат епифизата.
Изчистете стомашно-чревния тракт. Препоръчително е и противопаразитно очистване. Изхвърлете излишните медикаменти. Не ходете на лекар. Спрете да вярвате в болести. Такива няма.
Започнете да говорите с тялото си. Тялото - този божествен съд, има свой собствен глас и съзнание, винаги казва това, което иска. Трябва да се научим да го уважаваме. Установете контакт с елементите на тялото. Станете приятели с тях и им дайте задача да почистят, възстановят и да преобразят организма. Разговаряйте с водата по време на миене.
Спрете да си правите маникюр, дори спрете да посещавате такива нисковибрационни места за женски утехи като фризьорските салони. Не ходете с разпусната коса. Косите – това са антени, които събират върху себе си мислите на другите и ненужна информация. Разпускайте косата само когато общувате с Всевишния, при медитация.
Всеки ден (може и вечер) правете гимнастика, всеки несложен комплекс е полезен с медитативна музика. Използвайте ароматни масла, които разкриват различните чакри.
Ежедневна разходка 2-3 часа на въздух, за предпочитане далеч от Матрицата. Общуване с природата. Фокусиране върху дишането. Спрете да посещавате търговски центрове, стадиони, демонстрации, кръчми и т.н. Избягвайте излишни разговори.
Прегледайте гардероба си. Оставете удобни, практични дрехи. Е, тениски с дънки, разбира се. Изхвърлете всичко черно. Имате повече, отколкото можете да носите. Раздайте излишните и завинаги спрете да мисли за мода и за това какво да облечете.
Носете бижута, колкото е възможно по-малко. Верижки, гривни, пръстени, всичко това свързва енергиите, блокира свободния им поток. Приблизително същото направете с тоновете парфюми и козметика, бурканчета, тубички. Всичко излишно – в кошчето.
Изхвърлете микровълновата, не гледайте телевизия никога (изхвърлете). Изключете неработещите уреди в къщата от мрежата. Подредете всички проводници. Не говорете прекалено по мобилния си телефон (почти го захвърлете), изключете го по време на сън, медитация. Компютър – добре, трудно е да се изхвърли, разбирам.
Наложете идеален ред в стаята, в къщата, в градината. Почистете всички ъгли, изхвърлете всичко ненужно безмилостно. Кажете сбогом на всички счупени неща. Долу боклука. Каквото е отвън, това е и отвътре. Крановете не трябва да текат. Трябва да обичате всичко, което ви заобикаля.
Простете на всички и поискайте от всички прошка.
Общувайте с животните, растенията и малките деца.
Спрете изобщо да се притеснявате. Никога не бързайте. Вие сте във вечността. Не пренебрегвайте това, което изглежда незначително.
Творете. Пишете, рисувайте, лепете, пейте, танцувайте, не колекционирайте нищо.
Усмихвайте се. На всеки, навсякъде!

~ Вадим Зеланд ~ "


Редактирано от Luchezara на 20.10.20 19:57.



Тема Re: Как да се изключим от матрицата [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.10.20 20:12



Пропуснали са да обобщят: Заприличайте на първобитен човек.

Не съм фен.



Редактирано от osvoboden pich на 20.10.20 20:12.



Тема Re: Как да се изключим от матрицатанови [re: osvoboden pich]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано20.10.20 20:44



Понеже препоръчва да не се гледа телевизия ли?

Може би е достатъчно човек да си подбира добре предаванията.

Всичко останало е доста нормално - изхвърли всички излишно, почисти, подреди, не се занимавай с глупости, не се страхувай, спри да се безпокоиш ...




Тема Re: Как да се изключим от матрицатанови [re: Luchezara]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано20.10.20 20:41



Бих добавила: палете по-честичко свещи и забравете луминесцентните лампи.

Изпълнявайки горните предписания, едва ли ще ви изключи от матрицата, даже е 100% сигурно, че няма да ви изключи, но поне ще подсигури чистота на няколко нива и уют в живота





Тема Re: Как да се изключим от матрицатанови [re: Trickyyy]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано20.10.20 20:49



Зависи - някои хора започват да живеят съвсем минималистично или аскетски, това е някаква промяна.

Свещите са хубаво нещо, да.






Тема Re: Как да се изключим от матрицатанови [re: Luchezara]  
Автор specular (безпристрастен)
Публикувано20.10.20 23:42



Зеланд беше фешън по едно време... А преди него - Лазарев. Гурджиев имаше още по-навремето. Руснаците доста "гурута" наизвадиха, но са доста... "половинчати". Демек, Поне на 50% са тотални глупости, но вероятно точно това се харесва. Имат тая илюзиорна призма характерна за европейският човек, но все пак имат и някаква... душевност, която примерно на западно европейците доста им липсва.

Иначе как да се изключиш от матрицата е много просто. Нарича се смърт, всичко друго са като цяло глупости... Все пак дори да живееш в нея, наистина по-добре да изолираш най-токсичните и части. Но е добре да се изолираш от руският религиозен фантазим на Зеланд и Лазарев. Като това че тялото било "божествен съд". Напротив - тялото е продукт на случайна еволюция, особено що се касае до човека и неговите "брачни ритуали". Хайде при животните е по-предвидимо как еволюцията се развива, но хората... Мазало...

Пример - месото. Нямаме традиции по нашите ширини за веганство. В Индия имат, и там да си веган - супер, имат и страшно развита веганска кухня. Но тук да станеш веган ей така от раз, на една камара хора няма да им се отрази добре, дори чисто физиологично. Намаляването на месото до степен която ти понася наистина е добра идея, особено като не си отгледал тези животни ти. Но растителната храна е също токсична, много от тези гурута се правят че не знаят за ГМО и пестициди. Просто вегетарианството е с една идея по-добре, т.е. без още ено ниво токсичност. В захарта няма нищо лошо, това са си калории, просто празни. Лесно се дебелее, трябва да бъдеш по-внимателен, и по-добре плодове. Бо няма по-естествена храна от въглехидратите. Така че - ограничи въглехидратите, ограничи мазнини и протеини... че какво остана? На прана от слънцето :)? Въглехидратите са идеална храна, просто трябва да следиш колко приемаш и под каква форма.

За продуктите на медицината и... лекарите като цяло съм съгласен. Първите лекари който е чел, лекуват с пиявици и пускане на кръв. Не са се променили много от тогава, правят се че има "наука", но реално са си все същите "шамани". Аз колкото пъти съм ходил на лекар, все едно ходя на врачка... Разполагат точно с два инструмента и повечето ги ползват напълно произволно:
- изрязване
- предписване на фармацевтични продукти идващи от корпорациите
В никое от двете няма кой знае каква "наука". Някои може да поназнайват нещо, но е трудно да попаднеш на такива. Науката реално е, че тялото заболява от неправилно хранене и външни токсини (като тежки метали). И двете са част от модерното ни ежедневие, но на никой не му пука... Защото както всичко в живота - никой не цели да оправи проблема. Има две категории хора - тези които искат да се облагодетелства чрез проблемът, и тези които искат да го "заобиколят" живеейки си по същият начин. Идеална комбинация..

Телевизия не гледам, защото да си плащат за пропаганда и затъпяване е олигофренско. Не съм виждал доказателства че в микровълновата печка има нещо лошо, но я асоциирам с полуфабрикати каквито не ползвам, така че просто като уред не ми е потребна.

Другото са вече измишльотини и няма какво да коментирам.



Тема Re: Как да се изключим от матрицатанови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано21.10.20 06:03



Телевизия гледам доста рядко, когато го правя гледам общо-образователните канали. Да живееш в голям град и да не си в матрицата - е меко казано утопия. Най-сигурният начин е да отидеш да живееш по горите.





Тема Re: Как да се изключим от матрицатанови [re: Luchezara]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.10.20 09:09



Да ти кажа честно, нито една книга на Вадим Зеланд не съм прочела. Но преди десет-петнайсет години, доста се бях зарибила по единбългарски сайт за транссърфинг, където на дълго и широко се дискутираха неговата теория, правила, термини, имаше нещо като обучители и прочие. Вдъхна ми доверие, защото е физик, човек на науката, който не би плещил врели-некипели. За да изучиш всичко това обаче ти трябват месеци и за да навлезеш в същество -още месеци. Принципи на махалото, визуализации, закони и закончета, термини, които той е въвел. Предполагам е новото старо или старото ново. Нищо ново не може да бъде измислено, принципите на Вселената си съществуват,не ги е открил той, но ги е облякъл в нови думи. Той сам си го признава-казва, че това знание му е изпратено, как не разбрах.
Та реших тогава и аз да се пробвам да придобия една къща с визуализации и успях дали благодарение на тях, или чрез действията и усилията, които предприех, или чрез всичко това- не знам. Писала съм го това в клуба .
С други думи-от него приех избирателно само което ми е полезно.
Не съм съгласна с някои неща, например:


Не ходете на лекар

Абе, той ще ми каже!

Ако ми се спука апандисита, или ме заболи зъб, той ли ще дойде да ме лекува ...с неговите положителни утвърждения и визуализации. Нямало болести. Медицината съществува от зората на човечеството, Вадим Зеланд от 15 години. Кой е натрупал повече опит, при него отивам и него слушам за болести.
От всяка теория си извличам полезното и приятното, ако ми съответства на моите досегашни вярвания и убеждения. От Вадим Зеланд съм взела някои, коит са приложими към моя живот.
Ама да не ям хич месо или да ям чисто месо, да ям чисти зеленчуци. Къде да ги ям? Да се върна на село и на нивата да садя и копая. И там няма да са чисти, защото планетата е глобално замърсена навсякъде.



Тема Re: Как да се изключим от матрицатанови [re: Luchezara]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано21.10.20 11:17



Преди години съм чела ВЗ. Има някои попадения, но точно това предписание за "излизане" от матрицата си е друга матрица.

Оправянето на маникюра е въпрос на хигиена, естетика и себеуважение. Може да се прави само с пиличка за нокти и тотално не изисква посещение в център за красота.
Тениска и дънки не са единственото удобно облекло. Пък масата в матрицата така се обличат - конфекционало, без оглед на естетиката, хармонията и индивидуалността. Бижутата са продукт на въображението, както и красивите дрехи. Мотото е - по-малко с по-високо качество.
Това за тоновете парфюми и козметика също е тотална глупост - действащите са в съвсем мини флакони.
От няколко месеца излизам без телефон.
За излишните разговори - твърдо "да". Все още не успявам със самоконтрола тук.
Болести на тялото няма - има конфликти в душата.

Абе, има попадения. Ама и една матрица препоръчва.



Тема Re: Как да се изключим от матрицатанови [re: Vitalite]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано21.10.20 12:11



Така е. И аз си помислих, че това е друга матрица.

Мернах този текст и реших да го постна, може някой да каже нещо умно.

За истинската матрица или за друга ... Знае ли се

Влюбена съм, нищо не става от мен тези дни. Витая някъде 100 км. над земната повърхност.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.