Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:17 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор vida1929 ()
Публикувано22.10.20 20:26



Ох, не ми е приятно да го чета на руски





Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано22.10.20 20:33



>Когато бях малка имах чувството, че животът е ребус и ако успеем да го решим, да намерим вълшебната думичка, липсващото решение - всичко ще бъде наред и ще се спасим.
Това е математикът в теб

>Но все пак се потвърди, че има много тайна във всичко около нас и че знаем много малко какво всъщност се върши. Което звучи все едно някъде има изход.
Настина можем да осмислим много малка част от обозримото знание. Има изход но нашите мозъци с твърде огранчени възможности не са способни да го видят.

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re:нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано22.10.20 21:16



По-скоро е физикът в мен.

Или изследователят.

Ако има изход, значи ще го намерим. Има много начини и малко от тях са праволинейни и очевидни.

А иначе във всичко около нас има огромна (понякога повтаряща се) мъдрост - и в съня, в деня и нощта, в почивката и работата, във всички цикли, в сферите и въртеливото движение в космоса, в мрака и светлината, дори в живота и смъртта.

Пробвал ли си да спиш на лампа месеци наред? Знаеш ли, какъв е ефекта? Ако няма пълен мрак по време на сън, човек не може да си почине и да се възстанови, разболява се. Може би това е част от смисъла на мрака и смъртта?

Знам, че природата на нещата трябва много да се уважава, защото тя милиарди години неуморно е търсила решение на всички проблеми. Просто като начало трябва много деликатно да представим нашите разумни и осмислени желания.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано23.10.20 01:31



>Пробвал ли си да спиш на лампа месеци наред? Знаеш ли, какъв е ефекта?
жена ми го прави. обикновено аз съм заспал преди нея но в редките случаи когато тя е заспала преди мен винаги гася лампата.

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано23.10.20 14:35



Никога няма да се спасим. Животът на Земята е обречен на бавна и мъчителна смърт. Засега всичко е окей, но след време ще се сварим като раци в казан, и то само ако оцелеем дотогава, което е силно съмнително, тъй като до този етап от еволюцията на нашата планета, нашият дом, остават поне 1 млрд. години.

Може да не доживеем даже до следващия импактор, а да строшим оковите на Земята и да заживеем на Марс например, е напълно невъзможно поради редица обстоятелства. Да, космически мисии дотам са в обсега на нашите възможности, но не и да се премести там човешката цивилизация. Марс е една пустинна планета, която не може да поддържа толкова енергоемка форма на живот, каквато днес сме ние, разумните човеци.

На печелившите, честито! Животът ви има смисъл само в краткосрочен план.





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано23.10.20 19:08



1 милиард години са много време. Виж само колко сме постигнали за последните 5000 години.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано23.10.20 20:17



Преди това изпаряване на океаните, което ще се случи след 1 млрд. години, след грубо казано 50-100 млн. години – ако изобщо сме живи тогава – ще ни се наложи да се запознаем с астероид от порядъка на онзи, който е угасил динозаврите... Ако не и по-голям, разбира се. Абсолютно безсилни сме срещу такива астероиди.

Още преди това, може би някъде през следващите 5000 години, ще сме опоскали Земята до такава степен, че най-вероятно ще започне процес по дееволюция и връщане към архаичния начин на живот. С други думи от това, което наричаме съвремие днес, тогава може да са останали единствено (да се надяваме добре запазени) руини – подобни на сегашните пирамиди например, за които в днешно време никой няма представа как точно са били изградени. Изобщо не е изключено космическата технология да бъде забравена напълно и да бъде просто поредният човешки подвиг от историята на човечеството.

При всички положения обаче в дългосрочен план присъдата е само една и абсолютно неизбежна – смърт за всички човешки същества до крак.





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано23.10.20 20:43



Не се знае.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано23.10.20 21:57



Там е работата, че се знае. Това са оптимистичните прогнози – да оцелеем до следващия импактор или дори до фазата преди превръщането на Слънцето в червен гигант.

Реалистичните са, че ще угаснем далеч преди това.





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано23.10.20 23:34



Ако държиш на негативните представи, ги задръж за себе си.
Аз предпочитам позитивните визуализации.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.